PDA

צפייה בגרסה מלאה : התחדשתי במערת רדיו חדשה hitec aurora-9 וזקוק לעזרה

lior_shenhar
08-05-2011, 15:43:02
לאחר מספר תקלות של קליטה במערכת 9 ערוצים של הסיני
החלטתי לעבור למשהו מיקצועי יותר.
קניתי בשלט רחוק במחיר מאוד מאוד טוב, את המערכת כולל 2 מקלטים של 9 ערוצים שבאו בערכה.

מודול החיבור למחשב שמעדכן את השלט לא היה זמין במלאי, אשמח לקבל עזרה בעדכון השלט מאחד החברים שיש בידיהם את הציוד הנדרש

תודה רבה

Shahars
08-05-2011, 16:03:11
אני מראשון, אם זה קרוב לך אתה מוזמן :)

צור קשר בפרטי ונתאם.

שחר

T_A
08-05-2011, 16:52:23
יש לי אם אתה מעוניין, גר בחדרה , מגיע מידי פעם לטייסת 51 (הוד השרון)

wind556
08-05-2011, 17:33:36
תתחדש
זה צעד קטן לאנושות, גדול למטיס :)
בהצלחה - אתה תהנה מהרכישה

Hagay
09-05-2011, 15:06:06
אתה מוזמן בשמחה כולל הסברים, באזור השרון (מושב ליד תל מונד)

haimgil
09-05-2011, 16:40:40
וואי ליאור כמה חברים רכשת עם השלט .:Dמחר גם אני אקנה אחד,או אולי שניים.:Dאיזה כיף ,תמיד רציתי לעשות ניסויים על שלטים אחרים טוב שקנית.;)

flatspin
09-05-2011, 17:17:10
לאחר מספר תקלות של קליטה במערכת 9 ערוצים של הסיני
החלטתי לעבור למשהו מיקצועי יותר.
קניתי בשלט רחוק במחיר מאוד מאוד טוב, את המערכת כולל 2 מקלטים של 9 ערוצים שבאו בערכה.

מודול החיבור למחשב שמעדכן את השלט לא היה זמין במלאי, אשמח לקבל עזרה בעדכון השלט מאחד החברים שיש בידיהם את הציוד הנדרש

תודה רבה

אני משתמש בשלט ומקלט 9X במספר טיסנים, למעלה מחצי שנה ועד היום לא חוויתי שום תקלה.
אודה לך מאד אם תוכל לציין מהן התקלות שנתקלת בהן, על מנת שאוכל לבדוק את עצמי ואולי לחסוך נזקים בעתיד.

haimgil
09-05-2011, 18:18:30
אני וליאור חווינו מ"ס תקלות של איבודי קליטה בכל מיני דגמים של טיסנים.בדרך כלל עם שינוי מיקום האנטנה ניפטרה הבעיה.אבל באתם מיקרים כימעט ריסקנו טיסנים מאוד יקרים.לליאור לא שיחק המזל וריסק 3 .וכולם ביגלל השלט.בכל מיקרה אני הזמנתי FRSKY ובזה ניגמר כל הסיפור של הפרעות.אותו שלט רק מודול ומקלטים שונים.

bendisar
09-05-2011, 18:29:44
תתחדש!
ראיתי אנשים מטיסים דאונים של 3 מטר עם השלט הזה עד למרחק שבו בקושי רואים את הדאון, והקליטה נשארה מושלמת
בנוסף לכך חבר שלי בדיוק רכש שלט כזה והטלמטריה של המתח של הסוללה היא פשוט דבר יקר מפז, במיוחד לדאונים וטיסנים שקשה לאמוד את זמן השהייה שלהם באוויר
עשית אחלה רכישה:)

flatspin
09-05-2011, 18:29:46
אני וליאור חווינו מ"ס תקלות של איבודי קליטה בכל מיני דגמים של טיסנים.בדרך כלל עם שינוי מיקום האנטנה ניפטרה הבעיה.אבל באתם מיקרים כימעט ריסקנו טיסנים מאוד יקרים.לליאור לא שיחק המזל וריסק 3 .וכולם ביגלל השלט.בכל מיקרה אני הזמנתי FRSKY ובזה ניגמר כל הסיפור של הפרעות.אותו שלט רק מודול ומקלטים שונים.

