PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה וואי אך אני שונא את התקלות האילו!!

אליקופטר
13-02-2011, 09:21:24
בוקר טוב,

יצאתי להטיס את הטירקס 700 עד כאן הכל בסדר...

הדלקתי שלט +מקלט תצוגת הסוללה הראתה לי חיווי בו מצב הסוללה תקין אך שלב אחד בנורה הירוקה חסר ואז החל הבהוב של חיווי הסוללה משהו כמו מגעים רופפים כל הנורות (משתמש ברגולטור של אליין עם מצת לפלג) פרקתי חופה הכול בסדר והבעיה נעלמה ,הגשתי כאילו מישהו שם משחק איתי ,והיה נראה לי שראיתי את המקלט מסמן "בקטנה" על הסוללה :).
שיחקתי עם חוטים נערתי כל דבר שרק אפשר (קיללתי קצת את המצב :p) קיפלתי הכל וחזרתי הביתה.

חשודים:
1.חיווט.
2. סוללה.
3.צרכן אחר שגורם לבעיה.

מישהו מכיר \חושב על אופציה מתאימה לפי מה שתיארתי?

תודה
אלון.

wonderd
13-02-2011, 09:37:02
תחפש חוט גלוי/עם חתך שנוגע/לא נוגע בגוף או בכל דבר אחר

שחר לזרוב
13-02-2011, 09:50:17
כבר שמעתי מכמה אנשים על חוטים של הריגולטור שנחתכים ומתנתקים בדיוק בכניסה לריגולטור או ליחידה של תצוגת הסוללה (שם נמצא גם המפסק). הניחוש שלי - חוט דפוק ברגולטור או המפסק של הריגולטור שעושה בעיות.

תבדוק את שניהם. אם לא תמצא דבר, תבדוק שהסוללה תקינה.

בהצלחה

אליקופטר
13-02-2011, 09:55:18
תודה.

שחר אם איני טועה אתה עברת להטיס עם LIFE לא עדיף? כך גם לא צריך ריגולטור.

AMIR
13-02-2011, 10:58:45
אלון, אני לא נתקלתי בבעיה הזו אך יש "להקדים תרופה למכה".
הכל איזור שעובר חיווט על קצוות קרבון חד אני קצת משייף את פינת הקרבון ועוטף את הקרבון
בו מנוטב החיוון בדבק דו"צ.

אני מניח שהבעייה שלך היא חוט גלוי נוגע בקרבון או משהו כזה.
בנוסף, תצפה את החיווט שלך עם רשת, גם אסטטי יותר וגם בטוח!

תצטרץ עזרה, תרים טלפון.
אגב יש לי כזה רגולטור פנוי בגרוש וחצי!

שחר לזרוב
13-02-2011, 11:48:05
כן אלון, אני מטיס עם סוללות LIFE.
אין רגולטור.
הסוללות מוציאות 6.6 וולט
יכולות לקבל טעינה מהירה בשטח במידת הצורך.

יחד עם זאת, המון אנשים מטיסים עם רגולטור.
לכל אחד הייתרונות והחסרונות שלו.
קודם תמצא את הגורם לתקלה אצלך, אח"כ תקבל החלטה אם לעבור לסוללות LIFE.

אליקופטר
13-02-2011, 13:50:08
חברים שתראו אך החיווט שלי מצופה תתלהבו ...

אבל שווה בדיקה ,נראה לי יותר רכיב כל שהוא לא תקין ,סוללה או ריגולטור.

אמיר לך הצעתך בפרטי.

איפה שהוא עדיף בלי ריגולטור פחות חוטים נראה לי שאני עובר לליף טיסנים עברתי ואני מרוצה.

