PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה מנוע בפנים או בחוץ?

אליקופטר
13-04-2011, 18:52:29
ערב טוב,

סיימתי לבנות לבן שלי דאון חוגים פשוט גוף בלזה כנף 1.8 מטר.

קניתי מנוע טורניגי ,השאלה היא היכן עדיף להרכיב את המנוע בפנים או בחוץ?

מבחינה אסטטית אני מעדיף בפנים כמו כן כך המנוע מוגן יותר ,הספק שנותר לי הוא ענין הקרור(למרת שחורי קרור איורור יעשו את העבודה ) ולכן שקלתי אולי להרכיבו בחוץ.

מה עדיף ?

תודה.

valaza
13-04-2011, 19:12:13
גם אם לא יהיה עליו יותר מדי עומס הוא לא יתחמם...

umbo
13-04-2011, 19:18:09
זה דאון !!! הוא צריך להיות עד כמה שאפשר נקי מבחינה אוירודינמית - המנוע בפנים, עם ספינר ובלי גורמי התנגדויות מיותרים.
מה גם שבדאון זמן הפעלת המנוע יחסית קצר, הוא כמעט לא מתחמם ואז גם יש לו הרבה זמן להתקרר.

אליקופטר
13-04-2011, 19:20:39
תודה, אני מקווה שמרכז הכובד לא יאלץ אותי להרכיבו בחוץ.

גיא חנוך
13-04-2011, 22:44:51
כמו ש UMBO אמר אני מסכים בכל מילה
גרר בדאונים מורגש במיוחד ואין צורך במנוע פועל רוב הזמן.
חורי אוורור מומלצים מניסיון שלי הם כל אלה:
1.חור אוורור בקדמת הספינר (לא זוכר את שם היצרן אבל הוא גרמני :) , היו לי גם דאונים שוויתרתי על הספינר הזה והשארתי רק את החורים בפייר וול)
2. חוריי אוורור בפייר וול
3. חורי אוורור בצידי המנוע (לא צריך גדולים )
4. חור יציאת אוויר גדול פי 3 מאזור הכניסה (ניתן לפצל אותו וכמובן קח בחשבון גם את החורים שיש בסוף הגוף ברוב הדאונים )

גיא חנוך
13-04-2011, 22:51:52
גם אם לא יהיה עליו יותר מדי עומס הוא לא יתחמם...

נכון שמנוע ללא עומס לא מתחמם הרבה אבל צריך לקחת בחשבון ש:
1. מנוע גדול יותר שלא יתאמץ גם ישקול יותר ויגדיל את כל המערכת החשמלית, אם הוא ישאר עם אותו מנוע ורק יקטין פרופ הדחף יפגע
2. בקר שלא מקבל קירור לא יספק אפילו 4\3 מההספק שרשום עליו (אני אישית משכתי השבוע 15 אמפר מבקר סיני שרשום כ 10 אמפר אחרי שהורדתי לו את השרינקים ומיקמתי אותו במקום שנותן מקסימום קירור)
3. ברגע שאין קירור גם הסוללה , הסרוואים והמקלט מתבשלים.

valaza
14-04-2011, 02:59:44
נכון שמנוע ללא עומס לא מתחמם הרבה אבל צריך לקחת בחשבון ש:
1. מנוע גדול יותר שלא יתאמץ גם ישקול יותר ויגדיל את כל המערכת החשמלית, אם הוא ישאר עם אותו מנוע ורק יקטין פרופ הדחף יפגע
2. בקר שלא מקבל קירור לא יספק אפילו 4\3 מההספק שרשום עליו (אני אישית משכתי השבוע 15 אמפר מבקר סיני שרשום כ 10 אמפר אחרי שהורדתי לו את השרינקים ומיקמתי אותו במקום שנותן מקסימום קירור)
3. ברגע שאין קירור גם הסוללה , הסרוואים והמקלט מתבשלים.

1. אני לא מאמין בדאונים עם מנוע קטנצ'יק שסוחב את הדאון לגובה סביר בטיפוס ארוך ומייגע, בדאון צריך להיות מורכב מנוע בגודל סביר, עם פרופ ארוך (ומתקפל). המנוע צריך לסחוב את הדאון בטיפוס של 45~ מעלות במשך 15-20 שניות וזהו, לפחות ל5 דקות הקרובות.
מה שאתה מתאר מזכיר לי את דאוני החוגים 180 ס"מ כנף ומשקל של 800 גרם עם מנועי COX (לפני שנים...) עד שהדאון היה עולה כבר היית מתייאש

2. אני חושב שרוב הבקרים יכולים לעמוד בקצת עומס ל15-20 שניות של טיפוס.

