PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיסני "קומבינה"

valaza
30-04-2011, 19:33:26
ככה אני מגדיר את כל טיסני הפוליגל\קלקר\קאפה שלוקח עד כמה שעות לבנות ונראים כמו.... קומבינה אחת גדולה
ברמת העקרון, אני לא מחבב טיסנים כאלו
כמה שנים אחורה אהבתי את הקונספט של "לקפל פוליגל, לזרוק פנימה סרוואים וללכת להטיס", אך זה השתנה באיזושהי נקודה...
היום אני מתחיל להתרכך קצת, במיוחד לאור העובדה שאני פותח מדי פעם את "קופסת הקסמים"
ותמיד מוצא בתוכה כמויות של מקלטים, מנועים, סרוואים, בקרים ועוד

כל הציוד שוכח בחוסר מעש, אבוי לי, להשאיר ציוד לנוח ככה, חלקו נח כבר שנים:(

מה דעתכם? כדאי להיכנס חזרה לעסקי ה"קומבינה"???
ועל איזה טיסנים אתם ממליצים? (אפשר פוליגל, קאפה,קלקר ואפשר שאר דברים שלא חשבתי עליהם...)
חשבתי לחתוך מקלקר כנפיים ל2 זאגים לקרבות וכו.... מה דעתכם?

wind556
01-05-2011, 10:30:45
אם תבנה את הבז, ותבנה מדוייק, תבין שזה משהו אחר
זה לא מוגי ....
יש כבר כמה אנשים שהטיסו אותו ונשארו עם פה פעור.
פרטים עליו בחתימה שלי

אייל שפירא
01-05-2011, 10:39:52
מכל טיסני הקאפה שנתקלתי בהם עד היום המוצלחים ביותר הם האקסטרה 330, ה"מיג" (כמו של שחר Flying Student) והFireFly.
טיסני הפוליגל המוצלחים שראיתי הם המוגי והבז, ועדיין לא ראיתי במו עיניי אבל יש מוכשרים שמטיסים ממש "טריינרים" מפוליגל עם כנף פרופיל והכל.
אם יש לך דפרון או קלקר אני ממליץ על טיסן איטי ואירובטי ולא על טיסן מהיר שיתאדה בריסוק הראשון, שכן היתרון הגדול של החומרים האלה הוא שהם קלים יותר מקאפה ופוליגל, אבל החיסרון הוא שהם חד פעמיים.

יש המון תוכניות לבניה מפוזרות ברחבי הפורום, כאן יש שירשור אחד יחסית מרוכז לדוגמא:
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?16545-כמה-תוכניות-לדפרון

tisanir
01-05-2011, 12:47:48
לא היה ולא יהיה כמו מוגי מדוייק כטיסן "קומבינה".
באחריות ;)

valaza
01-05-2011, 13:22:09
מכל טיסני הקאפה שנתקלתי בהם עד היום המוצלחים ביותר הם האקסטרה 330, ה"מיג" (כמו של שחר Flying Student) והFireFly.
טיסני הפוליגל המוצלחים שראיתי הם המוגי והבז, ועדיין לא ראיתי במו עיניי אבל יש מוכשרים שמטיסים ממש "טריינרים" מפוליגל עם כנף פרופיל והכל.
אם יש לך דפרון או קלקר אני ממליץ על טיסן איטי ואירובטי ולא על טיסן מהיר שיתאדה בריסוק הראשון, שכן היתרון הגדול של החומרים האלה הוא שהם קלים יותר מקאפה ופוליגל, אבל החיסרון הוא שהם חד פעמיים.

יש המון תוכניות לבניה מפוזרות ברחבי הפורום, כאן יש שירשור אחד יחסית מרוכז לדוגמא:
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?16545-כמה-תוכניות-לדפרון

אני לא בכיוון של טיסני 3D קלילים, כאלה יש מספיק ברוך ה'...
יותר בכיוון של כנפיים מעופפות.

לגבי הבניה של המוגי\בז\.....

האם לדעתכם כדאי פוליגל או קלקר (במילים אחרות- כבד ופחות מדוייק או קל ויותר מדוייק)
אני לא בהכרח מחפש לבנות קליל כאן, לטיסנים מהירים משקל כן עושה טוב עד גבול מסויים (חדירות לרוח, אנרציה טובה)
לצורך העניין זמן\קושי הביצוע הוא לא פרמטר
גם "עמידות לקרקע" זה לא פרמטר, החוק הוא שאני בונה טיסן כדי שיטוס טוב, לא כדי שיתרסק טוב.

אני חושב כרגע על מוגי פוליגל אחד וזאגי קלקר אחד.

