PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון פרופ מחומרים מרוכבים

MDreamer
29-03-2011, 23:56:27
היי,

בימים האחרונים אני במסע שכנועים עצמי שכדאי לי לשרוף יומיים ולתבנת פרופ מקרבון בתקווה שזה יוסיף לי 5-10% זמן טיסה בגלל שהפרופ יהיה יותר קשיח.

מה אתם אומרים?

erazz
30-03-2011, 00:13:35
בדקת את האפשרות של תבנית צד אחד?
לדעתי זה יכול להיות רעיון מנצח!

master_bebe
30-03-2011, 04:59:59
אתה רוצה להשתמש בגיאומטריה של APC SF ?

dror
30-03-2011, 07:55:17
הדבר היחידי שיש לי להגיד הוא שפרופים הם חלקי חילוף מאד מתכלים. כך שכל מאמץ שתשקיע תצטרך להביא בחשבון הרבה יחידות רזרביות.

dror
30-03-2011, 07:56:27
יש על זה אגב דיון מעניין ב-rcgroups

eitan-ro
30-03-2011, 08:28:50
הדבר היחידי שיש לי להגיד הוא שפרופים הם חלקי חילוף מאד מתכלים. כך שכל מאמץ שתשקיע תצטרך להביא בחשבון הרבה יחידות רזרביות.

זה ממש אבל ממש לא נכון!! הסיבה היחידה שזה יקרה זה אם מטיסים טיסן זבל עם פרופ זבל שאף אחד לא השקיע טיפת מחשבה בתכנון שלהם, כדוגמה תיקח דאון f5j שהם תמיד נוחתים על הגחון ולא קורה לפרופים שלהם שום דבר...

מעיין - מאד מאד פשוט וקל לעשות תבנית לפרופ כזה... כל מה שאתה צריך זה פרופ אחד (בהנחה שזה פרופ מתקפל) ולתבנת אותו (לוקח בערך 2-3 שעות נטו).
כשאחזור הביתה אשים פה תמונות של התבנית שעשיתי לפני כמה שנים ואתה תראה שזה ממש קל.
איתן.

dror
30-03-2011, 08:59:43
זה ממש אבל ממש לא נכון!! הסיבה היחידה שזה יקרה זה אם מטיסים טיסן זבל עם פרופ זבל שאף אחד לא השקיע טיפת מחשבה בתכנון שלהם, כדוגמה תיקח דאון f5j שהם תמיד נוחתים על הגחון ולא קורה לפרופים שלהם שום דבר...

איתן.

אנחנו בפורום רחפנים. כמה ניסיון יש לך עם רחפנים? רחפן תמיד נוחת כשמצערת במצב ריחוף, כלומר המנוע מסתובב מהר ועם הרבה כוח. טעות קטנה ושברת את הפרופ. שים פרופ קשיח ובמקום לשבור אותו תעקם אולי את ציר המנוע.

MDreamer
30-03-2011, 09:43:04
אתה רוצה להשתמש בגיאומטריה של APC SF ?
כן

ידוע, בגלל זה השכנוע העצמי לוקח זמן :)

יש על זה אגב דיון מעניין ב-rcgroups
איפה?

בדקת את האפשרות של תבנית צד אחד?
לדעתי זה יכול להיות רעיון מנצח!
יהי מאוד מאוד קשה לאזן אותו. התוצאה - רעידות

dror
30-03-2011, 10:17:07
הדיון ב-rcgroups הוא כאן:

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1347147

guyrud
30-03-2011, 11:39:23
דרור !
כדבריך-רחפן תמיד נוחת כשמצערת במצב ריחוף, כלומר המנוע מסתובב מהר ועם הרבה כוח. טעות קטנה ושברת את הפרופ. שים פרופ קשיח ובמקום לשבור אותו תעקם אולי את ציר המנוע.

מסכים על כל מילה!!
GUY

b1yossi
30-03-2011, 19:15:59
פרופ מתקפל לא ילך ברחפן ?

master_bebe
30-03-2011, 19:16:17
אנחנו בפורום רחפנים. כמה ניסיון יש לך עם רחפנים? רחפן תמיד נוחת כשמצערת במצב ריחוף, כלומר המנוע מסתובב מהר ועם הרבה כוח. טעות קטנה ושברת את הפרופ. שים פרופ קשיח ובמקום לשבור אותו תעקם אולי את ציר המנוע.

דבר ראשון, כל כמה זמן יוצא לך לשבור פרופ' (בהנחה שאין כשל תוכנה/חומרה) ?
דבר שני, פרופ' קרבון נשבר גם.... לא תגיע למצב שאתה מעקם ציר מנוע...
דבר אחרון, אם זה באמת מטריד אותך, תגדיל את הבסיס של הכן נסע.

dror
30-03-2011, 19:31:41
דבר ראשון, כל כמה זמן יוצא לך לשבור פרופ' (בהנחה שאין כשל תוכנה/חומרה) ?
...
דבר אחרון, אם זה באמת מטריד אותך, תגדיל את הבסיס של הכן נסע.

מנסיון, בכל יום הטסה הולך פרופ. אני לא מדבר על מה שקורה כשאני מטיס, כי אני גרוע. אבל הבן שלי איתי מטיס טוב ובכל זאת...

וכן, בקוואד הישן שלי כן הנסע מחובר בקצה הזרוע ומגן די טוב על הפרופלור. אבל יש לזה חסרונות, אני חששתי ממאמץ פיתול על הזרוע בכל נחיתה קצת עקומה.

דרור

dror
30-03-2011, 19:32:41
פרופ מתקפל לא ילך ברחפן ?

אולי. אבל הוא צריך להתקפל לרוחב, כמו להבים של מסוק.

dani2002
30-03-2011, 20:39:41
הי מעיין לא אל תתאמץ בכוון - ולמה
לדעתי ההשפעה של פרופ על אורך הטיסה היא רק מיעילות הפרופ ופה עם תעתיק - אין רווח יעילות
ולהמציא יותר יעיל - וואלה יהיה קשה
פרופ יותר קל יתן ביצועים יותר טובים של יציבות/אירובטיקה בגלל יכולת שינוי סל"ד מהירה.
צ'אוביי
ממתין לפגישה לניסוי תיקון המעגל של אסף.
נ.ב. - כרטיס התיכנות שלך נמסר לי ע"י איתי.

eitan-ro
30-03-2011, 20:51:46
מצורפות כמה תמונות של התבנית שלי לפרופ... אתה מוזמן לעשות את אותו הדבר ואני בטוח שזה לא יישבר ובטוח שלא יעקם את הציר של המנוע.
איתן.

b1yossi
30-03-2011, 21:00:37
אולי. אבל הוא צריך להתקפל לרוחב, כמו להבים של מסוק.

אפשר ליצור HUB שיאפשר גם וגם...

roydor
30-03-2011, 21:56:21
אובדן היעילות כתוצאה ממעוותים היא משמעותית, אם זאת, להעתיק פרופ בעל ביצועים בינוניים זו חוכמה קטנה מאד וככל הנראה לא תוביל לרווח ביצועים משמעותי.
לפני שמשקיעים עבודה נדרש לוודע כי אתה מעתיק פרופ טוב ובצורה נכונה.

MDreamer
31-03-2011, 09:19:32
לדעתי ההשפעה של פרופ על אורך הטיסה היא רק מיעילות הפרופ ופה עם תעתיק - אין רווח יעילות
פרופ יותר קל יתן ביצועים יותר טובים של יציבות/אירובטיקה בגלל יכולת שינוי סל"ד מהירה.
צ'אוביי
ממתין לפגישה לניסוי תיקון המעגל של אסף.
נ.ב. - כרטיס התיכנות שלך נמסר לי ע"י איתי.

אובדן היעילות כתוצאה ממעוותים היא משמעותית, אם זאת, להעתיק פרופ בעל ביצועים בינוניים זו חוכמה קטנה מאד וככל הנראה לא תוביל לרווח ביצועים משמעותי.
לפני שמשקיעים עבודה נדרש לוודע כי אתה מעתיק פרופ טוב ובצורה נכונה.
שניכם צודקים אבל כמו שנאמר "חצי כוח". אין לי את הידע האוירודונאמי הדרוש כדי לתכנן פרופ.
מה שכן אני כבר מטיס מספיק זמן כדי להבחין בתופעה שלדעתי אם אצליח לצמצם אותם באופן חלקי זה יתרום המון.
שמתי לב שכאשר אני מטיס קרוב וממש רואה את הדיסקה של הפרופ וכאשר אני מאיץ או מאזן את הכלי הפרופ מקבל מעין "בטן" רגעית לכמה עשיריות שניה ואז הדיסקה חוזרת להיות ישרה. לדעתי פה קבור כלב קטן.
נקודה טובה להתחלה היא להעתיק פרופ סביר דוגמת APC ולתבנת אותו, לייצר 4 חתיכות ולראות אם יש שינוי בהתנהגות הכלי מבחינת יציבות וזמן טיסה שנובעת רק מקשיחות הפרופים ולא משינוי אוירודינאמי. אם אוכיח שאכן יש שיפור אז בתוספת של תכנון פרופ חדש-ייעודי השיפור יהיה ניכר.
בנוסף כמו שדני אמר הפרשי המשקל עשויים לתרום להחשה מהירה יותר של הפרופ וכתוצאה מכך שליטה בסלד יותר מדוייק.

איתן, תבנתת פעם פרופ APC SF? חושב שזה מסובך?

eitan-ro
31-03-2011, 09:45:11
לא תיבנתתי, אבל עושים את זה באותה שיטה וזה ממש לא קשה

Observer
01-04-2011, 18:11:00
צ'אוביי

1+

מסתבר שיש אנשים עם עודף זמן פנוי, -אני שכחתי מה זה.
מעיין, תקרבן ת'כינור קודם.