PDA

צפייה בגרסה מלאה : ככה עובדים הגדולים...

gil43
19-01-2011, 08:16:38
http://www.youtube.com/watch_popup?v=zKnsyYbfC60&feature=popular

אייל שפירא
19-01-2011, 09:30:30
ככה אני תמיד בונה את הקיטים של HK... :D

(אני מדמיין את הגירסה העזתית של המפעל הזה - "מוסא, תעמוד רגע מאחורה ותגיד אם מרגישים כשהסילון עובד...")

tomer_inbar
19-01-2011, 09:57:06
צביעה מכוערת :D
כל פעם שאני רואה את הסרטונים האלה, אני נזכר באבי ההמצאה של פס היצור מר הנרי פורד.

oz_adari
20-01-2011, 11:48:05
סרטון מגניב צביעה מכוערת P:

נ"ב
הנרי פורד היה אנטישמי שלא רצה למכור ליהודים P:

tomer_inbar
20-01-2011, 12:46:02
סרטון מגניב צביעה מכוערת P:

נ"ב
הנרי פורד היה אנטישמי שלא רצה למכור ליהודים P:

רק לא רצה למכור ליהודים?

יחסו ליהודים ולשחורים
הנרי פורד היה גזען בכלל ואנטישמי בפרט. הוא התבטא אין ספור פעמים נגד האוכלוסייה האפרו-אמריקאית, וכמו כן נגד היהודים כאשר טען שהם מפיצי הקומוניזם באמריקה הצפונית. הוא הפיץ למעלה ממיליון עותקים של הפרוטוקולים של זקני ציון, בשבע עשרה שפות, סבר והכריז שיש קנוניה יהודית עולמית. בעת מלחמת העולם הראשונה קנה אונייה ושמה אוסקר II ושינה את שמה ל"אוניית השלום של פורד"[1]. במהלך השנים 1920 - 1922 הוציא לאור ארבעה כרכים של ספר אנטישמי בשם היהודי הבינלאומי‏‏[2], ספר ששימש השראה עבור אדולף היטלר. ספר זה נמכר ברחבי העולם עד היום.

פורד היה חברו של אדולף היטלר, תמונתו הייתה תלויה במשרדו של פורד, ולפי דבריו של האחרון, פורד אף היה לו כ"מורה רוחני"‏‏[3]. הוא הקים מפעלים לייצור מכוניות באירופה הנאצית לרווחת הגרמנים, ובהם הועסקו יהודים בעבודת כפייה.

דווקא על רקע זה מעניינת העובדה כי בשנת 1950 העניק הנרי פורד השני, נכדו של מייסד החברה, מתנה לד"ר חיים ויצמן: מכונית פורד לינקולן קוסמופוליטן, התנצל בפומבי והקים את קרן פורד נגד גזענות, ולמען דו קיום‏‏[4].