PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעיון FunJET Extra - fjx

neo903
24-01-2011, 04:13:30
איני יודע אם מישהו חשב על/פרסם רעיון כזה (אם כן, קבל את התנצלותי מראש):
ל funjet (ולמטוסי foam רבים) מוכרים סט כנפיים חלופי במחיר נמוך:
http://www.multiplexusa.com/model-kits/funjet.html
ראיתי שלחלקכם כשרון בנייה ויכולות עבודה עם חומרים מרוכבים ונראה לי שהבניה להלן קטנה עליכם:
ניתן לחבר את זוג הכנפיים הנוסף בדיוק מעל זוג הכנפיים הקיים (במרווח של כ 5-10 ס"מ) בכדי לשמר את נקודת מרכז הכובד.
למיטב הבנתי (התמימה) מוסיפים משקל מועט ומכפילים (בערך) את המשקל שהכלי יכול לשאת - סה"כ כ 1200 גרם, כאשר משמרים את עומס הכנף של ה funjet המקורי.
במחיר של תוספת גרר, לא נוראית, מקבלים כלי סופר אווירובטי, שניתן לשים עליו מנוע סופר חזק (לחובבי המהירות) ו/או ציוד FPV + סוללות עם קיבולת גבוהה לטיסות אווירובטיות ארוכות. וכל זה במחיר מגוחך.
מה אתם חושבים? נוכל לשבור את מהירות הקול עם טיסן foam ? :) נוכל לטוס טיסת fpv אווירובטית ממושכת בין גורדי השחקים בתל אביב ומעל איילון (ולקבל מיליון צפיות ב youtube)? :)
נקרא לו fjx (כמו בכותרת) או אולי bfj=Bi Fun Jet? :)
איך נאמר בסרט מטריקס:
"I can show you the door, but you must walk through it"

master_bebe
24-01-2011, 04:53:36
סתרת את עצמך כמה פעמים ....

ZvikaF
24-01-2011, 06:36:33
שאלת את עצמך למה רוב מוחלט של המטוסים היום עם כנף אחת ?

יש השפעות אוירודינמיות בין הכנפיים שגורמות לכך שהעילוי יהיה נמוך מפי שתיים והגרר יהיה גבוהה מפי שתיים... :rolleyes: תמשיך בחשיבה יוצרת..

imac1
24-01-2011, 07:05:32
אתה מתכוון למשהו כזה

http://www.sab-compositi.it/italiano/indexbaioit.htm

אייל שפירא
24-01-2011, 07:16:52
נראה לי שהוא יותר מתכוון למשהו כזה
http://www.dinodirect.com/art-tech-rc-triplane-rtf-4ch-viper/AFFID-91.html?resource=affid-91

dror_c
24-01-2011, 07:47:52
ולי נראה שכזה

אייל שפירא
24-01-2011, 08:16:38
ולי נראה שכזה

:D גם אני חשבתי על זה...

neo903
24-01-2011, 10:31:26
סתרת את עצמך כמה פעמים ....

אנא הרחב על מהות הסתירות. רצף הטענות שהעלתי נראה לי הגיוני, מלבד הערתו של צביקה שהשכילה את ידיעותי. ייתכן ולא הבהרתי את עצמי מספיק טוב... וייתכן שבאמת טעיתי - אך לא אדע במה אם לא תפרט.

neo903
24-01-2011, 10:43:10
לדרור ואייל: התכוונתי למבנה ששלח דרור.

לצביקה: תודה על ההסבר. אבל נניח שהעילוי לא פי שניים והגרר לא מבוטל, האם במגבלות אלו עדיין לא נוכל לקבל (עם מנוע מתאים) funjet חזק יותר? ואם נגדיל עוד יותר את הרווח בין הכנפיים האם עדיין תהיה השפעה הדדית? - אני מניח שהשפעת "הגל" שנוצר מעל הכנף התחתונה מסתיימת בגובה נתון מעליה. ואם נשים את הכנף העילית חצי רוחב כנף יותר קדימה?

תודה על התגובות,
אבי

neo903
24-01-2011, 10:49:21
אתה מתכוון למשהו כזה

http://www.sab-compositi.it/italiano/indexbaioit.htm

לפי ההסבר של דרור, בדוגמה ששלחת, כנראה ההשפעה ההדית בין הכנפיים זניחה ולכן דגם זה יותר יעיל, אך התכוונתי ששתי הכנפיים תהיינה בעלות שטח גדול בכדי להקטין משמעותית את עומס הכנף הכללי של הכלי.

neo903
24-01-2011, 10:55:17
לפי ההסבר של דרור, בדוגמה ששלחת, כנראה ההשפעה ההדית בין הכנפיים זניחה ולכן דגם זה יותר יעיל, אך התכוונתי ששתי הכנפיים תהיינה בעלות שטח גדול בכדי להקטין משמעותית את עומס הכנף הכללי של הכלי.

