PDA

צפייה בגרסה מלאה : מצנח "הצלה" לטיסן

omri1232
03-03-2011, 14:11:57
אני ועוד חבר חשבנו על רעיון איך למנוע ריסוק של טיסן צולל או שאיבד שליטה חלקית, הרעיון הוא לחבר לאחוריי הגוף סרוו שיאפשר פתיחה של מצנח שמחובר לטיסן, הפתיחה תיעשה לאחר כיבוי מנוע ותעצור את הטיסן חלקית בזמן שהמצנח יתנגד ויוריד אותו לקרקע במינימום פגע.
האם רעיון זה אפשרי וניתן להשתמש בו באופן פרקטי?

חזי
03-03-2011, 14:16:51
http://www.youtube.com/watch?v=x539_YgcSxU

תהנה לקראת סוף הסרטון

valaza
03-03-2011, 14:50:06
המציגים אינם חיילים:D

אחח איך המדים והשטח עושים לי חשק למילואים....
טוב לא חכמה, הרבה דברים עושים לי חשק למילואים:)

בנוגע לרעיון-
שום טכנולוגיה היא לא תחליף לבדיקות לפני טיסה וכישורי הטסה (גם עם תקלות).

בכל אופן, אין בעיה לעשות את זה "בשביל הפרוייקט"
הייתי ממליץ לחבר את המצנח לא בזנב אלא במרכז הכובד.

omri1232
03-03-2011, 15:04:56
ישנה אפשרות שהמצנח יקרע את הגוף?

חזי
03-03-2011, 15:24:42
ישנה אפשרות שהמצנח יקרע את הגוף?

תלוי במשקל ובחוזק הטיסן בהצלחה

gillb
03-03-2011, 15:38:56
אני ועוד חבר חשבנו על רעיון איך למנוע ריסוק של טיסן צולל או שאיבד שליטה חלקית, הרעיון הוא לחבר לאחוריי הגוף סרוו שיאפשר פתיחה של מצנח שמחובר לטיסן, הפתיחה תיעשה לאחר כיבוי מנוע ותעצור את הטיסן חלקית בזמן שהמצנח יתנגד ויוריד אותו לקרקע במינימום פגע.
האם רעיון זה אפשרי וניתן להשתמש בו באופן פרקטי?

כפי שראית, בוודאי שזה אפשרי, אחלה פרויקט, זה אחד הדברים שאני אוהב בתחביב, אפשר לעשות כל מיני ניסויים. יאללה, לא אגנוב לך את הרעיון (מה גם שה"בננה" שלי, שהיא הפלטפורמה שלי לכל מיני נסויים התרסקה לאחר הניסוי האחרון).

אל תשכח להעלות תמונות, סרטונים וכו...

דרך אגב, לא הייתי בונה על זה כאמצעי למניעת התרסקויות אבל סתם כפרויקט וניסוי זה נראה לי אחלה רעיון.

בהצלחה
גיל ברקאי, צורן

Tal Sorbash
03-03-2011, 15:57:55
מצנח במרכז הכובד זה בסדר כל עוד אתה שולט בטיסן ושולט בתיזמון פתיחת המצנח.
בזמן איבוד שליטה עדיף מצנח זנב.
יש צורך בתיכנון מעמיק וקנסטרוקציוני של גוף הטיסן למיקרה של בלימה מהירה.

omri1232
03-03-2011, 17:37:02
אני רוצה לבצע את הניסוי על ג'מיני, אני צריך לחזק אותו? אם כן אז איך?

דניאל דקל
03-03-2011, 19:01:43
זה לא יעבוד במקרה שלנו

הSKYLITE סוגר מנוע, דואה, ואז פותח מצנח

יש לו תנאים אופטמליים לפתיחת מצנח

במקרה שהטיסן צולל, מגלגל, ולפעמים נמצא גם בפול מנוע, מצנח לא יעזור

רק כמה תפילות לבורא

כמו כן, המצנח וכול המערכת הנלווית שאמורה להיפתח אוטומטית, תגדיל את משקל הטיסן

ותהפוך אותו לגוש קלקר/בלזה מעופף

ה SLYLITE בעל מוטה של 1 מטר ושוקל כ 1 ק"ג
טיסן עם מוטה של 1 מטר (סופרזום למשל) שוקל לכל היותר 600-700 גרם...

