PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוללות נחלשות.

avimag
15-01-2011, 12:18:33
שבת שלום.

זמן הטיסה של סוללות ( 2200 ) ה funcub שלי התקצר לכ 5,6 דקות .

האם זהו בלאי נורמלי ?

הסוללות נרכשו יד שניה עם הטיסן ( היו בשימוש כ 3 חודשים ) ואצלי עברו להערכתי כ 10 מחזורי טעינה .

אני מניח ( אבל בכל זאת שואל כדי להיות בטוח ) שסוללות חדשות בעלות אותם נתונים , יתנו לי זמן טיסה ארוך יותר ?

תודה , אבי .

haimz24
15-01-2011, 12:21:23
את מתח התאים בדקת לפני הקנייה?

avimag
15-01-2011, 13:08:13
את מתח התאים בדקת לפני הקנייה?

לא.

ואין לי שום טענות כלפי המוכר ( אם כך השתמע ) .

רציתי לדעת אם זהו בלאי טבעי , ואם חדשות יספקו זמן ארוך יותר .

אבי.

adibenbasat
15-01-2011, 13:13:24
בגדול לסוללות ליטיום יש גרף שבנוי ממספר מחזורי טעינה\פריקה שהסוללה נותנת 100%, מספר מחזורים שהסוללה נותנת מתחת ל-100% וכאשר היא מגיע לסופה היא נותנת עד 50% אחוז, סוללות איכותיות אמורות לתת כ-50 מחזורי טעינה ופריקה של 100% לאחר ישנה ירידה עד כ-100 מחזורי פריקה\טעינה (אורך חיים)- אחרי אלו אפשר לחתוך את הקונקטורים לזרוק אותה לפח מחזור..
סוללות שחומרי הגלם שלהם לא איכותיים כמו סוללות המסיני למשל- עושות הרבה פחות מחזורי טעינה פריקה גם של 100% וגם פחות, כך שאם הסוללות שלך עברו 10 מחזורים איתך ועוד נגיד 10-15 מחזורים עם הבעלים הקודמים יתכן מאוד שהן בשלב שכבר לא יכולות לתת 100%, עדיין אין בעיה להטיס איתן רק שזמן הטיסה קטן, אז כן, סוללות חדשות עם אותם נתונים יתנו לך יותר זמן טיסה.

wind556
15-01-2011, 13:14:41
זמן טיסה זה פרמטר מעורפל
אתה יכול עם אותם סוללות ואותו טיסן להגיע לזמני טיסה שונים לפי אופי ההטסה שלך
כמו כן סוללה היא פריט לא הכי צפוי. מה שאתה מקבל מהסוללה, זה מה שיש ואין טעם להתעמק בזה.
ומלבד זאת תוחלת החיים של הסוללה גם היא לא קבועה, כל ארוע בהסטוריה שלה משפיע על כך.
תטיס ותהנה, וכשלא תהנה קנה סוללה חדשה וזהו

tisanir
15-01-2011, 13:27:46
במחירי הסוללות היום- הזמן לעצמך עוד סוללה או 2 שלא יחסר לך זמן טיסה.

avimag
15-01-2011, 13:32:57
אנשים , אין עליכם .

תודה , אבי .:)

Boogle
15-01-2011, 14:34:14
אבי, האם תוכל לפרט את מצב המצערת כשאתה טס?
כוונתי האם אתה ממריא במלא ואז כשמגיע לישרה ואופקית אתה מוריד אותה ל50-80% או שאתה מעלה ומוריד אותה רק לפני נחיתה?

דע לך ששימוש נכון במצערת מאריך את זמן הטיסה ולא בכל מצב צריך 100% מצערת פתוחה.
אתן לך פה דוגמה מ"החיים" (כבר נתתי פעם אבל זה משהו ששוה לחזור).
לחברי יש אז"מ (אולטראלייט) ויש לו שני שותפים, כאשר אנו טסים (ואני איני מקלי המשקל ) הוא מכוון את המצערת ל4500 סל"ד בשיוט ואנו טסים בתצרוכת ממוצעת של 13 ליטר לשעה.
שותפיו , אוהבים "יותר אקשן" וטסים על 4800 סל"ד, תצרוכת הדלק שלהם היא 16 ליטר לשעה.
ההבדל במהירות הטיסה כ5% (:eek:).

אם כך מה אני אומר? עלה לאויר התייצב בישרה ואופקית והתחל להפחית מצערת כל עוד אתה לא שוקע, זהו מצב טבעי וטוב לטיסן, קזז אותו במצב הטיסה הזה ותראה שאתה נשאר באויר לזמן ארוך משמעותית. (כמובן לא לשכוח לפתוח קצת חזרה ביציאה מפניות, טיפוס, ותרגילים ארובטיים :))

לעניין הסוללות, בצע להן טעינה ב"BALANCE" כשהמטען מכוון בדיוק ל1C. ואחרי כן טען אותן למצב STORAGE , רק לפני ההטסה טען אותן חזרה בFAST.

