PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה עוד שאלת מתחיל והפעם: באיזה דבק להשתמש?

eyali0001
23-03-2011, 21:46:04
שלום חברים, אז לאחר המון התייעצויות ולבטים החלטתי להתחיל עם ה- AXN.
הטיסן כבר הוזמן ואני צריך לקבל אותו ביומיים הקרובים (אי"ה :)) ונשאלת השאלה האם להשתמש בדבק שמקבלים איתו או לקנות משהו אחר.
כמובן שמדובר ב- EPO.
לממליצים תודה ;)
אייל

adibenbasat
23-03-2011, 22:21:45
1. אל תעיז להשתמש בדבק שנותנים (הוא מתאים לקולאז'ים מגזרי עיתונים)..
2. אל תעיז להשתמש ב-Foam Safe, הטיסן יתפרק באויר.
3. ca רגיל- מצויין, אבל לא תמיד תופס מעולה, צריך לשים לב והכול בסדר.
4. אפוקסי הכי חזק והכי בטוח, אולי קצת פחות נוח לעבודה, אבל הדבקה בטוחה 100%.

valaza
23-03-2011, 22:31:41
למה לא להשתמש ב FOAM SAFE?

Boogle
23-03-2011, 22:51:08
אתה יכול להשתמש חופשי בדבק שבא עם הטיסן , אל תגזים בכמויות, צריך שכבה דקה וסבלנות עד שידבק.

אני נוכחתי לאחרונה שיש עוד דבק נחמד לEPO של 3M http://multimedia.mmm.com/mws/mediawebserver.dyn?6666660Zjcf6lVs6EVs66S86BCOrrrr Q-

(באופן מוזר הם מציינים במפרט שאינו מתאים לפוליאולפינים מסוג PP או PE, למרות שמבדיקה שלי אינו פוגע בEPO ואף מדביקו היטב - מה שמעלה לי בראש את השאלה מהו הEPO הסיני:D)

רכשתי שפופרת כזו ב11 שקלים בחנות צעצועים מקומית אך נדמה לי שראיתי כזה באופיס דיפו.

מתייבש תוך כדקה , ממלא רווחים, שקוף ומדביק מעולה (עוד לא התעללתי בטיסן אז אני שומר את הזכות להתחרט :D).

Shlomi4046
23-03-2011, 23:21:37
CA + המזרז שלו
מדביק בטון!!!

ידביק לך את היד לטיסן כך שלא תוכלו להפרד לעולם !! בדוק:D:D

guy1a
23-03-2011, 23:41:57
אתה יכול להשתמש חופשי בדבק שבא עם הטיסן , אל תגזים בכמויות, צריך שכבה דקה וסבלנות עד שידבק.

אני נוכחתי לאחרונה שיש עוד דבק נחמד לEPO של 3M http://multimedia.mmm.com/mws/mediawebserver.dyn?6666660Zjcf6lVs6EVs66S86BCOrrrr Q-

(באופן מוזר הם מציינים במפרט שאינו מתאים לפוליאולפינים מסוג PP או PE, למרות שמבדיקה שלי אינו פוגע בEPO ואף מדביקו היטב - מה שמעלה לי בראש את השאלה מהו הEPO הסיני:D)

רכשתי שפופרת כזו ב11 שקלים בחנות צעצועים מקומית אך נדמה לי שראיתי כזה באופיס דיפו.

מתייבש תוך כדקה , ממלא רווחים, שקוף ומדביק מעולה (עוד לא התעללתי בטיסן אז אני שומר את הזכות להתחרט :D).

+1

קניתי אצל בני בטיסן הקריות דבק מהיר לא foam safe והוא טרח להזהיר אותי שלא אעז להשתמש בזה על טיסני קלקר ...
אני כמובן כן מיהרתי להדביק איזה ריסוק .. וראה זה פלא .. לא קרה כלום !

