PDA

צפייה בגרסה מלאה : חדש בתחום, הולך על איזי-סטאר

AmitB
15-01-2011, 18:23:45
הי, אני חדש לגמרי בתחום. חרשתי לגמרי את השרשורים "למתחילים", מכל הדיונים שם נראה לי ש EasyStar זה הכיוון בשבילי. התחלתי בהזמנות חלקים, למעשה נראה לי הכל חוץ מגןף הטיסן מוזמן. אם יש מי שמוכן לתת טיפים בשלבי הרכבה ו\או טסט פלייט \ הדרכת הטסה (כשיגיע היום, באיזור חיפה) ... אנא.

יש לי גם שאלות ספציפיות:

1. נושאי סימולטורים - ביליתי כמה שעות טובות עם FMS, אני מניח שכדאי להשתדרג, לאיזה סימולטור? RealFlight Basic מספיק טוב או שכדאי להוציא יותר כסף?

2. ברשימות הקניות (שמופיעות כאן (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=7886)) לא ראיתי דבקים, חוטים, שרינקים וכאלה. זה אומר שלא צריך?

תודה

omri1232
15-01-2011, 18:38:25
תוריד RealFlight 4.5 תקנה שלט ותתחיל לחרוש שעתיים ביום עד שתהיה בטוח בעצמך, ותזכור שמה שאתה מסוגל לעשות בסימולטור לא בטוח שאתה מסוגל לעשות במציאות...:)

tomer_inbar
15-01-2011, 18:52:24
הנה מודל של איזיסטאר:
http://www.knifeedge.com/forums/downloads.php?do=file&id=3110

עובד מצויין על G4.5.

AmitB
15-01-2011, 19:01:33
תודה, עומרי, תומר.

haimz24
15-01-2011, 19:09:40
מה שלא יהיה לך עם אדם מנוסה בתחום לפעם הראשונה, אתה תצמצם נזקים ברמות שאי אפשר להבין!

wind556
15-01-2011, 19:43:31
איך אומר תמיד אייל?
"מצא לך מדריך"
אין דרך אחרת לצמצם נזקים ולהיות יעיל
מה שכן, בחרת לך את אחד הטיסנים הטובים שיש, אבל יש קושי להכינו לטיסה
הטיסן הזה בא ללא מאזנות ואתה תצטרך לבנות אותם בעצמך, ועד היום רק מעטים בנו את זה כהלכה בלי לפגוע בתכונות הטיסה.
כמו כן, זה אמנם הטריינר הכי טוב, אבל זו לא הרכישה עם התמורה הכי גבוהה לכספך, קח גם את זה בחשבון.
וההמלצה החד משמעית היא לרכוש את הגוף בארץ. תוכל להשיג אותו בסביבות 400 ש"ח

ZigiStar
15-01-2011, 19:59:52
היי Amba, כמה הערות:

לפני שאתה מרכיב את הטיסן, מומלץ שתראה אחד כזה בשטח ותדבר עם המטיס. בנוסף, עבור על כמה שירשורי-הרכבה של EasyStar פה וב-RCGroups, זה יכול רק לעזור.
דבק בוודאי שתצטרך, יש כמה הדבקות במהלך ההרכבה. בידוד-מתכווץ שימושי למחברי הבקר-מנוע.
ובקשר לבדיקה לפני הטסה ראשונה ולהטסה עצמה - אתה מוזמן להצטרף אלינו בכפר-ביאליק (ליד חיפה, כמו שביקשת). מטיסים בדר"כ בסופ"ש - לתיאום, צור קשר בפרטי.
ובקשר למאזנות - אלא אם כן אתה ממש חסר כישורים בסיסיים או אחד שקודם חותך ורק אח"כ חושב, תוכל להוסיף מאזנות מעולות ל-EasyStar בקלות (ויסלח לנו חבר הפורום הפסקן מלמעלה). ראה למשל את השרשור הזה (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=14150) ואת הקישורים שבו.
ובלי קשר - בהצלחה!

