PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה שאלה על נחיתות

guy1a
31-01-2011, 16:05:20
לרגל הטריינר הקרב ובא ..
אני מתאמן בסימולטור על נחיתות שזה הדבר שהכי מפחיד אותי כרגע.

אני נוחת 9 מכל 10 נחיתות בשלום אבל אני לא משוכנע שאני עושה את זה נכון.
אחרי גישה לנחיתה בכיוון שלי עם הרוח בגב שלי כלומר בפנים של הטיסן, אני מוריד מצערת ל 1/3 בערך ומוריד גובה עם הסטיק של הגה גובה עד לנסיעה רציפה על הקרקע ורק אחרי ש 3 גלגלים על הרצפה אני סוגר מצערת.

ככה עושים את זה ?

או שמורידים מצערת לפני ?

על הדרך אני מטיס רק עם הגה כיון ללא שימוש במאזנות ונחיתות עם קאט מנוע ישר אחרי ההמראה ....

אייל שפירא
31-01-2011, 16:16:43
אתה בטוח שאתה רוצה ללמוד לנחות בהתכתבות?
קח מישהו שידריך אותך בשלב הזה.
באמת.
אתה מפחית בחשיבותה של מיומנות נרכשת, ואתה הולך בעיקר עם אינטואיציה וכישרון, ואולי יש לך אותם אבל אוטודידקטיות עולה הרבה זמן וכסף בתחום הזה.

כשקניתי את הטריינר שלי (אחרי הAXN) לקחתי איתי שני אנשים שילמדו אותי לנחות, ובפעם הבאה לקחתי מישהו שלישי שילמד אותי לנחות.
בסימולטור זה הדבר הכי לא רלוונטי, כי אין אפקט קרקע אמין, אין משבי רוח פתאומיים, אין מערבולות ליד שיחים, אין אבנים קטנות על המסלול, אין לך שמש או זבובים בעיניים, אין לך שלושה אנשים שצועקים מאחוריך, או איזה טיסן אחר שדופק לך באז מעל הראש, אין לך את המשקל של השלט, את הרעד בברכיים, את הספקות לגבי האוריינטציה והמרחק...

אתה אחד המתחילים האינטיליגנטים בפורום, אבל אתה עדיין מתחיל - אז קח את יכולותיך מול האגו בפרופורציה.

או בקיצור - בוא להוד השרון, נעזור לך לרסק! :D

guy1a
31-01-2011, 16:20:19
חמוד אתה :) ( ותודה על המחמאה :) )
לרסק אני יכול לבד ויש מישהו שיטיס איתי ויעזור לי לרסק טיפה יותר קרוב לחיפה :)
( למרות שהבטחתי להגיע ואני אקיים !! )

בנתיים אני מתאמן בלרסק בסימולטור .. בשביל זה הוא קיים .. לא ?

עכשיו ברצינות, מה הדרך הנכונה לנחות עם טיסן עם גלגלים .. ( את הכנף אני מרסק מעולה !! )

אייל שפירא
31-01-2011, 16:24:47
יש את המדריך של האדמו"ר ליאור בר-עמי שליט"א:
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=8756

אייל שפירא
31-01-2011, 16:28:19
יש לי עצה, אם אתה ממש רוצה להתאמן בנחיתה בסימולטור תשנה את המהירות ל150% או יותר.
ולא רק זה, כל פעם שאתה מתרסק תמצא לעצמך עונש, כמו לצאת החוצה עד תיבות הדואר ולחזור, כדי שתהיה באמת לחוץ לנחות בלי "קנגורו" ובלי לעוף הצידה מהכביש לשיחים.

כל עוד קל לך אתה לא לומד שם כלום.

guy1a
31-01-2011, 16:32:39
שמתי מלא רוח ומשבים מופרעים לגמרי
ואני לא עפתי לשיחים עדיין
קפיצות כן הצלחתי :) לבצע..

אני אקרא את המדריך של כבוד הרב.

