PDA

צפייה בגרסה מלאה : אוף! טיסת בכורה ל FUN CUB , קצרה מהצפוי

T_A
14-01-2011, 18:56:28
היום לקחת שני חברים לשטח הטסה בעמק חפר, רציתי לעשות את זה מסודר כמה שאפשר.
חיברתי הכל, בדקתי את כל ההגאים והמנוע , הכל ניראה תקין.
חיברתי את הכנפיים , שוב בדקתי , עדיין ניראה סבבה.

אוקיי מתחילים , שמתי אותי על המסלול , שוב בדקתי שכל ההגאים מגיבים (חברים שלי התחילו כבר להתרגז).
הייתה רוח קלה , לא משמעותית , כבר הטסתי את ה AXN ברוח חזקה מזה.

ואז ממריאים נגד הרוח כמה שניתן במסלול הזה (בלי שום מדפים)

-t00D-Y_uUQ

ברגע שהוא עזב את הקרקע הוא התחיל סיבסוב עם כיוון השעון.
בשניה הראשונה חשבתי שזה בגלל הרוח , אז עשיתי מה שניראה לי הגיוני באותו זמן (וכניראה היה טעות), שאפתי לצבור גובה כדי לתקן.
אבל לא היה אפשרי , במאזנות מלאות נגד הסיבסוב הזה הטיסן רק מתיישר.
אני בטוח שמישהו מנוסה היה מצליח להתגבר ולהוריד אותו בנזק מינימלי , זה לא אני אבל.
מההמראה עד ההתרסקות לא עברתי אפילו חצי מצערת, ככה שספק שזה טורק רוב מטורף...

נזק:
תושבת מנוע - חתוכה לשניים בדיוק באמצע
פרופלור - לצערי לא נשבר , בקושי נשרט ונכנס ממש בקו הדבקה של הגוף לבפנים עם המנוע
מנוע - ציר עקום
גוף - נזק לא חמור , ניראה שקצת CA או גורילה יסדרו את העניין , לא חסר שם חומר והוא לא מעוך.
אגו- חבול אבל ממש מעט - אני בטוח שטיסן תקין לא היה מתרסק ככה, אז לא מאשים את עצמי יותר מידי.

אחרי שניתקתי את המנוע בדקתי את הסרוואים במאזנות, ניראים תקינים וזזים ביחד בכיוונים הנכונים , פשוט לא מובן לי.

http://img402.imageshack.us/img402/4580/crash1g.jpg

http://img163.imageshack.us/img163/3870/crash2i.jpg

http://img7.imageshack.us/img7/4926/crash3hp.jpg

http://img27.imageshack.us/img27/1922/crash4k.jpg

עלות תיקון:
מנוע 10$ TGY SK 35-30
תושבת 24$
אגב , אם מישהו רוצה להכנס איתי בהזמנה לתושבת , לפי מקורות ברשת התושבת של ה ACROMASTER מתאימה בין השאר גם לFUN CUB
המחיר שלה 14$ בEBAY (http://cgi.ebay.com/Multiplex-Motor-Mount-AcroMaster-MPUM332686-/160497050913?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item255e5ea521) אבל משלוח 10$ (משלוח על כל אחד נוסף עולה 2$) ,

אז מי שרוצה שיודיע לי עד יום ראשון כי אני יעשה הזמנה עד אז.

סה"כ האכזבה שלי הייתה לאו דווקא הריסוק , אלא שזה כתוצאה מכשל טכנאי ולא טעות אנוש.
ואני חייב להגיד שהתכוונתי לעשות כל הטיסה הזאת הקפות בלבד ונסיונות לגישה למסלול.

אני לא מצליח להבין מה קרה, עשיתי גם בדיקות עם עומס על הסרוואים אחרי הריסוק, הם התנגדו יפה ללחץ בשני בכיוונים, אם יש למישהו רעיונות אני בראש פתוח.

נ.ב
יש לי תחושה שלפחות אחד או שניים פה יהיו די מרוצים לראות את זה משום מה

נ.ב 2
שמתי 2 מצלמות מחזיק מפתחות , אחת למעלה ואחת למטה, שתיהם לא עבדו משום מה , חבל.

igalr
14-01-2011, 19:01:31
נראה כמו מאזנות הפוכות

דוד פלד
14-01-2011, 19:03:12
:(

guyst
14-01-2011, 19:06:11
קודם כל מצטער לשמוע אבל נראה כי יצאת בנזק קל - שכר לימוד.
לי יש הרגשה שההגאים שלך היו הפוכים...

בפעם הבאה תעשה זאת אפילו קצת יותר מסודר ותן למישהו מנוסה לעשות לך טסט פלייט. :)

דוד פלד
14-01-2011, 19:10:13
קודם כל מצטער לשמוע אבל נראה כי יצאת בנזק קל - שכר לימוד.
לי יש הרגשה שההגאים שלך היו הפוכים...

בפעם הבאה תעשה זאת אפילו קצת יותר מסודר ותן למישהו מנוסה לעשות לך טסט פלייט. :)

1+

אייל שפירא
14-01-2011, 19:34:11
מתישהו
איפשהו
מישהו
איכשהו

הציע לך שתיקח מדריך לטיסות הראשונות?

umbo
14-01-2011, 20:40:41
אני רק יכול להגיד לך שלפני המון שנים, בטקס סיום קורס הטיס האחרון שהיה בתל נוף, רן פקר עשה בדיוק אותו תרגיל עם מיראז - גלגול מלא מיד אחרי הניתוק מהמסלול בהמראה. ההבדל - אצלו זה היה מתוכנן (אצלו, לא אצל מארגני המופע האוירי שכמעט חטפו התקף לב ) ושנית - הוא יצא מזה חי (אבל מושעה מטיסות לאיזה פרק זמן).