אודה לך אם תוכל להרחיב מעט. למה כוונתך "בדרך כלל עם שינוי מיקום האנטנה ניפטרה הבעיה".
בטיסנים שלי האנטנה נמצאת במצב אופקי. בחלקם לפני המקלט, באחרים אחרי המקלט. כמו שכבר ציינתי, אף פעם אחת לא זיהיתי שום בעיה.
האם אתה בטוח שזאת היתה הסיבה ? איך זה שאחרים לא התלוננו על תקלות מסוג זה ? בכל אופן לא שאני שמעתי על כך.

lior_shenhar
09-05-2011, 19:11:13
הבעיה בדרך כלל עם טיסנים מהירים שטסים מהר מאוד כמו הוטלינרים פיילונים וכדומה
אתה יכול להטיס טיסנים ולא תהיה שום בעיה ואז פתאום בום אין קליטה

OneLink
09-05-2011, 19:50:38
האם מדובר בגירסא V1 או V2 של השלט(טורניג')?

flatspin
09-05-2011, 20:58:50
הבעיה בדרך כלל עם טיסנים מהירים שטסים מהר מאוד כמו הוטלינרים פיילונים וכדומה
אתה יכול להטיס טיסנים ולא תהיה שום בעיה ואז פתאום בום אין קליטה

אולי לא הסברתי את עצמי ברור לגמרי. אני מחדד איפוא את שאלתי. האם התקלה שאתה מתאר נובעת ללא צל של ספק מקיטועי תקשורת או אולי משהו אחר. כי אם זיהית נתק בתקשורת, אז איך זה שמיד הוא חזר לתפקד ? ומה עוד שמדובר בטיסן מהיר מאד ?
לי נשמע די מוזר. האמת, לא השתכנעתי.

Boogle
09-05-2011, 23:20:22
בד"כ התופעות המתוארות הן מסוג PIO . כנגד זה אין מה לעשות.

בכל מקרה כבר ציינתי בעבר ואני מדגיש ב2.4 התנוחה המומלצת לאנטנת המשדר והמקלט היא אופקית ולא אנכית. זה פותר המון בעיות.

מה שכן, שמנו לב לרגישות של המקלטים בטיסה קרובה ( מטרים ספורים :D) מעל מבני משרדים של חברות הייטק.... אבל מצד שני מומלץ להמנע מקרבה למבני הייטק ולמבנים בכלל....

flatspin
10-05-2011, 10:26:54
תודה על התשובות העניניות.
היות ואני מטיס אך ורק במרחבים פתוחים, והאנטנות בכל הטיסנים שלי ממוקמות במצב אופקי, אינני צופה לפיכך שאחווה תקלות מהסוג המדובר.
שוב אני חוזר ומדגיש, לאורך תקופה ארוכה - אפס תקלות. לא זו בלבד, אלא גם שני חברים שהזמנתי עבורם מערכות כאלו, מטיסים ללא שום תקלה.
שרק ימשיך ככה לאורך ימים.

lior_shenhar
10-05-2011, 15:14:41
גם אני במשך שנה לא חוויתי שום תקלה ואז לי וגם לחיים החלו תקלות

flatspin
10-05-2011, 19:07:24
אני מנסה לנתח את המקרים שאתה מדבר עליהם. זו לא קטנוניות ולא היצמדות עיוורת לסוג מסויים של מערכת, אלא רצון כנה לאתר את הגורם לתקלות.
יש משהו מוזר בעובדה שאתה וחיים מטיסים באותה סביבה ולשניכם אירעו תקלות דומות באותו פרק זמן. מצד שני, מטיסים במקומות אחרים, כולל אני, מדווחים שלא היו להם שום תקלות. לא באותו זמן, לא לפני ולא אחרי. אעשה הכל כדי שלא יקרו לי דברים דומים אבל בעיני החידה עדיין איננה פתורה.

flatspin
10-05-2011, 19:13:32

מה זה בדיוק תופעות מסוג PIO ?

ziv pro tisanim
10-05-2011, 19:27:03
בכל מקרה כבר ציינתי בעבר ואני מדגיש ב2.4 התנוחה המומלצת לאנטנת המשדר והמקלט היא אופקית ולא אנכית. זה פותר המון בעיות.
+1
אבל, רצוי להפנות את אנטנת המשדר לימין או לשמאל (כדי שלא ייוצר מצב בו האנטנה מצביעה על הטיסן).