סליחה, "לפי ההסבר של צביקה..."

אייל שפירא
24-01-2011, 11:25:46
אם אתה רוצה לבנות X-Wing אז פשוט תקרא לזה בשמו.
אין בעולם Biplane Jet וכנראה שיש לזה סיבה.

neo903
24-01-2011, 12:39:06
שאלת "תם" נוספת: למה היצרן בונה ל funjet גוף (fuselage) שמנמן, עם גרר גבוה, יחסית לטיסני פיילון הבנויים מחומרים מרוכבים בעלי גוף צר ומינימלי. האם מדובר במגבלות חוזק מבנה כשבונים עם foam למיניו (קוטר גוף גדול לחיזוק המבנה) או שזה סתם ענין עיצובי (שניתן לשפר לצורך יעילות אווירודינמית)?

אייל שפירא
24-01-2011, 14:02:39
אם אתה חושב שאתה יכול על הגרמנים של מולטיפלקס - אנא, אשמח לראות את זה.

adibenbasat
24-01-2011, 14:47:16
שאלת "תם" נוספת: למה היצרן בונה ל funjet גוף (fuselage) שמנמן, עם גרר גבוה, יחסית לטיסני פיילון הבנויים מחומרים מרוכבים בעלי גוף צר ומינימלי. האם מדובר במגבלות חוזק מבנה כשבונים עם foam למיניו (קוטר גוף גדול לחיזוק המבנה) או שזה סתם ענין עיצובי (שניתן לשפר לצורך יעילות אווירודינמית)?

כן וכן.
כדי לייצר חוזק מספיק כמו גוף מתובנת בעובי 2מ"מ- צריך בערך 2ס"מ חומר מוקצף:rolleyes:
וזה גם עניין עיצובי שניתן לשפר, פיילון אי אפשר לעשות ממנו ותאמין לי כבר עברתי הכול עם פנג'טים מסטאפ 3 תאים ועד 6 תאים, שיניתי וציפיתי והתקנתי גלגלים...

neo903
24-01-2011, 14:59:43
כן וכן.
כדי לייצר חוזק מספיק כמו גוף מתובנת בעובי 2מ"מ- צריך בערך 2ס"מ חומר מוקצף:rolleyes:
וזה גם עניין עיצובי שניתן לשפר, פיילון אי אפשר לעשות ממנו ותאמין לי כבר עברתי הכול עם פנג'טים מסטאפ 3 תאים ועד 6 תאים, שיניתי וציפיתי והתקנתי גלגלים...

תודה על התשובה המפורטת!

neo903
24-01-2011, 15:03:21
אם אתה חושב שאתה יכול על הגרמנים של מולטיפלקס - אנא, אשמח לראות את זה.

קטונתי... :)

neo903
24-01-2011, 16:02:34
אם אתה רוצה לבנות X-Wing אז פשוט תקרא לזה בשמו.
אין בעולם Biplane Jet וכנראה שיש לזה סיבה.

אם בעית 'ההפרעה האוירודינמית ההדדית' לא קיימת בתצורת כנפיים X אז, תיאורטית, ניתן ליישם זאת גם ב funjet. הבניה במקרה זה עלולה להיות מסובכת יותר כיוון שצריך, כנראה, למקם מחדש גם את זוג הכנפיים המקורי. אבל כפי שטענו מלומדי הפורום, פיילון לא ייצא מזה...

Boogle
24-01-2011, 21:50:48
מה שאני אוהב, שאחת לחודש קם לו גאון אוירודינמי חדש, ומבלי להשקיע דקה בקריאת חלק מהטרהבייטים של חומר בנושא הקיימים ברשת, מעלה תאוריות ועוד מתעקש שהוא צודק.

פרס השרשור ההזוי החודשי מגיע לפותח.

אילו היית מנסה קצת, בחיי ממש קצת לקרוא ולהבין, לא היית שואל וממשיך עוד להתעקש. X-WING כיכבו בסרטי מד"ב וגם במשחקי טלויזיה של שנות ה80 במאה שעברה.

לסיכום, במקום "להמציא" את התורה, למד אותה ראשית, בכל זאת ישבו מלומדים והשקיעו בלכתוב אותה על דפי הרשת.