Shahars
01-05-2011, 13:23:27
אתה רוצה לבנות טיסן מהיר או איטי..?

יש ערימות של תוכניות פה:

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=703115
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=851608
http://www.rcgroups.com/foamies-scratchbuilt-428/

המיג כמו של שחר דגן מוצלח מאוד!

tisanir
01-05-2011, 13:27:53

האם לדעתכם כדאי פוליגל או קלקר (במילים אחרות- כבד ופחות מדוייק או קל ויותר מדוייק)
אני לא בהכרח מחפש לבנות קליל כאן, לטיסנים מהירים משקל כן עושה טוב עד גבול מסויים (חדירות לרוח, אנרציה טובה)
גם "עמידות לקרקע" זה לא פרמטר, החוק הוא שאני בונה טיסן כדי שיטוס טוב, לא כדי שיתרסק טוב.

מוגי מפוליגל עם תושבת אלומניום ומנוע "ערסי" טיימר זו הבחירה הנכונה.
זמן בנייה אם אתה מדייק הוא כשעתיים וחצי אם בזריזות אז אפשר גם בפחות משעה :)

wind556
01-05-2011, 13:37:32
לא היה ולא יהיה כמו מוגי מדוייק כטיסן "קומבינה".
באחריות ;)

ניר, זה לא נכון
מוגי זה אוריגמי פשוט ובסיסי נטול כל תכונות אוירודינאמיות, טס כמו לוח שטוח.
הבז זה טיסן עם פרופיל אוירודינאמי, מבנה נכון ומדוייק עם התנגדות נמוכה ביחס לעילוי, דבר שאי אפשר לאמר על שום מוגי.
אחד המבחנים של טיסן הוא בהתנהגותו ללא מנוע, ושם המוגי טס כמו מגהץ בעוד שהבז מסוגל אפילו לתפוס טרמיקה.
לא הטסת אותו מספיק, וכנ"ל כל שאר המשתתפים בפוסט הזה שרובם לא הטיסו אותו בכלל וחלקם אפילו לא ראו אותו טס
ההבדל בין הבז למוגי הוא כמו ההבדל בין AXN לבין פייק
פייק (למי שלא מכיר):
http://www.t9hobbysport.com/static/PikeF5J.asp

valaza
01-05-2011, 13:46:00
למוגי יש לי מנוע קצת יותר...... "בועט"

יש גם ערסי 2200 בצד
אבל נראה לי שאני אשמור אותו לצעצוע אחר:)

אייל שפירא
01-05-2011, 14:06:06
אחרי שראיתי את המוגי ואת הבז אני חושב שלבז יש יתרון באיכות הטיסה.
מוגי לא דואה טוב כמו הבז והעיוותים שהוא מקבל במהלך עבודתו כמעדר באדמות החקלאיות הביאו אותי להתייאש משלושה מוגים. לעומת זאת ראיתי בחור טוב שבנה בז במו ידיו לפי התוכניות של עודד ובגלל איזשהו ניתוק איבד אותו לטובת צלילה ספיראלית, וחוץ מהאלומיניום שמחזיק את המנוע ומעיכת הסוללה (שתי התופעות הלגיטימיות בריסוק כנף מעופפת) לא התנתקה שום הדבקה ולא זז אף סנפיר.

מצד שני מהירות הבניה\תיקון\שחזור\זריקה לפח ובניה מחדש של מוגי הופכים אותו לאטרקטיבי, בעיקר מול העובדה שהוא יכול לטוס בצורה יוצאת מן הכלל בידיים הנכונות (ויעידו על כך עשרות סיקסקים שכמעט חוו התקפי לב בימי געש העליזים).

tisanir
01-05-2011, 14:43:10
ניר, זה לא נכון
מוגי זה אוריגמי פשוט ובסיסי נטול כל תכונות אוירודינאמיות, טס כמו לוח שטוח.
הבז זה טיסן עם פרופיל אוירודינאמי, מבנה נכון ומדוייק עם התנגדות נמוכה ביחס לעילוי, דבר שאי אפשר לאמר על שום מוגי.
אחד המבחנים של טיסן הוא בהתנהגותו ללא מנוע, ושם המוגי טס כמו מגהץ בעוד שהבז מסוגל אפילו לתפוס טרמיקה.
לא הטסת אותו מספיק, וכנ"ל כל שאר המשתתפים בפוסט הזה שרובם לא הטיסו אותו בכלל וחלקם אפילו לא ראו אותו טס
ההבדל בין הבז למוגי הוא כמו ההבדל בין AXN לבין פייק
פייק (למי שלא מכיר):
http://www.t9hobbysport.com/static/PikeF5J.asp

אתה יכול להמשיך לפרסם את הבז שלך אבל את דעתי אתה לא תשנה.
הבז אכן טס טוב אבל בחיים לא יגיע לרמת טיסה של המוגי! כשאני מתכוון לטיסה זה ממש לא דאיה של כמה דקות באוויר אלר יותר לכיוון של טימרונים חריפים ותרגילים ב G גבוה.