Shahars
03-03-2011, 20:04:43
זה לא יעבוד במקרה שלנו

רק כמה תפילות לבורא

זה יכול לעבוד במקרה שלנו.... אבל צריך תנאים מסויימים.

ראשית, אתה צריך להתאים את המצנח למשקל הכלי אותו אתה רוצה להנחית- מצנח גדול מידי על משקל קטן מידי והמצנח לא ייצר לך התנגדות!!!

שנית, אם אתה מחפש מצנח שיוריד את הכלי כשאין מנוע אתה צריך לחבר אותו מאחור כך שמתי שהוא נפתח מרכז הכובד ישאף +\- 90 מעלות למטה.

שלישית ואחרון, אתה צריך לחבר את המצנח בצורה מספיק טובה לגוף הכלי אחרת טלטול הפתיחה עלול לקרוע אותו מהגוף או לשבור את הכלי.

מבחינה טכנית- המיתרים צריכים להיות מקופלים בלולאות כך שכל לולאה סגורה עם גומיה.
צריך גומיות לא קשות מידי ע"מ שיתנו למצנח להיפתח אבל גם לא רכות מידי ע"מ שייצרו התנגדות ופתיחה הדרגתית.

על המיתרים צריך להיות סליידר- סליידר זה אביזר שמונע ניפוח המצנח ב"מכה" וכך הפתיחה הרבה יותר רכה ושלבית. אם יהיו לך גומיות מיתרים מספיק טובות תוכל לוותר על הסליידר.

דבר ממש אחרון- יש הרבה פצצות (אמיתיות) שמשתמשות במצנחי האטה על מנת ליפול על המטרה בזויות די חדות. הפצצה נמצאת בסבסוב כל הזמן. על מנת למנוע מהמיתרים של המצנח להיסגר מהסבסוב של הפצצה מתחו מהפצצה מיתר בודד שבסופו מיסב ואליו מחוברים שאר המיתרים.

לתפור מצנח כזה לא יהיה קל- תנסה להשיג מצנח של פצצת תאורה גדולה (120 מ"מ זה אחלה) או אם במקרה ואתה מכיר מישהו במרכז ארגון הטסה של הצנחנים- מצנח של גולם יעשה את העבודה מעולה.

קח בחשבון שמערכת כזו לא אמורה לשקול יותר מידי- זה סרוו, מצנח וגומיה שסוגרת הכל. הבעיה היא נפח!

הצלחתי להרים כזו מערכת לפני הרבה שנים על טריינר עם מנוע 46 וזה פעל יופי. במהירות שהוא ירד לא נגרם יותר מידי נזק פשט לספינר שנשבר.

אם אתה זקוק לעזרה בקיפול, הרכבה וכל מה שמסביב תרגיש חופשי ליצור קשר.

שחר

עריכה: שכחתי את הדבר הכי חשוב- המצנח צריך להיות ארוז בלחץ של גומיה בצורה כזו שכאשר הוא יפתח, תהיה לו נטיה "לירות את עצמו" לכיוון הפתיחה.
אחרת אתה חייב מצנחון קטן לפתיחה.

דניאל דקל
03-03-2011, 20:21:26
אני שוב חוזר
מה עם נושא המשקל?
חוץ מזה, אם זה יעבוד על טריינר, לא בטוח שזה יעבוד על טיסן מתקדם יותר כמו ג'מיני
שנמצא בפול מנוע ושועט אל הקרקע
לדעתי, מצנח יכול אפילו להרע את המצב, ולגרום לצלילה ספיראלית ישר לתוך הקרקע (כנפי הטיסן יכנסו למצב של הזדקרות עמוקה, כיוון שהם יראו זווית התקפה של 90 מעלות אם המצנח מעל מרכז הכובד)
חוץ מזה, נניח שבינתים המטיס הצליח לשלוט במצב, עכשיו הוא גם נתקע עם מצנח שמייצר לו גרר מאחור. אהה.. אז נשים לו גם מערכת ניתוק.. בעצם כבר אמרתי שזה יהפוך לגוש קלקר/בלזה מעופף...