haimgil
10-05-2011, 22:03:04
תישמע פלאט ספין,כל שטח שהייתי בו היו לי הפרעות,אני חייב לציין שבשנה הראשונה אפס תקלות.ועדיין הייתי שומע שלאחרים היו הפרעות ולא הבנתי איך.היום אני מבין שכנראה הזמן עושה את שלו.עכשיו אני חייב לציין עוד משהו,לא כל הזמן יש הפרעות,אלא מידי פעם ככה בקטנות ובזויות שונות שהטיסן נימצא.למשל בפאן ג"ט אני יכול להטיס 3 טיסות בשקט וברביעית יש ניתוק של 2 עד 4 שניות נתק מוחלט.וזה המון זמן ובפוקס הצלחתי להציל את הטיסנים שלי.ב3D שלי אין שום בעיות אלה אם כן אני מטפס לגובה של 500 מטר לפחות ובתנוחות מסוימות אני מעבד קליטה לרגע וחוזר מייד.בהוק EDF היה לי רק פעם אחת במרחק של 300 מטר עם הטיסן כלפי מטה.בכל אופן אני עדיין חושב שזה שלט מצויין ויכול להיות שהאנטנות שיש ליד השטחים שאני מטיס יוצרים מידי פעם הפרעות ויכול להיות גם שהשלטים של פוטאבה ,הייטק,גיי אר,או כל שלט עם מודול FHHST,שיש להם הרצה מהירה מאוד של תדרים בכל התחום של 2.4 גורמים מידי פעם לשלטים פשוטים יותר ללא דיברסיטי(שתי אנטנות),להכנס למצב של פייל סייף(FS).על כל מיקרה אם אין לך בעיות עם הצעצועים שלך אז אתה יכול להטיס רגוע.אבל ביום שתעבור לטיסנים כבדים יותר ומהירים יותר שיכולים לסכן את הסביבה שאתה מטיס בה אין ספק שאני ממליץ לך להחליף את המודול שלך לFRSKY,שהוא מודול מתקדם מאוד ואחד הטובים בשוק ועומד בקטגוריה של פואבה ,גיי אר,הייטק וכל שאר השלטים עם השידור של FHHST עם 2 אנטנות ודיברסיטי מלא ואמיתי.אני מטיס מקצועי ומסוכן,ובעיקר נמוך מאוד בסביבה של הרבה מטיסים ולכן ברגע שאיבדתי את האמינות בשלט נגמרו החגיגות ואני חייב להיות סופר זהיר עד שאני יחליף מודול ומקלטים ועשה בדיקות טווח חריגות במיוחד על מנת שאוכל לקבל את הביטחון בחזרה.

flatspin
10-05-2011, 22:18:06
תודה על ההסבר המפורט.
בענין הצעצועים שלי, מילא. טיסן של 15 ק"ג במוטת כנף של 3.30 מ' זה באמת צעצוע ראוי.
שלא לדבר על אחדים במוטה של 2.25 מ' ומשקל של 5 ק"ג ו-6.5 ק"ג. יש גם אחד מהיר.
לא נורא. לא ידעת. עכשיו אתה כבר יודע. אתה בטח גם מבין מדוע חפרתי כל כך על מנת לקבל את מלוא המידע האפשרי.
שוב, תודה לך

haimgil
10-05-2011, 22:25:04
אני ממליץ לך בחום להזמין מודול אחר לשלט .לפני שהשווי של הטיסן יהיה גבוה יותר מהשלט עצמו כפול 10.לעולם לא תוכל לדעת מתי זה יפתיע אותך.כי אותי זה הפתיע וזה עלה לי כמה פעמים וגם לליאור .

.omer biton
10-05-2011, 22:37:08

מה שכן, שמנו לב לרגישות של המקלטים בטיסה קרובה ( מטרים ספורים :D) מעל מבני משרדים של חברות הייטק.... אבל מצד שני מומלץ להמנע מקרבה למבני הייטק ולמבנים בכלל....

