PDA

צפייה בגרסה מלאה : זהירות! טיסן נפל היום באמצע כביש 431

sharonarn
09-04-2011, 11:54:10
היום בשעה 11 בערך נפל טיסן כנראה fpv באמצע כביש 431 וחסם נתיב
הטיסן נפל באזור רמלה-רחובות

שימו לב היתה יכולה תאונה רצינית אם זה היה פוגע ישירות ברכב

guy1a
09-04-2011, 12:25:36
ממש ניפלא ..

עד שיזמברו לנו את התחת ...

לא טסים מעל אנשים / כבישים / בתים / ..

eitan-ro
09-04-2011, 12:54:35
שורש הבעיה נמצא בכל אותם מגיבים שמעודדים את אלה שמטיסים באמצע העיר, כמו למשל השירשור הזה (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=35819)- במקום להסביר לילד שלא יטיס בשכונת מגורים כל המגיבים חוץ ממני עודדו אותו לעשות את המעשה האידיוטי הזה!
כל ההטסות האלה זה לא פחות גרועות מלשחק ברולטה רוסית! בסוף זה רק עניין של זמן עד שמשהו יקרה ואז לא תהיה דרך חזרה וכולנו ניפגע מיזה!
אז אנא ממכם תפסיקו לעודד את האידיוטים האלה שמטיסים באמצע שכונת מגורים\עיר\סמוך לאיזור מגורים\כביש!!
איתן.

גיא חנוך
09-04-2011, 13:11:16
איתן , שים לב שמדובר בשוקפלייר מדפרון 3 מ"מ שמיועד לטוס בתוך אולמות או מקומות ללא רוח .
משקל הטיסה שלו נע סביב ה 130 גרם והוא טס בגובה 0 עם מהירות נמוכה יחסית .
בנוסף שים לב שבכל העולם מתקיימות תחרויות ומפגשים שכוללים הטסת 3D בתוך אולמות עמוסים באנשים וגם אם מישהו נפגע מאחד כזה (וזה עלול לקרות כי הייעוד של הטיסן הוא לטוס באולמות) זה לא אמור להסתכם ביותר ממכה יבשה או שריטה בהנחה שהוא לא מטיס אותו כמו פיילון.

מסוכן? כן . אבל הילד הטיס בגובה נמוך מאוד במהירות טיסה נמוכה בסביבה בלי אנשים .
אין מה להשוות את המצב להטסת FPV עם כלים ששוקלים כמה ק"ג בגובה של עשרות מטרים וטסים הרבה יותר מהר . לא צריך להיות פיזיקאי בשביל להבין את ההבדל.

לדעתי האישית סתם נטפלת אל הילד (ובאמת שאני מכבד אותך ואין לי פה שום כוונה להתכסח ) , יכולת באותו מצב להכנס לפורום FPV ולהכנס באנשים שם אחד אחד על הסרטונים השבועיים שלהם.

igalr
09-04-2011, 13:12:49
שורש הבעיה נמצא בכל אותם מגיבים שמעודדים את אלה שמטיסים באמצע העיר, כמו למשל השירשור הזה (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=35819)- במקום להסביר לילד שלא יטיס בשכונת מגורים כל המגיבים חוץ ממני עודדו אותו לעשות את המעשה האידיוטי הזה!
כל ההטסות האלה זה לא פחות גרועות מלשחק ברולטה רוסית! בסוף זה רק עניין של זמן עד שמשהו יקרה ואז לא תהיה דרך חזרה וכולנו ניפגע מיזה!
אז אנא ממכם תפסיקו לעודד את האידיוטים האלה שמטיסים באמצע שכונת מגורים\עיר\סמוך לאיזור מגורים\כביש!!
איתן.

צודק אסור להטיס טיסן של 170 גרם במגרש חניה ריק כי הוא יכול ליפול על כביש 431.
את הטיסן הזה מותר להטיס רק באולם סגור עם עשרות צופים ומטיסים אחרים על הקווים.

igalr
09-04-2011, 13:16:40
עדין לא ידוע מה נפל ואיפה נפל

אבל כמעט כל מנחת (מאושר או לא מאושר) בארץ נמצא מאות מטרים ספורים מכביש כזה או אחר
כך שיכול לקרות בכל מקום בארץ בלי קשר למטיס או סוג הטיסן.

haimgil
09-04-2011, 13:27:19
איתן.

יש לי רעיון אולי נבוא להטיס איתך כולנו .בשטח שלך שהוא הכי בטוח בעולם.

גיא חנוך
09-04-2011, 13:27:20
המחלף הזה נמצא לא רחוק ממנחת נען , באמת יש סיכוי סביר שהוא בא משם

i3d
09-04-2011, 14:19:35
אדון איתן היקר, אין צורך לדבר כך אפילו שהילד לא הטיס בשטח מסודר אלא בשכונה שלו הוא דאג שלא יהיו אנשים ושהוא יהיה לבד בסביבה.

מה גם שאני בניתי לו את הטיסן ששוקל 132 גרם אם תעשה את המכפלה הפשוטה של מהירותXמשקל של הטיסן הטס נגיד במהירות של 10 קמ"ש לא תקבל עוצמת פגיעה יותר גדול מי קילו אחד ו 320 גרם. אני חושב שבאגרוף של אדם מבוגר יש הרבה יותר עוצמה מקילו וקצת, מה גם שאני אישית עצרתי מנוע של טיסן כזה ביד ובקושי המנוע גרם לי לכאב.

לסיכום באמת התחום שלנו מסוכן ויש אנשים שלא שומרים אבל יש מיקרים שאין שליטה בכלי אני בטוח שלפחות פעם אחת יצא לך לחוות מצב של הפרעות רדיו וזה באמת מצב שאין לך מה לעשות בו ולהיתפלל לה' שיעזור.

אליעד.

tomer_inbar
09-04-2011, 14:33:50
אגרוף טוב של מתאגרף מקצועי יכול להגיע לעומס של עד 300 ק"ג באיזור ממוקד.
אגרוף של קילו זה כמו אגרוף של ילד קטן לכרס של איש מבוגר.

eitan-ro
09-04-2011, 14:37:14
איתן , שים לב שמדובר בשוקפלייר מדפרון 3 מ"מ שמיועד לטוס בתוך אולמות או מקומות ללא רוח .
משקל הטיסה שלו נע סביב ה 130 גרם והוא טס בגובה 0 עם מהירות נמוכה יחסית .
בנוסף שים לב שבכל העולם מתקיימות תחרויות ומפגשים שכוללים הטסת 3D בתוך אולמות עמוסים באנשים וגם אם מישהו נפגע מאחד כזה (וזה עלול לקרות כי הייעוד של הטיסן הוא לטוס באולמות) זה לא אמור להסתכם ביותר ממכה יבשה או שריטה בהנחה שהוא לא מטיס אותו כמו פיילון.

מסוכן? כן . אבל הילד הטיס בגובה נמוך מאוד במהירות טיסה נמוכה בסביבה בלי אנשים .
אין מה להשוות את המצב להטסת FPV עם כלים ששוקלים כמה ק"ג בגובה של עשרות מטרים וטסים הרבה יותר מהר . לא צריך להיות פיזיקאי בשביל להבין את ההבדל.

לדעתי האישית סתם נטפלת אל הילד (ובאמת שאני מכבד אותך ואין לי פה שום כוונה להתכסח ) , יכולת באותו מצב להכנס לפורום FPV ולהכנס באנשים שם אחד אחד על הסרטונים השבועיים שלהם.

זאת המחשבה המוטעית של המון אנשים - המשקל של הטיסן והטיסן לא הם הבעיה! הבעיה היא במנוע שמסתובב בכמה מאות\אלפי סל"ד! מספיק שבטעות הפרופלור יכנס לעין במהירות סיבוב שלו (אפילו שהוא שהפרופ שוקל 5 גרם) כדי לגרום לנזק בלתי הפיך!
אני "נטפל" רק לילד הזה כי במקרה השירשור הזה היה לי בראש והבאתי אותו בתור דוגמה, אבל יש מספיק דבילים שמטיסים בכיכר העיר בת"א ועוד מקומות כאלה ואחרים!

צודק אסור להטיס טיסן של 170 גרם במגרש חניה ריק כי הוא יכול ליפול על כביש 431.
את הטיסן הזה מותר להטיס רק באולם סגור עם עשרות צופים ומטיסים אחרים על הקווים.

כשמטיסים באולם עם עשרות אנשים זה אומר שיש מפגן\תצוגה כלשהי, ובמקרים כאלה מגדירים למטיסים קווים שמעבר אליהם הם לא מטיסים ולא מתקרבים כדי למנוע את התאונות האלה.
לגבי המטיסים שגם נמצאים באיזור - הם מודעים לסיכון בניגוד לאלפי המכוניות שנוסעות על כביש 431 במהירות של למעלה מ100 קמ"ש.

דוד פלד
09-04-2011, 14:42:59

גם את זה מערכת כיפת הברזל הפילה?:eek:

igalr
09-04-2011, 14:47:49
איתן
הטענה שלך ל "סיכון מרצון" היא טענה מעניינת אבל לא רלוונטית לילד שהטיס במקום שבו אין אנשים בכלל.

לעניין כביש 431 ומה שקרה שם אם בכלל קרה שם משהו אפשר להעלות ספקולציות מכל מיני סוגים יכול להיות שמדובר על דאון טרמיקות שברח
או חלילה DLG שעלה לגובה 100 מטר ועקב תקלה כלשהי נסחף
או אולי הצבא ביצע ניסוי כלשהו על תדר 40MHZ האסור לשימוש שלנו

וגם יכול להיות שילד הטיס טיסן של 100 גרם שנפל על הכביש.
תאוריות אפשר להעלות ככל העולה על הדמיון החופשי
אבל לקשר שני דברים לא קשורים במיוחד שלא יודעים מהו הדבר השני זה ממש לא רציני.

גיא חנוך
09-04-2011, 14:48:13
מנועים שעובדים על סל"ד נמוך ועין שהיא אחוז קטן מאוד משטח גוף האדם מוכיחים שוב שהביקורת איזה צריכה לבוא עבור מטיסי השוקפליירים שנועדו לתת מענה למטיסי ה 3D שרוצים להטיס בסלון , ברחוב ובאולמות.

אם יש לך ביקורת כלפי מטיסים אחרים בבקשה תקשר לשרשורים שלהם ולא של הילד הזה , מה גם שמנהל פורום מכובד כמו EFLY מכנה אותו אידיוט ואחרים בתור אידיוטים ודבילים זה לא מוסיף כלל.

roydor
09-04-2011, 15:03:50
תחשבו על זה: נהג שנבהל מטיסן (אפילו קטנטן) שמגיע לקראתו בהפתעה, מסיט את ההגה וגורם לתאונה עם הרוגים...

זה לא המשקל ולא המדחף, זו העובדה שמקומו של הטיסן במנחת, ומקומו של הרכב על הכביש, ואם מערבבים בין השניים עלול להיגרם ארוע לא נעים (בלשון המעטה).

קו תחתון, זו אחריותנו כמטיסים להטיס לפי אמות מידה הגיוניות למען שמירה על בטחוננו וביטחון סביבתינו, טיסן שלא מתאים למזג האוויר, שישאר על הקרקע. טיסן שלא מתאים לטיסה בטווח גדול, שישאר קרוב.
הבעייה היא שקיימים כיום הרבה מטיסים "מופרעים" ו"מתפרעים" שלפעמים מקטינים את הראש וחורגים מגבולות הטעם הטוב. את המחיר נשלם כולנו ולכן זו אחריותנו לעצור אותם בזמן, להעיר להם ולחנך אותם.

מציע ללמוד מהמקרה ולהפעיל את הראש, לא טסים במודע מעל אנשים, בניינים וכבישים. מוצאים שטחים מרוחקים, במידה ולא קיימים אז מפעילים גזרות אסורות לטיסה במנחת על מנת לצמצם סיכוי לתאונות.

רועי

tamos
09-04-2011, 15:16:23
roydor, נורא פשוט להגיד כזה דבר.
המקרה הוא טעות, יכול להיות שהוא הטיס בתוך שטח חקלאי שרחוק קילומטרים מהכביש, ופתאום נכבה לו הרדיו. מה אפשר לעשות?
טועיות קורות.
אבל מנגד זה יכול להיות טייס FPV שבא לצלם סרטון כאילו הוא BLACKSHEEP-ISRAEL, בא לעשות פוזות, ונתקע בתוך הכביש/איבד תמונה/רדיו/מנוע.
הקיצר, צריך להזהר, ולא כל התאונות הם בכוונה או חוסר תשומת לב, צריך לבדוק את המקרה.
אני מאמין שאת הלקח שלו הוא למד...

igalr
09-04-2011, 15:47:18
מישהו כבר יודע מה קרה ?
או שכל המסקנות/המלצות בשרשור הזה הם על בסיס השערות וניחושים ?

eitan-ro
09-04-2011, 17:25:50
איתן
הטענה שלך ל "סיכון מרצון" היא טענה מעניינת אבל לא רלוונטית לילד שהטיס במקום שבו אין אנשים בכלל.

לעניין כביש 431 ומה שקרה שם אם בכלל קרה שם משהו אפשר להעלות ספקולציות מכל מיני סוגים יכול להיות שמדובר על דאון טרמיקות שברח
או חלילה DLG שעלה לגובה 100 מטר ועקב תקלה כלשהי נסחף
או אולי הצבא ביצע ניסוי כלשהו על תדר 40MHZ האסור לשימוש שלנו

וגם יכול להיות שילד הטיס טיסן של 100 גרם שנפל על הכביש.
תאוריות אפשר להעלות ככל העולה על הדמיון החופשי
אבל לקשר שני דברים לא קשורים במיוחד שלא יודעים מהו הדבר השני זה ממש לא רציני.

אתה צודק לחלוטין בזה שאי אפשר למנוע את כל המקרים ותמיד יכול טיסן כלשהו בין אם הוא דאון או ממונע לאבד שליטת רדיו ולטוס ללפלנד, אבל העניין הוא למזער עד כמה שניתן את הסיכוי שזה יקרה... ואני חושב שתסכים איתי שהטסה סמוך לכביש ועל אחת כמה וכמה בתוך עיר (אם כל ההפרעות האלקרומגנטיות) רק מגבירים את הסיכויים שמשהו יקרה.
לידעתיך 2 דברים: 1. גם 72צגה הרץ בשימוש צבאי. 2. לא כל תדרי ה40 מגה הרץ לא חוקיים (כמו גם ה-50 מגה הרץ וה35 מגה הרץ)

מנועים שעובדים על סל"ד נמוך ועין שהיא אחוז קטן מאוד משטח גוף האדם מוכיחים שוב שהביקורת איזה צריכה לבוא עבור מטיסי השוקפליירים שנועדו לתת מענה למטיסי ה 3D שרוצים להטיס בסלון , ברחוב ובאולמות.

אם יש לך ביקורת כלפי מטיסים אחרים בבקשה תקשר לשרשורים שלהם ולא של הילד הזה , מה גם שמנהל פורום מכובד כמו EFLY מכנה אותו אידיוט ואחרים בתור אידיוטים ודבילים זה לא מוסיף כלל.

יש לי ביקורת גם למטיסים אחרים לא פחות מהביקורת שיש לי לילד הזה, ומה לעשות שאנשים חסרי אחריות בקנה מידה כזה הם לא יותר מאידיוטים כמעט כמו כאלה שהולכים עם נשק טעון!

מישהו כבר יודע מה קרה ?
או שכל המסקנות/המלצות בשרשור הזה הם על בסיס השערות וניחושים ?

אני לא חושב שזה משנה מה בדיוק היה שם... מה שמשנה זה שטיסן (ולא משנה איזה וכמה הוא שוקל) נפל על הכביש והיה יכול לגרום לתאונה קטלנית. זה באחריות ובאינטרס של כולנו למנוע מדברים כאלה לקרות!

איתן.

Liav
09-04-2011, 17:51:01
בינתיים הכל ספקולציות - לאף אחד אין מושג איך הטיסן הגיע לכביש, בין אם מדובר במטיס רשלן שהטיס ליד הכביש, או בתקלה שגרמה לטיסן לאבד שליטה ולטוס ממנחת מורשה עד הכביש.
חבל לטחון מים.

ובנוגע לעניין רמת הסיכון בטיסנים קטנים -
הסרטון הבא שפורסם פה בפורום מדגים כמה זה מסוכן ולא נעים, אפילו שמדובר בטיסן קטן וקל.
הסרטון (http://www.flix.co.il/tapuz/showVideo.asp?m=3528694)
ההודעה שפורסמה בפורום (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=18271)

haimgil
09-04-2011, 18:03:54
זהו הגעתי למסקנה.מכוון שמשעמם מאוד ואין שירשורים מעניינים להגיב עליהם וכבר הגבנו כימעט על כולם לא נותר אלא להגיב לשירשור הזה.כולם צודקים אבל אין מי שיצדיק אותכם.:D

mixerfix
10-04-2011, 05:50:31
מה גם שאני בניתי לו את הטיסן ששוקל 132 גרם אם תעשה את המכפלה הפשוטה של מהירותXמשקל של הטיסן הטס נגיד במהירות של 10 קמ"ש לא תקבל עוצמת פגיעה יותר גדול מי קילו אחד ו 320 גרם. אני חושב שבאגרוף של אדם מבוגר יש הרבה יותר עוצמה מקילו וקצת, מה גם שאני אישית עצרתי מנוע של טיסן כזה ביד ובקושי המנוע גרם לי לכאב.

אליעד.

אתה מדבר שטויות. אנרגיית התנגשות היא לא מכפלה ישירה, אלא ריבוע מהירות כפול חצי מסה. ז"א, שהטיסן שבנית מתנגש באנרגיה של 0.5 joule.

שזה בערך כדור טניס במהירות 6-7 קמ"ש.

מרק

roydor
10-04-2011, 12:17:35
roydor, נורא פשוט להגיד כזה דבר.
המקרה הוא טעות, יכול להיות שהוא הטיס בתוך שטח חקלאי שרחוק קילומטרים מהכביש, ופתאום נכבה לו הרדיו. מה אפשר לעשות?
טועיות קורות.
אבל מנגד זה יכול להיות טייס FPV שבא לצלם סרטון כאילו הוא BLACKSHEEP-ISRAEL, בא לעשות פוזות, ונתקע בתוך הכביש/איבד תמונה/רדיו/מנוע.
הקיצר, צריך להזהר, ולא כל התאונות הם בכוונה או חוסר תשומת לב, צריך לבדוק את המקרה.
אני מאמין שאת הלקח שלו הוא למד...

על מנת להבהיר את כוונתי, לא הגבתי לארוע עצמו, אני לא מכיר ולא מתיימר להכיר את הפרטים, הגבתי לאופי שבו חלק משמעותי מכלל הטיסנאים נוטים להטיס, תוך אי התחשבות בסיכונים המובנים והבסיסיים שבספורט שלנו.