תודה :)

עריכה: זה מגניב אש הקטע של 150%
לא ידעתי שיש את זה !!
:)
( כן, נחתתי כבר פעמיים ככה בלי ריסוק )

flatspin
31-01-2011, 16:37:57
גיא, חזרתי ודשתי את הנושא הזה בפורום מספר רב של פעמים.
הסימולטור מטרתו לאמן אותך בחומרים שלמדת. אם תתרגל שגיאות, סופך שתטמיע אותן כך שלא תוכל להפטר מהן והן ילוו אותך לעולם.
המתן עד שה'מקס' יהיה מוכן. תבוא איתו לשומרת ואני אלמד אותך איך, כמה ולמה בכל הקשור להטסה, לרבות המראות ונחיתות.
שמעת שהחיפזון מהשטן ? אז זהו שזה ממש כך.
הסבלנות משתלמת.

guy1a
31-01-2011, 16:39:25
:cool::o:mad::(

T_A
31-01-2011, 16:39:54
כמה אייל צודק הפעם שזה כואב.
בסימולטור אני נוחת חלק בלי בעיה.
יום שישי האחרון שבאתי להוד השרון עם הFUN CUB ושחר (FLYING STUDENT) עזר לי להטיס והסביר איך לבצע נחיתות זה לא מנע ממני עדיין:

1) לנחות פעמיים בשדה.
2) פעם אחת בשיח.
3) לנסות לנחות בצד אחד של המסלול ובסוף להמריא בצד השני כי לא הצלחתי לנגוע בקרקע.

אה והייתה עוד פעם שנחתתי ממש יפה .... על המוגי של בוגל! :eek: (למוגי שלום)

בנית טריינר ממש יפה , חבל אליו , ואולי הסוויפט פשוט להנחתה , גם ה AXN הנחתתי בלי בעיה - ככה זה שמורידים דאון/כנף איפה שרוצים.

guy1a
31-01-2011, 16:49:29
טוב .. בסדר ...

אז אני רק אתאמן בהקפות inverted ...

מבטיח לא לנחות.

עריכה: הערה, קראתי את המדריך של ליאור.
הדבר הזה צריך להיות נעוץ !!! זה כמו הסבר על איך לנשום.

guyst
31-01-2011, 16:56:11
כמה אייל צודק הפעם שזה כואב.
בסימולטור אני נוחת חלק בלי בעיה.
יום שישי האחרון שבאתי להוד השרון עם הFUN CUB ושחר (FLYING STUDENT) עזר לי להטיס והסביר איך לבצע נחיתות זה לא מנע ממני עדיין:

1) לנחות פעמיים בשדה.
2) פעם אחת בשיח.
3) לנסות לנחות בצד אחד של המסלול ובסוף להמריא בצד השני כי לא הצלחתי לנגוע בקרקע.

בנית טריינר ממש יפה , חבל אליו , ואולי הסוויפט פשוט להנחתה , גם ה AXN הנחתתי בלי בעיה - ככה זה שמורידים דאון/כנף איפה שרוצים.

לבוגל יש מוגי???
לא מספרים לי כבר כלום בבית הזה...:)

(אני חושב שהתכוונת לסוויפט...)

אייל שפירא
31-01-2011, 17:04:53
תומר ביום שישי האחרון היו רוחות צד (ביחס למסלול), אל תהיה קשה עם עצמך אלה היו תנאים רחוקים מאידיאליים והעובדה שחזרת עם אותו מספר חתיכות טיסנים זו הצלחה לא מבוטלת.

אייל שפירא
31-01-2011, 17:09:28
גיא, רוצה להתאמן על דברים שיעזרו לך? שפר את יכולותיך במקרי חירום.

1. תטיס רחוק בלי החלונית שמראה לך את מצב הטיסן, ותתרגל לזהות את הכיוון שלו לפי התגובות שלו לסטיקים - במציאות זה קורה 90% מהזמן.

2. תעשה הקפות דווקא לכיוון שאתה פחות רוצה, זה שאתה מתחמק ממנו. אצלי למשל זה עם כיוון השעון משמאל לימין.

3. נסה להטיס בלי מאזנות, רק עם הגה כיוון. אותי זה הציל פעם אחת כשלא החלפתי מודל והן היו הפוכות - ביצעתי הקפה ונחתתי בלי לגעת במאזנות.

4. טוס הפוך עם הראש כלפי מטה. האינסטינקט לדחוף את הסטיק של הגה הגובה בלי פחד יציל אותך מהמראות ממש ממש ממש ממש ממש ממש גרועות.

ilan_l
31-01-2011, 17:27:02
באופן כללי :
* גלישה בשליש מצערת עד תחילת מסלול , הקפד על מהירות הגלישה שלא תזדקר .
* תחילת מסלול (דימיוני או אמיתי) אתה חצי מטר מעל הקרקע , סגירת מצערת והצפה עד לנגיעה .
* פינוי מסלול

שימוש במנוע בזמן ההצפה ? אשמח לדעת מה הצורך .