AmitB
15-01-2011, 21:00:00
אוקיי, תודה לכל מי שענה ...
דיברתי התעניינתי עוד קצת. אם יש מישהו עם EasyStar שצבר שעות מנוע, בסביבה, אשמח לראות כדי לתכנן קצת יותר טוב את המשך הרכש, וההרכבה.

עמית

ZigiStar
15-01-2011, 21:04:35
יש. אם הזמן והמקום (קריות/סופ"ש) רלוונטיים, אתה מוזמן לתאם בפרטי.

MDreamer
16-01-2011, 10:12:32
איך אומר תמיד אייל?
"מצא לך מדריך"
אין דרך אחרת לצמצם נזקים ולהיות יעיל
מה שכן, בחרת לך את אחד הטיסנים הטובים שיש, אבל יש קושי להכינו לטיסה
הטיסן הזה בא ללא מאזנות ואתה תצטרך לבנות אותם בעצמך, ועד היום רק מעטים בנו את זה כהלכה בלי לפגוע בתכונות הטיסה.
כמו כן, זה אמנם הטריינר הכי טוב, אבל זו לא הרכישה עם התמורה הכי גבוהה לכספך, קח גם את זה בחשבון.
וההמלצה החד משמעית היא לרכוש את הגוף בארץ. תוכל להשיג אותו בסביבות 400 ש"ח
עודד.,

הרשה לי לחלוק עליך. להרכיב את פיסת הקלקר הזאת זה לא מדע טילים. נכון צריך יד מכוונת (מצא מדריך) וחוש כטני בסיסי אבל זה בהחלט לא מה שאתה עושה מזה לדעתי. אתה יכול להתחיל עם הטיסן ללא מאזנות. הוא יטוס נהדר ותהנה ממנו. תוכל להוסיף אותן בהמשך ללא בעיה ותאמין לי שבתור מתחיל לא תרגיש את "הפגיעה האנושה" ביכולות האוירודינמיות המרשימות של הכלי;)
אם נוח לך תתחיל בלי מאזנות - אם אתה רוצה עם זה גם בסדר.. תעשה מה שאתה מרגיש.

היי Amba, כמה הערות:

לפני שאתה מרכיב את הטיסן, מומלץ שתראה אחד כזה בשטח ותדבר עם המטיס. בנוסף, עבור על כמה שירשורי-הרכבה של EasyStar פה וב-RCGroups, זה יכול רק לעזור.
דבק בוודאי שתצטרך, יש כמה הדבקות במהלך ההרכבה. בידוד-מתכווץ שימושי למחברי הבקר-מנוע.
ובקשר לבדיקה לפני הטסה ראשונה ולהטסה עצמה - אתה מוזמן להצטרף אלינו בכפר-ביאליק (ליד חיפה, כמו שביקשת). מטיסים בדר"כ בסופ"ש - לתיאום, צור קשר בפרטי.
ובקשר למאזנות - אלא אם כן אתה ממש חסר כישורים בסיסיים או אחד שקודם חותך ורק אח"כ חושב, תוכל להוסיף מאזנות מעולות ל-EasyStar בקלות (ויסלח לנו חבר הפורום הפסקן מלמעלה). ראה למשל את השרשור הזה (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=14150) ואת הקישורים שבו.
ובלי קשר - בהצלחה!
http://www.efly.co.il/forums/images/icons/icon14.gif

דיברתי התעניינתי עוד קצת. אם יש מישהו עם EasyStar שצבר שעות מנוע, בסביבה, אשמח לראות כדי לתכנן קצת יותר טוב את המשך הרכש, וההרכבה.

עמית

נצל את ההזמנה של החבר'ה מהצפון, זיגי, עמרי והכנופיה הצפונית הם אנשים נהדרים שיתנו לך כניסה חלקה וזולה לתחביב מה שאתה צריך זה רק להיצמד אליהם.