שים לב, כשבודקים הגהים, בודקים לא רק שהסרוו מזיז את משטחי ההגהים על ידי כך שמשחקים סתם בסטיקים, אלא עושים את זה לאט ומוודאים שכל הגה זז לכוון הנכון !!!
במאזנות - סטיק ימינה ומאזנת ימין עולה.
בדקת המון פעמים, אבל למעשה לא בדקת כלום, לפחות לא את מה שבאמת חשוב.
אין דבר, אתה מתעקש להיות פזיז וכניראה תשלם על זה לא פחות מאשר על הדרכה מסודרת.
הערה אחת - הטיסן שלך ביצע גלגול ולא סיבסוב.
ועוד הערה - לטיסות שאתה לומד בהן, לא מביאים חברים\קרובים\הורים\אחים !!! (מקסימום מישהו אחד כעוזר, כדי לא להיות לבד בשטח, אבל מישהו כזה שלא צריך להוכיח לו שום דבר ! ) חד משמעית זה מוריד את רמת הריכוז בגלל הלחץ החברתי והרצון להשוויץ. (עובדה, גם אתה כתבת שהבדיקות שלך כבר הרגיזו את החברים). אולי אם החברים לא היו היית עולה על התקלה בזמן.

edoman
14-01-2011, 21:23:51
באמת יצאת בזול הפאן קאב שלי התרסק פעם אחת ריסוק די טוטאלי ונחצה ל2
הנזק משפיע עד היום יש רעידות בכל הראש למרות כל החיזוקי קרבון ששמתי לא עזר
אני כבר עובד עצות בקשר לזה
אני מקווה שלך זה לא יהיה כי הטיסן הזה כייפי בטירוף

T_A
14-01-2011, 21:43:34
כבר ציפיתי לתגובות האלה, אתם כל כך נעולים על הקונספציה , אתם לא מסוגלים לשחרר ולחשוב שאולי אפשר גם אחרת, אני מבקש לסיים את הדיון הזה של מדריך בכל תגובה שלי, שאני יחליט שאני צריך/ רוצה עזרה אני יידע לבקש אותה.

בכל אופן , אני זוכר שהסתכלתי על המאזנות , אבל לא בדקתי ממש את הכיוון שלהם (כמובן טעות)
הם היו מחוברים עם מפצל Y כבר שבוע (הכבל היה מחובר לאחת הכנפיים) והנחתי (MOTHER OF ALL F*CK UPS) שכאשר שחיברתי אותו גם בדקתי כיוון בזמנו.

אחרי ששבוע שעבר שחכתי לכוון את המתח סוללה מינימום בטיסן (טלמטריה בסיסית ב A9) , חשבתי לרשום צ'ק ליסט ממש על דף , ניראה לי שהפעם אני יעשה את זה.

עשיתי עכשיו בדיקה של מאזנות הפוכות בסימולטור , קשה לי להגיב בדיוק כמו במציאות כאשר אני יודע שזה הפוך , אך ניראה שזאת יכולה להיות הסיבה לפי כמה טיסות שניסיתי.
יש מצב טוב שביחד עם הרוח שהייתה קצת מכיוון שמאל של הטיסן (מה שאומר הרמה של הכנף לכיוון ימין) תיקנתי לשמאל (למעשה לימין...) ואז תיקנתי על התיקון והסוף כבר ידוע.

החברים התבקשו להגיע כדי שאני לא יילך להטיס לבד, לא היה רצון להשוויץ אחרת הייתי שולף את הAXN ומשתטה בלי לסכן כלום , וגם לא הייתי טורח לנסוע עד לעמק חפר.
להגיד שהנוכחות שלהם לא הוסיפה לי לחץ ? כמובן שהיא הוסיפה.
ביננו הייתי נלחץ הרבה יותר מנוחכות של כל אחד מהפורום פה.

ANYWAYS
אפילו בשניות הבודדות שהוא היה באוויר , ואפילו שלא הייתה לי שליטה עליו, הרגשתי הבדל משמעותי במסה שאני מרים לאוויר לעומת ה AXN וזה די הרשים אותי.

mixerfix
14-01-2011, 21:53:42
צ'מע - אתה גבר-גבר. גם יכול לבד הכל וגם גאה להראות.

אני די בטוח שהטיסן שלך התהפך בגלל הפרעת רדיו ולא בגלל טעות מפעיל...

א***חח... כמה חבל אין לי חנות טיסנים בסביבה שלך...

מ

T_A
14-01-2011, 22:01:46
צ'מע - אתה גבר-גבר. גם יכול לבד הכל וגם גאה להראות.

אני די בטוח שהטיסן שלך התהפך בגלל הפרעת רדיו ולא בגלל טעות מפעיל...

א***חח... כמה חבל אין לי חנות טיסנים בסביבה שלך...

מ

אל תתנשא , זה פטתי. לא גבר-גבר ולא כלום (פעם כמה שאני רואה שמכנים משהו שמנסה ללמוד לבד "גבר-גבר")
ודווקא אני גאה בזה שאני לא מסתיר את הדרך שאני עובר (גם בסרטון שהטסתי פעם ראשונה את ה AXN הראתי שזריקה ראשונה שתלה אותו באדמה)

הטיסן התהפך כי הוא לא היה תקין , כיוון שאני רכשתי אותו , את כל החלקים וחיברתי אותם, האשמה עליי בכל מקרה.
פתח 10 חנויות טיסנים , אני לא ישלם שקל לחנות בארץ על משהו שאני יכול לקנות מחו"ל גם אם צריך לחכות חודש. (להוציא את השלט כי באמת היה לי דיל טוב)

טוב ניראה לי מיצינו את הדיון הזה, זה יכול להתקדם רק למקומות רעים מכאן מהילך.