אייל שפירא
01-05-2011, 14:47:27
אם עודד היה מטיס כמו ניר, ואם ניר היה בונה כמו עודד - היינו בטח מגיעים פה לפיתוח "סופר בז" שטס 150 קמ"ש, שורד גם דריסה ע"י טנק ולוקח כולה חצי שעה לבנות... :D

Shay
01-05-2011, 15:43:00
המוגי דואה מצויין, מניסיון עם יותר מ-1... תכבה מנוע תיישר כנף והטיסן כבר ינחת לאט ובלי פגע

wind556
01-05-2011, 17:15:00
ניר- כל מה שהמוגי יכול לעשות, הבז עושה יותר טוב. אין לך מספיק נסיון איתו, ועד כמה שאני יודע מלבד סיבוב של כמה דקות על שלי לא הטסת בז.
כשיהיה לך בז בנוי היטב, תוכל לעשות השוואות.
לי היו כמה וכמה מוגים, ואני חושב שהם היו בנויים הכי מדוייק שאפשר , ועדיין הם אפילו לא עומדים בצילו של הבז, ואפילו הפוגי שקדם לבז טס פי מאה יותר טוב מהמוגי.

שי-מה שאתה מתאר לא נקרא דאייה. עוד לא ראיתי מוגי עולה למעלה בטרמיקה(הבז עושה את זה גם במשקל של קילו), ויחס הגלישה שלו בערך 1:2. זה לא דאייה, זו שקיעה מסודרת.

אגב, ניתן לבדוק את זה בקלות בשטח: מכבים מנוע בשניהם באותו גובה ובאותו זמן ונראה מי יגיע ראשון לקרקע.....

אם תבנו בז ומוגי בעומס משטחים זהה, תקבלו שני טיסנים שאין בכלל מקום להשוואה ביניהם, וגם הבז עם עומס משטחים כפול ממוגי יטוס טיסה בהרבה יותר טובה מהמוגי.

אגב פירסום, אני לא מרוויח אגורה מזה שאנשים בונים בז או כל טיסן אחר שלי, ולא ממש איכפת לי מי יבנה מה, אבל ההמלצה שלי מקצועית ומדוייקת ומתבססת על עובדות ולא על הרגשות, תחושות או דעות לא מבוססות.

תשקיעו שניכם בבנייה של בז אחד, בחיים אחרי זה לא תחזרו למוגי הפרימיטיבי

Shay
01-05-2011, 18:24:18
המוגי לא מתוכנן לטרמיקות זה ממש (אבל ממש) לא דאון High-End זה טיסן פוליגל צ'וקומוקו שמבצע את התפקיד שלו בצורה מדהימה שלא לדבר על המחיר, פלטפורמה גמישה שניתן לשים עליה מגוון רחב של סטאפים ושתטוס נפלא גם אם לא השקעת בבנייה, ואת זה הוא עושה בצורה נהדרת. היו לי מוגים עם מנועי פארק פלייר 19 גרם עד מנועי ערסי טיימר וכולם טסו נהדר.

אייל שפירא
01-05-2011, 18:31:20
שי לי היו שני מוגים שבניתי אני ואחד שניר בנה לי ומכולם התבאסתי (למרות שזה של ניר היה יחסית מוצלח יותר)

Shay
01-05-2011, 18:33:46
ממה התבאסת בהם?

עריכה: גם המוגי הראשון שלי שנבנה בצורה איומה(איומה זה אנדרסטייטמנט) טס נהדר
נ.ב. שכחתי לציין גם אני חוויתי כשלון עם מוגי, המוגי כחולבן שלי זכה לזמן אוויר של 3 דקות עקב ריסוק בטסט והתפרקות הדבק שהחזיק בין השכבה העליונה לתחתונה)

wind556
01-05-2011, 21:27:22
המוגי לא מתוכנן לטרמיקות זה ממש (אבל ממש) לא דאון High-End זה טיסן פוליגל צ'וקומוקו שמבצע את התפקיד שלו בצורה מדהימה שלא לדבר על המחיר, פלטפורמה גמישה שניתן לשים עליה מגוון רחב של סטאפים ושתטוס נפלא גם אם לא השקעת בבנייה, ואת זה הוא עושה בצורה נהדרת. היו לי מוגים עם מנועי פארק פלייר 19 גרם עד מנועי ערסי טיימר וכולם טסו נהדר.

