PDA

צפייה בגרסה מלאה : עיגון מנועים

sohos
24-02-2011, 14:24:14
שלום חברים
שאלה....
כשתופסים מנועים על מוט אלומיניום
רצוי להוסיף בין המנוע למוט משהו שיספוג תזוזות כמו גומי ?
למי שיש רעיונות.

dror
24-02-2011, 14:53:49
פעם ניסיתי את זה והמסקנה היתה שלא. אתה דווקא רוצה שהמנוע (והפרופלור) לא יזוז בכלל יחסית לשילדה. אבל כדאי לשמוע דעות נוספות.

master_bebe
24-02-2011, 16:52:57
כדאי לשים גומי אחרת הויברציות שנוצרות עקב אי איזון מנוע / פרופ גורמות לרעש במדידים.
כמו כן נוצר גם רעש אקוסטי מעצבן.
צריך לשים לב לא לשים גומי רך מידי, אחרת יכול להיות שמח.

sohos
24-02-2011, 17:41:03
איזה חומר רצוי להוסיף שם.....
אולי דבק דו צדדי הוא דק ורך וסופג קצת ויברציות.

dror
24-02-2011, 19:18:14
הבעיה היא שכל חומר רך יגרום לתזוזת כל המנוע כשהוא תחת עומס. אולי חומר קשה יותר יעזור, אבל אז אני בספק כמה הוא יספוג את הרעידות.

sohos
24-02-2011, 19:22:47
מסקנה....עדיף לוותר על הקטע הזה וישר לחבר את המנועים ומוטות ?

motti
24-02-2011, 19:49:10
מהנסיון שלי אין צורך לשים שיכוך צריך להקפיד על פרופלרים מאוזנים.

מוטי

master_bebe
24-02-2011, 21:46:55
פרופלורים מאוזנים = מאוזנים דינמית - אין לאף אחד מכונה בארץ שיכולה לאזן פרופים של טיסנים, או לפחות היא לא בהישג יד.
איזון סטאטי הוא לא להיט....
מצד שני הכלי יטוס גם עם פרופים לא מאוזנים, השאלה באיזו איכות.

הארדוקופטר (המעאפן) ממש סובל מויברציות.

guyrud
25-02-2011, 08:26:02
צלצל אלי
אני גר בנס ציונה
יש לי דיסקיות קטנות לבידוד מעגלי אלקטרוניקה
דקות מאוד
בשילוב עם דסקיות פלסטיק קטנות
בין האלומיניום למנוע
עובד נהדר! אצלי לפחות!
הדיסקיות לסוגיהן- אורגינאל (יש לי חבר בקרית גת עם עסק לדיסקיות וברגים)
גם נראה מקצועי וטוב!
GUY
שלח לי בפרטי ..

MDreamer
25-02-2011, 18:39:43
גיא, מאיזה חומר אתה ממליץ לייצר את הדיסקיות? אולי שווה לשים שם איזו חומר גומי פוילארתני-קפילרי שמתייבש\מתמצק למשהו גמיש? דו קומפוננטי?
יש רעיונות?

thedemri
25-02-2011, 22:43:13
דרימר, יש חיה שניקראת אלסטומרים , אתה יכול לרכוש בדינמיקה בנתניה, זה מגיע גם כמדבקה עם מאפיניי בליעת רעידות מאוד מאוד מדויקים (זה היה בתוך המערכת שאז הראתי לך במיזוודה).

אמנון

guyrud
25-02-2011, 23:13:51
כל נושא של בליעת רעידות תלוי בהמון גורמים
קטונתי מלייעץ בנושא ואפשר להוציא על זה PHD בטכניון

השגתי דיסקיות שמשמשות לתעשיית האלקטרוניקה- הן גם מבודדות
די מזכיר את החומר ממנו עושים אטמי ראש מנוע למנועים- דמוי קרטון דק קשיח
על זה הוספתי דיסקית מאוד שטוחה של חומר פלסטי קשיח.

לאחר הרבה ניסויים קודמים
סהכ תחלס אני רואה ומרגיש בעיקר בוידאו ומרעשי הרחפן כי זה בקונפיגורציה של- הטוב ביותר!
הוידאו נקי לגמרי ממש!
שוב- מיתקון המצלמה ביחד עם הנל זה הקובע סהכ"
המצלמה שלי ממותקנת על מעין מין פלטפורמה שצפה עם GELL PU ביניהם
סהכ בשורה התחתונה- התוצאות נהדרות.