אייל שפירא
14-01-2011, 22:01:52
כבר ציפיתי לתגובות האלה, אתם כל כך נעולים על הקונספציה , אתם לא מסוגלים לשחרר ולחשוב שאולי אפשר גם אחרת, אני מבקש לסיים את הדיון הזה של מדריך בכל תגובה שלי, שאני יחליט שאני צריך/ רוצה עזרה אני יידע לבקש אותה.

חשבתי שזה מה שאתה עושה כרגע...
My bad.

רק אומר לך מנסיון של שנה וחצי בתחום העקשנות, אני לקחתי מדריך מאוחר מדי ולא בצורה פורמאלית מספיק, והיום אחרי מגוון די גדול של טיסנים אני יכול לומר לך חד משמעית - עם כל העזרה שאני מקבל בשטח אף טיסן שלי לא שורד יותר משלוש הטסות ברציפות בלי הדבקות והחלפות, ואני לא כזה אידיוט כמו שניתן אולי להסיק מזה.
פשוט הרגלים רעים זה מאדר פאקר רציני.

אין לי שום אינטרס להתווכח או להתעמת איתך, אתה עושה רושם של בחור מאוד אינטיליגנט, ואני מאחל לך טיסות מוצלחות רבות.

guy1a
14-01-2011, 22:04:53
אני אומר רק דבר אחד.

אני גם הייתי חמור קופץ בראש.
התחלתי עם טיסן מיקרו של פחות מ 90 גרם
המשכתי עם כנף שהפכה מהר מאד ל FPV
ואני בונה עכשיו טריינר
:)
במסוקים זה יותר גרוע ... ( מי אמר וולקרה מיקרו ? )

בלי מדריך ...

והכל עדיין טס ( חוץ מהקלסר שפרקתי לו את האם אמא לגמרי היום :D אבל זה גם יתוקן מחר )

---

אז אפשר ללכת נגד הזרם, אבל תזכור שזה לא קל וזה לפעמים יותר יקר !

umbo
14-01-2011, 22:10:13
אני חייב לציין שאתה עושה טעות אחרי טעות אחרי טעות.
אתה קופץ יותר גבוה מהפופיק - ואני ממש לא מתכוון להעליב ולא לפגוע.
קנית מערכת מתקדמת מידי למתחיל (אני יודע תיכף יבואו החכמים ויתקפו אותי על זה) ואתה מסתבך איתה (במערכת פשוטה יותר לא צריך מתחיל לכוון דברים מיותרים עבורו !!! )
אתה קונה טיסנים מיותרים לפני שתרגלת מספיק על הטיסן הבסיסי. (למשל, למה מתחיל צריך להסתבך עם מדפים שמיותרים כמעט בכל סוג של טיסן)
אתה לא נותן למישהו נוסף (לא חייב להיות מדריך, גם אני למדתי בלי מדריך אבל הייתי עם נסיון של שנים בטיסנאות, אבל עוד מישהו שמבין, עוד עין שרואה זה ממש לא מזיק - ממש כמו בביקורת איכות בכל מפעל) לבדוק אותך ואת הטיסן לפני טיסות.
היה לך מזל בטיסה הראשונה, ואני קראתי לזה מזל של מתחילים - אתה בונה על זה! אתה עושה רושם של מישהו רציני ונבון ומבין ענין אבל אתה פזיז. תעופה לא לומדים ביום אחד וגם לא תוך חודש. צריך להפנים דברים כך שיהפכו לטבע שני והדבר הכי חשוב זה חשיבה תעופתית - אויראות.
יש פיתגם שעם כל הצער (והחיוך) ממש מתאים לך - פיקח לומד מטעויות, חכם לומד מטעויות של אחרים.
שתהיה לך שבת שלום :)

gillb
14-01-2011, 22:10:42

בכל אופן , אני זוכר שהסתכלתי על המאזנות , אבל לא בדקתי ממש את הכיוון שלהם (כמובן טעות)
הם היו מחוברים עם מפצל Y כבר שבוע (הכבל היה מחובר לאחת הכנפיים) והנחתי (MOTHER OF ALL F*CK UPS) שכאשר שחיברתי אותו גם בדקתי כיוון בזמנו.

אחרי ששבוע שעבר שחכתי לכוון את המתח סוללה מינימום בטיסן (טלמטריה בסיסית ב A9) , חשבתי לרשום צ'ק ליסט ממש על דף , ניראה לי שהפעם אני יעשה את זה.

עשיתי עכשיו בדיקה של מאזנות הפוכות בסימולטור , קשה לי להגיב בדיוק כמו במציאות כאשר אני יודע שזה הפוך , אך ניראה שזאת יכולה להיות הסיבה לפי כמה טיסות שניסיתי.
יש מצב טוב שביחד עם הרוח שהייתה קצת מכיוון שמאל של הטיסן (מה שאומר הרמה של הכנף לכיוון ימין) תיקנתי לשמאל (למעשה לימין...) ואז תיקנתי על התיקון והסוף כבר ידוע.

החברים התבקשו להגיע כדי שאני לא יילך להטיס לבד, לא היה רצון להשוויץ אחרת הייתי שולף את הAXN ומשתטה בלי לסכן כלום , וגם לא הייתי טורח לנסוע עד לעמק חפר.
להגיד שהנוכחות שלהם לא הוסיפה לי לחץ ? כמובן שהיא הוסיפה.
ביננו הייתי נלחץ הרבה יותר מנוחכות של כל אחד מהפורום פה.

ANYWAYS
אפילו בשניות הבודדות שהוא היה באוויר , ואפילו שלא הייתה לי שליטה עליו, הרגשתי הבדל משמעותי במסה שאני מרים לאוויר לעומת ה AXN וזה די הרשים אותי.