אני למדתי להטיס בחו"ל. איפה שלמדתי להטיס היה קו על הקרקע שסימן איזור אסור לטיסה. מטרת הקו היתה למנוע מהמטיסים להטיס מעל הראש שלהם ושל אחרים. מי שהיה עובר את הקו היה מקבל התרעה, בהתרעה שלישית אתה הולך הביתה!
זה לא סותר את העובדה, שבתקלה הטיסן יכול להסחף מעבר לקו, אך רב התאונות הנגרמות מאיבוד שליטה או איבוד קשר עם הטיסן ואפילו במקרים של כשל חומרתי כל שהוא, מסתיימים בנפילת הטיסן בשטחים פתוחים. צמצום המרחב האווירי של הטיסנים מקטין את הסיכוי לנפילתם בתוך המרחב האסור.

אני מצפה מטיסנאים לקחת אחריות על מה שעולה לאוויר ועל מה שיורד מהאוויר. אני מצפה מהטיסנאים שאני מטיס איתם שיקפידו שהציוד שלהם תקין, אני מצפה שיטיסו באחריות, אני מצפה שלפני שהם עושים באז בגובה נמוך שיתנו מבט לראות שאני לא בקו פגיעה, אני מצפה שיטיסו באופן שבמידה ותהיה תקלה אז לא יקרה אירוע שיסגור לי את השטח להטסה.

ביקשתי יותר מדי?

ואם טעויות קורות (או טועיות כפי שאתה קורה להן :p) ואנחנו מודעים לכך שהן קורות, אז מה לא הגיוני ומה כל כך נוראי לדרוש טיפה מודעות וזהירות?

ronmen
10-04-2011, 12:37:49
על מנת להבהיר את כוונתי, לא הגבתי לארוע עצמו, אני לא מכיר ולא מתיימר להכיר את הפרטים, הגבתי לאופי שבו חלק משמעותי מכלל הטיסנאים נוטים להטיס, תוך אי התחשבות בסיכונים המובנים והבסיסיים שבספורט שלנו.

אני למדתי להטיס בחו"ל. איפה שלמדתי להטיס היה קו על הקרקע שסימן איזור אסור לטיסה. מטרת הקו היתה למנוע מהמטיסים להטיס מעל הראש שלהם ושל אחרים. מי שהיה עובר את הקו היה מקבל התרעה, בהתרעה שלישית אתה הולך הביתה!
זה לא סותר את העובדה, שבתקלה הטיסן יכול להסחף מעבר לקו, אך רב התאונות הנגרמות מאיבוד שליטה או איבוד קשר עם הטיסן ואפילו במקרים של כשל חומרתי כל שהוא, מסתיימים בנפילת הטיסן בשטחים פתוחים. צמצום המרחב האווירי של הטיסנים מקטין את הסיכוי לנפילתם בתוך המרחב האסור.

אני מצפה מטיסנאים לקחת אחריות על מה שעולה לאוויר ועל מה שיורד מהאוויר. אני מצפה מהטיסנאים שאני מטיס איתם שיקפידו שהציוד שלהם תקין, אני מצפה שיטיסו באחריות, אני מצפה שלפני שהם עושים באז בגובה נמוך שיתנו מבט לראות שאני לא בקו פגיעה, אני מצפה שיטיסו באופן שבמידה ותהיה תקלה אז לא יקרה אירוע שיסגור לי את השטח להטסה.

ביקשתי יותר מדי?

ואם טעויות קורות (או טועיות כפי שאתה קורה להן :p) ואנחנו מודעים לכך שהן קורות, אז מה לא הגיוני ומה כל כך נוראי לדרוש טיפה מודעות וזהירות?

כל מילה בסלע

חזי
11-04-2011, 10:53:26
יש עוד פרטים על המקרה ???
תמונה ???

אייל שפירא
11-04-2011, 13:10:30

איך הגיע לידיך המידע הזה, והאם יש לו איזשהו ביסוס מלבד ההודעה הזו שלך?

sharonarn
11-04-2011, 15:07:35
הטיסן נראה על ידי קרוב משפחה שנסע שם באותה שעה