שלום לך,
יש לי שלט 2.4 ומה זאת אומרת "התנוחה המומלצת לאנטנת המשדר והמקלט היא אופקית ולא אנכית" לא הבנתי.
התנוחה של האנטנות שלי היא 90 מעלות.
תודה

ללו
10-05-2011, 22:37:18
אני ממליץ לך בחום להזמין מודול אחר לשלט .לפני שהשווי של הטיסן יהיה גבוה יותר מהשלט עצמו כפול 10.לעולם לא תוכל לדעת מתי זה יפתיע אותך.כי אותי זה הפתיע וזה עלה לי כמה פעמים וגם לליאור .

חיים יתכן שהפוטאבה שלי מפריע לך להטיס:confused:,פעם הבאה אני יבדוק את זה,אם כן אני יטיס לידך כל הזמן:p

ziv pro tisanim
10-05-2011, 23:00:51
שלום לך,
יש לי שלט 2.4 ומה זאת אומרת "התנוחה המומלצת לאנטנת המשדר והמקלט היא אופקית ולא אנכית" לא הבנתי.
התנוחה של האנטנות שלי היא 90 מעלות.
תודה הוא מתכוון שהאנטנה של המשדר והמקלט צריכה להיות אופקית ביחס למשדר והמקלט ,ולא ניצבת להם.

haimgil
11-05-2011, 20:50:14
חיים יתכן שהפוטאבה שלי מפריע לך להטיס:confused:,פעם הבאה אני יבדוק את זה,אם כן אני יטיס לידך כל הזמן:p
עם הפוטאבה שלך שנת 79 לא הייתי מדליק מאוורר תיקרה,ואפילו לא הייתי מטיס איתו טיסן מנייר.

mus
11-05-2011, 21:20:26
עם הפוטאבה שלך שנת 79 לא הייתי מדליק מאוורר תיקרה,ואפילו לא הייתי מטיס איתו טיסן מנייר.

חיים זה לא פוטאבה זה פוס-אבא תן לי את השלט .:)*

Shlomi4046
11-05-2011, 23:42:28
תישמע פלאט ספין,כל שטח שהייתי בו היו לי הפרעות,אני חייב לציין שבשנה הראשונה אפס תקלות.ועדיין הייתי שומע שלאחרים היו הפרעות ולא הבנתי איך.היום אני מבין שכנראה הזמן עושה את שלו.עכשיו אני חייב לציין עוד משהו,לא כל הזמן יש הפרעות,אלא מידי פעם ככה בקטנות ובזויות שונות שהטיסן נימצא.למשל בפאן ג"ט אני יכול להטיס 3 טיסות בשקט וברביעית יש ניתוק של 2 עד 4 שניות נתק מוחלט.וזה המון זמן ובפוקס הצלחתי להציל את הטיסנים שלי.ב3D שלי אין שום בעיות אלה אם כן אני מטפס לגובה של 500 מטר לפחות ובתנוחות מסוימות אני מעבד קליטה לרגע וחוזר מייד.בהוק EDF היה לי רק פעם אחת במרחק של 300 מטר עם הטיסן כלפי מטה.בכל אופן אני עדיין חושב שזה שלט מצויין ויכול להיות שהאנטנות שיש ליד השטחים שאני מטיס יוצרים מידי פעם הפרעות ויכול להיות גם שהשלטים של פוטאבה ,הייטק,גיי אר,או כל שלט עם מודול FHHST,שיש להם הרצה מהירה מאוד של תדרים בכל התחום של 2.4 גורמים מידי פעם לשלטים פשוטים יותר ללא דיברסיטי(שתי אנטנות),להכנס למצב של פייל סייף(FS).על כל מיקרה אם אין לך בעיות עם הצעצועים שלך אז אתה יכול להטיס רגוע.אבל ביום שתעבור לטיסנים כבדים יותר ומהירים יותר שיכולים לסכן את הסביבה שאתה מטיס בה אין ספק שאני ממליץ לך להחליף את המודול שלך לFRSKY,שהוא מודול מתקדם מאוד ואחד הטובים בשוק ועומד בקטגוריה של פואבה ,גיי אר,הייטק וכל שאר השלטים עם השידור של FHHST עם 2 אנטנות ודיברסיטי מלא ואמיתי.אני מטיס מקצועי ומסוכן,ובעיקר נמוך מאוד בסביבה של הרבה מטיסים ולכן ברגע שאיבדתי את האמינות בשלט נגמרו החגיגות ואני חייב להיות סופר זהיר עד שאני יחליף מודול ומקלטים ועשה בדיקות טווח חריגות במיוחד על מנת שאוכל לקבל את הביטחון בחזרה.

