PDA

צפייה בגרסה מלאה : זהירות! לינקים בעייתים ב TopSky2

MDreamer
16-04-2011, 20:05:41
היי,

ביום שישי הלכתי להטיס עם כנופיית דור. אחרי 45 דקות של הטסה מהנה זרקתי את הדסיקוס שמעתי "תאק" מאוד מפחיד ולא בריא וצפיתי בדיסקוס האהוב שלי של עושה מסלול באליסטי תוך כדי גלגול לתוך האדמה. אני לא יודע איך אבל בשניה האחרונה במקום להתנגד לגלגול המשכתי אותו והצלחתי להנחית אותו בשלום. אין נזק מלבד לינק פלסטיק שבור. היה הרבה מזל.

פין המתכת שנועל את לינק הפלסטיק שבר את דרכו החוצה דרך הלינק. ומאזנת אחת השתחררה לגמרי בזמן הזריקה.

אחרי 36 שעות בעזרתו האדיבה של המומחה מרחובות (איתן, תודה!) הדאון שוב מבצעי. כל מערכת הלינקים פושרודים הוחלפה בפלדה קפיצית מכופפת עם נעילה. אני כבר לא סומך על הלינקים.

גיל, רונן ואיתן ראו את הנזק וכולנו הסכמנו שהבעיה היא בפלסטיק.. אני לא יודע אם זה רק אצלי, אני לא יודע אם הפלסטיק לא באיכות מספיק טובה, אני לא יודע אם בנחיתה הקודמת הוא לא חטף מכה שלא שמתי לב אליה.. מה שאני כן יכול הלגיד שתבדקו טוב טוב את הלינקים שמקבלים עם הקיט.. שלי היום הוחלפו.

מעיין

Gil
16-04-2011, 21:07:54
שלום,

אכן הלינק פלסטיק נקרע, ואם תוכל לתת תמונה של הלינק זה יכול לעזור.

בגירסת הטופסקי שלי הלינק פלסטיק בצע לבן לעומת שחור כפי שהגיע עם הדאונים האחרונים.

בהחלט יכול להיות שיש הבדל בטיב החומרים, והייתי ממליץ למי שיש לינק פלסטיק שחור פשוט לוותר עליו ולעשות לינק Z

כל זה מצד אחד לעומת מצד שני אפשר להסתכל על הכישלון של הלינק כמנגנון הגנה כזה שאילו היה יותר חזק המאזנת היתה נשברת בנחיתה לא רכה.

לכן צריך לעשות את השיקול לכאן ולכן.

eitan-ro
16-04-2011, 21:41:03
אחרי שראיתי את הלינק, אין ספק שמדובר בכשל לא מובנה בלינק עצמו והוא כנראה נובע מיזה שכל החיבור מסתמך על הגמישות של הפלסטיק שבמקרה של מעיין לא הספיקה! אני אישית היתי ממליץ בחום רב לכל מי שהשתמש בלינקים המסופקים עם הקיט להחליף אותם בהקדם! למעיין היה מזל גדול והטיסן שלו שרד בלי שריטה, בפעם הבאה רוב הסיכויים שזה ייגמר שצורה פחות נעימה.

גיל - אי אפשר לעשות תמונות של הלינק מהסיבה שהוא הושמד טוטאלית!

MDreamer
16-04-2011, 22:40:30
שלום,

אכן הלינק פלסטיק נקרע, ואם תוכל לתת תמונה של הלינק זה יכול לעזור.

בגירסת הטופסקי שלי הלינק פלסטיק בצע לבן לעומת שחור כפי שהגיע עם הדאונים האחרונים.

בהחלט יכול להיות שיש הבדל בטיב החומרים, והייתי ממליץ למי שיש לינק פלסטיק שחור פשוט לוותר עליו ולעשות לינק Z

כל זה מצד אחד לעומת מצד שני אפשר להסתכל על הכישלון של הלינק כמנגנון הגנה כזה שאילו היה יותר חזק המאזנת היתה נשברת בנחיתה לא רכה.

לכן צריך לעשות את השיקול לכאן ולכן.

גיל,

אין הבדל אם לינק כושל כמנגנון הגנה או שהמאזנת כולה כושלת.. התוצאה היא זהה. דאון מרוסק. ב 99 מתוך 100 מקרים מה שקרה לי בשישי היה מסתיים בטיסן שבור.

