PDA

צפייה בגרסה מלאה : לכל ההורים פה

tomer_inbar
27-02-2011, 10:23:50
ספרו את הסיפור הבא לילדכם או ילדתכם כדי שנמנע את הטרגדיה הבאה:

אחרי שזרקה את הספרים על הספה, היא החליטה לחטוף משהו טעים לאכול ולהתחבר לאינטרנט. היא התחברה תחת שמה ברשת הנסיכה213.
היא בדקה את רשימת החברים וראתה שדוד123 מחובר ושלחה לו הודעה מהירה.

הנסיכה213: שלום. אני שמחה שאתה מחובר! אני חושבת שמישהו עקב אחרי הביתה היום. זה היה ממש מוזר!
דוד123: את צופה יותר מדי בטלוויזיה. למה שמישהו יעקוב אחרייך? את לא גרה בשכונה בטוחה?
הנסיכה213: ברור שכן. אני מנחשת שדמיינתי כי לא ראיתי אף אחד כשהסתכלתי.
דוד123: אלא אם כן נתת את השם שלך למישהו באינטרנט. לא עשית את זה, נכון?
הנסיכה213: ברור שלא. אני כאילו לא סתומה?!
דוד 123: היה לכם כדורסל היום אחרי ביצפר?
הנסיכה 213: כן וניצחנו!!
דוד 123: איזה כיף! מה את היית?
הנסיכה 213: אני שיחקתי את הרכז. המדים שלהם כ"כ מכוערים! הם נראו כמו דבורים.
דוד123: מה שם הקבוצה שלך?
הנסיכה213: אנחנו החתולים השוויצרים. על המדים שלנו מצוירים נמרים. הם ממש מגניבים.
דוד123: קלעת משהו?
הנסיכה213: לא. אני ישבתי על הספסל. אני צריכה ללכת. אני צריכה לסיים ש.ב. לפני שההורים שלי חוזרים. אני לא רוצה שהם יכעסו עלי. ביי.
דוד123: נדבר אח"כ. ביי.

בינתיים... דוד123 נכנס לרשימת המשתמשים והתחיל לחפש את הדיוקן שלה. כשהוא עלה הוא הדגיש אותו והדפיס. הוא הוציא עט והתחיל לרשום מה הוא יודע על הנסיכה213 עד עכשיו.

שמה: מיכל, יום הולדת: 3.6.1997, גיל: ,13 מדינה: ישראל, חולון. תחביבים: כדורסל, שרה במקהלה, החלקה על הקרח וקניון.

בנוסף למידע הזה, הוא ידע שהיא נשארת לבד עד 6:30 בערב כל יום עד שהוריה חוזרים מהעבודה. הוא ידע שהיא משחקת כדורסל כל יום חמישי אחה"צ בנבחרת הבית-ספרית, והנבחרת נקראה בשם החתולים השווצרים. המספר האהוב עליה 7 הודפס על החליפה שלה. הוא ידע שהיא בכיתה ח' בתיכון ע"ש הרצל.

היא ספרה לו את כל זה בשיחות שהיו להם באינטרנט. עכשיו היה לו מספיק מידע כדי למצוא אותה.

מיכל לא ספרה להורים שלה על התקרית שקרתה לה בדרך חזרה מהמגרש באותו יום. היא לא רצתה שהם יעשו סקנדל וימנעו ממנה לחזור לבד הביתה מהמשחקים. הורים תמיד מגיבים בצורה מוגזמת. ושלה היו הכי נוראים. זה גרם לה לחלום שהיא לא הייתה בת יחידה. אולי אם היו לה אחים ואחיות, ההורים שלה לא היו מגוננים מדי.

ביום חמישי, מיכל שכחה מהמעקב אחריה. המשחק היה בשיא הפעילות כשהיא הרגישה שמישהו בוהה בה. באותו רגע הזיכרון הזה חזר אליה. היא העיפה מבט ממקום מושבה בספסל וראתה גבר מביט בה בהתעניינות. הוא נשען על הגדר וחייך כשהסתכלה עליו. הוא לא נראה מפחיד והיא מהר מאוד שכחה את הפחד הפתאומי שהרגישה.

אחרי המשחק, הוא נשען על הגדר כשהיא דיברה עם המאמן. היא שמה לב שחייך שוב כשהיא עברה לידו. הוא הנהן והיא חייכה חזרה. הוא ראה את השם שלה על החולצה מאחור וידע שמצא אותה.

בשקט, הוא הלך במרחק בטוח מאחוריה. הם עברו רק כמה רחובות עד הבית של מיכל. וכשראה איפה היא גרה הוא חזר מהר למגרש למכונית שלו. עכשיו צריך לחכות. הוא החליט לאכול משהו לפני שיגיע הזמן לחזור לבית של מיכל. הוא נסע לחנות מזון מהיר וישב שם עד שהגיע הזמן לעשות את הצעד הבא.

מאוחר יותר אותו יום מיכל הייתה בחדרה כשהיא שמעה קולות בוקעים מהסלון.
"מיכל, בואי רגע" אמר אביה. הוא נשמע כועס והיא לא הבינה למה. היא נכנסה לחדר וראתה את האיש מהמגרש יושב על הספה.
"שבי" אביה פתח ואמר "האיש הזה סיפר לנו משהו מאד מעניין עליך".
מיכל התפלאה. איך הוא יכול לספר להורים שלה משהו? היא לא ראתה אותו לפני כן אף פעם.

"את יודעת מי אני, מיכל?" שאל האיש.
"לא" ענתה מיכל.
"אני קצין משטרה ואני מתכתב אתך באינטרנט. דוד123. אומר לך משהו?"
מיכל הייתה מזועזעת. "זה לא יכול להיות! דוד הוא בגילי! הוא בן 14 ! והוא גר באילת!"
הזר חייך "אני יודע שסיפרתי לך את כל זה, אבל זה לא נכון. את רואה, מיכל, יש אנשים ברשת שמעמידים פנים שהם ילדים. אני הייתי אחד מהם. אבל לעומת האחרים שעושים זאת על מנת לפגוע בילדים ולהזיק להם, אני שייך לקבוצה של הורים שעושים זאת כדי להגן מפני טורפים. אני באתי לפה כדי ללמד אותך כמה זה מסוכן לדבר עם אנשים ברשת. את סיפרת לי מספיק עלייך כך שיהיה לי קל למצוא אותך. את סיפרת לי באיזה בית ספר את לומדת, את השם שלך! את קבוצת הכדורסל שלך, והתפקיד אותו את משחקת. המספר והשם על המדים שלך רק אימתו שמצאתי אותך".
מיכל הייתה המומה "זאת אומרת שאתה לא גר באילת?" הוא צחק.
"לא, אני גר בתל אביב. זה גרם לך להרגיש בטוחה זה שאני גר רחוק, לא?!"
היא הנהנה.
"פעם הבת של חבר שלי הייתה כמוך. רק שלה לא היה כל כך הרבה מזל כמו שלך יש. הבנאדם מצא אותה ורצח אותה כשהיא הייתה בבית לבד. ילדים חונכו לא לספר לאף אחד כשהם לבד, אבל הם עושים את זה כל הזמן ברשת. האנשים הלא נכונים גורמים לך להוציא מידע קצת פה, קצת שם ברשת. לפני ששמים לב, סיפרת להם מספיק כדי שימצאו אותך אפילו בלי להיות מודעת לכך שסיפרת אני מקווה שלמדת לקח ממה שקרה ולא תעשי זאת שוב. תספרי לאחרים על זה כדי שגם הם יהיו בטוחים".
"אני מבטיחה!!"

באותו ערב, מיכל והוריה עשו חגיגה משפחתית על כך שמיכל ניצלה ממה שיכול היה להיות מקרה טראגי.

----------------------------------

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי.
בבקשה העבירו מקרה זה לכל מי שאתם מכירים, כדי להציל את הקורבן הבא שהרשת כבר התחילה להתרקם סביבו...

guy1a
27-02-2011, 10:50:35
תודה ...

אייל שפירא
27-02-2011, 10:55:24
http://irrelevant.org.il/2007/12/24/926

guy1a
27-02-2011, 12:36:24
תרשה לי אייל פה לחלוק עליך .. בלי לקרוא את הקישור של לא רלונטי ...
בתור אבא לבת 8 שמבלה מול המחשב יותר מידי ( לדעתי )
וכותבת הודעות .. אללה יוסטור כמה זה מפחיד ... הנושא הזה חשוב ...

איזי
27-02-2011, 12:44:05
רק שבמציאות אותו שוטר עסוק במתן דוחות מהירות. חבל.

guy1a
27-02-2011, 12:58:05
זאת גם עוד סיבה למה ההורים צריכים לחנך ולא להוציא את זה למיקור חוץ ....