נכון מאד, מסכים איתך לכל מילה, והיו לי מספיק מוגים לדעת שאתה צודק.למעט דבר אחד: המוגי הכי טוב שקיים טס חביב, רחוק מאד מנפלא
אבל....
באותו תקציב בדיוק
מאותו פוליגל
עם אותו תקציב לסט אפ
רק עם פי שניים זמן עבודה
אתה מקבל טיסן שבכלל לא בקטגוריה של צ'וקומוקו ועושה הרבה מעבר למה שניתן לצפות מפוליגל מעופף.
ציפיתי ל"מוגי משופר" וקיבלתי טיסן מדהים שכל מי שבנה אותו עד היום פשוט מאוהב בו .
ואגב, רק בשביל הידע המקצועי, בין הגירסה הראשונה לאחרונה ביצעתי שינוי בעקימון התחתון של פרופיל הכנף, והשינוי בהתנהגות ובתיפקוד היה דרמטי, וזה שינוי מזערי ביותר.
תסיק מזה כמה שוני יש בינו לבין המוגי שאין לו פרופיל אוירודינאמי בכלל.

הסיבה היחידה שהבז בתפוצה נמוכה, זה שגם עבודה מהסוג הזה גדולה במליון מיספרים על רוב האנשים כאן.

valaza
01-05-2011, 23:22:25
בגלל שאיכויות טיסה\דאיה לא מעניינות אותי (בשביל זה יש צי מגוון של כלי טיס) ואני יחסית לא מוגבל ביכולת ההטסה
ומה שרציתי זה אך ורק פלטפורמה עם הגאים למנוע 700W~ (כפול מהערסי הידוע)

אני בשלבי הסיום של בניית המוגן.... בגודל הסטנדרטי (80 ס"מ)

שמתי את תוספת הקרבון האופציונלית (טוב, שמתי קרבון גדול יותר מהאופציונלי, 6 מ"מ לעומת ה4 המוצא)
אני הולך לקבל פה פלטה מעופפת במשקל 800 גרם, לפחות, עם מנוע שדוחף כפול מזה

wind556
01-05-2011, 23:43:08
אתה שם 700W כי אתה רוצה כוח ומהירות
אחד הפרמטרים קובעי מהירות זו ההתנגדות- הגרר
לכן יש צורך בגוף אוירודינאמי ולא בסתם פלטה.
הסיבה לבחור במוגי היתה ונשארה עצלנות בלבד :cool:
יכולת לקחת סתם חתיכת דיקט ולהרכיב עליו מנוע, זה היה אותו דבר
אגב, איזה מנוע בחרת עם 700W?
שים בבקשה קישור למנוע

valaza
02-05-2011, 00:08:21
האמת שבשביל מהירות אמיתית יש לי כרגע פיילון בבניה, הוא בבניה כבר כמה חודשים אבל זה פרט שולי...

אמנם אין למוגי פרופילים, אך הקיפול כן יוצר לו פרופיל חצי סימטרי דקיק, שכן מתאים לזוויות התקפה נמוכות מאוד (מה שכן קורה במהירות)

הבעיה עם הבז שהוא טיסן ALL AROUND, לטרמיקות, לצוקים, למתחילים, למתקדמים, ל.....
אני רוצה משהו פחות מזה ויותר ממוקד ("אקסקלוסיבי" אם ניתן להגדיר את זה כך), משהו שטס טוב תחת תנאים מסויימים מאוד (מנוע חזק וכישורים ברמה מסויימת)
חס וחלילה להגיד שאני עצלן מדי לבנות משהו, יש לי איזה 5 טיסנים בבניה כרגע, זמן הבניה הוא השיקול האחרון כשאני בוחר לבנות טיסן זה או אחר, בין אם זה קיפול פוליגל ובין אם יציקות מרוכבות או חיתוך כמה עשרות פרופילים מבלזה, אחד אחד.

בנוגל למנוע, הגיע לידיי מנוע קטן וחמוד, כזה:
http://cgi.ebay.com/Great-Planes-Ammo-28-45-2700-In-Runner-Brushless-Motor-/290543004502?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item43a5b66b56

טוב הוא 500W קבוע ו900W מתפרץ.... בקיצור 700W ממוצע... הולך להיות חיה רעה
על הפיילון אגב אני מתכנן מנוע זהה לזה, רק 3600KV

wind556
02-05-2011, 00:41:42
האמת שבשביל מהירות אמיתית יש לי כרגע פיילון בבניה, הוא בבניה כבר כמה חודשים אבל זה פרט שולי...