עמרי רז
16-01-2011, 10:24:05

עמית

אהלן עמית,
אם התנאים יתאימו נטיס בשישי בביאליק, (08:30 בבוקר)
תוכל לבדוק את האיזי שלי ולקבל טיפים
אם תרצה תקבל סיבוב על האיזי שלי :)
לגבי צבירת שעות מנוע..
אני חושב שזיגי לוקח פה בגדול יש לו איזה טריליון שעות טיסה עם הכלי הזה :D
בלי מאזנות/עם מאזנות מודבקות עם טסה/עם מאזנות בתוך הכנף :)

guy1a
16-01-2011, 10:27:16
עודד.,

הרשה לי לחלוק עליך. להרכיב את פיסת הקלקר הזאת זה לא מדע טילים. נכון צריך יד מכוונת (מצא מדריך) וחוש כטני בסיסי אבל זה בהחלט לא מה שאתה עושה מזה לדעתי. אתה יכול להתחיל עם הטיסן ללא מאזנות. הוא יטוס נהדר ותהנה ממנו. תוכל להוסיף אותן בהמשך ללא בעיה ותאמין לי שבתור מתחיל לא תרגיש את "הפגיעה האנושה" ביכולות האוירודינמיות המרשימות של הכלי;)

http://www.efly.co.il/forums/images/icons/icon14.gif

נצל את ההזמנה של החבר'ה מהצפון, זיגי, עמרי והכנופיה הצפונית הם אנשים נהדרים שיתנו לך כניסה חלקה וזולה לתחביב מה שאתה צריך זה רק להיצמד אליהם.

+1

בתור חיפאי טירון
הכנופיה הזאת באמת מסבירה פנים בצורה יוצאת מגדר הרגיל
;)

תודה לכם ולפורום !

T_A
16-01-2011, 10:51:26
אם תתקין Realflight G4.5 , יש לך מודל לא רע של EASY STAR להורדה (http://www.knifeedge.com/forums/downloads.php?do=file&id=3110)

http://www.knifeedge.com/forums/downloads/easystar66271.jpg

יש שם גירסה בלי מאזנות וגירסה עם.

wind556
16-01-2011, 11:32:45
[QUOTE=MDreamer;227804]עודד.,

מעיין, דעותינו בעניין הזה חלוקות מאז ומתמיד, זה וויכוח ישן נושן
לדעתי איזי סטאר ללא מאזנות לא שווה את מחירו ובטח עבור מתחיל
ומצד שני בנייה לא מושלמת של מאזנות מקלקלת עת תכונות הטיסה של הטיסן הזה.
אילו היית מטיס איזי שהמאזנות שלו נבנו בצורה מושלמת דעתך היתה משתנה.
מתוך ההכרות שלי עם הרבה טיסנים כאלה, אולי רק 2-3 בנו אותם כמו שצריך .
ונכון, כבר היה כאן איזי אחד שפשוט הוסיפו לו מאזנות מחוץ לכנף וגם הוא טס. האיזי הוא חמור עבודה שיטוס בכל מצב. ללא מאזנות יהיה לו עילוי מושלם, אבל תכונות ניהוג מופחתות, ועם מאזנות גרועות יהיה לו ניהוג טוב אבל תכונות עילוי מופחתות.

MDreamer
16-01-2011, 12:01:55
מעיין, דעותינו בעניין הזה חלוקות מאז ומתמיד, זה וויכוח ישן נושן
לדעתי איזי סטאר ללא מאזנות לא שווה את מחירו ובטח עבור מתחיל
ומצד שני בנייה לא מושלמת של מאזנות מקלקלת עת תכונות הטיסה של הטיסן הזה.
אילו היית מטיס איזי שהמאזנות שלו נבנו בצורה מושלמת דעתך היתה משתנה.
מתוך ההכרות שלי עם הרבה טיסנים כאלה, אולי רק 2-3 בנו אותם כמו שצריך .
ונכון, כבר היה כאן איזי אחד שפשוט הוסיפו לו מאזנות מחוץ לכנף וגם הוא טס. האיזי הוא חמור עבודה שיטוס בכל מצב. ללא מאזנות יהיה לו עילוי מושלם, אבל תכונות ניהוג מופחתות, ועם מאזנות גרועות יהיה לו ניהוג טוב אבל תכונות עילוי מופחתות.