ZvikaF
24-01-2011, 21:59:52
יש כמה פרמטרים שישפיעו על היות הטיסן מהיר, גרר וסחב או דחף מנוע, שני הפרמטרים האלו משתנים עם המהירות, הגרר עולה והסחב יורד, נקודת השיוויון זו המהירות המקסימלית (בהנחה שהטיסן לא התפרק קודם מפרפור או סתם עומסים).
מכיון שהעילוי שמיוצר גם תלוי במהירות ובזוית ההתקפה הרי שבטיסן מהיר מאוד אין צורך במשטח עילוי גדול, ומגבלת משטח מינימלי היא מהירות ההמראה/נחיתה.
כלי טייס מורכב מאופטימיזציה של אילוצים, ואלו רק חלק מהם. :rolleyes:
אני מקווה שבוגל יוסיף רשימה ארוכה ומנומקת :)

===> לא הספקתי לשלוח וכבר בוגל אכן קלט ... :)

neo903
25-01-2011, 01:45:28
יש כמה פרמטרים שישפיעו על היות הטיסן מהיר, גרר וסחב או דחף מנוע, שני הפרמטרים האלו משתנים עם המהירות, הגרר עולה והסחב יורד, נקודת השיוויון זו המהירות המקסימלית (בהנחה שהטיסן לא התפרק קודם מפרפור או סתם עומסים).
מכיון שהעילוי שמיוצר גם תלוי במהירות ובזוית ההתקפה הרי שבטיסן מהיר מאוד אין צורך במשטח עילוי גדול, ומגבלת משטח מינימלי היא מהירות ההמראה/נחיתה.
כלי טייס מורכב מאופטימיזציה של אילוצים, ואלו רק חלק מהם. :rolleyes:
אני מקווה שבוגל יוסיף רשימה ארוכה ומנומקת :)

===> לא הספקתי לשלוח וכבר בוגל אכן קלט ... :)

תודה שוב על ההסברים.

neo903
25-01-2011, 02:09:22
מה שאני אוהב, שאחת לחודש קם לו גאון אוירודינמי חדש, ומבלי להשקיע דקה בקריאת חלק מהטרהבייטים של חומר בנושא הקיימים ברשת, מעלה תאוריות ועוד מתעקש שהוא צודק.

פרס השרשור ההזוי החודשי מגיע לפותח.

אילו היית מנסה קצת, בחיי ממש קצת לקרוא ולהבין, לא היית שואל וממשיך עוד להתעקש. X-WING כיכבו בסרטי מד"ב וגם במשחקי טלויזיה של שנות ה80 במאה שעברה.

לסיכום, במקום "להמציא" את התורה, למד אותה ראשית, בכל זאת ישבו מלומדים והשקיעו בלכתוב אותה על דפי הרשת.

1. איני חושב ש"התעקשתי" שאני צודק. בסה"כ העלתי על הכתב רעיון שחשבתי עליו וניסיתי לחלוק אותו עמכם. צביקה טרח והסביר לי בשתי מילים שאני טועה וקיבלתי מייד את ההסבר שלו. אם לא הבנת, הרעיון שלי לא היה בהמצאה מחודשת של רעיון הכנף הכפולה אלא באפשרות היישום הזול שלו בטיסנים מוקצפים, בניצול הכנף התחליפית, שלא יועדה ליישום כזה. בנוסף הרחבתי על העקרון האווירודינמי ולא התיימרתי להמציא אותו מחדש. במקום לומר לי "סחתין על ההברקה אבל הרעיון לא ישים מסיבה זו וזו", כפי שנהג חבר אחר בפורום, בחרת לתקוף אותי.
2. המושג X-wing לא היה מוכר לי (גם לא מסרטי המדע הבדיוני) אך מתאורו הציורי הבנתי למה הכוונה והנחתי אפשרות קיומו של מודל כזה במציאות. לא חשבתי שאייל מתלוצץ - אני מתייחס ברצינות ומכבד אמירה של כל אדם, במיוחד אם איני מכירו.
3. מקריאת תגובות/סיקורים שלך בפורום התרשמתי שהנך אחד "התותחים הכבדים" כאן, אדם שיש הרבה מה ללמוד ממנו. מה חשבת, שכל פעם שתהיה לי שאלה בנושא מסויים אני אפחד לשאול אותה בפורום מחשש לתגובת "המבינים" כמוך וארוץ ללמוד את כל ספרי האווירונאטיקה לתואר ראשון + חרישה של כל אתרי האינטרנט. למה הוקם האתר הזה? לחיזוק האגו שלך? הרי כל התשובות לכל השאלות מצויות בפורמים שונים בעולם ורובנו יכולים לחפש שם בלי להזדקק לטובות שלך. הפורום הזה, נועד, לדעתי, ללכד את הקהילה בארץ, לעזור אחד לשני ולטפח את התחביב היפה הזה. גם אני גולש כמות אינסופית של שעות באינטרנט באתרים זרים ורכשתי ידע לא מבוטל (יחסית לטירון בתחום) בנושאים שונים. לכל שאלה שיש לי אני יכול למצוא תשובה בחוץ (בלי שיתנכלו לי בפורום זה) אבל בחרתי להצטרף לכאן מהסיבות שפורטו לעיל.
4. אני חדש בפורום ופירסמתי את הודעתי הראשונה. אינך מכיר אותי, לא פגעתי בך, ולמרות זאת יזמת והשקעת אנרגיה גדולה, בפנייתך לעיל, בכדי להשפיל אותי ולהלבין פני בפני מאות חברי הפורום. תודה על קבלת הפנים החמה! המעשה שלך מעיב על כל ה"גדולה" שייחסתי לך. קודם כל למד להיות אדם. זה נראה כאילו אתה מלקה את נתיניך ומחלק להם גזרים בכדי להראות להם מי בעל הבית פה. אגב זכור לי שאיני הראשון שמתלונן על הגישה שלך ושתגובתי כאן, ליחס שלך, עוד נחשבת עדינה.
אני מתאפק כעת לא להחזיר לך בהערה פוגענית/משפילה/נבזית כפי שנהגת בי (תרוויח...).

למנהלי הפורום, ידוע לי שהכותב מעלה הינו חבר שלכם, הינו דמות מרכזית בפורום ושתעדיפו להגן עליו מאשר עלי (כפי שראיתי במקומות אחרים), אך המלצתי היא שתשימו תגובה זו שלי כ sticky תחת הכותרת "מי מפחד מבוגל" וכל פעם שאדם זה יעליב מישהו והקורבן יתחיל להתעצבן (כפי שקרה כבר מספר פעמים וסביר שיקרה שוב בעתיד) תפנו אותו לסטיקי זה כדי שירגע ויבין שהבעיה לא בו אלא באדם להלן.
ואם אתם חושבים שתגובתי חצופה ולא במקום אתם מוזמנים להשעות את חברותי מפורום זה.

imac1
25-01-2011, 05:57:37
1. איני חושב ש"התעקשתי" שאני צודק. בסה"כ העלתי על הכתב רעיון שחשבתי עליו וניסיתי לחלוק אותו עמכם. צביקה טרח והסביר לי בשתי מילים שאני טועה וקיבלתי מייד את ההסבר שלו. אם לא הבנת, הרעיון שלי לא היה בהמצאה מחודשת של רעיון הכנף הכפולה אלא באפשרות היישום הזול שלו בטיסנים מוקצפים, בניצול הכנף התחליפית, שלא יועדה ליישום כזה. בנוסף הרחבתי על העקרון האווירודינמי ולא התיימרתי להמציא אותו מחדש. במקום לומר לי "סחתין על ההברקה אבל הרעיון לא ישים מסיבה זו וזו", כפי שנהג חבר אחר בפורום, בחרת לתקוף אותי.
2. המושג X-wing לא היה מוכר לי (גם לא מסרטי המדע הבדיוני) אך מתאורו הציורי הבנתי למה הכוונה והנחתי אפשרות קיומו של מודל כזה במציאות. לא חשבתי שאייל מתלוצץ - אני מתייחס ברצינות ומכבד אמירה של כל אדם, במיוחד אם איני מכירו.
3. מקריאת תגובות/סיקורים שלך בפורום התרשמתי שהנך אחד "התותחים הכבדים" כאן, אדם שיש הרבה מה ללמוד ממנו. מה חשבת, שכל פעם שתהיה לי שאלה בנושא מסויים אני אפחד לשאול אותה בפורום מחשש לתגובת "המבינים" כמוך וארוץ ללמוד את כל ספרי האווירונאטיקה לתואר ראשון + חרישה של כל אתרי האינטרנט. למה הוקם האתר הזה? לחיזוק האגו שלך? הרי כל התשובות לכל השאלות מצויות בפורמים שונים בעולם ורובנו יכולים לחפש שם בלי להזדקק לטובות שלך. הפורום הזה, נועד, לדעתי, ללכד את הקהילה בארץ, לעזור אחד לשני ולטפח את התחביב היפה הזה. גם אני גולש כמות אינסופית של שעות באינטרנט באתרים זרים ורכשתי ידע לא מבוטל (יחסית לטירון בתחום) בנושאים שונים. לכל שאלה שיש לי אני יכול למצוא תשובה בחוץ (בלי שיתנכלו לי בפורום זה) אבל בחרתי להצטרף לכאן מהסיבות שפורטו לעיל.
4. אני חדש בפורום ופירסמתי את הודעתי הראשונה. אינך מכיר אותי, לא פגעתי בך, ולמרות זאת יזמת והשקעת אנרגיה גדולה, בפנייתך לעיל, בכדי להשפיל אותי ולהלבין פני בפני מאות חברי הפורום. תודה על קבלת הפנים החמה! המעשה שלך מעיב על כל ה"גדולה" שייחסתי לך. קודם כל למד להיות אדם. זה נראה כאילו אתה מלקה את נתיניך ומחלק להם גזרים בכדי להראות להם מי בעל הבית פה. אגב זכור לי שאיני הראשון שמתלונן על הגישה שלך ושתגובתי כאן, ליחס שלך, עוד נחשבת עדינה.
אני מתאפק כעת לא להחזיר לך בהערה פוגענית/משפילה/נבזית כפי שנהגת בי (תרוויח...).

למנהלי הפורום, ידוע לי שהכותב מעלה הינו חבר שלכם, הינו דמות מרכזית בפורום ושתעדיפו להגן עליו מאשר עלי (כפי שראיתי במקומות אחרים), אך המלצתי היא שתשימו תגובה זו שלי כ sticky תחת הכותרת "מי מפחד מבוגל" וכל פעם שאדם זה יעליב מישהו והקורבן יתחיל להתעצבן (כפי שקרה כבר מספר פעמים) תפנו אותו לסטיקי זה כדי שירגע ויבין שהבעיה לא בו אלא באדם להלן.
ואם אתם חושבים שתגובתי חצופה ולא במקום אתם מוזמנים להשעות את חברותי מפורום זה.

מה הכותב בסך הכל ביקש לדעת את דעתכם איזו מן צורה זאת לתגובה בפורום שהיעוד שלו הוא לעזור לאנשים
איזו הישתלחות בושה וחרפה
והכי מצחיק שחלק מהאנשים בחר לעזור לו ו לא להפוך אותו לבדיחה ורק איזה כוכב
החליט שצריך להשפיל אותו

NEO אם יש לך כל שאלה אתה מוזמן לפנות אני אשמח לעזור לך בכל עניין שאני מבין בו ואם אני לא מבין
אנחנו נחפש תשובות ביחד.

להזכירכם חברים יקרים היו ימים שגם אנחנו שאלנו שאלות כי לא ידענו

יום טוב ורגווע לכולם
תומר

neo903
25-01-2011, 10:13:55
מה הכותב בסך הכל ביקש לדעת את דעתכם איזו מן צורה זאת לתגובה בפורום שהיעוד שלו הוא לעזור לאנשים
איזו הישתלחות בושה וחרפה
והכי מצחיק שחלק מהאנשים בחר לעזור לו ו לא להפוך אותו לבדיחה ורק איזה כוכב
החליט שצריך להשפיל אותו

NEO אם יש לך כל שאלה אתה מוזמן לפנות אני אשמח לעזור לך בכל עניין שאני מבין בו ואם אני לא מבין
אנחנו נחפש תשובות ביחד.

להזכירכם חברים יקרים היו ימים שגם אנחנו שאלנו שאלות כי לא ידענו

יום טוב ורגווע לכולם
תומר

תודה תומר על התמיכה והעידוד. אני שמח לגלות שיש כאן אנשים נחמדים נוספים (על אלו שאנו לשאלותי ואלו שעדיין לא הכרתי) ושאינם חוששים למתוח ביקורת על אחד מראשי הפורום (במידה ויש מקום לכך).

wind556
25-01-2011, 10:38:21
ברוך הבא חבר חדש
הפכת שירשור מקצועי (?) למסע עלבונות אישי
כן ידידי, אתה הפכת את זה לכזה, לא בוגל ולא אף אחד אחר
אתה מעלה רעיון, (ובכלל לא משנה שהוא הזוי לגמרי) ומחליט איך צריך להגיב לך.
למד לקחת את הדברים בפרופורציה,וכמות העזרה המקצועית שתקבל כאן לא תסולא בפז.
אל תייצר אנטגוניזם (כן איש יקר, אתה הוא זה שמייצר את זה).
לכל שאלה , בעייה או רעיון יש מקום כאן, התוצאה תימדד בדרך שבה תקבל את זה, לא בדרך שבה זה יינתן.
תלמד להוציא את המוץ מהתבן ותצא נשכר.
וכשתזדקק לעזרה כלשהי, אשמח להעניק לך אותה במציאות, במפגשים בשטח, בשיחות טלפון, באירוח בביתי וכו'.

דבר נוסף: קח בחשבון ששאלות הזויות נשאלות כאן בערך פעם ביום במשך שנים. זה לא מוריד מערכם למתחיל, אבל הוותיקים שבינינו (אלה שיש להם את התשובות האמיתיות), הפכו להיות חדים וחותכים ולא מלטפי ראש...
ושוב, ברוך הבא ובהצלחה

T_A
25-01-2011, 10:42:44
בעקרון הקונספט של להוסיף כנפיים בטיסן מהיר לא יעזור מסיבה שככל שהטיסן מהיר יותר , ככה פחות יש צורך בשטח עילוי (ובמהירות מסוימת פשוט לא צריך כנפיים לעילוי אלא רק משטחי היגוי ע"ע טילים)

תוספת כנפיים מוסיפה יכולת דהייה אך מורידה מהיכולת לפתח מהירות גבוהה (עקב סחב).

בעקרון ZvikaF סיכם את זה הרבה יותר טוב.

ועכשיו לשאלה שבאמת מטרידה את הפורום :
לא ראית Star Wars אף פעם? ? :eek:

שיהיה יום נפלא :D

neo903
25-01-2011, 12:07:40
ברוך הבא חבר חדש
הפכת שירשור מקצועי (?) למסע עלבונות אישי
כן ידידי, אתה הפכת את זה לכזה, לא בוגל ולא אף אחד אחר
אתה מעלה רעיון, (ובכלל לא משנה שהוא הזוי לגמרי) ומחליט איך צריך להגיב לך.
למד לקחת את הדברים בפרופורציה,וכמות העזרה המקצועית שתקבל כאן לא תסולא בפז.
אל תייצר אנטגוניזם (כן איש יקר, אתה הוא זה שמייצר את זה).
לכל שאלה , בעייה או רעיון יש מקום כאן, התוצאה תימדד בדרך שבה תקבל את זה, לא בדרך שבה זה יינתן.
תלמד להוציא את המוץ מהתבן ותצא נשכר.
וכשתזדקק לעזרה כלשהי, אשמח להעניק לך אותה במציאות, במפגשים בשטח, בשיחות טלפון, באירוח בביתי וכו'.

דבר נוסף: קח בחשבון ששאלות הזויות נשאלות כאן בערך פעם ביום במשך שנים. זה לא מוריד מערכם למתחיל, אבל הוותיקים שבינינו (אלה שיש להם את התשובות האמיתיות), הפכו להיות חדים וחותכים ולא מלטפי ראש...
ושוב, ברוך הבא ובהצלחה

ידידי, אם תבדוק לעיל תראה שלא אני פתחתי במסע העלבונות האישיים (יזימת התנהגות כזו נוגדת את אופיי). פניתי בצורה מכובדת והודיתי לכל אדם שתקשר איתי עד שבוגל שלח את הפנייה שלו.
הרעיון שלי הזוי? בעיני מי? איך אני יכול לדעת בתור מתחיל בתחום שהרעיון שלי הזוי?
אני מחליט איך צריך להגיב לי? - איני מחליט על כלום. ישנה צורת התקשרות תרבותית בין אנשים בכל מקום על גבי הפלנטה כולל פורום זה.
לקחת את הדברים בפרופורציה? - אתה מתכוון כשמורידים לי כאפה לפני כל חברי הפורום עלי להושיט את הלחי השנייה ועוד להגיד תודה על "עצם" ההסברים שזרקו לי ולכשכש בזנב? (ובמקרה של בוגל אפילו את העצם הזאת לא קיבלתי)
תלמדו לא לשלב מוץ בתוך התבן ולענות כמו בני אדם מתורבתים, כפי שזה נעשה במרבית הפורמים האיכותיים בעולם כולל rcgroups.
תודתי (הכנה) לעזרה ולאירוח שהצעת בסיום דבריך.

neo903
25-01-2011, 12:33:27
בעקרון הקונספט של להוסיף כנפיים בטיסן מהיר לא יעזור מסיבה שככל שהטיסן מהיר יותר , ככה פחות יש צורך בשטח עילוי (ובמהירות מסוימת פשוט לא צריך כנפיים לעילוי אלא רק משטחי היגוי ע"ע טילים)

תוספת כנפיים מוסיפה יכולת דהייה אך מורידה מהיכולת לפתח מהירות גבוהה (עקב סחב).

בעקרון ZvikaF סיכם את זה הרבה יותר טוב.