תגובתך קצת מוזרה. אתה מתאר לפרטי פרטים את האירוע שאירע לך ואחר כך מתפלא שחברי הפורום מגיבים כפי שמגיבים. למה בדיוק ציפית? (בלי קשר, לדעתי רוב התגובות ענייניות). גם לי זה ניראה כמו מאזנות הפוכות. יכולת לבדוק זאת בקלות מייד אחרי הטיסה ואם לא נגעת בכיולים אתה עדיין יכול לבדוק זאת.

בכל מקרה בהצלחה בתיקון.....

בברכה
גיל ברקאי

T_A
14-01-2011, 22:15:24
חשבתי שזה מה שאתה עושה כרגע...
My bad.

מבחינתי , אני מקבל הדרכה עצומה בכל המסלול שלי להטסה , בלי הפורום הזה לא היה לי מושג מאיפה להתחיל אפילו.
אני לומד את המקצוע בהתכתבות, אני מחשיב את זה בתור הדרכה לכל דבר, דווקא אתם לא.
ברור שברגע שהמטוס באוויר ALL BETS ARE OFF ואין לי מי שיעזור לי (מבחירה שלי)
הסיבות שאני לא נעזר במישהו הם לוגיסטיות לחלוטין, אין לי אפשרות לעזר במישהו עקב מגבלות מרחק וזמן.

הדיון הזה נוצר בעיקר במטרה אחת - לעזור לי להבין מה המשתנה שפספסתי או שצריך לתקן.
כניראה שעליתם על זה ודי מהר ,אני לא הייתי מנחש עוד מאה שנה, והייתי כבר מחליף את כל הסרוואים ומה לא.

אייל שפירא
14-01-2011, 22:29:21
יש דברים שבאמת אין דרך אחרת ללמוד. בסימולטור כל הטיסנים מחווטים נכון ועם מרכז כובד מדוייק, וגם אף אחד לא מסתכל עליך מטיס או שואל כמה זה עלה...

היום למשל הסתבכתי עם מרכז הכובד וזוית המנוע, אבל התעקשתי לפתור את זה לבד, ובסוף הטיסה הראשונה שעשיתי אחרי שהצלחתי נחתתי בשדה עם הפרופ בקו אנכי מושלם והוא פגע במשהו ונשבר כל הציר של המנוע...

למה נחתתי בשדה? כי היו ילדים עם אופניים על הכביש שתמיד שומם ועליו אנחנו נוחתים.

Whatch gonna do?

T_A
14-01-2011, 22:30:04
להגיד לי מאזנות הפוכות מצד שני, עוזר לי קודם כל להבין מה קרה ולדאוג שזה לא יקרה שוב.
אני בהחלט משתדל ללמוד מהטעויות של אחרים לפני שאני עושה את שלי.

umbo
ה A9 מערכת מאוד פשוטה למי שיודע לקרוא מדריך ויש לו גישה טכנולוגית במעט, אני עובד בתחום המחשבים אז אולי אני כזה.
השלט לא אשם בזה שחיברתי חוט הפוך / לא טרחתי לבדוק.
מה קשור מזל? ה AXN טיסן קל להטסה והטסתי אותו מספר פעמים בלי שום בעיות מיוחדות.
פזיז? אין ספק , בחרתי בחורף להתחיל תחביב עם דרישות של מזג אוויר קיצי, מחשיך מוקדם ככה שאין מצב שיהיה לי זמן אחרי העבודה. שישי-שבת זה הזמן היחיד שיש לי וחצי מהפעמים בחודש האחרון מזג האוויר לא הרשה לי לצאת עקב רוחות או גשם.
אם היה מישהו במנחת היום, ייתכן שהייתי נותן לו לעשות את הבכורה (סיבה נוספת שמלחתחילה הגעתי לשם), לא יכולתי לחכות בשביל זה עוד שבוע (אמרתי כבר שאני פזיז...)
אני קונה טיסנים כי אני חושב שזה גם כיף להרכיב אותם ואפילו להסתכל עליהם מורכבים. הFUN CUB מורכב כבר איזה שלושה שבועות , נהניתי מאוד רק מלהסתכל עליו על השולחן.
אני מחכה ליום שאני ירכיב טיסן מקיט , זה ניראה כיף לא נורמלי להרים משהו מאפס.
אין לי בעיה שאומרים לי מה הטעויות שלי, להיפך - בשביל זה אני מפרסם דברים שאני יודע שזה התגובות שאני יקבל.
אבל שמישהו שואל בפורום ' איזה בקר מתאים למנוע XYZ' והתשובה היא 'מה שהמדריך אומר' אז אני מתרגז.

guyst
14-01-2011, 22:43:26
להגיד לי מאזנות הפוכות מצד שני, עוזר לי קודם כל להבין מה קרה ולדאוג שזה לא יקרה שוב.
אני בהחלט משתדל ללמוד מהטעויות של אחרים לפני שאני עושה את שלי.

umbo
ה A9 מערכת מאוד פשוטה למי שיודע לקרוא מדריך ויש לו גישה טכנולוגית במעט, אני עובד בתחום המחשבים אז אולי אני כזה.
השלט לא אשם בזה שחיברתי חוט הפוך / לא טרחתי לבדוק.מה קשור מזל? ה AXN טיסן קל להטסה והטסתי אותו מספר פעמים בלי שום בעיות מיוחדות.
פזיז? אין ספק , בחרתי בחורף להתחיל תחביב עם דרישות של מזג אוויר קיצי, מחשיך מוקדם ככה שאין מצב שיהיה לי זמן אחרי העבודה. שישי-שבת זה הזמן היחיד שיש לי וחצי מהפעמים בחודש האחרון מזג האוויר לא הרשה לי לצאת עקב רוחות או גשם.
אם היה מישהו במנחת היום, ייתכן שהייתי נותן לו לעשות את הבכורה (סיבה נוספת שמלחתחילה הגעתי לשם), לא יכולתי לחכות בשביל זה עוד שבוע (אמרתי כבר שאני פזיז...)
אני קונה טיסנים כי אני חושב שזה גם כיף להרכיב אותם ואפילו להסתכל עליהם מורכבים. הFUN CUB מורכב כבר איזה שלושה שבועות , נהניתי מאוד רק מלהסתכל עליו על השולחן.
אני מחכה ליום שאני ירכיב טיסן מקיט , זה ניראה כיף לא נורמלי להרים משהו מאפס.
אין לי בעיה שאומרים לי מה הטעויות שלי, להיפך - בשביל זה אני מפרסם דברים שאני יודע שזה התגובות שאני יקבל.
אבל שמישהו שואל בפורום ' איזה בקר מתאים למנוע XYZ' והתשובה היא 'מה שהמדריך אומר' אז אני מתרגז.