Boogle
27-02-2011, 18:02:47
רבותי, אי אפשר לרשום ילדים לפני גיל 13 לפייסבוק - מי שנתן לילד שלו להרשם הוא הפושע - נ-ק-ו-ד-ה !!

כמו כן, יש לוודא שלא רשמתם אותם בתור בני 18 אלא לפחות בתור בני 13, כך שהמינימום של ההגנות יפעלו על חשבון המשתמש שלהם.

היו חברים שלהם בפייסבוק, אני יודע שמשעמם לקבל את כל העדכונים, מצד אחד, מאידך תדעו מי נמצא איתם בקשר חברי ותוכלו לבדוק אותם.

הגבילו את שעות הפעילות לסופי שבוע - זה גם עוזר לשפר ציונים בלימודים.

אל תתנו להם לשנות סיסמא לבד, הכניסו אתם להם סיסמא, כנסו לחשבונם וערכו את הגדרות הפרטיות ל"חברים בלבד" בכל דבר.

תנו את כתובת המייל שלכם לקבלת עדכונים - זה מעצבן אבל שומר אתכם בתמונה.

ואם "הילד מתנגד?" - סליחה! עד גיל 18 זכותכם למנוע ממנו גישה בכלל, הוא צריך להבין שגישה לאתרים חברתיים זו זכות ולא חובה. כלי מעולה לחינוך!

עכשיו אני בטוח שלערימת הילדים הנוברים פה יהיה מה להגיד- לצערי ההורים שלכם מפקירים אתכם - זה המצב!

מושיק
27-02-2011, 18:14:52
רבותי, אי אפשר לרשום ילדים לפני גיל 13 לפייסבוק - מי שנתן לילד שלו להרשם הוא הפושע - נ-ק-ו-ד-ה !!

כמו כן, יש לוודא שלא רשמתם אותם בתור בני 18 אלא לפחות בתור בני 13, כך שהמינימום של ההגנות יפעלו על חשבון המשתמש שלהם.

היו חברים שלהם בפייסבוק, אני יודע שמשעמם לקבל את כל העדכונים, מצד אחד, מאידך תדעו מי נמצא איתם בקשר חברי ותוכלו לבדוק אותם.

אל תתנו להם לשנות סיסמא לבד, הכניסו אתם להם סיסמא, כנסו לחשבונם וערכו את הגדרות הפרטיות ל"חברים בלבד" בכל דבר.

ואם "הילד מתנגד?" - סליחה! עד גיל 18 זכותכם למנוע ממנו גישה בכלל, הוא צריך להבין שגישה לאתרים חברתיים זו זכות ולא חובה. כלי מעולה לחינוך!

עכשיו אני בטוח שלערימת הילדים הנוברים פה יהיה מה להגיד- לצערי ההורים שלכם מפקירים אתכם - זה המצב!

מסכים עם כל מילה!!!

tomer_inbar
27-02-2011, 18:23:37
בנצי, סיכמת יפה את הנאמר.
אני עוד צעיר, ללא ילדים, ואני לומד ממקרים כאלה איך להמנע וכיצד לחנך את הילד על מנת למנוע מקרים כאלה.
כי הרי: חינוך זה הבסיס של כל דבר בחיים.

ebay007
27-02-2011, 18:28:18
איזה כיף כשאין פייסבוק וכל שאר בזבוזי הזמן האלו.

אייל שפירא
27-02-2011, 18:47:53
אני פשוט חושב שצריך להוסיף קונג פו כשיעור חובה לתוכנית הלימודים של הילדות.

guy1a
27-02-2011, 20:49:57
מסכים עם כל מילה!!!

גם אני מסכים עם כל מילה

וגם עם
איזה כיף כשאין פייסבוק וכל שאר בזבוזי הזמן האלו.

הפורום של בית הספר מפוקח על ידי המורה וההורים, הילדה לא רשומה לשום מקום אחר מעבר ל gmail וגם שם החברים שלה הם ההורים והסבא/סבתות למינהם בלבד ואני היחיד שיודע את הסיסמה ככה שהיא ניכנסת למייל רק כשאני יודע על זה ...

היא לומדת בסביבה מאד הדוקה את השימוש באינטרנט.

guy1a
27-02-2011, 20:50:42
אני פשוט חושב שצריך להוסיף קונג פו כשיעור חובה לתוכנית הלימודים של הילדות.

אתה, חביבי :)
צריך ילדים .. זה הכל :)

Boogle
28-02-2011, 00:20:22
אתה, חביבי :)
צריך ילדים .. זה הכל :)
+1E17

עמרי רז
28-02-2011, 07:52:50

למזלי אני עוד לא שם.. אבל יש לי 6 אחיינים ואחייניות בגילאים 6-17 ולמנוע מהם פייסבוק כאשר 95% מהשיח שמתנהל בכיתתם ובין בני גילם זה על פייסבוק זה סוג של עוול.
לא הייתי מעוניין לבודד את ילדי חברתית על מנת שיהיה לי שקט נפשי.
יש פתרונות נוספים,
המייל שהזכרת הוא רעיון טוב לקבל עדכונים על מי הוסיף/כתב הודעה, אבל החלק הכי חשוב זה הצ'אט !
ולכן מתקינים FAMILY KEY LOGGER תוכנה פשוטה ששומרת כל אות ואות שהוקלדה במחשב.
תוכנה ממש נוחה שעובדת ברקע ולא ניתן לדעת שהיא קיימת כלל :)

eitui
28-02-2011, 09:16:18
לפני שבועיים היתה הרצאה בבית ספר של הילדים של אחד מהשלושה (אכן המצב עגום מאוד) אנשי משטרה שאחראים על פשעי מחשב באינטרנט בצפון. הרצאה מעולה ועם הרבה דוגמאות בדיוק לדברים הקטנים הללו של חוסר ידיעה או תשומת לב של ההורים שמשוכנעים שהילד בבית ומוגן בעוד שלמעשה אנחנו לא מודעים שכל העולם וסוטיו נכנסים לנו לתוך הבית.העצות שבנצי נתן הם טובות ונכונות בעיקר תגבילו לחברים בלבד שהילדים מכירים ומאשרים. הייתי מוסיף גם למי שיש מצלמה בנייד או מחוברת למחשב אם יש כיסוי שיסגור ,שישים אפילו פלסטר או יסובב לכיוון הקיר כי הילדים/אתם יכולים להיות מצולמים ללא ידיעתכם אפילו.אני בדעה שאי אפשר להגביל אותם להשתמש בכלים הללו (הדוגמא של בת של רב בצפת שהותקפה לא מזמן דרך היכרות באינטרנט וששאלו אותה מאיפה ? כי להם אין בבית היא אמרה שאצל השכנים יש...) אבל כן אפשר לחנך ולפקח ולהסביר להם את הסכנות באינטרנט בדיוק כמו שמלמדים אותם על הסכנות האחרות שמסביב.

guy1a
28-02-2011, 09:28:27
כמובן שהדבר הנכון ( לדעתי ) הוא לא מניעה אלא חינוך והסברה ...

tomer_inbar
28-02-2011, 10:02:42
צריך לעשות לפדופילים מה שעושים בסעודיה - לחתוך להם את הבולבול :D
זה נשמע מצחיק, אבל זה יותר נכון ורציני ממה שזה נשמע:
ברגע שיש עונשים קשים (ראו את מדינות העולם פרט לישראל) אנשים חושבים פעמיים לפני שהם עושים משהו.
לכן, אם גנבת - חותכים לך יד.
אם אנסת - חותכים לך את הבולבול.
אם ירקת - חותכים לך את הלשון (כבר חצי מהאנשים בארץ).
אם פרצת - תגיד שלום לאצבעות שלך.

ככה אנשים יחשבו פעמיים לפני שהם עושים משהו.

אותו דבר לגבי תנועה, צריך לתת עונשים כבדים הרבה יותר לעבירות החמורות ביותר:
עברת באדום? 5,000 שקל.
לא נתת זכות קדימה? 3000 שקל.
חנית בחניית נכה שאין לך הרשאה? 10,000 שקל.
דיברת בטלפון או שלחת SMS בזמן נהיגה? 2500 שקל.
עקפת בקו רצוף? 10,000 שקל.
נהגת אישה? בית משפט :D

עכשיו נראה אם הם יעשו את זה עוד פעם.

Shay
28-02-2011, 16:23:43
אתה שפוי?

liorz055
28-02-2011, 16:56:20
צריך לעשות לפדופילים מה שעושים בסעודיה - לחתוך להם את הבולבול :D

עכשיו נראה אם הם יעשו את זה עוד פעם.