כמו שכתבת הוא סוס עבודה. מתחיל לא ירגיש בהבדל ובכל מקרה הוא כבר יעוות אותו וימעך אותו (וזה תפקידו כטיסן ראשון! לא להתבלבל!) עד שיוכל להרגיש את הדקויות שאתה מדבר עליהן אם הן מורגשות בכלל...

אני פשוט חושב שלפעמים אתה יוצר את הרושם שזה מסובך לבנות אותו או שחייבים מאזנות אחרת יצמח לך פרונקעל בתחת. זה פשוט לא נכון (לגבי הטיסן.. לגבי הפרונקעל אני לא יודע) הוא טס אחלה עם ובלי מאזנות ומתאים לשני המקרים של המתחילים. סמוך על Multiplex הגרמניים שהמציאו את האוירנאוטיקה - ערש התעופה מונח שם וכמה מילוני משתמשים שאמנם לא קראו את עשרות הפוסטים שלך בנושא מטיסים ללא מאזנות ומאוד מרוצים. אני מעריך שזה בין הטיסנים הכי נמכרים בעולם אם לא הנמכר מכולם בשנים האחרונות למתחילים ו FPV. ועדין לא עבר שום שינוי בייצור חוץ מצבע. אם היית צודק תאמין של שכמה גרמנים מאוד לא טיפשים היו עולים על זה לפניך ומוסיפים לו מאזנות schnell, schnell! לפני שהיית מספיק להגיד גיזונטהייט.

מר עמבה, לדעתי תתחיל בבניה של הטיסן ללא מאזנות עם ליווי של אחד מהחבר'ה בצפון וכשתרצה תוכל להוסיף. מהניסיון שלי כשמתקדמים אז בכלל עוברים לטיסן אחר.

b1yossi
16-01-2011, 16:38:28
לחזק את דברי קודמיי: מעיין, וזיגי

איזיסטאר טס מצויין ללא מאזנות, הוא תוכנן כך ועושה זאת ברמה הכי גבוהה האפשרית לטיסן מתחילים.

כנראה שהוספת מאזנות משפרת את יכולת הניהוג שלו, אך הוא לא תוכנן לכך ועם מאזנות אכן יבצע דברים נוספים אבל זה כמו הפרשנות של קצב לרצון של המתלוננות לבצע עימו אקטים מסויימים.

אני למדתי להטיס לבד ללא כל מדריך על איזיסטאר, ואני ממש לא בעל כשרון יתר בתחום(נהפוך הוא), כנראה שהיה לי קשה הרבה יותר לעשות זאת עם מאזנות.

אל תבהל מהדיכוטומיות של החבר הנכבד עודד - על דעתו כפי שציין מעיין יש יחס של 1/100000 שטוענים אחרת (לא צריך מאזנות).

הבניה גם פשוטה למדי - חוברת ההסבר מצויינת ומאויירת כהלכה.

כן מומלץ לחבור לקבוצת מטיסים וותיקים ומנוסים, וזאת בשל החברותא, תחושת הביטחון העצות והיד המכוונת שבהחלט יכולה למנוע תסכול ומפח נפש בייחוד בהטסות הראשונות.

באתר החברה ישנו סרטון המדגים את יציבות הכלי - המטיס מניח את השלט על הרצפה ומשליך את הטיסן כשמנועו פועל - הטיסן טס לבד באופן יציב.
זה בדיוק מה שקורה הלכה למעשה לטיסן שנבנה ע"פ ההוראות כולל כיוון מרכז כובד.

ושיהיה בהצלחה.

AmitB
16-01-2011, 17:58:08
עם מאזנות?, בלי מאזנות? .. אני מתחיל להתכסות זיעה קרה... ;)
עם קצת מזל אני יצליח לראות בעיניים על מה מדובר עם החבורה של ביאליק ואז יהיה יותר קל להחליט. טוב שהחלקים עוד לא אצלי.

עמית