תודה בכל זאת חייב למצוא את הבעיה.

lior_bar_ami
13-02-2011, 15:43:27
היי אלון,
לצערי אני מכיר מקרוב את הבעיה שאתה מתאר, מניסיון רב עם היח' 2 ב 1 של אליין (הרגולטור) - יש לה נק' תורפה ענקית בחיווט שבין יח' הרגולטור עצמו למפסק (היח' עם הבוסטר המובנה).
יש שם 5 חוטים קשיחים יחסית שנוטים להישבר / להיקרע, כשהבעייתי מבינהם הוא החוט הירוק (חוט המיתוג) שכאשר הוא נקרע אין יותר מתח למקלט ומשם הדרך לריסוק היא בטוחה.
כמו כן החוט עצמו שמחבר בין היחידות הוא חוט שמקובע ע"י קונקטור מולקס לבן שגם הוא תחת וויברציות יוצא ואז כל 5 החוטים בעצם מתנתקים מיח' המפסק - שוב, התוצאה לא יפה לעין.
אני אישית ראיתי וחוויתי (חוויה מפוקפקת משהו) לא מעט תקלות ביח' הזו ומשם למדתי על נק' התורפה שלה אותה ציינתי - אני כ"כ בטוח שזו התקלה, שאני מוכן להתחייב (עפ"י התיאור שלך כמובן) שאם נתראה אוכל לשחזר לך את התקלה ביתר קלות.
לגבי פיתרון - יש כמה לקחים ותובנות כדי להימנע מהמצב העגום של מסוק כבוי אלקטרונית (עם מנוע עובד) באוויר:
1. להוציא את ה"בוט" (הגומי המגן) שביציאת המפסק, למלא בדבק חם שיאבטח את קונקטור המולקס של חמשת החוטים שמחברים את היחידות, ואז להחזיר את הבוט חזרה.
2. ציפוי מגן על החוטים בצורה של ספירלה ו/או בידוד רשת (Sleeving) וקיבוע החוטים בצורה שוויברציה לא תשפיע על הנק' הבעייתיות אותן ציינתי.
3. מעבר לרגולטור עם לוגיקה הפוכה - הבעייתיות האמיתית ברגולטור של ALIGN טבועה בלוגיקת ה NORMALLY OPEN שלו, ז"א במצב נורמאלי ללא קלט חיצוני ממפעיל (במקרה שלנו מפסק), המעגל פתוח והמסוק לא עובד; ע"מ להפעיל את המסוק יש צורך בסגירת המעגל, ובמקרה של ניתוק המספק מסיבה כלשהי (במקרה דנן, אפילו ניתוק פיזי כתוצאה מתקלה) המערכת מפסיקה לקבל מתח. כיום ישנם רגולטורים מתקדמים יותר עם לוגיקה הפוכה, נכונה יותר, ז"א NORMALLY CLOSE - בלוגיקה זו, במצב הנורמאלי ללא קלט חיצוני ממפעיל (מפסק), המעגל סגור והמסוק עובד. ע"מ לכבות את המסוק במפסק N/C יש לבצע קצר יזום שמפעיל מעגל מיתוג (RELAY) שמכבה את המסוק - הקצר היזום מגיע בצורה של פלאג קצר / פין דגל / מפסק או כל דרך אחרת ליצירת קצר, אך היתרון הגדול הוא שתלישה אפילו פיזית של כל יח' המפסק בעצם מחזירה את הרגולטור למצב ברירת המחדל שלו שהיא סגירת המעגל, ונכון הפעלת המסוק.
ישנם מס' יחידות בשוק שעונות לתיאור אותו נתתי של מפסק N/C - בינהן ניתן למצוא את ה GVR-7020 של Gryphon שמגיע עם פין פלאג, ה ReactorX של Scott Gray שמגיע עם מפסק, והרגולטורים של Fromeco (או Arizona או Kiwi) לא מגיעים עם מפסק אך ניתן לקנות בנפרד מפסק / פין פלאג ומחירן נע בשוק בחו"ל בין 80$ ל 140$, וניתן לקבוע מתח נפרד לסרוואים וסרוו הזנב ללא צורך ביח' STEP DOWN נפרדת.