בהצלחה (אגב, קניית סוללות חדשות תשפר את מצבך בלי קשר לכלום כי הסוללות של היום הן לא הסוללות של אתמול)

avimag
15-01-2011, 15:35:36
אבי, האם תוכל לפרט את מצב המצערת כשאתה טס?
כוונתי האם אתה ממריא במלא ואז כשמגיע לישרה ואופקית אתה מוריד אותה ל50-80% או שאתה מעלה ומוריד אותה רק לפני נחיתה?

דע לך ששימוש נכון במצערת מאריך את זמן הטיסה ולא בכל מצב צריך 100% מצערת פתוחה.
אתן לך פה דוגמה מ"החיים" (כבר נתתי פעם אבל זה משהו ששוה לחזור).
לחברי יש אז"מ (אולטראלייט) ויש לו שני שותפים, כאשר אנו טסים (ואני איני מקלי המשקל ) הוא מכוון את המצערת ל4500 סל"ד בשיוט ואנו טסים בתצרוכת ממוצעת של 13 ליטר לשעה.
שותפיו , אוהבים "יותר אקשן" וטסים על 4800 סל"ד, תצרוכת הדלק שלהם היא 16 ליטר לשעה.
ההבדל במהירות הטיסה כ5% (:eek:).

אם כך מה אני אומר? עלה לאויר התייצב בישרה ואופקית והתחל להפחית מצערת כל עוד אתה לא שוקע, זהו מצב טבעי וטוב לטיסן, קזז אותו במצב הטיסה הזה ותראה שאתה נשאר באויר לזמן ארוך משמעותית. (כמובן לא לשכוח לפתוח קצת חזרה ביציאה מפניות, טיפוס, ותרגילים ארובטיים :))

לעניין הסוללות, בצע להן טעינה ב"BALANCE" כשהמטען מכוון בדיוק ל1C. ואחרי כן טען אותן למצב STORAGE , רק לפני ההטסה טען אותן חזרה בFAST.

בהצלחה (אגב, קניית סוללות חדשות תשפר את מצבך בלי קשר לכלום כי הסוללות של היום הן לא הסוללות של אתמול)

בוגל , תודה על תשובתך המפורטת .

כמובן שאינני מטיס בפול מצערת ( למעט בהמראה ) , ואני נוהג ( אינטואיטיבית ) בדיוק כפי שתיארת .

לגבי הטעינה , לצערי אין לי מטען חכם . המטען שלי הוא של eflite ( נרכש בזמנו עם החבילה של

האפרנטיס ). ניתן לכוון רק 2 או 3 תאים ( בורר ) , ועוצמת טעינה ( 1 -3 ) ע"פ מינון הסוללה .

אני נוהג לטעון בערב שלאחר ההטסה , או למחרת טעינה מלאה , וביום ההטסה ( לפני ההטסה ),

לטעון שוב כדי למלא את מה שנפרק ( בד"כ טעינה זו קצרה הרבה יותר ).

עוד לא החלטתי האם להשאיר את הfuncub ב setup הנוכחי ( הרגוע ) או לשדרג לחזק יותר .

כשאחליט, ארכוש 3 סוללות חדשות בהתאמה ל setup .

האם מלבד הסיני , יש מקום מומלץ לרכישת סוללות באותה עלות אך באיכות טובה יותר ?

אבי

Boogle
15-01-2011, 16:55:23
בוגל , תודה על תשובתך המפורטת .

כמובן שאינני מטיס בפול מצערת ( למעט בהמראה ) , ואני נוהג ( אינטואיטיבית ) בדיוק כפי שתיארת .

לגבי הטעינה , לצערי אין לי מטען חכם . המטען שלי הוא של eflite ( נרכש בזמנו עם החבילה של

האפרנטיס ). ניתן לכוון רק 2 או 3 תאים ( בורר ) , ועוצמת טעינה ( 1 -3 ) ע"פ מינון הסוללה .

אני נוהג לטעון בערב שלאחר ההטסה , או למחרת טעינה מלאה , וביום ההטסה ( לפני ההטסה ),

לטעון שוב כדי למלא את מה שנפרק ( בד"כ טעינה זו קצרה הרבה יותר ).

עוד לא החלטתי האם להשאיר את הfuncub ב setup הנוכחי ( הרגוע ) או לשדרג לחזק יותר .

כשאחליט, ארכוש 3 סוללות חדשות בהתאמה ל setup .

האם מלבד הסיני , יש מקום מומלץ לרכישת סוללות באותה עלות אך באיכות טובה יותר ?