אמנם אין למוגן פרופילים, אך הקיפול כן יוצר לו פרופיל חצי סימטרי דקיק, שכן מתאים לזוויות התקפה נמוכות מאוד (מה שכן קורה במהירות)

אני רוצה משהו פחות מזה ויותר ממוקד ("אקסקלוסיבי" אם ניתן להגדיר את זה כך), משהו שטס טוב תחת תנאים מסויימים מאוד (מנוע חזק וכישורים ברמה מסויימת)
חס וחלילה להגיד שאני עצלן מדי לבנות משהו, יש לי איזה 5 טיסנים בבניה כרגע, זמן הבניה הוא השיקול האחרון כשאני בוחר לבנות טיסן זה או אחר, בין אם זה קיפול פוליגל ובין אם יציקות מרוכבות או חיתוך כמה עשרות פרופילים מבלזה, אחד אחד.

http://cgi.ebay.com/Great-Planes-Ammo-28-45-2700-In-Runner-Brushless-Motor-/290543004502?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item43a5b66b56

טוב הוא 500W קבוע ו900W מתפרץ.... בקיצור 700W ממוצא... הולך להיות חיה רעה

מאיפה יש לך את המידע הזה על הבז?
נכון שהוא מסוגל להרבה משימות, אבל הוא ממש לא ALL AROUND כדבריך
הוא נועד לטיסה מהירה ומדוייקת, ושם הוא במיטבו, ועולה על המוגי בכל פרמטר, ובהרבה.
זה שהוא מסוגל גם לטרמיקות, זה רק בונוס, זה רחוק מאד מלהיות טיסן טרמיקות.
בצוק הוא זקוק לרוח חזקה מאד.
היכולת של מתחיל להטיס אותו נובעת מיציבות ודיוק, ולא מאיטיות. הוא אינו טיסן מתחילים
בכל מקרה, מאחל לך בהצלחה רבה בכל הפרוייקטים שלך.
אגב, המנוע שלך נראה מאד כבד -133 גרם. זו חתיכת משקולת שתחייב אותך לתוספת משקל מכובדת בחרטום ולמשקל כללי גדול מאד.
לי יש מנוע 600W ששוקל הרבה פחות ו500W שגם הוא שוקל הרבה פחות, חצי בערך

ועוד משהו, במנוע שלך לפי החישוב שלי בשביל להגיע ל700W אתה חייב סוללת 6 תאים ועם 3 תאים אתה תהיה בסביבות ה350-400 W
די חלש בשביל 133 גרם מנוע

valaza
02-05-2011, 00:54:03
יש עוד אופציות (ערסי במגוון סל"דים ששוכבים בחוסר מעש)
אבל כשפתחתי את קופסת המנועים המנוע הזה קרץ לי יותר מכולם
אני מאמין שGP כתבו עליו 500W כדי שאנשים לא יעמיסו עליו יותר מדי ויבואו בתלונות על מנועים שרופים.
הסטטור של המנוע הזה נראה כמו יצירת אומנות פשוט, יותר מהסטטורים של הסיני שראיתי,
וראיתי תגובות על מנועים סיניים בגודל זהה עם KV זהה שהגיעו גם ל1300W לפרקי זמן קצרים עם קירור נאות.
בסופו של דבר יש טיסנים שהמשקל מעניין אותי מאוד, ויש כאלו שפחות, הפעם, זה פחות.

אם יהיה כבד מדי זה לא בעיה, אני פשוט אחליף ל2200 הרגיל והטוב...

wind556
02-05-2011, 00:57:48
הבעייה של המשקל מחולקת לשניים:
משקל כללי, וחלוקת המשקל על פני הטיסן
מנוע כבד בכנף מעופפת מושך את מרכז הכובד לאחור ומחייב משקל פרזיטי לאיזון.
אבל אם אתה לא קונה אלא פותח מגירות לצורך העניין, ברור שטובה ציפור (בראשלס) אחת ביד משתיים אצל הסיני :)

tisanir
02-05-2011, 06:15:02
שמח שבחרת לבנות את המוגי ומאחל לך המון בהצלחה.
אם תיתקל בבעיה אל תהסס לשאול

guyst
02-05-2011, 07:35:22

אמנם אין למוגי פרופילים, אך הקיפול כן יוצר לו פרופיל חצי סימטרי דקיק, שכן מתאים לזוויות התקפה נמוכות מאוד (מה שכן קורה במהירות)