הדרגון פליי שאמור להיות epo לא ניזוק בכלל ( כלומר הוא לא ניזוק מהדבק .. מהטיס הוא מאד ניזוק :cool: )

אייל שפירא
24-03-2011, 06:01:09
מנסיוני עם AXN (והיו לי שלושה)

הדבק שמגיע עם הטיסן יכול להספיק בהדבקות של הסרוואים למקום, וגם אם תחליט להדביק איתו את מייצבי הזנב ואת הכנפיים לטיסן ותיתן לו את הזמן הראוי להתייבש הוא יהיה בסדר.

מצד שני EPO מתמודד יפה עם דבק CA ומזרז, אז להדבקות הקריטיות באמת כמו הזנב אני ממליץ לך על זה, בעיקר כי השילוב שלהם יוצר הדבקה חזקה במיוחד. דבק CA FOAM SAFE גם יעבוד אבל הוא חלש יותר אז חבל.

אפוקסי לא נצמד טוב לחומר הזה, ואחרי שהוא מתייבש אפשר לנתק אותו במכה והוא משתחרר כיציקה אחידה. אם תעשה חריץ ותשים בו מוט קרבון ותמלא מסביב באפוקסי זה יחזיק מעמד, ואם תעטוף עם בד פיברגלס איזשהו שבר ותמרח אותו באפוקסי זה יחזיק מעמד, אבל סתם ככה מבחוץ - זה יתנתק בקלות.

שני דבקים אחרים שעובדים ממש טוב על הטיסן הזה הם דבק חם שלא מתאים להדבקה של דברים גדולים בגלל תוספת המשקל שלו אבל מצויין להדבקה של הסרוואים למקום ולתיקונים (ויהיו לך, תאמין לי), והדבק השני הוא "דבק פלא" של נירלט שמגיע בשפופרת כתומה\כסופה כזו, קונים אותו בטמבוריות או בהום-סנטר והוא בעצם מין משחה לבנה שמתייבשת תוך 15-20 דקות והופכת לאבן. מילולית -לא תוכל לחתוך דרכו עם סכין יפאנית. הוא מושלם להדבקה של דברים שאסור להם להשתחרר כמו תושבת מנוע או מילוי חריצים עם מוטות חיזוק.

id.an
24-03-2011, 07:54:27
חשבתי היום לבנות את ה-AXN. הדעות כאן חלוקות.

כרגע יש לי רק את הדבק שקבלתי איתו באריזה.
אפשר להדביק איתו את הכנפיים וכל הטיסן בעצם? זה יעשה את העבודה ולא יתפרק בקלות?

או ללכת לקנות SUPER GLUE רגיל ולדביק איתו כנפיים\זנב\הגה גובה וכו'?
חובה להשתמש במזרז או שאפשר לתת לו להתייבש וזה אותו אפקט?
תודה.

eyali0001
24-03-2011, 09:13:45
אייל אני איתך, אלך על דבק CA ומזרז ואקווה לטוב :D
יש בטמבוריות או שאני צריך ללכת לחנות טיסנים?

wind556
24-03-2011, 09:24:07
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=7173

הדבק הזה באופן ברור יותר טוב מכל דבק CA שנתקלתי בו עד היום
וכמובן שצריך לדעת איך להדביק נכון כדי להגיע לתוצאה מקסימלית

omri1232
24-03-2011, 09:53:35
גורילה

אייל שפירא
24-03-2011, 10:26:33
הדרך הטובה להשתמש בסופרגלו הרגיל היא לשים שכבה דקה על שני הצדדים, להצמיד ולהחזיק ככה למשך לפחות 30 שניות.
אם סתם תניח ההדבקה תהיה חלשה ואם תשים המון דבק יקח לו שנה להתייבש.
אם אין לך מזרז אז לחות גורמת לדבק להתקשות - אתה יכול לנשוף עליו עם פה פתוח (רק תשתדל לשאוף מכיוון אחר שלא להתמסטל מהאדים של הדבק).