אבל בו ניתן לעומרי להשתשעשע עם הרעיון, אולי יצא מזה משהו נחמד...

Shahars
03-03-2011, 20:43:59
אני שוב חוזר
מה עם נושא המשקל?
חוץ מזה, אם זה יעבוד על טריינר, לא בטוח שזה יעבוד על טיסן מתקדם יותר כמו ג'מיני
שנמצא בפול מנוע ושועט אל הקרקע
לדעתי, מצנח יכול אפילו להרע את המצב, ולגרום לצלילה ספיראלית ישר לתוך הקרקע (כנפי הטיסן יכנסו למצב של הזדקרות עמוקה, כיוון שהם יראו זווית התקפה של 90 מעלות אם המצנח מעל מרכז הכובד)
חוץ מזה, נניח שבינתים המטיס הצליח לשלוט במצב, עכשיו הוא גם נתקע עם מצנח שמייצר לו גרר מאחור. אהה.. אז נשים לו גם מערכת ניתוק.. בעצם כבר אמרתי שזה יהפוך לגוש קלקר/בלזה מעופף...

אבל בו ניתן לעומרי להשתשעשע עם הרעיון, אולי יצא מזה משהו נחמד...

נושא המשקל נותן כבר תשובה לבעיה השניה שהעלת- אם יהיה יחס נכון בין גודל המצנח (ונקודת חיבור נכונה לגוף הכלי) למשקל הכלי, מהירות הנפילה תהיה מספיק איטית על מנת למנוע מצב של צלילה.

לגבי פול מנוע- חוץ ממערכת ניתוק למנוע אני לא יודע מה ניתן לעשות... מצנח יביא להאטה מסויימת אבל מכיוון שגודלו ע"פ היחס למשקל גוף הכלי- הוא לא יהיה יעיל מספיק (אבל בטוח יאט).

לגבי השתלטות על המצב- אנחנו מדברים על כלי שהיעוד שלו במקור אינו צניחה... מצנח במקרה הזה בא כאופציה אחרונה לפני ריטוש.

אם אתה מאמין שתצליח להשתלט פשוט אל תפתח מצנח אבל במקרה בו אתה מטיס כלי שאינו חשמלי (אין לך דרך לפתוח מנוע חזרה) או שקרתה תקלה פטאלית (כמו התנתקות הגה למשל) או בכל מקרה אחר בו אין שום סיכוי להוציא מזה את הכלי- פתח מצנח מה יש לך להפסיד?

כמו שכתבתי למעלה הבעיה העיקרית היא הנפח, המשקל (לדעתי) זניח.

מה שאני עשיתי בטריינר הישן שלי (ובאמת לא יתאים לג'ימני) היה פתיחת "כבש" באחורי הטיסה אבל ממש קרוב לזנב. כל הסיפור היה סגור עם 2 גומיות שישבו על סרוו. מה שסגר את הכבש היה חתיכת בלזה קשורה בחוט דייגים לראש המצנחון ששמתי שם. כשהסרוו פתח את הגומיות, הלחץ העיף את הבלזה שיחד עם התנגדות האויר שלפה את המצנח.

זה היה לפני הרבה שנים ואת הטריינר הזה מזמן מכרתי. אני אנסה למצוא תמונות היסטוריות של החיה הזו.