טוב הוא 500W קבוע ו900W מתפרץ.... בקיצור 700W ממוצע... הולך להיות חיה רעה

מניסיון עבר עם המוגי, אתה הולך להנות עפ הפוליגל המעוףף הזה.
מה ששרוןX וניר עושים איתו, קשה להתחרות במהירות והדיוק בקטגוריית הקלסרים המעופפים. :)

MRDATA
03-05-2011, 09:54:03

יש שרשור בניה של כנף מוצלחת ב RCGROUPS ה DIVINITY שאותה בנה MAGICJIM ויש את ה DIVINITY II

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1048425

valaza
03-05-2011, 11:52:46
יש שרשור בניה של כנף מוצלחת ב RCGROUPS ה DIVINITY שאותה בנה MAGICJIM ויש את ה DIVINITY II

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1048425

וואו, נראה מדהים, כזה אני בוודאות אבנה...

wind556
03-05-2011, 16:16:25
אגב, אם תחכה קצת בסבלנות, תקבל מידע על הבז בגירסת קלקר

wind556
03-05-2011, 16:17:41
מניסיון עבר עם המוגי, אתה הולך להנות עפ הפוליגל המעוףף הזה.
מה ששרוןX וניר עושים איתו, קשה להתחרות במהירות והדיוק בקטגוריית הקלסרים המעופפים. :)

לא קשה בכלל להתחרות בו
גם שרוןX וגם ניר לא מטיסים בז, אבל כששרון הטיס את הבז שלי,ירד לו האסימון שזה משהו אחר....
משהו שהמוגי בחיים לא יגיע אליו.

תן את הבז באותם ידיים, אצל אותו מטיס לא משוחד ותבין שההבדל ביניהם הוא שמיים וארץ... :)
ובסט אפ מתאים, הוא גם יתחרה בכבוד גם עם טיסנים שאינם בקטגורית הקלאסרים המעופפים כמו הפאנג'ט לדוגמה

valaza
03-05-2011, 17:05:16
לא רציתי לנמשיך ב"וויכוח" הזה על טיב הבז,
אבל המדד הוא לא ע"פ "סטאפ מתאים" בקטגוריה הזו אלא ע"פ שני טיסנים בעלי סטאפ זהה

ובנימה אחרת
היום נערך טסט למוגי

אין ספק ששמתי עליו סטאפ..... שאפתני מאוד....
המשקל מורה על טיפה מתחת ל600 גרם, זה כולל סוללה 2200, סרוואים 17 גרם, מקלט קליל ובקר 25 אמפר, שאני יודע שהוא קטן למנוע הזה, אבל עם הפרופ המצורף הוא לא מתחמם כלל, כשיגיע זמן ההגדלות נחליף)
כצפוי באוויר הוא טס ע"ב המנוע בלבד, ויכול להיות שהגזמתי עם המנוע (או שלא הגזמתי מספיק עם החיזוקים)
היה לי רק כמה דקות להטיס היום, אני אמשיך את הבדיקות בשישי....
אם לסכם ב2 מילים- "חיה רעה" שקשה לרסן... נלמד אותו בהמשך.

חוץ מזה יש עוד איזה 4-5 סטים (מנוע+בקר+מקלט+סרוואים) שצריכים תעסוקה.
רעיונות מישהו?
חשבתי על הזאגי שמישהו פירסם פה היום, או ללכת למחסן ולהוציא כמה בלוקים של קלקר (ההמשך ידוע)... או להתחיל להתכונן לקרבות (שאני מקווה שיתממשו) ולבנות מפוליגל עוד פעם.

אייל שפירא
03-05-2011, 17:18:21
זה המנוע של ה2700KV? איזה פרופ שמת עליו?

valaza
03-05-2011, 17:38:26
כן, זה המנוע, יש עליו 6X5.5
לא ציינתי עובדה נוספת, התקשתי מעוד להגיע לפול מנוע, כי ההגאים נהיים רגישים מאוד.
תופעה מוכרת?
כרגע כיוונתי את הD/R ל2 מצבים (מצב בלי מנוע- די הרבה הגאים כדי לשלוט איכשהו על ה"נחיתה", ומצב טיסה), אני חושב להעביר את זה למפסק של 3 מצבים ולעשות מצב בלי מנוע, מצב טיסה ומצב טיסה מהירה מאוד

wind556
03-05-2011, 18:01:02
לא רציתי לנמשיך ב"וויכוח" הזה על טיב הבז,
אבל המדד הוא לא ע"פ "סטאפ מתאים" בקטגוריה הזו אלא ע"פ שני טיסנים בעלי סטאפ זהה
ובנימה אחרת
היום נערך טסט למוגי