פשוט צריך לנסות ולבחון את הדברים
לפעמים הדברים הפשוטים ביותר והכי לא שגרתיים- מביאים לתוצאה הטובה ביותר!
תהנו...
GUY

Boogle
26-02-2011, 10:32:54
ריסון צריך לתכנן לתדרים להם המערכת רגישה. - עד כאן הקטע המקצועי.

בפועל עוד לא היה פרוייקט שעליו עבדתי ושבו היה צורך בריסון ולא עברנו כמה מחזורים של ניסוי ותהיה (או תעיה) של המומחים בנושא (כולל החבר'ה מנתניה)

אפשר לייצר מרסנים לבד מRTV לאיטום שקונים בטמבוריות , ממסטיק אקרילי שקונים שם או מפוליאוריטן מוקצף ואפילו משאריות EPP/ELAPOR/EPO שיש בבית.

כמו שאמר גיא- קצת ניסוי ותעיה בחומרים שיש בבית ואפשר להגיע לתוצאות טובות.

אייל שפירא
26-02-2011, 11:17:14
סליחה שאני מתפרץ לדיון שגדול עלי בכמה תארים, אבל אם הבעיות הן בהשפעות של הרטט על המודדים, לא יותר פשוט לרסן את השטח שבו הם מותקנים במקום את ארבעת המנועים?
(ומבחינה אקוסטית אפשר לדחוף חתיכות ספוג בקצות צינורות האלומיניום ולפחות הסאונד יספג)

איציק רונן
26-02-2011, 21:43:40
סליחה שאני מתפרץ לדיון שגדול עלי בכמה תארים, אבל אם הבעיות הן בהשפעות של הרטט על המודדים, לא יותר פשוט לרסן את השטח שבו הם מותקנים במקום את ארבעת המנועים?
(ומבחינה אקוסטית אפשר לדחוף חתיכות ספוג בקצות צינורות האלומיניום ולפחות הסאונד יספג)

תמיד עדיף לבודד ולבטל את הגורם המרעיש מאשר לנסות להתמודד עם התוצאה.
אבל במקרה הזה אני נוטה להסכים עם דרור. נראה לי שמנועים לא ייציבים יעשו הרבה יותר רע מטוב.
כדי לקטום רעידות בתדר המנוע צריך גומי די רך, אני לא חושב שזה יהיה נכון לחבר את המנוע דרך גומי רך.

איציק

b1yossi
26-02-2011, 22:40:36
יש חברה, נדמה שנמצאת בת"א מייצרת\מיבאת חומר דמוי גומי\סליקון המשמש כתחליף "שקט" לקפיצים משככים, החומר מגיע במגוון רחב של צורות וטווחי שיכוך, יש לי נסיון מצויין עם החומר, הבעיה שאני לא מצליח להזכר איך קראו לחברה או לחומר - בפעם האחרונה שהתעסקתי בתחום זה היה לפני כ- 12 שנה.....

אולי התיאור שלי יזכיר למישהוא משהוא...(בנצי? איציק ?)

Boogle
26-02-2011, 22:54:03
יש חברה, נדמה שנמצאת בת"א מייצרת\מיבאת חומר דמוי גומי\סליקון המשמש כתחליף "שקט" לקפיצים משככים, החומר מגיע במגוון רחב של צורות וטווחי שיכוך, יש לי נסיון מצויין עם החומר, הבעיה שאני לא מצליח להזכר איך קראו לחברה או לחומר - בפעם האחרונה שהתעסקתי בתחום זה היה לפני כ- 12 שנה.....

מה שאתה מספר מזכיר לי חנויות עם ציוד לעינוג עצמי לנשים :D

יש סיליקונים בכל מיני דרגות קושי, פוליאוריטנים, גומי טבעי ומגופר ועוד כל מיני ערבובים....

במקום להתחיל ללכת לחפש כל מיני פתרונות צריך לנסות דברים שיש בבית.

צינוריות סיליקון של דלק זה מקום טוב להתחיל איתו.

ועוד דבר, יחד עם הכל, איזון סטטי מושקע בפרופים, יתן 80% פתרון לבעיה על אף שאין יכולת לעשות איזון דינמי.

איציק רונן
27-02-2011, 15:05:55

אתה מתכוון ל"פיברו" או משהו כזה?
מגיע כצינור בכמה צבעים/דרגות קושי?!
משמש למבלטים.

קפיציק