אני חושב שארה"ב זו מדינה שמראה לנו שענישה קיצונית זה לא הפתרון. מדינה שבה למעלה מ 1% מהאזרחים מצוי בכלא למרות הענישה הנוקשה.
כמובן שהיום הענישה נמוכה מידיי, אבל לא צריך להגזים וכמובן שצריך להשקיע בשיקום.
אבל אלו הם רק האבחנות שלי...

אייל שפירא
28-02-2011, 17:01:55
וואלה באמת אין סוחרי סמים, אנסים או אפילו גנבים במדינות המוסלמיות שבהן על כל דבר תולים אנשים באמצע הכפר.
תומר אלימות נוספת היא בהחלט הפתרון.

tomer_inbar
28-02-2011, 18:41:17
וואלה באמת אין סוחרי סמים, אנסים או אפילו גנבים במדינות המוסלמיות שבהן על כל דבר תולים אנשים באמצע הכפר.
תומר אלימות נוספת היא בהחלט הפתרון.

זאת לא אלימות, זאת ענישה יעילה.
קח לדוגמה את סינגפור, נראה אותך מדביק מסטיק מתחת למושב בקולנוע או יורק ברחוב.

אייל שפירא
28-02-2011, 19:46:10
זאת לא אלימות, זאת ענישה יעילה.
קח לדוגמה את סינגפור, נראה אותך מדביק מסטיק מתחת למושב בקולנוע או יורק ברחוב.

ת'כלס
בתי הכלא בסינגפור ריקים ומשועממים.

גם באוזבקיסטן וסודן וצפון קוריאה אין פושעים.

שוטרים אלימים זו הדרך היחידה לשנות את ההרגלים של העם, ולא חס וחלילה ביקורת ושליטה בערוצי המדיה המשתוללים שהופכים את הציבור המיינסטרימי לזומבים עילגים בפאניקה תמידית.

ziv pro tisanim
01-03-2011, 18:34:50
אם אנסת - חותכים לך את הבולבול.

זה בעצם עונש מוות , כי לא ניראה לי שמישהו ישרוד את זה.

guy1a
01-03-2011, 20:08:33
זה בעצם עונש מוות , כי לא ניראה לי שמישהו ישרוד את זה.

בוביט שרד את זה ...

ziv pro tisanim
01-03-2011, 20:43:48
בוביט שרד את זה ...
אבל במקרה שלו היה רצון להחזיר לו אותו (מה שבסופו של דבר גם הצליח).

tomer_inbar
01-03-2011, 21:58:18
כשאמרתי שחותכים את הבולבול, התכוונתי לסירוס, עושים את זה, וזה מלמד לקח לכל החיים את אותו בן אדם שאנס.

Shay
01-03-2011, 22:06:34
יש פתרונות טיפה(אבל באמת טיפה) יותר הומניים, כמו סירוס כימי שזה עדיף בהרבה על כריתת איברים, אבל שוב רק במקרים מאוד קשים שבהם אין אף ברירה אחרת

guy1a
01-03-2011, 23:52:39
רק תסבירו לי שניה
למה חיה שמתנהגת כמו חיה בטבע צריכה שיתנהגו איתה בצורה הומנית ? ...

בתור אבא לילדה בת 8 .. מעבר לזה שאני מת מפחד מה יהיה שהיא טיפה תגדל ...
אני יודע בודאות שאם מישהו יפגע בה .. למשפט הוא לא יגיע ...

לא הומני ולא עציצים ...
את הביצים שלו אני אדחוף לו לתוך הגרון ...

tomer_inbar
02-03-2011, 14:59:05
רק תסבירו לי שניה
למה חיה שמתנהגת כמו חיה בטבע צריכה שיתנהגו איתה בצורה הומנית ? ...

בתור אבא לילדה בת 8 .. מעבר לזה שאני מת מפחד מה יהיה שהיא טיפה תגדל ...
אני יודע בודאות שאם מישהו יפגע בה .. למשפט הוא לא יגיע ...

לא הומני ולא עציצים ...
את הביצים שלו אני אדחוף לו לתוך הגרון ...

מסכים עם כל מילה.

לא סובל את כל התגובות הייפות נפש האלה עם כל השטויות ההומניות, צריכים להשתמש בשיטת הסכינים החשופות.
בעתיד כשיהיו לי ילדים, ברגע שמישהו ירים עליהם יד או יגע בשערה אחת מראשם - יהיה מיותר להזמין את זק"א כי לא יהיה מה לאסוף.