חיים אני יכול לאשר בוודאות שלא פעם ולא פעמיים
שהטסנו עם טורנג'י ובשטח הגיעו חברים עם שלטים מתקדמים של פוטאבה וכדומה
איבדנו קליטה והתרסקנו

flatspin
12-05-2011, 13:59:45
צר לי אבל אינני קונה את זה. בא מטיס עם פוטבה ו'אכל' לך את טורינג'י ?
נו, באמת, אתה מאמין למה שאתה רושם ?

guy1a
12-05-2011, 14:08:37
גידעון בשלישי כשצלמתי אותך מהאויר הייתי עם פוטאבה .. לא היו ניתוקים לשפירית .. נכון ?

lior_shenhar
12-05-2011, 14:33:01
אני לא מבין מה כל אי ההבנה
השל של הסיני הוא מדהים וזול ונהדר!!
רק שלפעמים יש בעיות קליטה וזה קורה לכולם מתישהו!

לידיעה כללית אחריי שאני הטסתי פעם אחת עם הייטק אני יכול להגיד שזה שלט מדהים ואני לא חושב שאפשר לחזור אחורה אחריי שימוש בכזו מערכת!
חבל שלא עשיתי את הקניה הזו מימיזמן

eitan-ro
12-05-2011, 15:20:03
אני לא מבין מה כל אי ההבנה
השל של הסיני הוא מדהים וזול ונהדר!!
רק שלפעמים יש בעיות קליטה וזה קורה לכולם מתישהו!

לידיעה כללית אחריי שאני הטסתי פעם אחת עם הייטק אני יכול להגיד שזה שלט מדהים ואני לא חושב שאפשר לחזור אחורה אחריי שימוש בכזו מערכת!
חבל שלא עשיתי את הקניה הזו מימיזמן

לא נכון בעליל! אני מטיס עם אותו שלט דאונים שמגיעים למרחקים וגבהים מאד גדולים כבר 8 שנים, ועד היום בחיים לא היתה לי הפרעת רדיו!
הפרעות רדיו נובעות מבכמה סיבות (לפי הסדר):
1. (והעיקרית) הפרעות אצבע - מישהו מרסק והוא מתרץ את זה בהפרעת רדיו.
2. התקנה לא נכונה של המערכת בתוך הטיסן - מדובר בעיקר במערכות 2.4 ובמיוחד כשקרבון מעורב בסיפור.
3. תקלה במקלט\משדר בגלל ריסוק או נפילה על הריצפה.
4. פגם בייצור - מאד מאד נדיר!

סיבה מ"ס 4 מתחלפת עם מ"ס 3 כשמדובר בשלט סיני שבהם הQA הוא מאד נמוך (אם בכלל יש להם דבר כזה).
איתן.

omribensamon
12-05-2011, 15:57:51
ליאור תתחדש

flatspin
12-05-2011, 17:31:41
חבל שלא עשיתי את הקניה הזו מזמן

מקובל עלי ששלט הייטק הוא איכותי על כל הכרוך בזה. מצד שני, לא הצלחתי להבין מה יותר טוב בו מאשר בסיני, כל עוד בסיני אין תקלות. הרי אם הסיני מתפקד היטב ונכון, משמע קיבלת את מבוקשך במלואו.
אני מאד מקווה שלא אחווה ריסוק בגלל השלט. אבל כל עוד הוא תקין, הסוללות טעונות ונבדקות לפני כל טיסה, כולל הסוללות בטיסן, אני ממשיך איתו בתקווה לחיים ארוכים.
אני מקווה מאד שלא חרצתי בדיון הזה את גורלו של מי מטיסני, בחזקת 'פתחתי פה לשטן' :cool: :cool:

Baki12311
12-05-2011, 17:54:39
שלום,
אם יש שלט פוטאבה 2.4, שתי האנטנות של המקלט צריכות להיות ממוקמות בצורה מסויימת ביחס למטוס? או פשוט מאונכות זו לזו בצורה כל שהיא?
לפי מה שהבנתי ממה שנכתב פה, עדיף שהאנטנה של השלט לא תפנה לכוון המטוס?
אשמח לדעת בכדי שאוכל להקטין את האפשרות לתקלה.

