PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוללות ליפו ובטיחות?

rqseas
03-02-2011, 11:53:25
קראתי את הדיון הארוך על הסוללה והיו שם מספר הצעות לאכסון וביטחות שלהם.
רציתי לדעת במה אתם משתמשים? האם לשים בקופת מתכת זה מספיק מגן? להכניס לתוך כד חרס? כי כספת זה קצת יותר בעייתי.
אני ממש ישמח לעזרה.תודה מראש.

guyst
03-02-2011, 18:00:09
כד חרס זה גם טוב.

יש פה הרבה דיונים די ממצים בנושא:
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=23940&highlight=%EB%F1%F4%FA

http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=27964&highlight=%EB%F1%F4%FA

http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=25836&highlight=%EB%F1%F4%FA

adibenbasat
03-02-2011, 18:49:26
בוא לא נגזים, לא מדובר ברימוני רסס:eek:
שים אותם הקופסא או שק שלא דליק, בגדול הן יותר נדלקות ממתפוצצות גם זה וגם זה קורה לעיתים מאוד רחוקות בעיקר הטעינה, הסכנה היא שריפה לא פיצוץ הבניין..

rqseas
03-02-2011, 19:22:25
כן גיא קראתי את האשכולות האלו. האם הקופות האלו שפרסמו שם שמיועדות לכסף מספיק בטיחותיות?
עדי יש לך המלצה לשק\שקית חסינת אש? לפי הסרטונים שפרסמו שם השק שמיועד לליפו נשרף ביחד איתם. ואם אנו עוסקים כבר בליפו יש לי כמה שאלות בנושא.
האם סוללות האלו מתלקחות בעיקר בהטענה? זה לא אמור לקרות כשהם במנוחה?
מאחסנים את הסוללות ליפו כשהן טעונות או שפורקים אותם לפני אחסנה?תודה.

Bob Shark
03-02-2011, 19:38:22
סוללת ליפו עדיף לשמור כשהן טעונות במצב שמירה Storage. שזה בערך 3.8 וולט לתא.

adibenbasat
03-02-2011, 19:51:47
לפי הסרטונים, השקים של hk רק מגבירים את ההתלקחות, לי זה מעולם לא קרה כך שמה שאני יכול להמליץ ,זה איך אני שומר עליהם.. בארגז אלומיניום לא אטום כי אם עדיף שהיה אפשרות ליציאה של גזים במקרה של התלקחות, כול הסוללות שלי נשמרות טעונות, כמו שאמרתי כך אני שומר על בטיחות, אם זה הכי נכון? כנראה, בנתיים זה עובד. כמובן אם סוללה קיבלה מכה מהתרסקות או סתם נפלה מהיד ויש לה מעיכה קלה, אני מבודד אותה משאר הסוללות ונותן לה לעבור את הלילה בכיור, דבר נוסף, אחרי מכה כדי להריח אותה, אם מריחים ריח מתוק של ליתיום- ישר לפח מחזור!
מאוד חשוב!!!לעולם אל תלחים קונקטור זכר לסוללה, רק נקבות!!! אז סיכוי ההתלחקות ירקיע מ-0.1% (בערך) ל-90% , אם אחרי טיסה הסוללה יורדת מנופחת באופן קיצוני, להפטר מיד, אם מנופחת מעט- זה נורמלי עדיין לבודד משאר הסוללות לתת לה להתקרר ולהתכווץ חזרה ועדיף להטעין בבלאנס,
כול סוללה צריכה לעבור טעינת בלאנס מידי פעם..מה עוד, זהו הגדול, מקווה שעזרתי:)

rqseas
03-02-2011, 21:24:59
בוב. מה כוונתך טעונות במצב שמירה Storage?
עדי. איזה ארגז אלומיניום לא אטום יש לך? היכן קנית?
סוללה נורמלית אחרי עבודה מאומצת וטיסה ארוכה, צריכה לשמור על יציובתה בגודל או שאמורה להתנפח?
למה שמים את הסוללות במים כשהם מתקתקלים? מהי טעינת באלאנס? אני ממש חדש בתחום ומכאן כל השאלות האלו.תודה.