3. ברוב הטיסנים המערכת סגורה ללא איוורור, החל במקלט (עטוף בספוגים ושאר ירקות), וממשיך בסרוואים. אפשר גם ללכת לכיוון של סירות (מקלט סרוו וסוללות, ליפו במקרה של סירה חשמלית) יושבים בתא אטום לחלוטין.
בקיצור... זה לא מה שיהרוג את המקלט או הסרוואים.

גיא חנוך
14-04-2011, 08:47:55
1. אני לא מאמין בדאונים עם מנוע קטנצ'יק שסוחב את הדאון לגובה סביר בטיפוס ארוך ומייגע, בדאון צריך להיות מורכב מנוע בגודל סביר, עם פרופ ארוך (ומתקפל). המנוע צריך לסחוב את הדאון בטיפוס של 45~ מעלות במשך 15-20 שניות וזהו, לפחות ל5 דקות הקרובות.
מה שאתה מתאר מזכיר לי את דאוני החוגים 180 ס"מ כנף ומשקל של 800 גרם עם מנועי COX (לפני שנים...) עד שהדאון היה עולה כבר היית מתייאש

2. אני חושב שרוב הבקרים יכולים לעמוד בקצת עומס ל15-20 שניות של טיפוס.

3. ברוב הטיסנים המערכת סגורה ללא איוורור, החל במקלט (עטוף בספוגים ושאר ירקות), וממשיך בסרוואים. אפשר גם ללכת לכיוון של סירות (מקלט סרוו וסוללות, ליפו במקרה של סירה חשמלית) יושבים בתא אטום לחלוטין.
בקיצור... זה לא מה שיהרוג את המקלט או הסרוואים.

בוקר טוב
גם אם זאת דקה עבודה , צריך לאוורר . ולא כל כך מובן לי מתי בדיוק הזכרתי דאון חוגים או משהו שדומה להם. אין טעם לשים מנוע ששוקל 20 גרם יותר ולא לשים את הפרופ המקסימלי רק כדי לא לעשות כמה חורי אוורור:confused:
גם אם בקר יעמוד בעומס בלי קירור אתה מקצר לו את החיים ולהגיד לי זה עובד אז זה טוב זה לא מספק אותי.
טיסן חשמלי אטום ללא אוורור? עד היום לא ראיתי אחד כזה שמגיע ככה מחברה אז אתה טועה... במקרה אני מתעסק גם עם סירות ותתפלא כמה מים עוברים בבקר , במנוע, ובתושבת המנוע כדי שהחום לא יגיע לשאר הרכיבים... אצלי בסירה גם שיניתי את קווי המים לקירור מקסימלי.

wind556
14-04-2011, 09:29:02
כמובן שמנוע פנימי
צריך רק לבחור את הסט אפ הנכון ולדאוג לאיוורור מינימלי

גם אני מעדיף מנוע חזק וטיפוס בריא על פני מנוע עייף וטיפוס עצל. בסופו של דבר במנוע חלש אתה סוחט יותר סוללה, "תופר מדרגות" , ומאמץ את המערכת לאורך זמן רב יותר.

שים תמונה של הדאון, שנהנה....

valaza
14-04-2011, 13:51:44
בוקר טוב
גם אם זאת דקה עבודה , צריך לאוורר . ולא כל כך מובן לי מתי בדיוק הזכרתי דאון חוגים או משהו שדומה להם. אין טעם לשים מנוע ששוקל 20 גרם יותר ולא לשים את הפרופ המקסימלי רק כדי לא לעשות כמה חורי אוורור:confused:
גם אם בקר יעמוד בעומס בלי קירור אתה מקצר לו את החיים ולהגיד לי זה עובד אז זה טוב זה לא מספק אותי.
טיסן חשמלי אטום ללא אוורור? עד היום לא ראיתי אחד כזה שמגיע ככה מחברה אז אתה טועה... במקרה אני מתעסק גם עם סירות ותתפלא כמה מים עוברים בבקר , במנוע, ובתושבת המנוע כדי שהחום לא יגיע לשאר הרכיבים... אצלי בסירה גם שיניתי את קווי המים לקירור מקסימלי.

טוב זה נהיה כבר דיבור פוליטי:)
וכל אחד יעמוד על שלו בכל מקרה
נעצור את זה כאן?

גיא חנוך
14-04-2011, 17:32:50
טוב זה נהיה כבר דיבור פוליטי:)
וכל אחד יעמוד על שלו בכל מקרה
נעצור את זה כאן?

מבחינתי זה היה דיון שכל אחד הביע את דעתו , לא יותר מזה :) , עצרתי.