תודה

haimgil
12-05-2011, 20:14:45
לא נכון בעליל! אני מטיס עם אותו שלט דאונים שמגיעים למרחקים וגבהים מאד גדולים כבר 8 שנים, ועד היום בחיים לא היתה לי הפרעת רדיו!
הפרעות רדיו נובעות מבכמה סיבות (לפי הסדר):
1. (והעיקרית) הפרעות אצבע - מישהו מרסק והוא מתרץ את זה בהפרעת רדיו.
2. התקנה לא נכונה של המערכת בתוך הטיסן - מדובר בעיקר במערכות 2.4 ובמיוחד כשקרבון מעורב בסיפור.
3. תקלה במקלט\משדר בגלל ריסוק או נפילה על הריצפה.
4. פגם בייצור - מאד מאד נדיר!

סיבה מ"ס 4 מתחלפת עם מ"ס 3 כשמדובר בשלט סיני שבהם הQA הוא מאד נמוך (אם בכלל יש להם דבר כזה).
איתן.

אף פעם אין לי הפרעת אצבע ובטיסנים שלי הכול מדוגם ברמה הכי גבוהה.
חוץ מזה איך יכול להיות שאני מטיס לפחות 6 טיסות בלי שום תקלה ולא משנה באיזה טיסן ופיתאום בום הפרעת קליטה ל2 שניות שום דבר לא עובד ופיתאום הכל חוזר לתקינותו.כמובם שזה קורה רק בגובה ובמרחק של 150 מטר בערך.וגם מידי פעם.אני חייב לציין שאחר כך אני מיתרחק למרחק של 300 +מטר ולא קורה כלום.ההנחה הכי גדולה שלי למיקרים כאלה זה ביגלל שיש אנטנה אחת ובזויות מסוימות ובמרחק מסויים יש איבוד אות,לפעמים מורגש ,לפעמים לא.

liorz055
12-05-2011, 20:55:31
מוזר מאוד כל המקרה הזה, אני כבר שנה עם ה9X עוד לא חוויתי ניתוק באוויר, וכן התרחקתי רחוק עד שבקושי ראיתי. דרך אגב חיים וליאור שלכם זה טונרגי )מהוביקינג) או 9X ממקום אחר, אולי שם יש הבדל. מאוד מוזר , בתור מי שיצא לראות את חיים מטיס עכשיו אני עוד יותר דואג כי חיים הוא מטיס פנומן. אולי כדאי לבדוק בפורומים מחו"ל עם גם להם יש דיווחים כאלו...

flatspin
12-05-2011, 21:12:55
היות ואנו שומעים על מטיסים שלא חוו שום בעיה לאורך זמן רב, ומצד שני אנו שומעים על התקלות שגרמו לריסוק טיסנים, כל זאת כשמדובר במערכת 9X, עולה בדעתי שאולי באיזה שהוא מקום במערכת, בין אם בתוך המשדר, או במקלט או בחיבורי החוטים בתוך הטיסן ישנו איזה שהוא מגע לא יציב. לרוב הוא נראה כאילו תקין, אך מעת לעת נוצר ניתוק.
כאשר הגיע אלי השלט 9X לראשונה, התקנתי אותו על טיסן פשוט ובחנתי אותו בטיסה למרחק רב, עד כדי כך שבקושי הבחנתי בטיסן. להערכתי, משהו בין 800 ל-1000 מ'. ניסיתי הכל על מנת לוודא שלא תתגלה תקלה בטיסנים גדולים ומושקעים. ביצעתי גם כמה תרגילי אוירובטיקה במרחק כדי לוודא תגובה מלאה במצבי טיסה משתנים.
כמו שכבר ציינתי קודם, עד כה הכל תקין. לא התאכזבתי ואני מקווה להמשיך כך.