guy1a
03-02-2011, 22:51:26
מים כי זה מפרק את הסוללה - אלקטרוליזה ואת החומר הדיאואלקטרי
באלנס - איזון, זה מרוקן את הסוללה וטוען אותה מחדש כשהשאיפה היא שכל התאים יגיעו לאותו מתח
סוללות מתנפחות בעיקר אחרי טיסה קצרה ורגועה במסוק 3די, כשמתפרעים ...
אני יכול להגיד לך שכמה פעמים כבר נחתתי על אדים של חשמל בסוללה וזה לא חימם אותה, מה שכן עכשיו לוקח לה יותר זמן להטען

אחסנה במצב פרוק לחסנה זה לא בין שישי לשישי ... מדובר על זמנים ארוכים בשבועות או חודשים

אני גם שומר אותן טעונות פול בין שישי לשישי ... לפעמים בשק של הסוללות ולפעמים בכד חרס עם מכסה ( היה פעם לחמין ... נראה לי חסין ליפו :D )

Bob Shark
03-02-2011, 23:41:57
אז ככה, ברוב המטענים של היום יש את הפונקציה של טעינה לשמירה כמו שכתבתי. אני משתמש במטען הזה (http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7028) שמכירים אותו טוב פה (דרך אגב המחיר שלו ירד פלאים מאז). ארגז האלומיניום מאוד פרקטי גם לשמירה וגם להובלה של הסוללות שיש גם כאלה שמסדרים גם מקום למטען בארגז מה שאני אישית לא כל כך אהבתי. את הארגז ניתן להשיג בהום סנטר במחיר די הגיוני במגוון גדלים. לרוב הארגז מרופד עם ספוג ביצים. התנפחות הסוללה בזמן ההטסה נובעת בעיקר מערך פריקה נמוך מהדרוש (ערך C) כאשר בטיענה הסוללה עלולה להתנפח מזרם טיענה גבוה (גם ערך טיענה C). התנפחות קלה לאחר ההטסה מעידה על כמה שינוים שעברו בסוללה והם זרם צריכה גבוה, ושינוים כימיים בעקבות זה, התישנות, אחזקה לקויה או לא נכונה וכו" במצבים אלו זמן שימוש בסוללה פוחת אך עדיין ניתן להשתמש בה וכל פעם לבדוק אותה בקפדנות ולהיות קשוב לה. במקרה של כל חריגה למחזר (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=26376)ובשום פנים ואופן לא במחזור רגיל. למידע נוסף (ניתן קרדית לחברי הפורום) http://www.efly.co.il/forums/search.php?searchid=1045481
בהצלחה.

rqseas
04-02-2011, 07:19:24
במידה והטסתי נגמרה הסוללה. ואני לא יודע מתי שוב יצא לי להטיס עוד שבועיים או עוד שלושה-חודש. להטעין או להשאיר פרוקה לפני אחסנה? איפה יש מדריך למטען הזה איך טוענים לפי C\A ואיך פורקים, מצב STORAGE?תודה

guyst
04-02-2011, 08:06:59
יש הטוענים כי מעבר לSTORAGE מאריך את חיי הסוללה, אני אישית לא עושה זאת מפאת חוסר זמן (לפעמין יכול לקחת שעתיים לפרוק סוללה אחת), עצלנות והעובדה שסוללה עולה פחות מ-$10 ;)
הוראות מגיעות עם המטען

rqseas
04-02-2011, 09:58:53
מצב STORAGE זה פרוק או טעון?לא הבנתי.
וכן הן זולות אבל עדיף להיות ביטחותי איתם שלא יהיו תקלות.

wonderd
04-02-2011, 10:40:40
אני לא שומר ולא טוען את הסוללות בשום כד חרס או בשקית, לא רואה בזה טעם.
הדרך הכי בטוחה מבחינתי היא לשים עין על הסוללה בזמן הטעינה, לא להשאיר סוללה בטעינה כשאתה לא בבית (אפילו ל 5 דקות) ולא להטעין בזרם גבוה מדי - אני מטעין במקסימום 1.5C.

לגבי ההטענה - השמועה אומרת שהכי כדאי להטעין במצב FAST מכיוון שאז הסוללה לא נטענת ב 100% אלא ב 95% וזה אמור להאריך את חייה, לא יודע ולא מכיר את הטענה כעובדתית.
למרות זאת אני מטעין FAST מכיוון שאז ההטענה נגמרת הרבה יותר מהר והסוללה אכן טעונה כמעט לגמרי (4.18-4.19), אין לי צורך ביותר אלא אם התאים מתחילים להשתגע מבחינת המתח עליהם ואז אני עובר לבלאנס כדי לאזן.
לגבי שמירת הסוללה - עדיף להשאיר פרוקה - אם לאחר ההטסה הסוללה עומדת על איזור ה 3.8V לתא, אין בעיה פשוט להשאיר אותה ככה.

