PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה על מקלטי קורונה

srGal
26-02-2011, 19:33:03
אני רוצה לקנות מקלט "סינתיסייז" של קורונה (כזה שסורק את תדר ה72MHZ ולא צריך תדר מסויים)

ראיתי שיש 2 סוגים
רגיל וDual Conv
מישהו יכול להגיד לי בבקשה מה ההבדל?

תודה !

umbo
26-02-2011, 20:20:00
ההבדל ברגישות ואיכות מעגלי תדר הביניים ובעיקר של ההמרה לתדר נמוך יותר בתוך המקלט.
בעיקרון מקלטים עם Dual Conversion טובים יותר מאילו של Singel Conversion, אם כי שמעתי גם תאוריות הפוכות.
מנסיון של עם מקלטי Corona המקלט הזה (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7527)הוכיח את עצמו בצורה הטובה ביותר לעומת מקלט אחר שלהם עם Singel Conversion שפעל מצוין בבית, אבל במנחת, שהיה כניראה בסביבה רועשת (מבחינה אלקטרונית) אכזב קשות. אני מאוד ממליץ עליו.
עובד עם כל המשדרים של כל החברות העיקריות.

adibenbasat
26-02-2011, 20:32:58
לי לא היו בעיות גם עם ה-Singel Conversion הכול עבד יפה, ובכול זאת לא הייתי מטיס סילון איתם:p, אפשר להגיד שלכול הטיסנים מהסיני הם מתאימים, כלומר, את המקלטים היקרים תשמור לטיסנים היקרים:)

srGal
26-02-2011, 20:53:23
תודה רבה!
אני אכן מחפש מקלט לטיסן סיני
יש לי כבר את ה4 ערוצים, אבל אני רוצה את ה6
זה כל כך זול שאני כמעט מתפתה לקנות סתם עוד שיהיה

danile80
26-02-2011, 21:21:45
אהלן
המקלטים האלה מצוינים, יש לי כמה וכולם מתפקדים מעולה.
הערה אחת לגבי ה- 6 ערוצים. יש לו נטיה מוזרה לא להחזיר את המאזנות למצב 0, וצריך עוד הזזת סטיק כדי שיחזרו. אחרי שראיתי את זה אצלי, רפרפתי בפורומים ואכן היו עוד כמה שדיווחו על זה. אם אתה צריך יותר מ- 4 ערוצים, המלצה שלי תלך על ה- 8/9 ערוצים, ההבדל במחיר ממש זניח.

דני

s.mario
26-02-2011, 22:03:53
גם אני מטיס את הטיסנים שלי עם אלו , גם על הדאונים שטסו לטווחים יחסית ארוכים.
מעולם לא חוויתי כל בעיה של גליטש או הפרעה(טפו טפו טפו)...
אני מאד אוהב לטיסנים הקטונים את המקלטים 4 ער' - 5 גרם סה"כ.

eitan-ro
26-02-2011, 22:07:11
בזמנו קראתי בRCG שאנשים דיווחו שהמקלטים האלה עושים לפעמים בעיות כשממש חם... לא מכיר את זה ממקור ראשון אבל בפורום DLG דיברו על זה לא מאט.

valaza
26-02-2011, 22:23:01
נצל"ש

יש למישהו נסיון על מקלי הPCM סינטיסייזר של MKS שיש אצל הסיני?

DarZeelon
26-02-2011, 23:16:47
סניור גל,

מקלט synthesized נקרא בעברית 'מְסוּנתַּז'.

חברה המרבה להשתמש בתקלטי ה-FM שלהם בהמרה כפולה (dual conversion) היא פוטבה.
המשדר פועל באותו אופן ואפנון, אבל המקלט עושה המרה נוספת, כדי לסנן את האות המתקבל באופן טוב יותר. קרא הודעה זו (http://www.rcuniverse.com/forum/fb.asp?m=8424473) (ואם יש לך בעיה עם האנגלית, מילון יעזור, או מישהו שמבין) כדי להבין במה מדובר.
בגלל הקליטה המדוייקת, האות היוצא לסרבואים נקי יותר; מזה היוצא ממקלט המרה בודדת (single conversion רגיל).

מקלט מסונתז בורר מכל התדרים באזור שלו, את האות בעל העוצמה הגדולה ביותר... המשדר שנמצא פחות מחצי מטר ממנו; וננעל עליו כתדר לו הוא מאזין.

ZigiStar
27-02-2011, 00:08:03
בניגוד למה שאפשר להבין מהחלק מהתגובות הקודמות, אי-אפשר לקבוע באופן חד-משמעי שמקלט Dual Conversion הוא טוב יותר ממקלט Single Conversion. אם אתה מעוניין בפרטים, קרא את המאמר בקישור המצוין שפרסם עמי (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?p=130613#post130613).
ובנוגע לשאלה המקורית - אני משתמש בהרבה מקלטי קורונה "רגילים" (בעלי-גביש), ומאוד מרוצה מהם. דווקא עם ה-Synthesized היו לי קצת בעיות, יתכן שבמקרה.