אין ספק ששמתי עליו סטאפ..... שאפתני מאוד....
המשקל מורה על טיפה מתחת ל600 גרם, זה כולל סוללה 2200, סרוואים 17 גרם, מקלט קליל ובקר 25 אמפר, שאני יודע שהוא קטן למנוע הזה, אבל עם הפרופ המצורף הוא לא מתחמם כלל, כשיגיע זמן ההגדלות נחליף)
כצפוי באוויר הוא טס ע"ב המנוע בלבד, ויכול להיות שהגזמתי עם המנוע (או שלא הגזמתי מספיק עם החיזוקים)
היה לי רק כמה דקות להטיס היום, אני אמשיך את הבדיקות בשישי....
אם לסכם ב2 מילים- "חיה רעה" שקשה לרסן... נלמד אותו בהמשך.

חוץ מזה יש עוד איזה 4-5 סטים (מנוע+בקר+מקלט+סרוואים) שצריכים תעסוקה.
רעיונות מישהו?
חשבתי על הזאגי שמישהו פירסם פה היום, או ללכת למחסן ולהוציא כמה בלוקים של קלקר (ההמשך ידוע)... או להתחיל להתכונן לקרבות (שאני מקווה שיתממשו) ולבנות מפוליגל עוד פעם.

זה לא נכון לאמר סט אפ זהה, אם כי זה בהחלט אפשרי
מה שמשנה זה הדרישה מהטיסן ותכונותיו, המאמץ הנדרש בבנייה, והעלויות.
כאשר אלו זהים או דומים, אז משווים ביצועים, אופי טיסה והנאה מההטסה

אייל שפירא
03-05-2011, 18:44:57
אתה מטיס עם סוללת 3 תאים, עם פרופ 6X5.5 ומנוע עם 2700KV ובקר של 25A ??????

תמדוד בבקשה עם מד מתח על הקרקע כי לדעתי אתה בדרך לקילקול של משהו.

valaza
03-05-2011, 18:48:05
אולי ההגיון שלי לא נכון, אבל אם הייתי רוצה להשוות נניח 2 סטאפים, הייתי שם אותם על 2 טיסנים זהים, אם רוצים להשוות 2 טיסנים דומים, שמים עליהם סטאפ זהה, בייחוד כאשר מדובר על בחירת טיסן ממגוון מסויים לסטאפ מסויים.

בכל מקרה עודד, אם אתה בכאסח מול מישהו לגבי טיב התכנון שלך, זה לא העניין שלי, אני לא הולך לבנות את הבז שלך בכל מקרה כי אני לא מוצא אותו מושך, וזה לא משנה גם אם הוא היה הכנף המעופפת עם תכונות הטיסה הכי טובות בעולם (שלגבי זה יש לי ספק).

סיבה נוספת היא שניסית "למכור" לי אותו, ברגע שמנסים למכור לי משהו אני פוסל על הסף.
שירות\מוצר\... שלא מוכר את עצמו משמע יש בו חסרונות (או חסרים יתרונות), וזה מסר לחיים באופן כללי.
בוא נגיד שסלקום\אורנג'\פלאפון\הוט\יס\012\.... כבר לא מתקשרים אליי (כי רשום אצל כולם שהם יקבלו בראש אם יתקשרו)

valaza
03-05-2011, 18:51:04
אתה מטיס עם סוללת 3 תאים, עם פרופ 6X5.5 ומנוע עם 2700KV ובקר של 25A ??????

תמדוד בבקשה עם מד מתח על הקרקע כי לדעתי אתה בדרך לקילקול של משהו.

גם אני חששתי,
בכל מקרה לא איכפת לי להקריב בקר:)
מקסימום נשלח חזרה (אמורה להיות בו הגנה, לא...)

הופתעתי לגלות את הבקר, המנוע והסוללה (שסגורה בגוף ללא כל איוורור) קרים לחלוטין אחרי טיסה של 5 דקות.
טוב המנוע זה לא הפתעה, כל העסק הזה לא דיגדג אותו בכלל

guyst
04-05-2011, 07:16:21
כן, זה המנוע, יש עליו 6X5.5
לא ציינתי עובדה נוספת, התקשתי מעוד להגיע לפול מנוע, כי ההגאים נהיים רגישים מאוד.
תופעה מוכרת?
כרגע כיוונתי את הD/R ל2 מצבים (מצב בלי מנוע- די הרבה הגאים כדי לשלוט איכשהו על ה"נחיתה", ומצב טיסה), אני חושב להעביר את זה למפסק של 3 מצבים ולעשות מצב בלי מנוע, מצב טיסה ומצב טיסה מהירה מאוד

נסה לבנות את ההגאים מבלזה, תקבל דיוק רק יותר בתנועה.
אני השתמשתי בהרבה אקספו מה שפתר לי את הבעייה.
גילגולים מטורפים זה אחד הכייפים שלו.

guy1a
04-05-2011, 09:06:01
גם אני חששתי,
בכל מקרה לא איכפת לי להקריב בקר:)
מקסימום נשלח חזרה (אמורה להיות בו הגנה, לא...)