המצנח נשמר למזכרת :-)

דניאל דקל
03-03-2011, 21:22:36
נזכרתי בעוד משהו חשוב
כל הריסוקים שהיו לי במהלך השנים, קרו בגובה נמוך מאוד ברגע של חוסר ריכוז/בילבול
מצנח לא היה עוזר
יש פה מלכוד 22, כיוון שמצנח יכול להיות יעיל אם יש מספיק גובה, אבל אם יש מספיק גובה, המטיס בדרך כלל בשליטה
או שהוא לפחות מנסה להגיע לשליטה...

valaza
04-03-2011, 00:59:43
נזכרתי בעוד משהו חשוב
מצנח לא היה עוזר
יש פה מלכוד 22, כיוון שמצנח יכול להיות יעיל אם יש מספיק גובה, אבל אם יש מספיק גובה, המטיס בדרך כלל בשליטה

אני חושב שאשפר למצוא עוד הרבה סיבות למה לא נכון לעשות את זה, לעומת סיבה אחת ללמה כן-
כי ניסויים כאלו זה כיף.

wind556
04-03-2011, 09:13:49
אין כל צורך במצנח, זה לא פרוייקט יעיל
אבל כפי שכבר אמרו חכמינו:
"אין מה לחפש אצל אשה, אבל נעים לחפש"
:D

דניאל דקל
04-03-2011, 10:42:18
אני חושב שאשפר למצוא עוד הרבה סיבות למה לא נכון לעשות את זה, לעומת סיבה אחת ללמה כן-
כי ניסויים כאלו זה כיף.

אני מסכים איתך, אבל לא במקרה של בזבוז זמן וכסף לריק

אז הינה רעיון שיכול להיות יעיל - חשבתי עליו בעבר אבל לא עשיתי איתו כלום

מרבית הטיסנים מתרסקים כאשר האף פוגע לתוך האדמה

הרעיון - מערכת שתשכך את המכה. המבוגרים שבכם בוודאי זוכרים את הוולוו של פעם

שם הפגוש האחורי היה נע על מסילות לתוך המרכב במקרה של מכה.

זה פחות או יותר אותו הרעיון. שוב, יש פה תוספת משקל, אבל עם תכנון נכון, התוספת יכולה להיות סבירה

Shahars
04-03-2011, 10:49:46
נזכרתי בעוד משהו חשוב
מצנח לא היה עוזר

בזה אתה צודק ב- 100%!

יש עוד עניין אם יש לנו מספיק גובה לפתיחה כנראה שיש מספיק גובה לדאיה.... ואז אין התרסקות על האף אלא מקסימום גלישה קצת כואבת.

באמת שהמקרה היחידי (בטיסנים) שאני יכול להעלות על דעתי שזה יסייע לו במשהו זה התנתקות של כנף או הגה. למרות שזה די נדיר כבר ראיתי את זה מתרחש. אגב גם אז עוד אפשר להנחית אם אתה מספיק מיומן (במקרה של הגה).

אני חושב שמצנח יהיה יותר יעיל לכלים שהם לא כנף קבועה- יותר בכיוון של רחפנים ושל מסוקים.

עוד לא ניסיתי את זה אבל כשיהיה לי רחפן אני בטוח אחבר לו משהו סתם בשביל לבדוק את זה. ראיתי גם בפורום של הרחפנים סרטונים שמדגימים את המערכת הזו פועלת.

בכל מקרה, כמו שכבר נאמר כאן, זה יותר יהיה גימיק ופרוייקט נחמד מאשר משהו יעיל שבאמת יהיה לו שימוש. אבל אחרי שכבר ראיתי את זה פועל אני חייב לומר שזה מגניב.

שחר

Shahars
04-03-2011, 11:01:07
אין כל צורך במצנח, זה לא פרוייקט יעיל
אבל כפי שכבר אמרו חכמינו:
"אין מה לחפש אצל אשה, אבל נעים לחפש"
:D

עודד, בתחום הזה יש המון דברים לא יעילים! אני מעלה כלים עם רקטות, פצצות עשן, נורים, מצנחים ושאר מיני מזיקין. שום דבר מכל אלה לא יעיל אבל לא היה אחד במנחת שלא נשאר פעור פה.

זה פשוט כיף. ומה שעוד יותר כיף זה שהיום (בניגוד לפעם) אני בונה את הכל מקאפה ולא צריך לדאוג יותר מידי לעלויות במקרה והכל מתפרק לאלף רסיסים. פעם בימי הבאלזה והדלק זה היה חתיכת סיכון לקחת.