* אתה חש לא בטוח , פתח מצערת ולך סביב , לדוגמא אפקט קרקע או קנגרו גרמו לך
להגיע לנקודה שאתה חש שאתה לא מצליח לסיים ת'נחיתה , לך סביב .

* יש רצון להגיע במינימום מהירות , אבל זה מתורגם להגה גובה שכבר כמעט מגיע לקצה
הטווח שלו , כך שלא נותר מקום לתיקונים , מצא את הנקודה האופטימלית שתאפשר לך
עוד קצת UP למקרה הצורך .

בהצלחה .

Flying_student
31-01-2011, 17:32:02
.

זה לא מוגי, וזה לא היה אשמתך היתה שם אנדרלמוסיה כי נגמרו לו הסוללות או משהו כזה. וחוץ מזה, זה היה ממש ממש ממש מצחיק:D

ולגיא- תתחיל לתרגל גם לצעוק "נחיתה" לפני... כדי שבשטח לא תשכח

umbo
31-01-2011, 18:09:29
באופן כללי :
* גלישה בשליש מצערת עד תחילת מסלול , הקפד על מהירות הגלישה שלא תזדקר .
* תחילת מסלול (דימיוני או אמיתי) אתה חצי מטר מעל הקרקע , סגירת מצערת והצפה עד לנגיעה .
* פינוי מסלול

שימוש במנוע בזמן ההצפה ? אשמח לדעת מה הצורך .

* אתה חש לא בטוח , פתח מצערת ולך סביב , לדוגמא אפקט קרקע או קנגרו גרמו לך
להגיע לנקודה שאתה חש שאתה לא מצליח לסיים ת'נחיתה , לך סביב .

* יש רצון להגיע במינימום מהירות , אבל זה מתורגם להגה גובה שכבר כמעט מגיע לקצה
הטווח שלו , כך שלא נותר מקום לתיקונים , מצא את הנקודה האופטימלית שתאפשר לך
עוד קצת UP למקרה הצורך .

בהצלחה .

בנוסף למה שכתב ilan_l חשוב למתחיל (וגם ללא-כל-כך-מתחיל) לנצל את טיסת המבחן כדי ללמוד את התנהגות הטיסן. כשקונים טיסן, טיסת המבחן היא לא בשביל לבדוק אם הדבר הזה בכלל טס - זה כבר נבדק, כן, בטוח שהוא טס. גם ממש לא חשוב לבדוק אם הוא עושה לולאות וכמה מהר הוא טס. המטרה היותר חשובה היא ללמוד את ההתנהגות של הטיסן שלך, עם ה-setup שאתה קנית עבורו, בטיסה איטית.
חשוב ללמוד בעיקר את התנהגות הטיסן במהירות נמוכה ואת צורת ההזדקרות שלו. לשם כך כדאי לטוס בגובה סביר, (שהטיסן יכול לצלול ממנו ואתה יכול לחלץ אותו מהמצב הזה בבטחון) ולהוריד מצערת בטיסה אופקית בלי להפסיד גובה. חשוב לשים לב למצב המצערת כשהטיסן טס במהירות המינימלית שנוח לך להטיס אותו (בלי שהוא מסרב לשמור גובה או מפיל כנף) מצב המצערת הזה הוא המצב הכי דומה לזה שהמטיס צריך להיות בו בנחיתה, אולי קליק אחד או שנים גבוה יותר במצערת בשביל הביטחון. בטיסן אחד זה יכול להיות מצערת כמעט סגורה ואילו בטיסן אחר הוא יכול להיות באמצע המהלך של המצערת. כך אפשר להעריך "ולהרגיש" גם מה המהירות המינימלית שבה כדאי לנחות.
תרגול חשוב נוסף הוא לבדוק את צורת ההזדקרות של הטיסן בטיסה אופקית תוך סגירת המצערת לחלוטין (אבל בהדרגה - לא בפתאומיות). המטיס יכול להרגיש באיזה מהירות מתרחשת ההזדקרות. האם הטיסן מפיל חרטום בחריפות או בעדינות והאם הוא מפיל כנף וכו'. גם המידע הזה יאפשר נחיתה בטוחה יותר והמטיס יוכל לצפות לתגובת הטיסן בגובה נמוך ומהירות איטית.

tisanir
31-01-2011, 18:14:19
כל נמה שאני יכול להוסיף הוא שאתה לא נוחת נכון ואין תחליף למדריך!
לא שמנה כמה תברח מזה, רק הדרכה מסודרת בשטח תסדיר לך את הנחיתות כי ממה שאתה רושם- אין לך מושג מהי הצורה הנכונה לנחות.

