PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוג דבק להדבקה

מוטי44
18-03-2011, 15:18:50
חג פורים שמח לכולם !!!

בשעה טובה קניתי פאנגט ...

אם איזה דבק מדביקים אותו ? ואשמח לקישור מתאים ....

תודה מראש - מוטי ;)

adibenbasat
18-03-2011, 16:45:12
ca,אפוקסי.

omri1232
18-03-2011, 19:35:03
ca שביר ופריך ובמידה ותהייה התרסקות במהירות גבוהה כמו של הפאנג'ט החיבורים יקרסו, אפוקסי הוא כבר ולא גמיש, אני הייתי ממליץ על דבק גורילה שהוא גם חזק גם גמיש והוא גם מתנפח כך שכל החריצים הקטנים יתפסו אחד בשני, לא מזמן סיימתי לבנות ג'מיני שבנוי באותו חומר של הפאנג'ט (אלפור) והחיבורים יצאו מדוייקים, מה שכן הגורילה זקוקה לזמן ייבוש יחסית ארוך אבל משתלם, מקווה שעניתי על שאלתך....

Shay
18-03-2011, 19:58:52
מי שוקל דבק לפי עמידות בריסוק?! טיסנים נועדו לטוס ובאחת הטיסות להתרסק ואולי להחזיר את נשמתם לבורא, אולי יהיו ברי תיקון, אבל מה שבטוח זה שלא צריך להכניס "שיקולי ריסוק" לאף אחד מהפרמטרים בטיסן.

omri1232
18-03-2011, 20:10:58
שי, אתה יודע שיש דבר קטן כזה בתחום שלנו שנקרא ריסוקים, נכון, זה לא נעים לדבר עליהם אבל ריסוקים קורים, כמו שמטוסים מתרסקים כך גם טיסנים אז אל תגיד שלא צריך לקחת בשיקול את הריסוקים כי הם חלק מההובי ומי שלא מקבל אותם יפה שלא יטיס, ואם אנחנו יודעים שריסוקים קורים למה לא להכין את את הטיסנים שלנו כך שיספגו את הריסוק בכמה שפחות נזק ובאסה, לא ככה?..

Shay
18-03-2011, 20:15:35
ריסוקים קורים, זה טבעי, זה מקובל, אין לי בעיה עם זה, עשיתי את זה כמה פעמים. עמידות בריסוק היא לא פרמטר בכל הנוגע לטיסנים.

adibenbasat
18-03-2011, 20:16:41
ca שביר ופריך ובמידה ותהייה התרסקות במהירות גבוהה כמו של הפאנג'ט החיבורים יקרסו, אפוקסי הוא כבר ולא גמיש, אני הייתי ממליץ על דבק גורילה שהוא גם חזק גם גמיש והוא גם מתנפח כך שכל החריצים הקטנים יתפסו אחד בשני, לא מזמן סיימתי לבנות ג'מיני שבנוי באותו חומר של הפאנג'ט (אלפור) והחיבורים יצאו מדוייקים, מה שכן הגורילה זקוקה לזמן ייבוש יחסית ארוך אבל משתלם, מקווה שעניתי על שאלתך....

קשקוש אמרת.
אני יכול לתת לך רשימה של דבקים שיתפסו את האלפור מספיק חזק, אם השתמשת ב-foam safe ההדבקות פריכות ולא מחזיקות, ca רגיל תופס את החומר יותר חזק מהחומר עצמו, בהתרסקות הקרעים בטיסן היו דווקא במקומות הלא מודבקים, אפוקסי מאוד חזק וממש אין צורך בגמישות כי כול הטיסן עצמו ניחן בגמישות, חוצמ'זה, משקל כול האפוקסי שתצטרך להדבקת פנג'ט לא תעלה על משקל של מטבע 10 אגורות שזה זניח לחלוטין- גם לסטאפ 3 תאים.. ונתערב שבניתי יותר פנג'טים ממך?
גורילה הוא דבק מצויין עם גימור לפעמים מכוער, הוא מתרחב ויוצא מחריצים, הוא טוב למילוי חלל או הדבקה הדורשת מילוי\עובי בחומר המקשר, לא הייתי ממליץ עליו ביותר לבניית פנג'ט מרשימת הדבקים, אבל גם הוא יתפוס חזק ויעשה את העבודה.