מצ"ב כמה דברים לא יעילים אבל נחמדים בטירוף שעשיתי עם חברים.

http://www.youtube.com/watch?v=5cg6MuZiw0A"]http://www.youtube.com/watch?v=5cg6MuZiw0A

חשוב חשוב חשוב: קרדיט לשי שצילם ולסטודנט המעופף שערך!

valaza
04-03-2011, 12:33:51
אני מסכים איתך, אבל לא במקרה של בזבוז זמן וכסף לריק

אז הינה רעיון שיכול להיות יעיל - חשבתי עליו בעבר אבל לא עשיתי איתו כלום

מרבית הטיסנים מתרסקים כאשר האף פוגע לתוך האדמה

הרעיון - מערכת שתשכך את המכה. המבוגרים שבכם בוודאי זוכרים את הוולוו של פעם

שם הפגוש האחורי היה נע על מסילות לתוך המרכב במקרה של מכה.

זה פחות או יותר אותו הרעיון. שוב, יש פה תוספת משקל, אבל עם תכנון נכון, התוספת יכולה להיות סבירה

תשאל את האישה מה היא חושבת על כל התחום הזה:D
גם התשובה שלה לזה תהיה כנראה בסגנון "לא יעיל..... בזבוז כסף.... בזבוז דלק.... בזבוז זמן..."

omri1232
04-03-2011, 12:54:28
+1
אין לי אישה אבל יש לי אמא

מני2000
04-03-2011, 13:20:31
לא ממליץ להשקיע בזה בגלל שתי הסיבות הבאות:
1. כמו שכבר אמרו זה לא יהיה ממש יעיל במצב אמת.
2. להבדיל מניסויים אחרים, פה אין את הכיף של הניסוי כי אני מאמין שבהנחה שתבנה מערכת כזו, לא
תרצה להפעיל אותה בלי צורך (בכל זאת להוריד טיסן עם האף לאדמה ולסמוך על המצנח).

בכל מקרה אם אתה הולך על זה, תשיג לך כזה (http://www.ace.co.il/?catid={D672336B-6400-4955-BD85-9482988CE0C1}&itemid={02967A57-F3C2-49F5-94E1-028EC94A09FF}) - המצנח האידיאלי...

elbazel
04-03-2011, 15:56:47
אני חושב שזה רעיון אדיר , אך לא מאותן סיבות.
כמובן זו לא המצאה או רעיון חדשני אבל זה לדעתי יכול להיות מאוד שימושי ואני בהחלט חשבתי כמה פעמים לבנות אחד כזה, אולי בגלל שרק לי עלה הצורך. תמיד חשבתי על הטסת טיסן בלי הצורך במשטח הטסה/מסלול נחיתה. לצאת לחצר האחורית , להשליך את הטיסן מהיד ולנחות איפה שבא לי. על ההרים בשומרון לצורך העניין. מלא פעמים חשבתי ורציתי להטיס טיסנים במקומות שבהם נחיתה רגילה תגרום נזק. חשבתי כמה פעמים על בניית מערכת האטה לטיסן.

הטסת הטיסן אל מעל הראש , פתיחת מצנח , לדעתי המצנח צריך להיות מחובר ב שני שליש האחוריים.
הצנח יבלום את הטיסן ויתנפח מהמהירות האופקית ואז הטיסן יצנח מטה על ספוגית בלימה. ישר לתוך יד המטיס או על אחד הסלעים.

לדעתי זו תיהיה דרך מצויינת להטיס במקומות בהם אי אפשר לנחות. על הרים סלעיים מול נופים, בשדות חרושים, בחצר האחורית של הבית.

