PDA

צפייה בגרסה מלאה : Arducoptizik

איציק רונן
05-02-2011, 23:53:54
עד עכשיו הדברים נראים ממש מדהים.
לשם השוואה, מיקרוקופטר, שהוא מוצר שנמכר ע"י חברה מסודרת במחירים אסטרונומיים לא נותן שרות כ"כ טוב ולא תיעוד ברמה כזו.

זה מתחיל בזה שקל מאוד לקרוא את ההסברים ולהזמין את הרכיבים.

שרות:
אחד הכרטיסים שקיבלתי היה תקול. כתבתי מייל לחנות, הם ענו תוך פחות מיממה.
ביקשו שאשלח את הכרטיס חזרה ושאשלח את קבלת הדואר במייל כדי שהם ישלחו לי כרטיס חלופי עוד לפני שקיבלו את התקול.
כך עשיתי. קיבלתי כרטיס חדש הבייתה בפחות משבוע.!!!
כתבו לי חזרה שהם רואים בקבלה שעלה לי לשלוח את הכרטיס 10.90, האם זה דולרים?! כתבתי לא זה שקל= 3.40$, כתבו לי שאין בעיה ושלחו זיכוי!!!!

בניה:
את ההלחמות עושים תוך מעקב אחרי PDF שמסביר כמו למפגרים. פחות משעה עבודה.
חיבור רדיו, כדי לעשות עבודה טובה, שעתיים של בניית צמה מסודרת.
שילדה - מביית היוצר של EFLY כמובן. לקחתי שילדה שבנוייה עם מנועים חזקים יותר ופרופ 10".
היות ואני רוצה להוסיף עוד חיישנים, שמעתי להמלצתו של דרור והוספתי קופסה גדולה יותר. בהמשך לאחר שיהיה לי הגודל הסופי, אצמצם את המבנה למינימום הכרחי.

התקנת התוכנה:
צריך להוריד למחשב סביבת עבודה של ARDUINO. הורדתי ערימה של סיפריות ושום דבר לא עבד.
שדדרומי (אלי) עזר לי לסדר את כל הספריות בסדר הנכון- תודה ידידי. מכאן הדברים היו פשוטים מאוד.

ממשק קונפיגורציה:
מדהים, פשוט ונקי, צרפתי כמה צילומי מסך.

תמיכה:
חשבתי שדרור יתקדם מהר ויעזור בפרוייקט, בקצב שהוא עובד, נראה לי שנעביר אותו לתפוז!!! :D. דרור, זה בצחוק.
אז כמובן (שוב, בהשוואה למיקרוקופטר) יש פורום באנגלית והחברה עונים בתוך שעה לכל שאלה.

הוספת יכולות:
המוצר נראה כמו פלטפורמה מעולה למי שקצת מבין בתוכנה.
אני בטוח שבין דרור, למעיין, לשדדרומי - נקבל כאן פיצ'רים שחבל על הזמן.

טיסה:
אין לי מושג! היה גשם כל הזמן, מחר טסט.

איפה יוסי:
יוסי, באחת התמונות ישנו פרט מעניין, נראה אותך עולה עליו!

תהנו
קואדיציק

motiganot
06-02-2011, 01:10:33
Looking good !!!!!!!!!

ייאצק חייבים להיפגש כבר...

b1yossi
06-02-2011, 06:12:28
נראה טוב איציק.
מסכי הממשק נראים נהדר.
אתה מתוחכם מדי בשבילי, אני לא רואה משהוא חריג, ובכל זאת כמה שאלות:

בתמונה 6 ישנו פלאג שחור גדול למדי מה זה ?
לא הצלחתי להבין מה מחזיקות גומיות הדואר ?
החלפת את המשככים המקוריים של מיקרוקופטר בטבעות סיליקון ? למה הסיליקון עושה עבודה טובה יותר ?
למה משמש הקבל הגדול ע"ג המקלט ?
אישתך מרשה לך להוריד את טבעת הנישואין ?

ZvikaF
06-02-2011, 06:37:21
נראה מעולה, יש תקשורת דו כיוונית ?

שדדרומי
06-02-2011, 09:30:36
תטיס כבר נמאס לחקות אם יש גשם שים לו מטירה , מספיק עם הבחינות רוצה לדעת עם זה עף ..

MDreamer
06-02-2011, 12:04:25
כל הכבוד איציק.
נראה טוב. אני לא מבין את התירוץ הזה של גשם.. קוספתה החשמל הזאת נראית אטומה:D

מחכים לטטס

איציק רונן
06-02-2011, 12:56:57
נראה טוב איציק.
מסכי הממשק נראים נהדר.
אתה מתוחכם מדי בשבילי, אני לא רואה משהוא חריג, ובכל זאת כמה שאלות:

בתמונה 6 ישנו פלאג שחור גדול למדי מה זה ? לא רואים טוב בתמונה, מדובר בשני קונקטורים RC, שישה חוטים בתוך שרוול הגנה (+,-, 4 S לבקרים)
לא הצלחתי להבין מה מחזיקות גומיות הדואר ? אלו לא גומיות דואר :eek: זו גומיה איכותית מהוביקינג FPV. לא רציתי לסגור את הקופסא בברגים עדין משום שרציתי להתחבר למחשב מספר פעמים. צריך לחשוב על פתרון.
החלפת את המשככים המקוריים של מיקרוקופטר בטבעות סיליקון ? למה הסיליקון עושה עבודה טובה יותר ? מעולם הבורד הזה לא חובר בגומיות אחרות, זה היה הבורד של KK. מצאתי משכחי סיליקון של CD או משהו כזה. מרגישות טוב, נראה איזו עבודה הן יעשו.
למה משמש הקבל הגדול ע"ג המקלט ? אתה תותח, מצאת את כל ההבדלים - מערכות "ממוחשבות" יכולות לקבל RESET בגלל ספייק, הפעלת מנועים וכו' בשל בעיה של נפילת מתח רגעית. לכן הימליץ לי חבר מהתחום לחבר קבל גדול (http://www.hobbyking.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idproduct=16223&aff=1480) על הזנת ה5V למקלט וללוח הפיקוד.
אישתך מרשה לך להוריד את טבעת הנישואין ? אישתי אמרה שאני יכול לעשות בבית מה שאני רוצה! "אתה רוצה לעשות כלים, להוריד זבל.... בבקשה, מה שאתה רוצה!)

נראה מעולה, יש תקשורת דו כיוונית ? כמובן, יש זיגבי שממתין שהכלי יתייצב ואז נתחיל לשחק עם התקשורות.

ולשתי הקרציות בסוף:
היום היה טסט קצר, זינוק לאוויר ללא בעיות מיוחדות.
צפיתי מראש (סיפור ארוך) שתהיה בעיה בייצוב YAW. ובאמת היה מאוד קשה לרסן אותו.
אני מנסה להבין האם יש בעיה בג'יירו, בתוכנה, כיולים או אולי המשכחים... המשך ביימים הקרובים.

אני יכול לסמן מספר דברים בעייתים שאתם צרכים לתכנת לי!!!

המשך יבוא
איציק

guyst
06-02-2011, 13:40:08
בלי סירטון זה לא נחשב... :p