ועכשיו לשאלה שבאמת מטרידה את הפורום :
לא ראית Star Wars אף פעם? ? :eek:

שיהיה יום נפלא :D

תודה על המידע.
ראיתי את הסרט, איני זוכר את מבנה החלליות שם או בסרט מדע בדיוני אחר וגם אם יש להם מבנה של x-wing איני יכול לדעת שמבנה כזה לא אפשרי במציאות (במיוחד אם מדובר ב X שטוח אופקי, שנראה לי שיהיה מסוגל להפיק כוח עילוי).

saportas
25-01-2011, 14:41:56
לדרור ואייל: התכוונתי למבנה ששלח דרור.

לצביקה: תודה על ההסבר. אבל נניח שהעילוי לא פי שניים והגרר לא מבוטל, האם במגבלות אלו עדיין לא נוכל לקבל (עם מנוע מתאים) funjet חזק יותר? ואם נגדיל עוד יותר את הרווח בין הכנפיים האם עדיין תהיה השפעה הדדית? - אני מניח שהשפעת "הגל" שנוצר מעל הכנף התחתונה מסתיימת בגובה נתון מעליה. ואם נשים את הכנף העילית חצי רוחב כנף יותר קדימה?

תודה על התגובות,
אבי
ברוך הבא
אני חושב שתצליח לפתח מהירות כמו שלfunjet בגלל עומס כנף נמוך ,יטוס מהר אבל היה לך קשה לשלוט בו במהירות נמוכה וגם בעיות מרכז הכובד.אני מציעה שתבנה או תשרטט מה שברוש שלך , תצלם ותעלה אותן לפורום .פו לא חסר כישרוניים

Boogle
25-01-2011, 14:59:45
הפורום לא נועד לשכתב את שיעורי האוירודינמיקה, אם אדוני חושב שכך, אדוני טועה.

אני לא רואה שום השפלה בדברי אליך, בסה"כ העליתי את העובדה הפשוטה שהצעת רעיון לא הגיוני וזאת מחוסר בידע רקע, לכן הוא הזוי. מה לעשות אם תשאל בפורום אופנועים/מכוניות מה זה קלאטצ' גם ישלחו אותך לקרוא חומר רקע.
הרעיון בפורום זה לפתח דיונים על דברים ישימים בהנחת ידע בסיסי, כאשר אין לך את הידע, אז שאלות ההמשך הזויות במידה שווה, למשל : " ואם נגדיל עוד יותר את הרווח בין הכנפיים האם עדיין תהיה השפעה הדדית? - אני מניח שהשפעת "הגל" שנוצר מעל הכנף התחתונה מסתיימת בגובה נתון מעליה"

אם נעלבת אני מתנצל, לטעמי, אתה עוד לא התנצלת שהעלבת את הפורום בהפגנת חוסר ידע בסיסי (גם באי קריאת חוקי הפורום) ובקשה לקורס אווירודינמיקה על חשבון זמן הכותבים , בפינג פונג של שאלות (כי "אתה יודע לעשות חיפוש אבל נרשמת לפורום בשביל לחסוך את זמנך בחיפוש").

כפי שאמרתי, את הבסיס צריך ללמוד , מחומר שכבר נכתב בצורה מסודרת, מה שאתה לא עשית.
ועל זה קיבלת תגובה, לא נראה לך ? זכותך לחסום אותי ובכל שרשור שאגיב, תגובתי לא תראה לך.
גם לא אוכל לשלוח לך ה"פ (נו טוב אצטרך להתמודד עם זה:()

neo903
25-01-2011, 15:17:04
ברוך הבא
אני חושב שתצליח לפתח מהירות כמו שלfunjet בגלל עומס כנף נמוך ,יטוס מהר אבל היה לך קשה לשלוט בו במהירות נמוכה וגם בעיות מרכז הכובד.אני מציעה שתבנה או תשרטט מה שברוש שלך , תצלם ותעלה אותן לפורום .פו לא חסר כישרוניים

תודה על ההתיחסות שלך.
נראה לי שהרעיון שהעלתי הובן על ידי האנשים שענו לי והשתכנעתי מהסבריהם שהרעיון לא יגרור את התוצאות המצופות. לכן אני חושב שאין טעם שאצרף שרטוט.

neo903
25-01-2011, 16:18:03
הפורום לא נועד לשכתב את שיעורי האוירודינמיקה, אם אדוני חושב שכך, אדוני טועה.