לא חיברת חוט הפוך זו הגדרה של השלט. חפש תחת Reverse.

igalr
14-01-2011, 22:48:44
כיוון המאזנות שלך הפוך ורואים את זה בסרטון בשניה שהמראת והטיסן התחיל להתגלגל.
אם החיבור הוא Y אז אין לך חוטים להפוך . רק בשלט.
בכל אופן אין לך ממי ללמוד כנראה שלא תלמד.
בשיטה של ניסוי וטעיה תלמד אולי לתקן טיסנים אבל בטח לא להטיס.
במקרה הטוב תלמד להחזיק טיסן באוויר 10 דקות שגם זה בסדר.

Boogle
14-01-2011, 22:53:26
אני בטוח שטיסן תקין לא היה מתרסק ככה, אז לא מאשים את עצמי יותר מידי.
.

הרסת את כל הרושם הטוב שעשית בהתחלה, אני יושב פה ומתגלגל על הרצפה.
מי שלא יודע לרקוד גם לא אשם שהרצפה עקומה....

לא אוסיף יותר כלום... פשוט חבל על המילים

T_A
14-01-2011, 22:56:52
לא חיברת חוט הפוך זו הגדרה של השלט. חפש תחת Reverse.

פאק! קראתי את מה שרשמת וישר רצתי לטיסן (יותר נכון לכנפיים שמחוברות בצד) לבדוק.
אתה צודק לגמרי - מאזנות הפוכות, אני מרגיש עכשיו עוד יותר אידיוט, המאזנות היו הפוכות כבר מההגדרה בשלט, כבל Y לא משנה כלום.
אני מתחיל להזכר עכשיו שמחקתי את הפרופיל הישן בשלט שעשיתי לפני שסיימתי את המדפים, לא בדקתי את המאזנות מאז.
אני מרגיש באמת דפוק.
אבל משום מה , מרגיש טוב יותר גם. (אמרתי דפוק כבר?)

תודה גיא.

T_A
14-01-2011, 23:00:27
הרסת את כל הרושם הטוב שעשית בהתחלה, אני יושב פה ומתגלגל על הרצפה.
מי שלא יודע לרקוד גם לא אשם שהרצפה עקומה....

לא אוסיף יותר כלום... פשוט חבל על המילים

זה בסדר בנצי (אפשר?) , התפלאתי שעד עכשיו לא שמעתי את השמחה לאיד שלך (נשבע שחשבתי שבחרת להתעלות על עצמך ולא להגיב בכלל)
גם רשמתי שאני בניתי אותו ולכן כל האשמה עלי גם ככה, אין פה שום רצפה עקומה , רק הידיעה שהעליתי טיסן שלא הגדרתי כמו שצריך לאוויר ולא קישורי הטיסה שלי או העדרם הפיל את הטיסן.

guyst
14-01-2011, 23:01:25
פאק! קראתי את מה שרשמת וישר רצתי לטיסן (יותר נכון לכנפיים שמחוברות בצד) לבדוק.
אתה צודק לגמרי - מאזנות הפוכות, אני מרגיש עכשיו עוד יותר אידיוט, המאזנות היו הפוכות כבר מההגדרה בשלט, כבל Y לא משנה כלום.
אני מתחיל להזכר עכשיו שמחקתי את הפרופיל הישן בשלט שעשיתי לפני שסיימתי את המדפים, לא בדקתי את המאזנות מאז.
אני מרגיש באמת דפוק.
אבל משום מה , מרגיש טוב יותר גם. (אמרתי דפוק כבר?)

תודה גיא.

קפוץ מתישהוא להוד השרון ונכוונן לך אותו פיקס.
את זה קראת? - פניות לא מתואמות, בעיית דיפרנציאל ופתרונה (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=31547) - מאוד עוזר לטיסה המדוייקת שלו.

T_A
14-01-2011, 23:07:43
קפוץ מתישהוא להוד השרון ונכוונן לך אותו פיקס.
את זה קראת? - פניות לא מתואמות, בעיית דיפרנציאל ופתרונה (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=31547) - מאוד עוזר לטיסה המדוייקת שלו.

גיא, באמת שאני רוצה לקפוץ לשם , אך תמיד 'יש משהו'.
לדוגמא, בדקתי , מחר גשם, שבוע שעבר גשם, שבוע לפני סילבסטר (מישהו בכלל קם?) וכו...

סתם ככה שתידעו , הפעם האחרונה שראיתי בכלל טיסנים (לא כולל שלי) היה באיזה יום לפני 9
שנים, אני זוכר את זה כי זה היה תחרות טיסנים (אירוע אלקלעי) בבסיס ששירתתי בו , זה השאיר בי חותם חזק מאוד.
אני מאוד רוצה לראות התאספות כזאת של מטיסים/טיסנים מתישהו.

liorz055
14-01-2011, 23:24:02
לא נורא תומר, רק ככה לומדים.
בתור אחד שגם עלה לאוויר עם מאזנות הפוכות ופיצלח את הטיסן גם כן, אני מבין אותך. תנסה לא להיות כמוני אלה באמת ללמוד מהטעויות. אני מניח שמעכשיו כל פעם לפני שתמריא תבדוק טוב טוב את ההגאים. אם כן הרווחת לקח להמשך דרכך כטיסנאי.