הטסתי כמה פעמים טיסנים מהמרפסת שלי אבל היה מאוד קשה ולא בטוח לכוון אותם לנחיתה ישר לתוך היד , כמו כן יש טיסנים שאי אפשר לתפוס ביד.

omri1232
04-03-2011, 19:38:11
ELBAZEL תפנה אליי בפרטי אולי אפשר לחשוב על רעיון שכן יעבוד.:)

tron
01-01-2012, 17:28:41
הי אני רון אני דיי חדש בתחום ותאמתי אני חשבתי על הרעיון הזה כשהיתרסק לי הטיסן הראשון ביקיצור גם אני ניסיתי ליבנות משהו דומה למה שאמרת ויצא שעשיתי את זה כמעצור "אוויר" שזה ממש מגניב שנוחתים ופותחים מיצנח לעצירה אז שיהיה בהצלחה וזה לא כזה בעיה ליבנות כזה דבר

igalr
01-01-2012, 18:11:55
http://flix.tapuz.co.il/v/watch-1200651-.html

(http://flix.tapuz.co.il/v/watch-1200651-.html)

motti
01-01-2012, 18:32:25
זה לא יעבוד במקרה שלנו

רק כמה תפילות לבורא

תיקון:מוטת כנף 2.4 מטר אורך 1.15 מטר משקל 6.8-8.0 ק"ג תלוי במשימה
http://www.rafael.co.il/marketing/SIP_STORAGE/FILES/7/967.pdf

מוטי

bna016
01-01-2012, 21:36:27
היי,
יש לי...יש לי...יש לי רעיון מלפפון....
מישהו חשב על האופציה להפוך את כיוון סיבוב המנוע ברגע שהטיסן מתחיל לצנוח עם האף מטה? בכדי להאט את מהירות המפגש עם הקרקע.
האם ניתן לשנות את תכנות בקר המנוע על ידי שינויי אחד המצבים בערוצי השלט?
כלומר סגירת מנוע...המתנה של 2 שניות...העברת מפסק ואז פתיחת מצערת.
אני חשבתי על הרעיון בצורה חומרתית יותר כלומר לקחת ממסר קטן שיקבל פיקוד מאחד הערוצים בשלט יהפוך בין 2 חוטים ואז המנוע יהפוך כיוון...נכון שהפרופ ממשיך להסתובב גם עם BRAKE אבל זה לא ישנה הרבה.
כמובן שניתן לבצע את הניסויי הזה מול מאוורר ולהגיע למסקנות.
מה דעתכם?
נעם.

flatspin
01-01-2012, 22:02:52
יתכן שלא הבנתי את הרעיון בבסיסו. אם מדובר בגימיק, אז השמים הם הגבול. אבל אם מדובר על פתיחת מצנח כאשר אין שליטה על הטיסן, משמע אין תקשורת. תמהני איך בדיוק תועבר הפקודה מהמטיס לטיסן לפתיחת המצנח?
ואם המטיס רק התברבר ואיבד אוריינטציה, איך הוא יידע אם הטיסן ישר או הפוך או בכל מצב שהוא לקראת שחרור המצנח? שהרי פתיחת המצנח שלא בתנאים הנכונים יגרמו למצנח להסתבך בטיסן ולא תצמח ממנו כל תועלת.

הכי טוב מצנח עצמאי המשוגר מהטיסן :)

Friman
01-01-2012, 22:48:51
אני חושב שמצנח יהיה יותר יעיל לכלים שהם לא כנף קבועה- יותר בכיוון של רחפנים ושל מסוקים.

לגבי רחפנים - גם אני חשבתי שזה יכול להיות רעיון יעיל. בעיקר בגלל שלרחפן אין שום אופציה לנחיתת חירום כשיש בעיה, לא דאייה ולא אוטורוטציה. אם משתמשים במערכת רדיו עם fail safe אפשר להגדיר שבאיבוד תקשורת כל המנועים ייעצרו וייפתח המצנח (+צפצפת איתור ;)). או בשליטה של המטיס באמצעות מתג במקרה של תקלה במנוע בודד. לא שיש לי רחפן, הכל מחשבות תאורטיות שכבר הרצתי לעצמי בראש בעבר.
לגבי מסוקים - לא נשמע לי פיתרון ישים במיוחד, כמעט וודאי שמצנח שכזה ייסתבך ברוטור והחוטים ייקרעו מייד.

