PDA

צפייה בגרסה מלאה : זהירות! פגמים בקיט הפיילון הסיני שימו לב!!!

adibenbasat
07-03-2011, 17:50:26
הזמנו שלושה חברים מהשטח הטסה את הפיילון הסיני והתחלנו לבנות אותו במקביל,
לעמוס הגיע ראשון וקפצתי אליו לקפה ועוגה לראות את הפלא החדש ולדון איך כדאי ומה כדאי לעשות בבניה.

בכול מקרה לאחר יומיים גם שלי הגיע, בנתיים עמוס אמר לי שיש לו איזה סדק בגוף במקום בו הכנף מתקבעת לגוף מקדימה, כאשר שלי הגיע, התברר שגם לי יש את אותו הסדק, כשדיברתי עם מושיק (הצלע השלישית)- גם לו יש את אותו הסדק:eek:
מתברר, כאשר סוגרים את הברגים של הכנף בפעם הראשונה, נוצר לחץ בחיבור בגוף ע"י לשונית דיקט תעופתי שאמורה לקבע את הכנף ובעצם יוצרת סדק בגוף.

דבר נוסף, כשהגיע הפיילון שלי שמתי לב (מזיכרון) שיש לי דיאדרל יותר גדול בכנף מזה שראיתי אצל עמוס, מושיק קפץ אלי לסטודיו ובהזדמנות מדדנו את הזוית של הדיאדרל של שני הכנפיים, בעצם הצמדנו צד אחד לשולחן ומדדנו את הגובה בקצה המוגבע של הכנף, אלו התוצאות:
אחת הייתה בגובה 4.5ס"מ והשניה הייתה 6ס"מ.
עכשיו נותר לי להחליט אם לפתוח את הדיאדרל, כלומר, לפסק את הכנף ואף לבטלו או להשאירו:confused:

עוד משהו, התברר שהחיתוך בגוף בו מיועד להכנס מייצב הגובה- ארוך מידי (בערך בס"מ) ולאחר ההדבקה נוצרים שני חורים שצריך לסתום, הוא גם רחב מידי, כך שצריך לעבות את מייצב הגובה כדי שיתפס וגם אז הוא לא ב-90 מעלות לגוף.

עוד לא סיימתי אותו, כך שיתכן והיו עוד הפתעות, בנתיים שימו לב!!!

דוד פלד
07-03-2011, 17:52:53
תודה על הסקירה והאזהרה :mad:
:)

Flying_student
07-03-2011, 18:14:39
עם הפלאות שראינו מהסדנה שלך אני לא חושב שהטסט יהיה פחות ממושלם. אבל טוב לדעת!
ממש לאחרונה הרכבתי ARF של Hirobo וגם שם החור למייצב הגובה לא היה סימטרי ומספיק דק, דבר שדרש מעט בלזה כדי לסגור טוב. השאלה היא האם מקרים כאלו הם נדירים? אני חשבתי לתומי שלא.

eitan-ro
07-03-2011, 18:36:09
סיני זה סיני זה סיני... תמיד כדאי לבדוק פעמיים ויותר כל דבר במוצרים שלהם גם אם הוא נראה טריוויאלי...
היתי ממליץ לך גם לבדוק פיתול בכנף, יש לי הרגשה משונה שהיא תהיה מפותלת.
איתן.

adibenbasat
07-03-2011, 18:36:46
אני מאמין שבגוף כאשר מדובר ביציקה, אותם פגמים יחזרו כי התבנית אותה תבנית, לצורך העניין- הסדק שנוצר לשלושת הטיסנים בדיוק באותו מקום ומאותה סיבה.
לגבי הדיאדרל, אותו מישהו צריך להדביק כול פעם מחדש (לא תמיד אותו פועל סיני) ולכן יתכנו הבדלים כמו שראינו.

adibenbasat
07-03-2011, 18:38:25
סיני זה סיני זה סיני... תמיד כדאי לבדוק פעמיים ויותר כל דבר במוצרים שלהם גם אם הוא נראה טריוויאלי...
היתי ממליץ לך גם לבדוק פיתול בכנף, יש לי הרגשה משונה שהיא תהיה מפותלת.
איתן.