* שים לב בזמן שאתה מחזיק את החלקים שהאצבעות שלך לא מרוחות גם הן בדבק, כי קשה להטיס עם הזרת מחוברת להגה גובה.

eyali0001
24-03-2011, 13:03:56
על כן נאמר, למה לשתות ולנהוג אם אפשר להתמסטל ולעוף :D:D:D

umbo
25-03-2011, 10:47:54
:D).

הקישור לא מוביל לשום מקום. :rolleyes:
אתה יכול לשים קישור חדש\נכון ?

Boogle
25-03-2011, 20:56:35
הלינק מוביל מחיפוש גוגל לקובץ PDF. לא הצלחתי לקבל לינק נורמאלי אז הורדתי את הקובץ לשימושכם

Arman
26-03-2011, 06:33:12
מנסיוני עם AXN (והיו לי שלושה)
הדבק שמגיע עם הטיסן יכול להספיק בהדבקות של הסרוואים למקום, וגם אם תחליט להדביק איתו את מייצבי הזנב ואת הכנפיים לטיסן ותיתן לו את הזמן הראוי להתייבש הוא יהיה בסדר.

מצד שני EPO מתמודד יפה עם דבק CA ומזרז, אז להדבקות הקריטיות באמת כמו הזנב אני ממליץ לך על זה, בעיקר כי השילוב שלהם יוצר הדבקה חזקה במיוחד. דבק CA FOAM SAFE גם יעבוד אבל הוא חלש יותר אז חבל.

אפוקסי לא נצמד טוב לחומר הזה, ואחרי שהוא מתייבש אפשר לנתק אותו במכה והוא משתחרר כיציקה אחידה. אם תעשה חריץ ותשים בו מוט קרבון ותמלא מסביב באפוקסי זה יחזיק מעמד, ואם תעטוף עם בד פיברגלס איזשהו שבר ותמרח אותו באפוקסי זה יחזיק מעמד, אבל סתם ככה מבחוץ - זה יתנתק בקלות.

שני דבקים אחרים שעובדים ממש טוב על הטיסן הזה הם דבק חם שלא מתאים להדבקה של דברים גדולים בגלל תוספת המשקל שלו אבל מצויין להדבקה של הסרוואים למקום ולתיקונים (ויהיו לך, תאמין לי), והדבק השני הוא "דבק פלא" של נירלט שמגיע בשפופרת כתומה\כסופה כזו, קונים אותו בטמבוריות או בהום-סנטר והוא בעצם מין משחה לבנה שמתייבשת תוך 15-20 דקות והופכת לאבן. מילולית -לא תוכל לחתוך דרכו עם סכין יפאנית. הוא מושלם להדבקה של דברים שאסור להם להשתחרר כמו תושבת מנוע או מילוי חריצים עם מוטות חיזוק.

איפה קונים בארץ דבק CA +מזרז?
בחנויות של טיסנים או אפשר גם בטמבור?

valaza
26-03-2011, 06:39:52
ציאנו אתה תמצא גם בחנויות כמו טמבור, הום סנטר ואייס
אבל בחנויות הטיסנים הדבק זול יותר ואיכותי יותר (ויש מבחר- רגיל, FOAM SAFE, דרגות צמיגות שונות)
מזרז אני מאמין שתמצא רק בחנויות הטיסנים (או אולי גם בחנויות שמתמחות בדבקים, אם יש כאלו בכלל)

umbo
26-03-2011, 08:06:16
הלינק מוביל מחיפוש גוגל לקובץ PDF. לא הצלחתי לקבל לינק נורמאלי אז הורדתי את הקובץ לשימושכם

תודה. :)

Boogle
26-03-2011, 17:20:23
איפה קונים בארץ דבק CA +מזרז?
בחנויות של טיסנים או אפשר גם בטמבור?

יש בסגולה בפ"ת חברה לדבקים שמוכרת את הדבק והמזרז במחיר הוגן.
WWW.DEVTEC.CO.IL (http://www.DEVTEC.CO.IL)

היתרון ששם הכל זמין במקום.

MDreamer
26-03-2011, 17:34:11
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=26406&highlight=%E7%E5%EE%F8%E9%ED