wind556
18-03-2011, 22:34:09
CA רגיל, מהסיני, זה שאין לו שם
וכמובן שצריך גם לדעת איך להדביק.
אין דבק יותר מתאים מזה לאלפור

giladba
19-03-2011, 08:29:23
בעצתו של adibenbasat הדבקתי את כל הטיסן ב CA רגיל.
בחלק היחידי שחרגתי מהעצה והשתמשתי בדבק גורילה היה בכנפוני הייצוב בגלל שלא היתה התאמה מלאה בחיבור עם הגוף.

שאלה נוספת למומחים/מנוסים - מה שמתם בגחון? (דבק סיבים, סיבי זכוכית+אפוקסי).

גלעד

adibenbasat
19-03-2011, 13:20:50
לדשא, כן, דבק סיבים יהיה מצויין, למנחת כביש שים וולקרו (יעני סקוטש- נקבה) סטריפ יפה, ישמור לך על הטיסן מעולה לאורך המון נחיתות וגם קל להחלפה, בקצוות כנף אפשר לשים סקידים קטנים שהכנף לא תשתפשף- לא חובה אבל כדאי.

giladba
19-03-2011, 13:38:16
לדשא, כן, דבק סיבים יהיה מצויין, למנחת כביש שים וולקרו (יעני סקוטש- נקבה) סטריפ יפה, ישמור לך על הטיסן מעולה לאורך המון נחיתות וגם קל להחלפה, בקצוות כנף אפשר לשים סקידים קטנים שהכנף לא תשתפשף- לא חובה אבל כדאי.

וולקרו לא יפגע קשות במהירות הטיסן (אווירודינמיות)?

גלעד

adibenbasat
19-03-2011, 13:45:04
ברמת העיקרון, אתה צודק, הוולקרו יוצר חיכוך, באחריות- לא תרגיש הבדל בין אם תטיס עם או בלי והוא ישמור לך על הטיסן יותר מכול דבר אחר, אתה יכול גם לשים סקידים לאורך הגוף (בהתחלה בסוף) לדעתי פחות מומלץ, הם גם נשברים לפעמים, החלטה שלך.

מוטי44
19-03-2011, 14:30:50
תודה לכולם ...:D

glider50
19-03-2011, 15:38:09
אם כבר מדברים על דבקים, כמה זמן לוקח לדבק גורילה להתיבש סופית?

omri1232
19-03-2011, 16:30:54
בסביבות ה-5 / 6 שעות

ללו
19-03-2011, 17:58:19
שי, אתה יודע שיש דבר קטן כזה בתחום שלנו שנקרא ריסוקים, נכון, זה לא נעים לדבר עליהם אבל ריסוקים קורים, כמו שמטוסים מתרסקים כך גם טיסנים אז אל תגיד שלא צריך לקחת בשיקול את הריסוקים כי הם חלק מההובי ומי שלא מקבל אותם יפה שלא יטיס, ואם אנחנו יודעים שריסוקים קורים למה לא להכין את את הטיסנים שלנו כך שיספגו את הריסוק בכמה שפחות נזק ובאסה, לא ככה?..

על המדף בבית אין סיכוי שהוא יתרסק תשאיר אותו שם תיראה כמה שנים הוא ישמר לך,או שתטיס אותו בתוך כספת פלדה גם שם הוא ישמר,שום דבר בעולם לא יגן על הטיסן מפני ריסוק,חוץ ממה שכתבתי לפני.