אני כבר לא סומך על כלום, כול דבר אני בודק ולרוב גם מסדר או משפר..:rolleyes:

אייל שפירא
07-03-2011, 18:45:04
הזכרתי לי שכשהגיעה הכנף המעופפת מEPP להוביקינג טיסניר ואני הזמנו שתיים ובנינו אותן יחד, וכששמנו את ארבעת חצאי הכנפיים על השולחן - אף אחת מהן לא היתה באורך או בעובי זהה לאחרת... :D

easy fly
07-03-2011, 21:30:11
הדיאדרל לא נקבע כבר בתבנית? זאת אומרת שהתבנית היא בצורת הכנסף השלמה שיש לה כבר דיאדרל? אם כך הדבר אז למה שיתכנו שינויים בין כנפיים הרי זו אותה תבנית:confused:

אם היא כנף שני חצאים אז הדבר מובן אבל למה לבנות כנף משני חצאים :o

עמרי רז
07-03-2011, 21:35:23
כמו שכתבתי בפורום בעבר, לי יש את ה SWALLOW 400 שזה המקור לחיקוי הסיני
וגם הוא רחוק ממושלם, בגלל המבנה שלו הוא מאוד רגיש בהגה גובה
מעט היגוי יתר והוא יכול "לבעוט" חזק במטיס (ואז באדמה)
תוסיף על כך בעיות בבניה (של הסיני) ואני רואה כלי מאוד מסוכן ולא יציב
שימו לב בטסט להתרחק מאנשים
המון בהצלחה :)
ולא לשכוח לצלם

adibenbasat
07-03-2011, 21:44:22
הדיאדרל לא נקבע כבר בתבנית? זאת אומרת שהתבנית היא בצורת הכנסף השלמה שיש לה כבר דיאדרל? אם כך הדבר אז למה שיתכנו שינויים בין כנפיים הרי זו אותה תבנית:confused:

אם היא כנף שני חצאים אז הדבר מובן אבל למה לבנות כנף משני חצאים :o

שאלה טובה, חשבתי שזה ברור, הכנף לא מתובנתת, רק הגוף הוא יציקת פיברגלאס, הכנף עשוייה eps מצופה בלזה ונכון היא מורכבת משני חציים, כך שאם אין דיוק בהדבקה הסטיה באה לביטוי במכפלה בקצה כנף.
הגוף המתובנת- 1\1 בכול קיט וכך גם הפגמים החוזרים.

imac1
07-03-2011, 22:15:55
כשאני כתבתי שלא מומלץ לגעת בקיט הנ'ל
קפצו כל הדר' והיתוכחו על הנושא
ותחשבו על זה שהטיסן שאתם קניתם זה אחרי מקצה שיפורים ותיקונים
הדגם הראשון היה מהחנות הנ'ל www.pw-rc.com

ואחרי מס' תיקונים בבנייה הוא מכר את "המפעל" לסיני הגדול
וכנראה שעדיין יש בעיות בטיסן.

לילה טוב
תומר

haimgil
07-03-2011, 23:48:20
עכשיו סיימתי ליבנות את הטיסן של ליאור ,לקח לנו 4 שעות עבודה רצופה .כל מה שרשמתם נכון לגבי הליקויים.מה שעוד ראינו זה שההגה גובה לא מקביל לכנף וגם את זה סידרנו ואת כל ההדבקות ביצענו עם אפוקסי .הטיסן יצא פיצוץ וחזק בטירוף ועוד הוספנו שיפורים בפושורדים ותומכות באזור של הסרוואים ובפושורדים.הטיסן ניראה יפה מאוד ואם להחמיא לעצמי :)יצא עבודה נקייה ומהממת .כמו שאומרים איכות בניה מצויינת .מקווה שליאור יעלה תמונות.על הטיסן יושב מנוע 4400KV עם פרופ 5*5 וסוללה 3 תאים בתור התחלה ומעבר ל4 אם הכל יהיה בסדר והמהירות והרעש יספקו את הסחורה.יום שישי בעזרת ה' ,סירטון של הצעצוע.אם אומרי יביא מצלמה.הטסט פלייט כנראה יבוצע בגלילות על הדשא.ולגבי אותם אוהבי גלגלים שימו לב בצידי הכנף יש חריצים( תושבות לגלגלים)אפשר בקלות להרכיב לגוזל גלגלים ומיגלש אחורי או גלגל זנב.הבאסה הכי גדולה הייתה שהספינר הוא קוטר 3 מ"מ ולמנוע שלנו קוטר 3.17.אבל זה בטוח לא יעצור אותנו.נ"ב :הברגים שתופסים את ההורן להגה כיוון קצרים ויש להערך בהתאם.:D

