PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה איך לחבר את המתח של הבקרים ברחפן ?

dror_z
07-05-2011, 20:41:53
היי
יש לי בקרים של hk כוללים bec
קראתי שנכון לנתק את המתח שולהשאיר רק בקר אחד שמספק מתח
האם נכון או שאפשר לחבר את כל הבקרים
האם יש יתרון לספק מתח דרך bec חיצוני ברחפן ?
אם כן ברגע שאני מספק מתח למקלט עם ה bec החיצוני האם המקלט מעביר את המתח למייצב ( יש לי gu 344 של gaui )
אשמח לתשובות
תודה

igalr
07-05-2011, 20:58:22
אני משתמש בבקר של KK ופשוט חיברתי את כל הPLUSH אליו עבד בלי בעיה.

עכשיו יש לי טיסן דו מנועי ושני בקרים שונים עם BEC שמחוברים ישירות לערוצים הרלוונטיים בלי ניתוקים ובלי חיבורים נוספים

dror
07-05-2011, 21:39:00
1. לא הייתי מחבר במקביל כמה יציאות מתח מכמה בקרי מנוע. זה אולי עובד, אולי לא, מה שבטוח האלקטרוניקה לא מתוכננת לזה.
2. במקלט כל קוי ה (+) וה (-) מחוברים ביחד (בדוק את זה עם מד התנגדות).
3. לא ברור לי למה BEC חיצוני. מה זה יועיל?

דרור

Arman
07-05-2011, 21:49:36
1. לא הייתי מחבר במקביל כמה יציאות מתח מכמה בקרי מנוע. זה אולי עובד, אולי לא, מה שבטוח האלקטרוניקה לא מתוכננת לזה.
2. במקלט כל קוי ה (+) וה (-) מחוברים ביחד (בדוק את זה עם מד התנגדות).
3. לא ברור לי למה BEC חיצוני. מה זה יועיל?

דרור

1+

dror_z
07-05-2011, 21:51:15
אוקי
זה אומר שאני צריך לנתק את המתח מהפלג יציאה של 3 בקרים ולהשאיר רק בקר אחד מחובר

dror
07-05-2011, 22:02:07
אין לי מושג עם איזה לוח אתה עובד. יכול להיות שבלוח שלך רק ב-ESC אחד מחוברים קוי המתח, תבדוק את זה. אם לא, אז אכן צריך לנתק את כולם למעט אחד.

dror_z
07-05-2011, 22:55:31
תודה

איציק רונן
08-05-2011, 01:15:00
השאלה הזו עולה בכל פעם מחדש. לא אחזור על דבריו של דרור, אני מסכים איתו בעניין זה.
לגבי BEC חיצוני:
אחד הרכיבים הרגישים במערכת אם לא הא! הוא בקר המהירות, זה הרכיב שעובד הכי קשה והוא הראשון להיכשל.
בדאונים וטיסנים נהוג לעבוד עם BEC חיצוני משום שבמידה והלך הבקר, המקלט והסרבויים ימשיכו לקבל חשמל ואפשר יהיה לבצע נחיתת חירום.
אצלנו זה לא ממש משנה משום שאם הלך לך בקר, אתה בדרך למטה בכל מקרה.

אני ממליץ כן לחבר איזה קבל גדול על הכניסה לכרטיס הבקרה כדי למנוע מגליצ'ים רגעיים בהספקת המתח מלרסט את כרטיס הבקרה.

איציק

valaza
08-05-2011, 01:36:40
השאלה הזו עולה בכל פעם מחדש. לא אחזור על דבריו של דרור, אני מסכים איתו בעניין זה.
לגבי BEC חיצוני:
אחד הרכיבים הרגישים במערכת אם לא הא! הוא בקר המהירות, זה הרכיב שעובד הכי קשה והוא הראשון להיכשל.
בדאונים וטיסנים נהוג לעבוד עם BEC חיצוני משום שבמידה והלך הבקר, המקלט והסרבויים ימשיכו לקבל חשמל ואפשר יהיה לבצע נחיתת חירום.
איציק

מסכים חלקית,
רגולטור הBEC אמנם נמצא על אותו לוח מודפס כמו שאר רכיבי הבקר, אך פרט לזה (והעובדה שניזון מאותה סוללה וחולק אותי קונקטור וגוף קירור) לא קשור לשאר רכיבי הבקר.
הסיבה היחידה להשתמש בBEC חיצוני היא במידה והסרוואים צפויים למשוך זרמים שהBEC לא יודע לתת.
נשרפו לי כמה וכמה בקרים בשנים האחרונות, ולא קרה אפילו פעם אחת שלא היה לי מתח למקלט, אפילו לא לרגע (הייתי יודע כי המקלט היה מאפס את עצמו).

igalr
08-05-2011, 06:10:24
תוספת הקבל למקלט אמורה להגן עליו מנפילה רגעית של סוללה בתנאי עומס.
לא ממש ברור לי איך הקבל תורם משהו כשהסוללה לא יכולה לעמוד בפרץ הזרם.
בכל אופן התועלת שלו בא לידי כשיש עומס על מתח האספקה למקלט ,במקרה של רחפנים אין עומס על מתח זה מכיוון שאין סרווים.

motiganot
08-05-2011, 14:21:52
אצלי בקוואד כל הבקרים מחוברים ללוח עם כל שלושת החוטים + - S
ולא נתקלתי בבעיה בעניין הזה בכלל.

לוח KK
בקרים TURNIGY 18A

האם יש משהו שאני צריך לעשות בעניין ???

Arman
08-05-2011, 18:08:57
אצלי בקוואד כל הבקרים מחוברים ללוח עם כל שלושת החוטים + - S
ולא נתקלתי בבעיה בעניין הזה בכלל.

לוח KK
בקרים TURNIGY 18A

האם יש משהו שאני צריך לעשות בעניין ???

יכול להיות שבלוח KK רק אחד פלוס ים מחובר, ז.א. רק BEC של אחד הבקרים מחובר ברמת קרטיס.

dror_z
08-05-2011, 20:58:32
לי יש לוח gu 344
בmanual יש שרטוט שבו מחברים את כל הבקרים עם שלשת החוטים +- S

Arman
08-05-2011, 23:54:55
לי יש לוח gu 344
בmanual יש שרטוט שבו מחברים את כל הבקרים עם שלשת החוטים +- S
זה לא אומר שבמעגל עצמו הם מקוצרים.
זה יכול לעבוד וזה תלוי במעגל BEC והלוח של הבקר ,
וזה גם יכול לעשות נזק או פשוט לא לעבוד כמו שצריך. מה שבטוח עם מחברים רק BEC 1 אז אין בעיה ואם רוצים לחבר כמה ביחד אז יש צורך להשתמש בדיודות שוטקי לצורך חיבור.