tron
02-01-2012, 17:32:04
היי,
יש לי...יש לי...יש לי רעיון מלפפון....
מישהו חשב על האופציה להפוך את כיוון סיבוב המנוע ברגע שהטיסן מתחיל לצנוח עם האף מטה? בכדי להאט את מהירות המפגש עם הקרקע.
האם ניתן לשנות את תכנות בקר המנוע על ידי שינויי אחד המצבים בערוצי השלט?
כלומר סגירת מנוע...המתנה של 2 שניות...העברת מפסק ואז פתיחת מצערת.
אני חשבתי על הרעיון בצורה חומרתית יותר כלומר לקחת ממסר קטן שיקבל פיקוד מאחד הערוצים בשלט יהפוך בין 2 חוטים ואז המנוע יהפוך כיוון...נכון שהפרופ ממשיך להסתובב גם עם BRAKE אבל זה לא ישנה הרבה.
כמובן שניתן לבצע את הניסויי הזה מול מאוורר ולהגיע למסקנות.
מה דעתכם?
נעם.

אני לא יודע עם שמעת על זה אבל יש כזה דבר . זה בעצם כמו טיסן 3D שעומד במקום עם האף למעלה רק עם האף למטה כלפי הרצפה זה טיסן שנקרא 4D שיש בו אפשרות לשנות את כיוון הפרופ' (שכיאילו "עף הפוך")

דניאל דקל
02-01-2012, 21:29:21
מוטי,תודה על התיקון. למעשה התכוונתי ל Micro -B

http://pdf.directindustry.com/pdf/wwwbluebird-uavcom/micro-uav-system/61783-155266-_2.html

AREA15 Airman
03-01-2012, 11:40:58
רעיון נחמד.
יש כיום מזלט"ים קטנים שנוחתים בצורה כזאת בלבד. ( חלקם נוחתים הפוך בשביל לשמור על המצלמות).
אפשר לאות סרטונים ב YOUTUBE.

אם מדובר בטריינר,סטנדרטי,תנסה לחבר את מערכת המיצנח למוטות שמחזיקים את הגומיות של הכנף הראשית.
זה ייצא בשיווי משקל ממש כמו שהכנף מחזיקה את שאר הטיסן עם הגומיות. ( תעשו בדיקה קטנה..תחזיקו את חוטי המיצנח ותראואם הטיסן נשאר אופקי)
ניתן למקם את מערכת המיצנח שתופסת דיי הרבה מקום ממש על הכנף.
כמו שכתבו כאן, לא כדאי לחבר לזנב כי הוא עלול להיתלש וגם הטיסן ייפגע עם האף בריצפה.

הרעיון הוא מדליק. אל תשכחו להעלות סרטון.
תהנו!

shahar_IAI
05-01-2012, 12:41:16
הטסתי כמה פעמים טיסנים מהמרפסת שלי אבל היה מאוד קשה ולא בטוח לכוון אותם לנחיתה ישר לתוך היד , כמו כן יש טיסנים שאי אפשר לתפוס ביד.

אני הטסתי טיסנים מגג הבניין, פרסתי רשת הסוואה באלכסון והנחתתי בתוכה.:)

zahi098
05-01-2012, 13:27:09
רעיון טוב, אבל ישן.

לא בעיה לביצוע, רק הייתי משדרג את זה עם פתיחה אוטומטית בצניחה של מתח ו/או חיבור לסנסור מד סל"ד מנוע עם חיבור לסוויטש שליטה (סנסור מד מנוע) בערוץ בשלט.

בוואז
05-01-2012, 14:20:30
רק אני שמתי לב שזה שרשור מלפני כמעט שנה?

דניאל דקל
05-01-2012, 21:34:28
אני חושב שהתשובה של גדעון (FLAT SPIN) מסכמת יפה את הבעייתיות של הרעיון בטיסנים.
קיראו שוב.

Magneto
05-04-2012, 18:10:03
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=LOkfBGgrXoY

דניאל דקל
05-04-2012, 19:53:53
רעיון נחמד, אבל המקרה לא ישים לשאר הטיסנים
עומס הכנף של האפרנטיס קטן בצורה קיצונית לעומת טיסנים אחרים
זה כמעט כמו להטיס עפיפון... :D