PDA

צפייה בגרסה מלאה : Indicator (big Banana) kit building

shaloma
03-02-2011, 11:26:57
שלום לכולם,

רציתי לשתף אתכם בבניה של קיט נגריה שרכשתי בעבר ב - TH.

שם הטיסן Indicator והינו טיסן למתחילים מונהג 3 ערוצים המיועד למנוע חשמלי / ניטרו.

38497

הטיסן מתוצרת חברת Lanier
מוטת כנף - 113 ס"מ
אורך - 83 ס"מ

38498

גוף הטיסן עשוי מבלזה דקה 3 מ"מ ונדרש להדביק את הגוף על גבי התוכנית, תוך שימוש בקוביות בלזה ע"מ לשמור על סימטריה וציר אורכי בהתאמה לתוכנית.

38499

מבנה הכנף טרפזי מפרופילים 1.5 מ"מ ושפת זרימה חלולה עשוי משתי רצועות בלזה 1.5 מ"מ.

38500

לאחר בניית הטיסן והתאמתו לתצורה חשמלית, כולל יצירת מכסה בעל פתחי אוורור בגחון הטיסן, ציפיתי את הטיסן במונוקוט צהוב שקוף שהוזמן בעבר בטעות מ TH והתאים מאוד לעבודת נגריה משובחת זו :)

38501

38502

מערכת ההנעה של הטיסן :

מנוע EMAX , בקר 18 , 2 סרוויים 9 גרם, סוללה 3 תאים 1000 מילי

טיסת מבחן :

נערכה בלטרון. הטיסן המריא וטס מקוזז היישר משולחן הבניה. יציבות הטיסן מדהימה הן בהמראה, בטיסה ובעיקר בנחיתות מושלמות !

38503

לסיכום !

מזה זמן רב אני עוסק בהרכבת טיסני ARF ובניית קיט זה החזירה אותי שנים רבות לאחור בהם בניתי טיסני ד'2 וטיסני רדיו מסוג פאלקון ו MINARE , בהם היינו בונים מתוכנית ומעבדים את הבלזה לתצורה הסופית הנדרשת.
מלאכת הציפוי הייתה מפרכת ע"מ להגיע לתוצאות מיטביות ולמנוע עיוותים כתוצאה ממתיחה מוגזמת.
חווית הבניה הייתה מיוחדת במינה והיום כשאני מטיס טיסן זה בלטרון, ההרגשה שונה מאשר שאר טיסני ה ARF שברשותי.

ממליץ לכל אחד להחזיק פרוייקט בניה מקיט, גם אם משך בנייתו במקביל לעיסוק בהרכבה והטסת טיסני ARF, יהיה ארוך מאוד.

wind556
03-02-2011, 11:52:33
אין על עבודה אמיתית
שאפו
לצערינו הולך ופוחת מספר האנשים המסוגלים לזה
כנראה שהחינוך לבניית ד2 מלפני מליון שנה עושה את העבודה
חדוות היצירה במיטבה, ולראות את פרי עמלך טס באויר ונושא איתו את כל השעות והידע שהשקעת, זה מה שמבדיל בין גוש קלקר מעופף לבין טיסן בלזה שבנית לבד
כמעט כמו ההבדל בין סרט כחול לדבר האמיתי......;)

adibenbasat
03-02-2011, 11:55:42
"ממליץ לכל אחד להחזיק פרוייקט בניה מקיט, גם אם משך בנייתו במקביל לעיסוק בהרכבה והטסת טיסני ARF, יהיה ארוך מאוד".
מסכים לחלוטין, יש המון סיפוק כשהטיסן שנתת לו כול כך הרבה זמן ובעיקר חום ואהבה- טס יפה, זה בהחלט לא אותו דבר כמו arf:).

saportas
03-02-2011, 15:22:27
מדויק ויפה אני מקווה להמשכיות בבניית קיטים בהצלחה
אני חושב ששמת פרופלור לא מתאים לטיסני בלזה .הפרופלור עלול להישבר ולעוף לך לפנים ,
לך על פרופלור" APC "10.5 או ניסוי וטעייה

shaloma
03-02-2011, 17:29:58
התקנתי פרופ 8X6 SF מהסיני מהדגם הבא :
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9843

המנוע יכול לסובב גם 10X7, אבל מאחר שהטיסן תוכנן למנוע דלק 0.49 בו משמשים בפרופ קטן, אז המרחק בין ציר המנוע לקרקע אינו גדול מספיק.

האמת שהטיסן טס רוב הזמן בחצי מצערת וזמן הטיסה קרוב ל 15 דקות

guyst
03-02-2011, 17:44:14
כל הכבוד! הלוואי שהייתה לי את הסבלנות היום כמו בילדות שבניתי ד-1 ד-2 ועוד... :)