הופתעתי לגלות את הבקר, המנוע והסוללה (שסגורה בגוף ללא כל איוורור) קרים לחלוטין אחרי טיסה של 5 דקות.
טוב המנוע זה לא הפתעה, כל העסק הזה לא דיגדג אותו בכלל

רק תשתדל שכל מה שמסביב לבקר לא יתרסק למישהו על הראש ....

wind556
04-05-2011, 10:50:09
אולי ההגיון שלי לא נכון, אבל אם הייתי רוצה להשוות נניח 2 סטאפים, הייתי שם אותם על 2 טיסנים זהים, אם רוצים להשוות 2 טיסנים דומים, שמים עליהם סטאפ זהה, בייחוד כאשר מדובר על בחירת טיסן ממגוון מסויים לסטאפ מסויים.

בכל מקרה עודד, אם אתה בכאסח מול מישהו לגבי טיב התכנון שלך, זה לא העניין שלי, אני לא הולך לבנות את הבז שלך בכל מקרה כי אני לא מוצא אותו מושך, וזה לא משנה גם אם הוא היה הכנף המעופפת עם תכונות הטיסה הכי טובות בעולם (שלגבי זה יש לי ספק).

סיבה נוספת היא שניסית "למכור" לי אותו, ברגע שמנסים למכור לי משהו אני פוסל על הסף.
שירות\מוצר\... שלא מוכר את עצמו משמע יש בו חסרונות (או חסרים יתרונות), וזה מסר לחיים באופן כללי.
בוא נגיד שסלקום\אורנג'\פלאפון\הוט\יס\012\.... כבר לא מתקשרים אליי (כי רשום אצל כולם שהם יקבלו בראש אם יתקשרו)

יש לך גישה משונה, אבל לבריאות
אני לא בכאסח עם אף אחד, ולא ממש איכפת לי מי בונה מה, אני לא מרוויח אגורה ממי שבונה את הבז, ואת התכניות פירסמתי חינם ואנשים שבונים אותו (או כל טיסן אחר) מקבלים ממני תמיכה ככל שמתאפשר (חינם אין כסף)
המשמעות היא שאני לא מנסה למכור לך מאומה, אבל אתה תקוע בדעה קדומה כלשהי שבסופו של דבר מונעת ממך התנסות נוספת..

גם הגישה של סט אפ זהה אינה הגישה הנכונה, את אף אחד לא מעניין הסט אפ אלא ההנאה מההטסה וכמה זה עולה. הסט אפ הוא רק פועל יוצא של זה.
לדוגמה: מה היית קונה קודם- סובארו שנת 90 או מרצדס חדשה? בהנחה ששניהם עולים לך בדיוק אותו דבר, מה היית בוחר ולמה?

בכל מקרה, מאחל לך להנות מפרי עמלך, זה הדבר היחיד שחשוב באמת
בבירכת נחיתות מושלמות

liorz055
05-05-2011, 16:33:37
נסה לבנות את ההגאים מבלזה, תקבל דיוק רק יותר בתנועה.
אני השתמשתי בהרבה אקספו מה שפתר לי את הבעייה.
גילגולים מטורפים זה אחד הכייפים שלו.

או לחילופין הגהים מקאפה, ואין עם את זה בנמצא אז פשוט ליצור את המאזנות משתי שכבות פוליגל שתי וערב אחת לשנייה.

אייל שפירא
05-05-2011, 20:16:51
עזוב מאזנות, שים שני מנועים על סרוואים בצדדים ותעשה את המוגי הוקטורי הראשון.

valaza
05-05-2011, 20:39:04
עזוב מאזנות, שים שני מנועים על סרוואים בצדדים ותעשה את המוגי הוקטורי הראשון.

רעיון מעניין, אפילו שקלתי לרגע, לא יודע אם זה שווה את המאמץ, בכל זאת, המנוע הזה זה לא אחד הצעצועים של ערסי, הוא יצתרך מנגנון די חזק.