מצטער על הישירות אבל ככה זה כשמתעלמים ממה שרושמים לך.

igalr
31-01-2011, 18:50:45
כדאי להתחיל מהמראה .

אייל שפירא
31-01-2011, 19:57:07
טיפ שקיבלתי מעודד כשהטסתי טיסן חדש בפעם הראשונה וחששתי לנחות - לפני שאתה נוחת באמת תעשה איזה שני סיבובים של כמעט נחיתה, תישאר בגובה 2-3 מ' מעל המסלול ותבחן את המהירות שבה הוא מגיע, את כיוון הרוח בציר המסלול ואת המרחק שאתה צריך כדי להתיישר ולהנמיך.

ולגבי מה שיגאל אמר -
את האפרנטיס הפכתי פעם בהמראה לא מסודרת, כשפתחתי מצערת עד הסוף עם UP מקסימלי, עם רוח צד ושיחים גבוהים שיצרו מערבולת ששאבה לי את הטיסן במהירות. התוצאה היתה דומה למה שקרה לT_A - ביצעתי חצי לופ ונחתתי הפוך בשיחים לידי. (ונשבר מייצב הכיוון)

Geostant
31-01-2011, 20:42:01
זו הדרך שלי :

נוחתים מול הרוח
מורידים סל"ד לשליש בסיום ההקפה
בעקרון מתכננים ככה שלא יהיה צורך לגעת בהגה גובה, נותנים להפחתת הכוח במנוע לתת לטיסן לרדת
כחצי מטר מעל הקרקע מעבירים את הסלד לסרק (בחשמלי זה בעצם כיבוי)
ושנייה לפני הנגיעה מרימים אף בעדינות וממש קצת על מנת שהגלגלים האחוריים יגעו קודם במסלול
אחרי נגיעה מיד משחררים הגה גובה ונותנים ברקס (אם יש)

אם יש מדפים אפשר לפתוח בסיום ההקפה לנחיתה
זה משפר את העילוי ומאיט את הכלי

guyst
31-01-2011, 20:59:44
זה לא מוגי, וזה לא היה אשמתך היתה שם אנדרלמוסיה כי נגמרו לו הסוללות או משהו כזה. וחוץ מזה, זה היה ממש ממש ממש מצחיק:D

ולגיא- תתחיל לתרגל גם לצעוק "נחיתה" לפני... כדי שבשטח לא תשכח

ומה עם לצעוק "גלגלים" ? :D

guy1a
31-01-2011, 21:44:03
נושא טעון :)

עכשיו ברור שאני אצטרך לנסות לבד :)

igalr
31-01-2011, 21:57:46
הנושא לא טעון בכלל
המראה ונחיתה היא עניין שיטתי ומטודי ונורא קשה להשתפר או ללמוד בניסוי וטעיה.

בעולם האמיתי אין את מקש הרווח שמאתחל את הטיסן למצבו הקודם.

igalr
31-01-2011, 22:15:25
רק כדי להמחיש את העניין

http://www.youtube.com/watch?v=2LiGJCInKK4

הנחיתה מתחילה ב 3:30

wind556
01-02-2011, 08:39:45
פוסט חשוב, אבל הוא מבהיר רק דבר אחד קטן:
לא לומדים שחייה בהתכתבות, וכנ"ל גם לא טיסנאות
אין תחליף למדריך. גם כשלמדת להחנות את האוטו היה לידך מורה נהיגה...
כל העצות האחרות נכונות, אבל ברגע האמת רק מוטוריקה מלומדת תפעל, ולא דיפדוף בתאים האפורים לזכור מה נכתב כאן ;)

guy1a
05-02-2011, 12:18:48
טוב גם על זה אפשר לעשות וי ;)

עכשיו אני מוכן לנחיתות על נושאת מטוסים :D