SEVEN
07-03-2011, 23:55:55
עכשיו סיימתי ליבנות את הטיסן של ליאור ,לקח לנו 4 שעות עבודה רצופה .כל מה שרשמתם נכון לגבי הליקויים.מה שעוד ראינו זה שההגה גובה לא מקביל לכנף וגם את זה סידרנו ואת כל ההדבקות ביצענו עם אפוקסי .הטיסן יצא פיצוץ וחזק בטירוף ועוד הוספנו שיפורים בפושורדים ותומכות באזור של הסרוואים ובפושורדים.הטיסן ניראה יפה מאוד ואם להחמיא לעצמי :)יצא עבודה נקייה ומהממת .כמו שאומרים איכות בניה מצויינת .מקווה שליאור יעלה תמונות.על הטיסן יושב מנוע 4400KV עם פרופ 5*5 וסוללה 3 תאים בתור התחלה ומעבר ל4 אם הכל יהיה בסדר והמהירות והרעש יספקו את הסחורה.יום שישי בעזרת ה' ,סירטון של הצעצוע.אם אומרי יביא מצלמה.הטסט פלייט כנראה יבוצע בגלילות על הדשא.ולגבי אותם אוהבי גלגלים שימו לב בצידי הכנף יש חריצים( תושבות לגלגלים)אפשר בקלות להרכיב לגוזל גלגלים ומיגלש אחורי או גלגל זנב.הבאסה הכי גדולה הייתה שהספינר הוא קוטר 3 מ"מ ולמנוע שלנו קוטר 3.17.אבל זה בטוח לא יעצור אותנו.נ"ב :הברגים שתופסים את ההורן להגה כיוון קצרים ויש להערך בהתאם.:D

http://www.israelweather.co.il/week.asp
בהצלחה :)

haimgil
08-03-2011, 00:04:42
שטויות,גשם לסרוגין לעולם לא עצר אותי מלהטיס,ועוד במיוחד לעשות טסט פלייט.אין כמו להטיס את ההוק שלי כשיורד גשם.חוויה מדהימה.אבל תודה בכל זאת.

חזי
08-03-2011, 11:18:46
שלי נחת בארץ אך עוד לא הגיע אלי אני באטרף כבר :D

adibenbasat
08-03-2011, 12:02:16

קודם כול בטוח שהטיסן יצא מדהים:)
שאלה שעלתה לי..יש פתח כניסת אויר ליד הפירוול לקירור המערכת אבל אין ממש פתח יצאה מלבד ההגה גובה..:rolleyes:
דבר נוסף, איזה מנוע אתה משתמש? אם זה ה-4400kv מהסיני (הסדרה האדומה כסופה), לא הייתי שם פרופ 5x5 גם עם 3 תאים, הוא ישרף- כבר נשרפו לנו שניים (זה לא מניפה..) גם 4.75x4.75 שרף לנו מנוע אחד, רק 4.5x4.5 נשאר בחיים ועבד יפה מאוד, לגבי 4 תאים- אז תנסה אפילו עם פרופ, במניפה הדברים עובדים אחרת, אני אמרתי..שהיה בהצלחה בטסט וכמובן סרטון:D

haimgil
08-03-2011, 15:58:43
היום דיבר אתי מושיק ואמר לי את אותם דברים לגבי המנוע.על ההוק שלי הוא צורך 78 אמפר עם 5 להבים 70 מ"מ וסוללה 4 תאים 40C .המנוע הזה דורש קירור והרבה לכן אנו נעשה לו כונסים יפים ונגדיל את פיתחי האיורור וגם נעשה לו מאחור זימים כמו של כריש על מנת לאפשר זרימת אויר טובה.מה שכן ,יש לכוון את הבקר לטיימינג נמוך בבקר או בנוני.חוץ מזה תודה על המחמאה וההמלצה.:)