אני לא רואה שום השפלה בדברי אליך, בסה"כ העליתי את העובדה הפשוטה שהצעת רעיון לא הגיוני וזאת מחוסר בידע רקע, לכן הוא הזוי. מה לעשות אם תשאל בפורום אופנועים/מכוניות מה זה קלאטצ' גם ישלחו אותך לקרוא חומר רקע.
הרעיון בפורום זה לפתח דיונים על דברים ישימים בהנחת ידע בסיסי, כאשר אין לך את הידע, אז שאלות ההמשך הזויות במידה שווה, למשל : " ואם נגדיל עוד יותר את הרווח בין הכנפיים האם עדיין תהיה השפעה הדדית? - אני מניח שהשפעת "הגל" שנוצר מעל הכנף התחתונה מסתיימת בגובה נתון מעליה"

אם נעלבת אני מתנצל, לטעמי, אתה עוד לא התנצלת שהעלבת את הפורום בהפגנת חוסר ידע בסיסי (גם באי קריאת חוקי הפורום) ובקשה לקורס אווירודינמיקה על חשבון זמן הכותבים , בפינג פונג של שאלות (כי "אתה יודע לעשות חיפוש אבל נרשמת לפורום בשביל לחסוך את זמנך בחיפוש").

כפי שאמרתי, את הבסיס צריך ללמוד , מחומר שכבר נכתב בצורה מסודרת, מה שאתה לא עשית.
ועל זה קיבלת תגובה, לא נראה לך ? זכותך לחסום אותי ובכל שרשור שאגיב, תגובתי לא תראה לך.
גם לא אוכל לשלוח לך ה"פ (נו טוב אצטרך להתמודד עם זה:()

התנצלותך מתקבלת (אני מניח שלא היה לך קל לעשות זאת ואני מכבד את זה).
שאר דבריך לעיל לא מקובלים עלי ואעדיף להימנע מלהגיב עליהם, בכדי לא להסעיר את הרוחות מחדש.

guyst
26-01-2011, 09:36:38
שלום NEO903 (אף פעם לא הבנתי את הסיבה שאנשים מתחבאים מאחורי ניקים :))

קודם כל ברוך הבא תחביב.
הגעת באמת לפורום הכי מקצועי בארץ שמכיל המון חברים וזה דבר שאולי קצת פיספסת.
להסתובב פה חודש אחד וכבר לקבע דיעה על אנשים בפורום ולהשתלח לכל עבר, לדעתי, זו לא הדרך הנכונה להיכנס למשפחה הזו.
לא עשית רושם טוב.

מקווה שהרושם ישתנה ותמיד אתה מוזמן להגיע להטיס איתנו ולהסתכל לאנשים בעיניים ולא לקבוע קביעות מהסתובבות של זמן קצר במדיה הוירטואלית.
הבעתי דעתי ולא מחפש איזו שהיא תגובה.

בוא נמשיך הלאה.
בהצלחה בתחביב ונשמח לעזור.:)

neo903
27-01-2011, 00:28:25
שלום NEO903 (אף פעם לא הבנתי את הסיבה שאנשים מתחבאים מאחורי ניקים :))

קודם כל ברוך הבא תחביב.
הגעת באמת לפורום הכי מקצועי בארץ שמכיל המון חברים וזה דבר שאולי קצת פיספסת.
להסתובב פה חודש אחד וכבר לקבע דיעה על אנשים בפורום ולהשתלח לכל עבר, לדעתי, זו לא הדרך הנכונה להיכנס למשפחה הזו.
לא עשית רושם טוב.

מקווה שהרושם ישתנה ותמיד אתה מוזמן להגיע להטיס איתנו ולהסתכל לאנשים בעיניים ולא לקבוע קביעות מהסתובבות של זמן קצר במדיה הוירטואלית.
הבעתי דעתי ולא מחפש איזו שהיא תגובה.

בוא נמשיך הלאה.
בהצלחה בתחביב ונשמח לעזור.:)

תודה.

neo903
27-01-2011, 09:45:03
לבוגל:
כיוון שיותר מאדם אחד כאן האירו את עיני שתגובתי הייתה חריפה מדי, ולמרות שאני חושב שהיה בסיס לכעס שלי, אנא קבל את התנצלותי על ההתבטאויות החריפות והמוגזמות שלי כלפיך.
מקווה שיהיו לנו חוויות נעימות יותר בעתיד מעל דפי האתר ואולי אף במפגשי הטסה בשטח.

נ.ב: אני מקווה שתגובתך לא תהיה: "אם אדוני חושב שסלחתי לו אדוני טועה" :)

ללו
27-01-2011, 14:28:50
בוגל ונאו,אני קורא אותכם לסדר,זה פורום מקצועי וחבל סתם להרוס,מותר מידי פעם אם מרגיזים אותך:D

neo903
27-01-2011, 15:57:38
בוגל ונאו,אני קורא אותכם לסדר,זה פורום מקצועי וחבל סתם להרוס,מותר מידי פעם אם מרגיזים אותך:D

המפקד! :)
http://cdn.bleacherreport.net/images_root/images/photos/000/958/786/pilot_crop_358x243.png?1274704854