PDA

צפייה בגרסה מלאה : Blue/Pink Foam

Roi Miron
23-11-2008, 17:23:11
מישהו יודע היכן ניתן להשיג בארץ Blue/Pink Foam?
זה סוג של קלקר כמו בתמונות אשר כמו השם שלו בדרך כלל בא בצבע כחול או ורוד..

בנוסף אשמח לכמה עצות לחיתוך בקשת של הקלקר הזה..

תודה

יורדן הוויצנאי
23-11-2008, 17:35:14
אם אני לא טועה, ה BLUE FOAM נקרא גם XPS
EXTRUDED POLYSTYRENE
וגם אני אשמח לדעת איפה ניתן לרכוש אותו .
בחו"ל ניתן לקנות אותו בכל חנות חומרי בניין...פה ניתן מקסימום להשיג פקק לאמבטיה ומפצל חשמל
:)

MDreamer
23-11-2008, 18:01:24
http://www.t.co.il/Business/Card-394864.html
בפעם האחרונה שאני שמעתי(לפני שנה ומשהו) הם התעסקו עם זה.
אם אני לא טועה אתה איש חופשיים - לא נורא אף אחד לא מושלם:) אם אתה צריך לחתוך ג'יג אין שוני מלחתוך קלקר רגיל.

eitan-ro
23-11-2008, 18:21:00
אם אני לא טועה אתה איש חופשיים - לא נורא אף אחד לא מושלם:) אם אתה צריך לחתוך ג'יג אין שוני מלחתוך קלקר רגיל.

לפחות הוא מתקרב לשלמות..... :D
אם אני לא טועה לחומר הזה קוראים ב"עברית" רונדו פלאסט, ואם אתה מתכוון לשהשתמש בו שתור ג'יג אז בתור אחד שבנה איזה ד-2 אחד או שניים וניסה את הרעיון הזה, אני יכול להגיד שזה רעיון ממש ממש גרוע, זה לא יוצא מספיק קשיח ומדויק.
אל תתעצל ותעשה ג'יג מפרופילים!
איתן.

MDreamer
23-11-2008, 19:04:47
אגב מירון, עכשיו אני נזכר שאצלנו בסניף ראשון ראיתי ג'יגים מוכנים מ bluefoam במחסן. אתה מוזמן ליצור קשר בהודעה פרטית אם בא לך לקפוץ ולראות.

Roi Miron
23-11-2008, 19:57:02
מעיין תודה על ההצעה..
אכן אני איש חופשיים אך הפעם מדובר באיזה פרויקט שאני חושב עליו כבר כמה זמן..
(רמז: איתן מתעסק עם כאלה.. דרך אגב איתן שמעתי שיש לך תבנית לפוד קדמי..?)

יש למישהו נסיון בחיתוך החומר הזה?

תודה..

eitan-ro
23-11-2008, 21:21:10
יש לי ניסיון בחיתוך החולרה הזה... לא כיף בכלל, בגלל שזה חומר יותר צפוף אז נדרש חום יותר גבוה, והחשיבות של שבלונות חלקות הוא הרבה יותר גדול (רצוי לעשות אותן מאלומיניום - למרות מה שנראה לך הרבה יותר קל לשייף אלומיניום מאשר דיקט תעופתי 1.5).
אני מתאר לעצמי שאין לך יותר מידי ניסיון בחיתוך בקלקר, זו מיומנות נדרשת לדברים כאלה, אני ממליץ לך לחתוך קודם כל ניסיונות על קלקר רגיל וזול ולא על רונדו פלאסט מהסיבה שהוא מאד מאד יקר.
חוץ מיזה אין בעיה לעשות כנפיים מקלקר P-30 או F-30, אני כבר עשיתי כנף כזאת והיא יצאה במשקל סביר (120 ג"ר), ופני שטח סבירים מאד גם כן.
בשביל מתחיל בDLG אני ממש לא היתי ממליץ על טיסן "FULL SCALE", בזמנו רשמתי ב MSN מדריך מאד מקיף על כל הנושא, אבל לצערי הוא כבר לא קיים, כשיתפנה לי קצת זמן אני אכתוב אחד גם כאן.
ל DLG ראשון אני מאד ממליץ על דאון בשם GAMBLER AG, יש תוכנית בניה שלו אצל מעיין וגם בסניף בת-ים, הדאון עשוי בעיקר מבלזה והוא קל מאד לבניה ותיקן כששוברים אותו (ותאמין לי אתה תישבור לא פעם ולא פעמיים עד שתלמד לזרוק כמו שצריך) מה שאי אפשר להגיד על דאון אם כנף קלקר.
תיצור קשר אם דוד ורסין מבת-ים, אני בטוח שהוא יעזור לך.
איתן.

Roi Miron
23-11-2008, 22:22:28
חתכתי בקלקר רגיל כבר כמה גיגים..
הטסתי את הטיסן של דוד.. למעשה אפילו את שניהם גם הישן וגם הפייוורקס וזה אחד הדברים שגרם לי להתאהב במחלקה הזאת
לגבי זריקה בניתי כבר שני גלשונים עם מוטת כנף של מטר בערך כדי להבין את כל הקטע של הזריקה
ואני כרגע בשלבי בניה של קוויק פליק2 עם קצת שינויים בכנף למען בניה פשוטה יותר..
תודה בכל מקרה. אני מתכנן להתחיל מיד אחרי הקוייק פליק אבל אני מעדיף תמיד שיהיו לי את כל החלקים והחומרים לפני שאני מתחיל.. נראה לי אני באמת ילך על קלקר F30.. איתן צפה לעוד שאלות ויצירת קשר בהמשך..:D