PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בניה על גבי מודל קיים

דוד פלד
27-03-2011, 09:10:38
שלום חברים
אני מעוניין לקחת מודל מוכן נגיד טיסן העשוי מקלקר
מה יקרה אם אצפה אותו בבד קרבון ואמרח על הבד אפוקסי מדולל או כול חומר שמתאים להקששחה
או לחילופין אצפה את המודל בסוג של ציפוי דק ואז לצפות את המודל בבד קרבון
האים לדעתכם זה אפשרי :confused:
בקר טוב;)

wind556
27-03-2011, 10:10:31
בהחלט אפשרי, אבל למה?
המוקצפים גם ככה כבדים מדי , ואתה תחסל את היתרון היחיד שיש להם, וזו האפשרות לתיקוני שטח מהירים.
אני מנחש שציפוי קרבון כזה יכפיל את משקל הטיסן אם לא יותר, ויעלה את מחירו פי כמה. בתקציב הזה תוכל כבר לקנות טיסן טוב

דוד פלד
27-03-2011, 10:23:18
בהחלט אפשרי, אבל למה?
המוקצפים גם ככה כבדים מדי , ואתה תחסל את היתרון היחיד שיש להם, וזו האפשרות לתיקוני שטח מהירים.
אני מנחש שציפוי קרבון כזה יכפיל את משקל הטיסן אם לא יותר, ויעלה את מחירו פי כמה. בתקציב הזה תוכל כבר לקנות טיסן טוב

מי אמר שאחרי שאצפה והחומר יתייבש שאשאיר את הקלקל בפנים? אני מתכוון לאכול את כול מה שנישאר מבפנים :) ואז יהיה דאון קל יותר ?

wind556
27-03-2011, 12:21:07
משאלתך ברור שמעולם לא ביצעת שיכוב של חומרים מרוכבים.
כדי שהקליפה תחזיק את עצמה כמבנה עצמעי אתה חייב עובי מסויים
אם תעשה את זה מקרבון, תגיע למחיר שתצטרך לקחת משכנתא ותקבל תוצאה ירודה ביותר עם גימור על הפנים שיקלקל את מעט התכונות האוירודינמיות שהיו בקלקר
אם תעשה את זה מפיברגלס תקבל את אותה תוצאה רק שוקל כמו לבנת בטון.
ובנוסף לכל זה, אתה צריך גם לייצר לחץ או וואקום על המיכלול, בלי זה תקבל רק משקל וכמעט ללא חוזק, אין לך אפשרות הגיונית כזאת.
הרבה יותר פשוט להפוך טיסן קיים למודל, לתבנת אותו ומהתבניות להוציא חלקים מהם תרכיב את הטיסן.
לא נראה לי שתעשה את זה אי פעם,זו השקעה עצומה ודורשת ידע רב, כסף רב וכמובן ציוד ומקום מתאים

adibenbasat
27-03-2011, 13:15:46
אני בדעה של עודד לגמרי..זו הרפתקה שלא כדי להכנס אליה משום בחינה, אלא אם יש לך איזה שיגעון לטיסן מסויים כי מה שתעבור פה זה חתיכת טירונות:p

wind556
27-03-2011, 13:57:44
אני בדעה של עודד לגמרי..זו הרפתקה שלא כדי להכנס אליה משום בחינה, אלא אם יש לך איזה שיגעון לטיסן מסויים כי מה שתעבור פה זה חתיכת טירונות:p

טירונות? זה נראה יותר כמו מחנה כפייה עם עבודת פרך
:D:D:D

eitan-ro
27-03-2011, 14:12:13
משאלתך ברור שמעולם לא ביצעת שיכוב של חומרים מרוכבים.
כדי שהקליפה תחזיק את עצמה כמבנה עצמעי אתה חייב עובי מסויים
אם תעשה את זה מקרבון, תגיע למחיר שתצטרך לקחת משכנתא ותקבל תוצאה ירודה ביותר עם גימור על הפנים שיקלקל את מעט התכונות האוירודינמיות שהיו בקלקר
אם תעשה את זה מפיברגלס תקבל את אותה תוצאה רק שוקל כמו לבנת בטון.
ובנוסף לכל זה, אתה צריך גם לייצר לחץ או וואקום על המיכלול, בלי זה תקבל רק משקל וכמעט ללא חוזק, אין לך אפשרות הגיונית כזאת.
הרבה יותר פשוט להפוך טיסן קיים למודל, לתבנת אותו ומהתבניות להוציא חלקים מהם תרכיב את הטיסן.
לא נראה לי שתעשה את זה אי פעם,זו השקעה עצומה ודורשת ידע רב, כסף רב וכמובן ציוד ומקום מתאים

אי אפשר להגדיר את זה טוב יותר!

דוד פלד
27-03-2011, 15:16:40
רבותי קיבלתי הפנמתי ירדתי מיזה
מה הייתי עושה בלעדכם ;)
תודה רבה :)

haimgil
27-03-2011, 22:03:54
דוד נכון משעמם לך:D.דרך אגב זה כן אפשרי.תצפה את החלקים כל אחד לחוד בניילון ניצמד ותימרח שמן ממש בעדינות ואז תיכח בד פיבר בצפיפות בנונית ותימרח עליה אפוקסי מיבני דליל כמובן שאתה צריך לחצות את החלקים לשניים .לדוגמא כנף אתה עושה חצי עליון וחצי תחתון.אף פעם לא בייחד ,כל חתיכה לחוד ואתו הדבר עם הגוף.חצי חצי.דרך אגב ככה הייתי בונה קאו'ל לטיסני דלק.

דוד פלד
27-03-2011, 22:42:54
דוד נכון משעמם לך:D.דרך אגב זה כן אפשרי.תצפה את החלקים כל אחד לחוד בניילון ניצמד ותימרח שמן ממש בעדינות ואז תיכח בד פיבר בצפיפות בנונית ותימרח עליה אפוקסי מיבני דליל כמובן שאתה צריך לחצות את החלקים לשניים .לדוגמא כנף אתה עושה חצי עליון וחצי תחתון.אף פעם לא בייחד ,כל חתיכה לחוד ואתו הדבר עם הגוף.חצי חצי.דרך אגב ככה הייתי בונה קאו'ל לטיסני דלק.

ואתה עוד מאשים אותי בשיעימום ייתר אאא? :D
ציירתי לסלון ציור גדול סיימתי לתחזק כול מה שעולה על דעתך כולל רכב משפחה כמובן טיסנים קודם:D
מכרתי את מצלמת הHD שרק קניתי שבוע שעבר ואני מחפש עוד אחת , סיימתי לקרוא את עלי בבא ו39 השודדים.. אל תשאל איפוא השודד הארבעים כרגע הוא כותב לך... :D אז כן אני איש עם יציקה על הראש וקוצים בישבן מה לעשות.. אני לא איש של שיחות ארוכות בטלפון או בן אדם שישב מול קופסא ויצפה בסדרות משעממות ואל תשאל אותי מי זכה באח הגדול ג'קי:D (שמעתי מהבת שלי) אז וודאי שאחפש לי תעסוקה :D
ובגללך הפסקתי לחפש מצלמה :mad: