PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה רמת הנסיון הנדרשת להתחיל עם דאונים ?

weissmag
25-02-2011, 21:34:37
האם נדרש נסיון כלשהו ?

תודה

HeliDraco
25-02-2011, 21:49:31
האם נדרש נסיון כלשהו ?

תודה

מהנסיון (הדי ישן) שלי - לא, אבל כדאי שתיצור קשר עם מדריך שיעזור.

wind556
25-02-2011, 21:57:43
לכל תחום בטיסנאות נדרש רקע ויכולת.
מתחיל חכם ימצא לעצמו הדרכה המתאימה לו וייצמד אל זה

Shahars
26-02-2011, 09:58:44
האם נדרש נסיון כלשהו ?

תודה

אם אתה לא מתכוון לדאון מתקדם שאמור לתפוס טרמיקות ולהשאר שעות למעלה...

אני חושב שאתה יכול לרכוש דאון זול מהסיני וללמוד עליו- בטוח יהיה זול יותר משיעורי הטסה. אתה תבין די מהר את האוריינטציה הבסיסית ואיך לדאות.

ולפני שקופצים עלי... זו דעתי בלבד ואתה רשאי לקבלה או לא לקבלה!!!

אם תרצה עזרה אתה מוזמן לפנות בפרטי.

שחר

Boogle
26-02-2011, 10:42:29
להתחיל עם דאונים זה בערך כמו עם נשים, צריך לפנק אותם, להביא להם פרחים, לתת מחמאות....:D

השאלה עם איזה סוג אתה רוצה להתחיל יש הרבה מחלקות בתחום.
למשל:
דאוני צוקים
דאוני השלכה דיסקוס
דאוני טרמיקות המועלים עם , כבל, גומי, מנוע
ועוד....
בכל מקרה, כמו כל טיסן - דרושה הדרכה ואימון עם מלווה בכדי ללמוד לשלוט בדאון.

אייל שפירא
26-02-2011, 11:09:44
כאחד שמטיס איזי-גליידר, שהוא דאון "באמצע" מוצלח (דואה טוב יותר מהצעצועים הסיניים אבל פחות טוב מדאוני בלזה\פיברגלס\קרבון קלי משקל ובעלי פרופיל מתאים) אני יכול להגיד לך שמעבר להבנת ארבע הערוצים שמזיזים את הדאון צריך ללמוד ממישהו מנוסה את כל נושא הטרמיקות, זיהוי של תנאים מתאימים, הכרת התחושה כשאתה נמצא באחת ולימוד הניצול הנכון שלה.
עד היום לא זכיתי ליותר מדי הזדמנויות לדאות בטרמיקה אמיתית, אבל בפעמים הבודדות שהצלחתי להיקלע לאחת - הצטערתי שאין לידי דאוניסט שיוכל להנחות אותי איך להינות ממנה באמת.

אם הכוונה שלך היא להתחיל בתחום, ואתה תוהה לגבי דאון כטיסן ראשון למתחילים אז לדעתי עדיף ללמוד על טריינר סטנדרטי ככל הניתן לפני שאתה מגביל את עצמך לז'אנר ספציפי, כי קצב ההרחשויות האיטי והמרווח בהטסת דאון יקנה לך הרגלים שיגרמו לך להזדקר ולהתרסק לא מעט אם וכשתעבור להטיס טיסנים "רגילים" (Been There).

eitan-ro
26-02-2011, 13:07:10
הטסת דאונים היא לא קשה, אבל היא יותר קשה מהטסת טיסן ממונע!
טיסן ממנוע הרבה פחות רגיש לשינויי בזוית ההתקפה שלו בשל היותו ממונע - במקרה הגרוע הוא יתפס לגובה, לעומת זאת בדאון ברגע שמעלים את החרטום הזרימה על הכנף מתנקת מוקדם מידי והדאון מזדקר.
בנוסף לזה אם הגישה לנחיתה עם טיסן ממונע לא נעשתה כמו שצריך אז פותחים מנוע ועושים עוד סיבוב, בדאון אין דרך חזרה! ברגע שעשית גישה לא טובה צריך להתמודד עם זה כי אי אפשר לעשות עוד סיבוב.

מה הניסיון שיש לך?
אם אין לך בכלל ניסיון אז שלא תעז להטיס לבד! אתה עלול לגרום לפציעה של אנשים מסביבך וגם שלך!
איתן.

roydor
26-02-2011, 13:41:37
דאונים זה לא מסובך ולא קשה מדי. הטיסן הראשון שהיינו מלמדים עליו במועדון היה דאון שני ערוצים.
רב החניכים היו צריכים שתיים שלוש הטסות וכבר היו מסתדרים לבד, צריך פשוט הדרכה טובה וליווי בטיסות הראשונות. טיסות ראשונות בצוק מקלות על תהליך הלימוד שכן ניתן להטיס טיסות ארוכות יותר לפני שמגיעים לרמה שבה ניתן לנצל טרמיקות בצורה משמעותית.

ממליץ בחום לא ללכת על דאון של הסיני, אמנם זול, אמנם מעט עבודה, אבל לרוב הם לא טסים טוב.
הדאונים של הסיני סובלים לרב מגמישות כנף שגורמת לתופאות לא נעימות בטיסה, לא טסים מדויק מספיק וסובלים מהזדקרות קצה כנף שעלולה לגרום לסחרור. ישנם מעט מאד העתקות טובות של הסיני והרב מאד בינוני.
הייתי ממליץ להשקיע בדאון ממונע בהתחלה, סגנון הדאונים הממונעים של מולטיפלקס שטסים לא רע בכלל. המנוע החשמלי גם נותן מאין "רשת ביטחון" במקרה של טעות מטיס.
לאחר שעולים ברמה ניתן להיפתר מהמנוע החשמלי ולעבור לדאונים מתקדמים יותר. בסופו של עניין השאלה היא מה יכולת ההטסה ועקומת הלימוד שלך.

לגבי זיהוי וניצול טרמיקות, כל מי שרוצה ללמוד מוזמן להצטרף אלינו להטסות, הדרך הכי טובה היא לראות דאון אחר בטרמיקה ולהצטרף אליו, לאחר מספר פעמים לומדים לזהות לבד. לגבי מידע תאורטי, ישנם מספר סרטי DVD מומלצים של RADIO CARBON ARTS ואתם מוזמנים למפגש הדסקוסים בשבת הבאה כדי לשמוע קצת תאוריה ולראות דוגמאות.

לגבי שיעורי הטסה, אם אתה רציני, תקבל אותם "חינם אין כסף" אצלנו.
רועי

Shlomi4046
26-02-2011, 16:09:21
בלי הרבה התלבטויות

קח לך...
חבר\מדריך או את שניהם :D חובה! במיוחד אם אין לך רקע

יש פה אנשים מדהימים בפורום שבאופן אישי עזרו לי המון...

weissmag
27-02-2011, 21:16:23
אהלן, תודה על התשובות,
הסירו דאגה מליבכם לא אטיס לראשונה ללא חבר מנוסה/מדריך

הכוונה בשאלתי אם בתור כלי טיס ראשון עדיף דאון או טריינר ממונע
הן מבחינת קלות הן מבחינת עלות והן מבחינה לימודית

כנראה שאלך על טריינר ממונע כלשהו.