מצב storage - כשמו כן הוא - מצב איחסון שבו הסוללה פרוקה לאיחסון.
דרך אגב - אם תטעין את הסוללה על משטח שאינו נפגע בקלות מאש ולא יהיה בסביבה הקרובה חומר דליק כלשהו, אז אין בעיה בטיחותית - מקסימום שריפה קלה באיזור שקרוב לסוללה ואולי קצר במטען.

umbo
04-02-2011, 11:06:56
יש הטוענים כי מעבר לSTORAGE מאריך את חיי הסוללה, אני אישית לא עושה זאת מפאת חוסר זמן (לפעמין יכול לקחת שעתיים לפרוק סוללה אחת), עצלנות והעובדה שסוללה עולה פחות מ-$10 ;)
הוראות מגיעות עם המטען

הלו. לא הגזמת מעט ? אם הסוללה טעונה, מפעילים את המנוע לכמה דקות והנה הסוללה מגיעה למצב STORAGE , לא חייבים לעשות את זה דרך המטען בדיקנות של שעון שוויצרי.

Boogle
04-02-2011, 11:29:21
כן גיא קראתי את האשכולות האלו. האם הקופות האלו שפרסמו שם שמיועדות לכסף מספיק בטיחותיות?
עדי יש לך המלצה לשק\שקית חסינת אש? לפי הסרטונים שפרסמו שם השק שמיועד לליפו נשרף ביחד איתם. ואם אנו עוסקים כבר בליפו יש לי כמה שאלות בנושא.
האם סוללות האלו מתלקחות בעיקר בהטענה? זה לא אמור לקרות כשהם במנוחה?
מאחסנים את הסוללות ליפו כשהן טעונות או שפורקים אותם לפני אחסנה?תודה.

אני רק מנסה להבין למה היה צריך את השרשור הזה ובמה הוא תרם לפורום בכך שנוצר עוד אחד בנושא שנטחן עד דק??

פעם הבאה שאדוני מחליט לפתוח נושא חדש אדוני מתבקש להכין סיכום מלא של כל הדעות שהועלו בנושא + המסקנות האישיות שלו על מה שהוא קרא ואיך הוא הבין את זה כך שלפחות לקורא בעתיד יהיה שרשור חדש אחד המרכז את התובנות של הפותח בנושא.

בקיצור אנא הכן לנו BOOK REPORT אם אתה מתכוון לשכתב את הספר.
וקרא נא פה (http://www.efly.co.il/forums/showpost.php?p=233585&postcount=6)את הערתי הכללית בנושא - וטוב שעוד אנשים נלהבים כמוך יקראו ויפנימו.
זה טוב, בריא ומנומס לשאול, אחרי שקראת או לפחות חיפשת ולא מצאת. להעיר דיון חדש שחוזר על עצמו, בשרשור חדש במקום להתייחס בקיים מתיש אנשים מלרצות לענות לך.
שבת שלום

liorz055
04-02-2011, 11:32:27
קראתי את הדיון הארוך על הסוללה והיו שם מספר הצעות לאכסון וביטחות שלהם.
רציתי לדעת במה אתם משתמשים? האם לשים בקופת מתכת זה מספיק מגן? להכניס לתוך כד חרס? כי כספת זה קצת יותר בעייתי.
אני ממש ישמח לעזרה.תודה מראש.

תעשה טובה לי,לך ולכולנו. קח שבוע תקרא את כל השירשורים שבפורום. תריץ כמה שיותר חיפושים. יש שרשור טוב של guyst על איך לעקוף את בעיית ה 3 אותיות בחיפוש בפורום דרך שימוש בגוגל. זה לא אישי נגדך פשוט מה שקורה שבגלל עודף שירשורים זהים , יש יותר מידי אינפורמציה ואז לא ניתן למצוא את מה שבאמת מחפשים. לדוגמא מישהו פנה אליי אתמול בגלל זה שהוא כנראה חיבר את הסוללה הפוך בשלט שלו (FSH-9X), זכרתי שליאור שנהר פתח שרשור כזה אבל לא הצלחתי למצוא בגלל שכל מה שחזר אליי זה שירשורים של :tunregy 9X כדאי לקנות או לא ודומיו....
כל האינפורמציה נמצאת פה רק צריך לחפש...