Shay
02-03-2011, 15:10:47
באמת שטויות כל הקטע ההומני הזה, שלא לדבר על הקטע המטופש הזה של חוקים, מי צריך אותם בכלל? תודה שפקחת את עיניי...

wind556
03-03-2011, 10:34:57
ת'כלס
בתי הכלא בסינגפור ריקים ומשועממים.

גם באוזבקיסטן וסודן וצפון קוריאה אין פושעים.

שוטרים אלימים זו הדרך היחידה לשנות את ההרגלים של העם, ולא חס וחלילה ביקורת ושליטה בערוצי המדיה המשתוללים שהופכים את הציבור המיינסטרימי לזומבים עילגים בפאניקה תמידית.

אייל, הייתי בסינגפור, עבדתי עם מקומיים.
סינגפור זאת המדינה היחידה בעולם שאין בה סמים, יודע למה?
כי שם יצא חוק לפני בערך 40 שנה שכל מי שרק נוגע בסיגרית חשיש אחת זוכה לעונש מוות מיידי.
אני עצמי חתום על מסמך שאני מודע לקיום החוק הזה ומסכים לקבל אותו עלי. החתימו אותי במטוס.

כמו כן זאת המדינה היחידה בעולם שבה בחורה יכולה לצאת ממועדון לילה בשעות לפנות בוקר וללכת בביטחה לבדה הביתה בלי טיפת חשש שמישהו יציק לה או יפגע בה.

יש לזה עוד אין סוף אספקטים, אבל לא ניכנס לזה כאן, זה נושא לפורום אחר.
אני תומך חד משמעית על עונש מוות על כל פשע מוכח ,גם על גניבת עיתון מקיוסק.
אין סיבה שהחברה תחזיק בתוכה את אלו שפועלים נגדה, ולא משנה באיזו דרך.
אני לא מוכן לממן מכיסי שום עבריין, ושיקום מעולם לא עבד למעט מקרה אחד בהודו (וגם לזה לא ניכנס)

אייל שפירא
03-03-2011, 11:02:03
ג'ורג' אורוול מתהפך בקברו

יותר פשוט היה להגדיר מראש שמתחת לרף מסויים של IQ לא מאפשרים לאנשים מסויימים להוציא רשיון נהיגה ולקנות נשק (ואז אני לגמרי בעד החופש האזרחי להחזיק נשק), ואז היית מאזן את המצב החברתי בין הבבונים האלימים והטיפשים לבין האינטלקטואלים החלשים והמנומסים.

לכפות מדיניות משטרה על עם זה משהו שיכול לעבוד כשהעם מלכתחילה מגיע מתרבות שבה יש כבוד למכלול ואנשים מבינים את ההקשר שלהם בתוך המערכת החברתית.
אנחנו לצערי לא חיים בתרבות אירופאית או אסיאתית, ולמרות שהתשתית מסביב מבלבלת אנחנו חיים בתרבות ערבית אלימה שבה החוקים תקפים רק כשהשוטר נמצא בטווח ראיה, שבה רוב האנשים רואים רק את עצמם בהווה ולא את האחר בעתיד, שנלחמים ונהרגים על שטחי אדמה אבל לא מסוגלים להשאיר את הפארק או היער נקי אחרי פיקניק, ובעיקר מבוהלים כל הזמן מהאפשרות שהם יצאו איכשהו מתישהו פראיירים.
בסופו של דבר המיעוט האינטלקטואלי כל הזמן מתחנף אל הרוב האימבצילי משתי סיבות - מצד אחד כדי לנהל אותו (כי הטיפשים הם העובדים הכי טובים) ומצד שני כדי לא לחטוף ממנו מכות.

מדינת משטרה לא תעשה אותנו עם שומר חוק, ולמען האמת אני אפילו מאמין שאם ניתן לשוטרים כח אינסופי נקבל פשוט פושעים עם מדים.

tomer_inbar
03-03-2011, 16:40:08
ברגע שיחדירו לאנשים פחד הם יבינו שלא כדאי להם להתעסק.

אייל שפירא
03-03-2011, 17:10:51
אפשר גם סתם להוציא להורג אנשים ברחוב לטובת האימה הכללית.

izicopter
11-03-2011, 07:37:46
?

איזי
11-03-2011, 12:31:26
ברגע שיחדירו לאנשים פחד הם יבינו שלא כדאי להם להתעסק.

במדינה שפוחדים מעבריינים אני מוכן לחיות. אני מוותר על חיים במדינה בה פוחדים מהמשטרה.