PDA

צפייה בגרסה מלאה : נתונים צריכת אנרגיה לסרווים דיגיטלים HYPERION

MDreamer
20-03-2011, 13:31:51
היי,

רציתי לשתף אתכם:

בדאון DLG TOPSKY עם סוללת 4.8V NIHM 400mAh עם 4 סרווים HYPERION, דיגיטלים, גיר קרבון
http://www.aircraft-world.com/shopexd.asp?id=3336

הסוללה מספיקה לשעתיים מינוס כמה דקות של כיף לא נורמלי! (עבודה רציפה רגילה - זריקות, טרמיקות וכו)

אני מתכוון לעצור בשעה וחצי.

מעיין

yury
20-03-2011, 14:00:52
עם איזה מקלט?

MDreamer
20-03-2011, 14:32:14
FrSky 8Ch עם טלמטריה. אני חושב שצריכת המקלט במשוואה הזאת היא מזערית למרות שיש לו טלמטריה - כלומר הוא משדר. בכל מקרה נקודה מעניינת. אבדוק אותה השבוע ואשתף.

eitan-ro
20-03-2011, 16:09:44
היי,

רציתי לשתף אתכם:

בדאון DLG TOPSKY עם סוללת 4.8V NIHM 400mAh עם 4 סרווים HYPERION, דיגיטלים, גיר קרבון
http://www.aircraft-world.com/shopexd.asp?id=3336

הסוללה מספיקה לשעתיים מינוס כמה דקות של כיף לא נורמלי! (עבודה רציפה רגילה - זריקות, טרמיקות וכו)

אני מתכוון לעצור בשעה וחצי.

מעיין

נשמע מאד מאד מוזר ומדאיג... סוללה של 400 מילי מספיקה לי למעל 4 שעות (2סרוואים דיגיטליים של JR ועוד 2 דיימונד), לפי מה שאתה אומר הצריכה של הסרוואים של היפיריון גדולה פי 2 מאשר הסרוואים הדיגיטליים של JR... מן הסתם יכול להיות שהצריכה שלהם גבוהה יותר אבל קשה להאמין שעד כדי כך.
אם יש לך וואט-מטר יהיה מעניין אם תבדוק את הצריכת זרם שלהם במאמץ ותחת עומס עבודה רגיל.

איתן.

roydor
20-03-2011, 18:00:54
מבדיקה שעשיתי בזמנו, ב-FLOW הוותיק שלי אני צורך 120 מיליאמפר שעה עם שלושה היפריונים, אחד דימונד ומקלט ספקטרום 6255.
להערכתי כל סרוו היפריון צורך סביב ה-30 מילי, סרוו דימונד סביב 15 והמקלט סביב 15.
תואם גם צריכות שראיתי ב-FLOW השני שלי שיש בו שני היפריון ושני דימונד.

לדעתי המקלט שלך עם הטלמטריה שלו צורך יותר ממה שאתה חושב, כנראה סביב ה-30 עד 40 מיליאמפר.

לאור העובדה שמסוללה של 400 מילי ניתן להוציא בפועל רק כ-350 מילי לפני שהיא מפילה מתח, (ובטעינה תמיד רואים 10 עד 20 מילי יותר ממה שנכנס בפועל בגלל חום) החישוב כנראה נכון פלוס מינוס 5 מילי לסרוו.

איתן, לך כנראה יש סביב השלוש שעות אבל הייתי נמנע מלהטיס יותר משעתיים בכל מקרה, הצרה עם סוללות ניקל מטאל היא שאחרי שלא טוענים אותן הרבה זמן הקיבולת האפקטיבית יורדת ולא מתאוששת עד שלא עושים מספר מחזורי טעינה. אני משתדל לא למשוך את הסוללות יותר מדי זמן) מטעויות לומדים) ומבצע לפחות שני מחזורי פריקה וטעינה לסוללות פעם בחודשיםם (גם כאלו שכן טסות בתדירות גבוהה). בכל מקרה, אצלי אף סוללה לא נשארת על הטיסן יותר משנתיים, אחרי שנתיים מחליפים לאחת טרייה.

eitan-ro
20-03-2011, 18:18:51
אני עושה את אותו הדבר... פחות או יותר פעם בחודשיים אני עושה 3 מחזורי פריקה\טעינה ועוקב אחרי הקיבולת של הסוללה.
מה שקורה זה שבאמת אחרי כשנה וחצי הקיבולת מתחילה לרדת, וכשאני מגיע ל80% מהקיבולת המקורית אני מחליף את הסוללה.
איתן.

Gil
20-03-2011, 19:08:09
ואני מסתכל בשלט ;)

שם כבר אני יודע מתי להפסיק להטיס :D