אבי

אבי, נוהג הטעינה שלך לא כל כך בריא לסוללות, טעינה לSTORAGE טוענת אותן למצב של 50-60% מהקיבול וזה המצב בו הן נחות, אם הטענת מלא , אין טעם להוסיף טעינה משום שקצב איבוד הטעינה של ליפו הוא כ5% ל.....שנה!.
שימוש במטען "טיפש" יכולה לגרום לסוללות סבל מסויים במיוחד בטעינה השניה בה יש מצב שהמטען מנסה לדחוף לסוללות יותר ממה שהן יכולות לקבל עד שהוא מגלה שהן טעונות מלא.

אבל בחייך, אבי, 17$ ויש לך מטען חכם, לא חבל?? (או 30$ והוא יהיה גם בריא וחזק (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?p=187188#post187188) :)).

לגבי איכות הסוללות - עוד לא נמצא הסיני שיתן סוללות באיכות ובמחיר כמו הסיני שלנו מHK , מה שמפליא (ומדהים) שהשתן לא עולה לידידינו לראש והוא ממשיך להוריד מחירים ולהביא סחורה כאילו יש לו אלפי מתחרים בשוק.

avimag
15-01-2011, 17:38:37
אבי, נוהג הטעינה שלך לא כל כך בריא לסוללות, טעינה לSTORAGE טוענת אותן למצב של 50-60% מהקיבול וזה המצב בו הן נחות, אם הטענת מלא , אין טעם להוסיף טעינה משום שקצב איבוד הטעינה של ליפו הוא כ5% ל.....שנה!.
שימוש במטען "טיפש" יכולה לגרום לסוללות סבל מסויים במיוחד בטעינה השניה בה יש מצב שהמטען מנסה לדחוף לסוללות יותר ממה שהן יכולות לקבל עד שהוא מגלה שהן טעונות מלא.

אבל בחייך, אבי, 17$ ויש לך מטען חכם, לא חבל?? (או 30$ והוא יהיה גם בריא וחזק (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?p=187188#post187188) :)).

לגבי איכות הסוללות - עוד לא נמצא הסיני שיתן סוללות באיכות ובמחיר כמו הסיני שלנו מHK , מה שמפליא (ומדהים) שהשתן לא עולה לידידינו לראש והוא ממשיך להוריד מחירים ולהביא סחורה כאילו יש לו אלפי מתחרים בשוק.

בוגל אני מבקש הבהרה להסברך , לגבי נוהג הטעינה שלי בשלב זה עדיין במטען " טיפש ".

כיום , כשאני טוען את הסוללות טעינה שנייה ( לפני הטסה ), נניח שבוע לאחר שהטענתי טעינה מלאה ,

עדיין מתבצעת טעינה ובלנס בין התאים , כאילו שבמשך השבוע הזה אירע איבוד טעינה חלקי .

אם הבנתי נכון מדבריך , הטעינה השניה בעצם גורמת יותר נזק מאשר תועלת .

אם כך , מה מומלץ מבין השתיים ( עדיין עם המטען הקיים ):

1. לבצע טעינה מלאה בסיום יום ההטסה , ולא לבצע שוב גם אם חלפו ימים/שבועות עד להטסה הבאה.

2. להשאיר אותן פרוקות , ולבצע טעינה אחת מלאה בערב שלפני , או ביום ההטסה .

תודה , אבי .

Boogle
15-01-2011, 17:52:47
ראשית אכן הבנת נכון, אין שום סיבה למטען שמחברים אליו סוללות מלאות לעבוד יותר מדקה שתיים עד שהוא מודיע לך שהסוללות מלאות.

לגבי שאלת ההמשך, היות ואין לדעת את מצב הסוללות לאחר ההטסה, בהנחה שלא "שחטת אותן" שתי האפשרויות קבילות במידה שווה.
אבל אתה חייב להתארגן לפחות על מד מתח בשביל לדעת את מצב הסוללות.

acrozic
15-01-2011, 18:12:07
מכל האמור לעיל - החכם למד ש-
טוב מטען חכם (כלומר עם בלנסר) משני מטענים טיפשים :D
יתרה על כן -
כנראה שלי הסיני מוכר חומר טוב - כאני רץ עם אותם סוללות הרבה יותר מ-50 מחזורים :cool:
ואחרון חביב - תכנון נכון של ה- SETUP - כלומר מנוע \ בקר \ סוללה \ פרופ - הם הסוד לאורך טיסה מענג ;)

ושיהיו לנו טיסות ארוכות - ונחיתות שלמות.

(דרך אגב - תבדוק גם שהמנוע לא נחלש - חול ... או שבמקרה החלפת פרופ לגדול יותר)