roi011
13-02-2011, 20:20:20
היי אלון,
לצערי אני מכיר מקרוב את הבעיה שאתה מתאר, מניסיון רב עם היח' 2 ב 1 של אליין (הרגולטור) - יש לה נק' תורפה ענקית בחיווט שבין יח' הרגולטור עצמו למפסק (היח' עם הבוסטר המובנה).
יש שם 5 חוטים קשיחים יחסית שנוטים להישבר / להיקרע, כשהבעייתי מבינהם הוא החוט הירוק (חוט המיתוג) שכאשר הוא נקרע אין יותר מתח למקלט ומשם הדרך לריסוק היא בטוחה.
כמו כן החוט עצמו שמחבר בין היחידות הוא חוט שמקובע ע"י קונקטור מולקס לבן שגם הוא תחת וויברציות יוצא ואז כל 5 החוטים בעצם מתנתקים מיח' המפסק - שוב, התוצאה לא יפה לעין.
אני אישית ראיתי וחוויתי (חוויה מפוקפקת משהו) לא מעט תקלות ביח' הזו ומשם למדתי על נק' התורפה שלה אותה ציינתי - אני כ"כ בטוח שזו התקלה, שאני מוכן להתחייב (עפ"י התיאור שלך כמובן) שאם נתראה אוכל לשחזר לך את התקלה ביתר קלות.
לגבי פיתרון - יש כמה לקחים ותובנות כדי להימנע מהמצב העגום של מסוק כבוי אלקטרונית (עם מנוע עובד) באוויר:
1. להוציא את ה"בוט" (הגומי המגן) שביציאת המפסק, למלא בדבק חם שיאבטח את קונקטור המולקס של חמשת החוטים שמחברים את היחידות, ואז להחזיר את הבוט חזרה.
2. ציפוי מגן על החוטים בצורה של ספירלה ו/או בידוד רשת (Sleeving) וקיבוע החוטים בצורה שוויברציה לא תשפיע על הנק' הבעייתיות אותן ציינתי.
3. מעבר לרגולטור עם לוגיקה הפוכה - הבעייתיות האמיתית ברגולטור של ALIGN טבועה בלוגיקת ה NORMALLY OPEN שלו, ז"א במצב נורמאלי ללא קלט חיצוני ממפעיל (במקרה שלנו מפסק), המעגל פתוח והמסוק לא עובד; ע"מ להפעיל את המסוק יש צורך בסגירת המעגל, ובמקרה של ניתוק המספק מסיבה כלשהי (במקרה דנן, אפילו ניתוק פיזי כתוצאה מתקלה) המערכת מפסיקה לקבל מתח. כיום ישנם רגולטורים מתקדמים יותר עם לוגיקה הפוכה, נכונה יותר, ז"א NORMALLY CLOSE - בלוגיקה זו, במצב הנורמאלי ללא קלט חיצוני ממפעיל (מפסק), המעגל סגור והמסוק עובד. ע"מ לכבות את המסוק במפסק N/C יש לבצע קצר יזום שמפעיל מעגל מיתוג (RELAY) שמכבה את המסוק - הקצר היזום מגיע בצורה של פלאג קצר / פין דגל / מפסק או כל דרך אחרת ליצירת קצר, אך היתרון הגדול הוא שתלישה אפילו פיזית של כל יח' המפסק בעצם מחזירה את הרגולטור למצב ברירת המחדל שלו שהיא סגירת המעגל, ונכון הפעלת המסוק.
ישנם מס' יחידות בשוק שעונות לתיאור אותו נתתי של מפסק N/C - בינהן ניתן למצוא את ה GVR-7020 של Gryphon שמגיע עם פין פלאג, ה ReactorX של Scott Gray שמגיע עם מפסק, והרגולטורים של Fromeco (או Arizona או Kiwi) לא מגיעים עם מפסק אך ניתן לקנות בנפרד מפסק / פין פלאג ומחירן נע בשוק בחו"ל בין 80$ ל 140$, וניתן לקבוע מתח נפרד לסרוואים וסרוו הזנב ללא צורך ביח' STEP DOWN נפרדת.

אך, איזו תשובה...
פשוט, ברור ומקצועי (כתמיד...)

אליקופטר
14-02-2011, 06:46:46
היי אלון,

תודה רבה,גם אם לא זו הבעיה למדנו עוד משהו.

guyro
14-02-2011, 07:09:06
תודה רבה,גם אם לא זו הבעיה למדנו עוד משהו.

+1

בהחלט תשובה לעניין, גם אני למדתי משהו :)