בכל מקרה אתה תמיד מוזמן להוד השרון...

wonderd
14-01-2011, 23:32:08
גם אני למדתי להטיס לבד, בלי מדריך, גם טיסנים וגם מסוקים.
להבדיל ממה שנראה שאתה עושה - למדתי לבצע את כל בדיקות הבטיחות לפני ההמראה בכל מקרה וללא קשר להכנות שביצעתי לפני ההטסה. זאת הדרך היחידה למזער סיכויי תאונות עקב רשלנות שכזאת וזאת רשלנות ולא שום דבר אחר ואין קשר ללמידה עצמית או עם מדריך.
העובדה המצערת שגם לאחר הריסוק בכלל לא הבנת מה היתה התקלה - מלמדת על כך שיש בעיה בשיטת הלימוד שלך. תחשוב על זה.
אצלי באופן אישי אין מצב שבו אני אעלה כלי לאויר לפני בדיקות בסיסיות של מצב סוללות, כיוונים נכונים של תגובות הסרוואים, בדיקות כל חיבורי החשמל ובדיקה כללית של הכלי אותו אני מתכוון להעלות לאויר.

לדעתי אתה חייב לבקר במקומות עם מטיסים אחרים, לא רק בשביל החברותא אלא גם כדי ללמוד מהם מה עושים ואיך עושים ותוכל פשוט ללמוד מניסיון של אחרים בפועל ולא רק מקריאות מאחורי המקלדת. זה עוזר הרבה יותר ממה שאתה חושב.

בהצלחה בהמשך ותיזהר לא לפגוע באנשים.

Boogle
14-01-2011, 23:35:16
זה בסדר בנצי (אפשר?) , התפלאתי שעד עכשיו לא שמעתי את השמחה לאיד שלך (נשבע שחשבתי שבחרת להתעלות על עצמך ולא להגיב בכלל)
גם רשמתי שאני בניתי אותו ולכן כל האשמה עלי גם ככה, אין פה שום רצפה עקומה , רק הידיעה שהעליתי טיסן שלא הגדרתי כמו שצריך לאוויר ולא קישורי הטיסה שלי או העדרם הפיל את הטיסן.

זה לא שמחה לאיד, רק נתתי לך במתנה מראה שתבין מה כתבת.

האשמה היא בך , האחריות היא שלך, והתשלום הוא שלך , גם בנזק הכספי , אבל עוד יותר בנזק התדמיתי, אני בכלל לא מבין למה אנשים טרחו להמשיך ולענות לך אחרי שדחית את ניתוחם על הסף.

ועכשיו, כשלא נשאה חן בעיניך המראה שנתתי לך אז אכן הדרך הטובה היא לתקוף חזרה ולהאשים אותי בשמחה לאיד? למה לשמוח ועל מה? על זה שכל התדמית שבנית לך הלכה פארש?מה אני ציפיתי שתתנהג כאוויל? שוב אתה לא בסדר אבל איכשהו מנסה להראות שהאחרים אשמים.

אז כן, אני מודה, בכוונה לא סיפרתי לך שצריך להפוך את הערוץ בשלט, לא רק זה גם אמרתי לך לחבר את הקונקטור הפוך, הכל בשביל לשמוח לאידך.
ואתה בכלל לא אשם בריסוק המטופש, אלא אני, כי הטסתי לך את הטיסן בטלפתיה.
בוא אלי מחר וקח לך פאנקאב חדש בקופסה כפיצוי.

איך? יותר טוב לך עכשיו?

mixerfix
15-01-2011, 06:04:11
T_A יקר שלנו.

לצערי, אתה מדגים היטב את כל הרע בפסיכולוגיה הישראלית (פרטאץ', גאווה בבורותך, חוסר סבלנות, יהיה בסדריות, עקשנות ואני-ואפסי-עודיות) בלי שמץ של הצדדים החיוביים (אינטואיציה טכנית, נכונות ללמוד ולו מעט, יכולת להבדיל בין הקריטי לפחות קריטי, סתגלנות).

לך, כנראה, זה לא יפריע. לך אולי - ואני מאחל לך זאת בכל ליבי - יש עוד סיכוי לזכות בפרס דרווין. תשתדל לעשות זאת לבד - האחרים לא אשמים.

מרק

T_A
15-01-2011, 07:39:06
בוגל, רשמת קודם שטות שכאילו אני מסיר מעצמי אחריות ואתה ממשיך בקו למרות כל שרשמתי.
איפה ראית שדחיתי את הניתוח של באנשים לבעיה שהייתה לי בטיסן אתמול? נהפוך הוא.
אני תוקף רק את מי שמגיב לי לא עניינית ( ״אמרנו לך״ )
טעויות קוראות לכולם, וגם לחדשים מותר לטעות בלי שיתקפו אותם.
אני לא מנסה לבנות תדמית של סופרמן עם ידי זהב. אני מנהל סוג של יומן מסע שבו אני משתף את הקהילה בדרך שלי, דרך שהיא מאוד לא אורטודוקסית, אומנם אני לא מצפה לחיבוק חם על הדרך הזאת, אבל גם לא צריך לתקוף אותי בכל הזדמנות.

מרק, התגובה שלך היא נסיון אפילו יותר פתטי להתנשא מאשר התגובה הקודמת, אתה בכלל לא מכיר אותי ואני לא יודע מאיפה התעוזה שלך לבצע בי מן ניתוח פסיכולוגי בשקל או להאשים אותי בכל החולי של החברה הישראלית.
המשפט האחרון שלך גם די מרושע, כניראה פגעתי לך באיזה עצב כדי להוציא אותו ( אחרת למה שבן. אדם נורמלי ירשום דברים כאלה ?? )*

כיוון שקיבלתי את מה שרציתי שפתחתי את הדיון הזה And then some ... אפשר לתת לו לשקוע.
ההתנצחויות האלה לא תורמות לאף אחד.