יסלח לי הסיני שבונה את דאוני ה TOPSKY2 המעולים אבל קצת קשה לי להאמין שהוא עושה אנליזת חוזקים למאזנת מול יציקת הפלסטיק של הלינק ובוחר מה יכשל ראשון:rolleyes:

כדי להוציא את הלינקים הקודמים היינו צריכים לחתוך\לכרסם\לחמם אותם והם כבר לא ברי צורה שמאפשרת זיהוי

מעיין

Liav
17-04-2011, 12:51:58
אוף! :mad: באסה לעשות שינויים בטיסן... (אבל זה עדיף מאשר שיתרסק ואז לבצע את השינויים).

אני השתמשתי רק ב-2 לינקים - בחיבור לסרוו בלבד - ולכן אצטרך גם לבצע שדרוג.

מה הייתם ממליצים לי לעשות?
להסיר את הלינק ולהוסיף מוט פלדה בחלק הקידמי (כמו בחיבור להורן של המאזנת)?
או פשוט להחליף את כל הפושרוד במוט פלדה חדש (חתיכה אחת)?
אם עדיף מוט פלדה חדש, באיזה עובי פלדה מומלץ להשתמש?

http://lh3.ggpht.com/_btjoWt5H21s/TN2-YOz9jtI/AAAAAAAACxg/ClhNgbucxmg/s768/DSCF6731.JPG

roydor
17-04-2011, 14:55:36
אישית אני אוהב מוט קרבון עם סיומות של פלדות.
אני עושה בצד אחד כיפוף Z (בצד של הסרוו) ובצד השני את החיבור הבא:
http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=39961&d=1299095956

Liav
17-04-2011, 15:04:02
רועי, אפשר קצת יותר פירוט?
המוט קרבון חלול? מה הקוטר הפנימי והחיצוני?
עובי הפלדות הוא 0.8 מ"מ?
ואיך הן מחוברות?

על סמך התמונה, נראה לי שהאחת נמצאת בתוך המוט (מניח שהוא חלול) ומולחמת (נראה כאילו יש גוש בדיל בקצה),
והפלדה השניה מודבקת עם דבק מהיר + ליפוף קוולאר.

Gil
17-04-2011, 15:09:45
מעין:
אלו הלינקים שיש אצלי שעברו התעללות לא קטנה לאורך זמן רב

כפי שניתן לראות הם בצבע לבן ולדעתי הסידרה הזו הרבה יותר מוצלחת מהסדרה השחורה.

אני נוטה להמליץ על החלפה שלהם באחת השיטות שתמצאו לנכון, ולא חסרות שיטות.

http://www.efly.co.il/forums/attachment.php?attachmentid=29918&d=1281486235

danile80
17-04-2011, 18:50:37
אהלן
הנה הגרסה שלי, מחזיקים התעללויות ונחיתות קשות ללא בעיה.
מוט קרבון שסופק עם הקיט. קורת אלומיניום בעובי 1.5 מ"מ. מצד אחד מכופפת ב-ח ומושחלט לתוך האוזן של הסרוו. מצד שני יש רק ר המותאמת בארוך להורן. הנעילה בצד ההורן מתבצעת ע"י בידוד חשמלי עם ציאנו (לא בידוד מתכווץ אלה פשוט בידוד מכבל).
החיבורים בין האלומיניום לקרבון מתבצעים ע"י חיספוס, ציאנו סמיך ובידוד מתכווץ עליהם (הבידודים הכחולים).
ב- SG שבניתי לאחרונה יש את אותו הדבר, עובד יופי.

דני

roydor
17-04-2011, 20:46:58
ליאב,

המוט חלול אבל השיטה עובדת מצוין גם במוט מלא (פשוט מודבק מבחוץ במקום מבפנים)
הפלדה היא פלדה 0.8, המוט הוא 2 מ"מ מלא (בשום אופן לא פחות) או 2.5 מ"מ (ומעלה) חלול.
אין שום בדיל, רק דבק, מוט אחד מכופך בצורת L ומוט נוסף מודבק על מנת למנוע מהמוט הראשון להשתחרר באופן בלתי רצוני.
שני המוטות מודבקים עם מעט ציאנו. יש לשים עליהם חוט (תפירה או קוולר, התוצאה דומה) או בידוד מתכווץ ולהוסיף ציאנו דליל שמחזיק את הכול במקום.
הפעמים היחידות שראיתי את המחבר הזה משתחרר היו בעקבות ריסוקים, כשעושים נכון זה יוצא מעולה.

Liav
19-04-2011, 10:49:34
תודה דניאל ורועי.
מקווה שיצא לי לטפל בזה בזמן הקרוב