אליקופטר
15-01-2011, 08:37:55
בוקר טוב,

ראיתי בתחילת השרשור כי הוא סוטה מהנושא ולכן אם לא בדקת עדיין ,הכי פשוט גש לשלט ובדוק הגדרות לעניין ערוץ הפוך,ריסוק לא משנה הגדרות,זו חקירה תעופתית,כך תדע מה גרם לך חד משמית ומכאן תלמד הלאה.

בהצלחה.

אייל שפירא
15-01-2011, 08:51:40
אגב היום הזמנתי תושבות מנוע מאלומיניום מהבחור הזה:
http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=17099810&postcount=3015

הוא מוכר אותן ב14$ + 4$ משלוח (אפשר לשים עד 3 ביחד באותו מחיר משלוח)

קוראים לו טרי וזה המייל שלו אם אתה מעוניין:
info@smallpartscnc.com

יש ויכוח לגבי היעילות של תושבת מנוע שלא נשברת בריסוק, יש שטוענים שעדיף שהיא תספוג את המכה, ואני אישית חושב שיותר קל להדביק קלקר מאשר להזמין את הפלסטיק הזה ב80 שקל (כי תנסה לקנות את זה בארץ ותופתע)

T_A
15-01-2011, 09:34:38
64 שקל לאלומיניום.. אממ , אני יזמין גם ממנו וגם וגם מ EBAY, הראשון שמגיע יעלה.
תאכלס, רוב הנזק קרה כי התושבת קרסה והמנוע והפרור לתוך הגוף (אבל זה חיתוך יחסית נקי)

אליקופטר, תודה על ההבחנה , כמו שנרשם לי - הערוץ היה הפוך ( הייתי צריך להגדיר עליו REVERSE) , החקירה הסתיימה בהצלחה :)

haimgil
15-01-2011, 09:56:20
T'A מידיי פעם יש קצת אקשן ,לא קרה כלום בסך הכל זה דיי כיף ואפילו גורם פיסיכולוגית לאנשים להכנס לפורום ולהגיב באותו השירשור וגם בשירשורים אחרים על הדרך אז כך את באיזי.זה קורה לכולם.לגבי הנזק בטיסן אני יכול להגיד לך שזה שטויות,ואם אתה צריך עזרה דבר איתי.

אייל שפירא
15-01-2011, 10:10:57
תאכלס, רוב הנזק קרה כי התושבת קרסה והמנוע והפרור לתוך הגוף (אבל זה חיתוך יחסית נקי)

ככה נראתה התושבת שלי אחרי הפעלול האוזבקי המפורסם (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=31792) שביצעתי עם עמיחי:
http://static.rcgroups.net/forums/attachments/2/8/5/2/7/4/a3687913-36-Untitled-1%20%28Custom%29.jpg

למזלי עמיחי הצליח להתארגן על תושבת הפלסטיק האחרונה שהיתה ליבואן, ובגלל שהיינו צריכים שתיים הוא הכין בעבודה שיבוט שלה:
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=32126

dorona
16-01-2011, 17:48:41
אני דוקא אנסה לעזור מבלי לתת עצות.

חכה רגע אל תקנה
אני אגיע הביתה הערב (יחסית מאוחר) וכמדומני יש לי תושבת רזרבית כזו בדיוק.
אם כן אתה מוזמן לבוא ולקחת אותה חינם אין כסף.
במידה ואני טועה תמיד תוכל לשלוח את ההזמנה מחר

דורון

T_A
16-01-2011, 21:51:57
חבר'ה תודה על חיזוקים, דורון תודה על ההצעה למרות שבסוף לא יצא לפועל - מאוד מעריך את זה.:)
החלטתי סופית והזמנתי מהאמריקאי את האלומיניום.

היה לי קצת זמן לפני שיצאתי לעבודה בבוקר אז סידרתי את הנזק, בקושי רואים שהיה משהוא
(בתמונות זה ניראה הרבה יותר גרוע ממה שזה באמת)
הדבקתי את התושבת כדי לוודא שאין מעיכה והמרחק תקין בין המחזיקים של התושבת.
(אין מצב שאני יעלה עם זה לאוויר , המנוע יכול להתלש מהמקום תוך כדי טיסה ובאמת לעשות בלאגן):eek:
עכשיו אני רק צריך לסיים לנקות את ה CA שיש לי כל היום על הידיים , מרחתי את זה עם האצבעות

http://img510.imageshack.us/img510/5497/img0523p.th.jpg (http://img510.imageshack.us/img510/5497/img0523p.jpg)
http://img843.imageshack.us/img843/5817/img0527k.th.jpg (http://img843.imageshack.us/img843/5817/img0527k.jpg)
http://img691.imageshack.us/img691/8104/img0529f.th.jpg (http://img691.imageshack.us/img691/8104/img0529f.jpg)

umbo
17-01-2011, 07:32:20
אם תושבת המנוע לא עקומה אתה בהחלט יכול להשתמש בא ע"י הדבקת דיקט 3ממ מאחור (או עדיף הדבקת מספר שכבות של בד פיברגלס או קרבון). הפלסטיק יתן את המימדים וישמור על ההברגות והתוספת תתן את החוזק. אולי (אני בספק) תצטרך להחליף את הברגים למעט יותר ארוכים.
תנסה, מה יש לך להפסיד ?

אייל שפירא
17-01-2011, 07:39:12
אם תושבת המנוע לא עקומה אתה בהחלט יכול להשתמש בא ע"י הדבקת דיקט 3ממ מאחור (או עדיף הדבקת מספר שכבות של בד פיברגלס או קרבון). הפלסטיק יתן את המימדים וישמור על ההברגות והתוספת תתן את החוזק. אולי (אני בספק) תצטרך להחליף את הברגים למעט יותר ארוכים.
תנסה, מה יש לך להפסיד ?

יש לו להפסיד שויברציות באיזור הזה יכולות להרוס את המנוע (קרה לגיאST) או לשחרר את הברגים (קרה לי) שלא לדבר על להחליש את כל הדבקות הפלסטיק לקלקר באיזור (מקווה שלא קרה לי), ובסופו של דבר גם לפצח את ההדבקה של התושבת הזו.

umbo
17-01-2011, 07:47:10
יש לו להפסיד שויברציות באיזור הזה יכולות להרוס את המנוע (קרה לגיאST) או לשחרר את הברגים (קרה לי) שלא לדבר על להחליש את כל הדבקות הפלסטיק לקלקר באיזור (מקווה שלא קרה לי), ובסופו של דבר גם לפצח את ההדבקה של התושבת הזו.

ממש לא. הוא יקבל תושבת מנוע שמתבססת על החיזוק ורק מעט יותר עבה מהמקורית, זה הכל (גם תושבת המנוע החילופית מאלומיניום וזו שיוצרה מטפלון עבה הרבה יותר מהמקורית). לטיסנים אחרים יש תושבת מנוע מדיקט או מקרבון בלבד והם טסים כראוי.
אני בפרוש הייתי עושה את זה על טיסן שלי.

Boogle
17-01-2011, 10:14:21
אמנם הבטחתי לעצמי שלא לענות לאנשים שמאשימים אותי בשמחה לאיד, אבל למען הקהילה אני חש צורך לתת מענה למי שיקרא את השרשור הזה בעתיד וירצה ללמוד משהו.

אני תומך בדעתו של עמירם: מספיק לקחת דיקט תעופתי (הוא נקרא כך כי הוא צפוף יותר ובד"כ נמכר בחנויות טיסנים במחיר לא גבוה יחסית) בעובי של 1.5 מ"מ להניח עליו את התושבת להעתיק את צורתה ולחתוך שתי חתיכות זהות. אחת למקם מאחורי התושבת ואחת מלפניה (סנדויץ' של דיקט ופלסטיק באמצע) ואז באמצעות אפוקסי (30 דקות לפחות 60 דקות-24 שעות עדיף) להדביק את שני החצאים, אפשר אפילו "לשלם" במשקל ולתת לאפוקסי למלא את החללים בתושבת כך שיחדור מבעד לחורי דפינת המנוע הקיימים.
את הסנדביץ' הזה להחזיק בכליבה 24 שעות לפחות למיצוק סופי.
בדיקטים יש לקדוח חורים במיקום 4 הברגי ויסות בקוטר העולה על קוטר הראש, בכדי שלא יפריעו לויסות ושני קדחים במיקומי הדפינה.
את החורים לדפינת המנוע יש לעשות לאחר שהכל התמצק, להעזר בצלב שהגיע עם המנוע לסמן את מיקום הקידוח ולקדוח חורים (בקוטר 3.5 מ"מ) חדשים דרך הסנדביץ'. יש למדוד את עוביו של הסנדביץ ולקנות ברגי דפינה מתאימים באורכם כך שלא יחדרו למנוע ויעשו קצר על הליפופים שלו. אורך הברגים צ"ל עובי הסנדביץ +3עד +5 מ"מ.
בד"כ הידוק ברגים על עץ בשילוב דיסקה קפיצית נותן אבטחה טובה כנגד פתיחתם.

אפשרות ב' (חצי פארטאץ' אבל יעבוד) לעטף את התושבת המודבקת כפי התמונה בשני ליפופים של טסה ולהזריק מתחתיה לחללים אפוקסי, תחליף פיבר פשוט וזול. במקרה הזה יהיה קשה יותר לקדוח את החורים לברגים אז אפשר לפני מילוי האפוקסי לקחת ברגים ארוכים , למשוח אותם היטב בשמן או גריז או חמאה או ואזלין (:D) ולנעוץ אותם דרך סרט הטסה המתוח ואז למלא אפוקסי.

בהצלחה.

guy1a
17-01-2011, 10:19:00
אורך הברגים צ"ל עובי הסנדביץ +3-5 מ"מ.
בהצלחה.

+5-3=2 ...
?
:eek::cool::confused:

Boogle
17-01-2011, 10:24:10
+5-3=2 ...
?
:eek::cool::confused:
3 עד 5 מ"מ :)

edoman
18-01-2011, 21:36:51
אל תשתמש בזה זה יעשה לך הרבה ויברציות ואני גם לא סגור על זה שזה יחזיק את המנוע
וגם זה יהרוס את המנוע קרה גם לי לא רק לGUYST
שיהיה בהצלחה

T_A
18-01-2011, 22:40:46
חשבתי עד שיגיע האלומיניום , לייצר משהו מדיקט תעופתי , כמו שבוגל אמר רק בלי הפלסטיק
את ההברגות של הכיוון מנוע אפשר לעשות אולי בעזרה אום נעץ.
מחר אני יקפוץ לקנות ואז ניראה משם איך מתקדמים.

חוץ מזה שאני יכול לקחת את השבור ולפיו לסמן את הקווים , יש לי גם את זה:

http://img28.imageshack.us/img28/6051/multiplex19x307.th.jpg (http://img28.imageshack.us/i/multiplex19x307.jpg/)
http://img716.imageshack.us/img716/4826/multiplex19x30.th.jpg (http://img716.imageshack.us/i/multiplex19x30.jpg/)

זה תמונות שפרסם הבחור שמוכר את התושבות אלומיניום, שלחתי לו מייל והוא נתן לי את המידות המתאימות - 2.4 אינצ' אורך 1.37 אינצ' רוחב למי שמעוניין