eitan-ro
12-05-2011, 22:16:15
אף פעם אין לי הפרעת אצבע ובטיסנים שלי הכול מדוגם ברמה הכי גבוהה.
חוץ מזה איך יכול להיות שאני מטיס לפחות 6 טיסות בלי שום תקלה ולא משנה באיזה טיסן ופיתאום בום הפרעת קליטה ל2 שניות שום דבר לא עובד ופיתאום הכל חוזר לתקינותו.כמובם שזה קורה רק בגובה ובמרחק של 150 מטר בערך.וגם מידי פעם.אני חייב לציין שאחר כך אני מיתרחק למרחק של 300 +מטר ולא קורה כלום.ההנחה הכי גדולה שלי למיקרים כאלה זה ביגלל שיש אנטנה אחת ובזויות מסוימות ובמרחק מסויים יש איבוד אות,לפעמים מורגש ,לפעמים לא.

בהחלט יכול להיות שהיה משהו שהפריע לגלי הרדיו, אבל אל תפסול את האפשרות של כשל במערכת האלקט' של הבקר (בהנחה שזה טיסן חשמלי)

haimgil
12-05-2011, 22:19:37
חברה ,שלא יהיו אי הבנות.השלט הוא מצויין אך כנראה שהשמש והחום באוטו עשו את שלהם.בכל זאת אני לא לוקח סיכונים והיום הגיע לי הFRSKY ואני הולך להחליף את המודול וכל המקלטים.אתם צריכים להבין שמתי שהוא הבעיה תצוץ ויגרם נזק ואז תגיעו למצב שאני נימצא בו היום שאני לא סומך על המודול והמקלטים אפילו שהיתה לי שנה שקטה ומצוינת. עם הטסות מטורפות של טיסני דלק ושאר ירקות חשמליים.מספיק פעם אחת לרסק טיסן יקר מאוד ואף להגיע לנזק לרכוש או פגיעה בנפש.זוהי דעתי.לגביכם ,אם אתם מטיסים זהירים שלא מישתוללים קרוב לאדמה ומטיסים טיסנים שטסים מעל 200 קמ"ש ולא ליד אנשים במסלולים מרובי מטיסים אז הייתי אומר מילא.דרך אגב גם תקלת סרוו יכולה להכניס אתכם לכלא.צריך לקחת דברים בפרופורציה.

Boogle
13-05-2011, 02:25:23
קצת סדר :
PIO = PILOT INDUCED OSCILLATIONS

בעניין 9X וFRSKY אני ממליץ לעצור אצל RCMODELREVIEWS ולקרוא.
הוא טוען שבטיסנים מהירים מאוד (ע"ע פאנג'ט על סמים) יתכנו ניתוקים עקב התאבכויות הורסות בעיקר במודלים הישנים של FLYSKY. למרות שגם בחדשים זה עלול לקרות.
מודולי הFRSKY אינם חסינים ב100% גם ונתגלו , למשל, בתחרות מסויימת שני מודולים שהגיעו עם אותו הקוד שאמור להיות ייחודי.

אני חושב שבנוסף צריך לוודא בטיסנים ה"מיוחדים" שהאנטנה מודבקת עם צלוטייפ למקומה בזוית הנכונה ולא מתדלדלת זה יכול גם הסביר הפרעות.
גם סביבה עתירת RF יכולה לגרום לנעילה וחווינו כזו מעל בניין משרדים.

בכל אופן, לחסרון הנ"ל יש גם ייתרון, במיוחד אם הטיסן בגובה, המערכת של ה9X מחדשת פעילות כמעט מייד, כשמפסיקה ההפרעה, ולא ננעלת, להבדיל מהשלטים האחרים שדי נוטים להנעל למספיק זמן שהטיסן יגיע לקרקע - ולא בנחיתה רגועה :)

ועוד דבר - לא ניסיתי אבל נראה לי שיעבוד - להשתמש בשני מקלטים (8$ זו לא השקעה קשה) ולהדביק את האנטנות שלהם בניצב אחת לשניה.

בעניין שתי אנטנות מקלט, הפטנט של 9X זהה לפטנט של HITEC -שימוש באנטנה עם צינורית המשמשת לשיפור איכות הקליטה. בHITEC קוראים לה BODA.

lior_shenhar
13-05-2011, 10:14:59
אהבתי את הרעיון של שימוש בשני מקלטים

ללו
13-05-2011, 22:54:02
בוגל בעניין שני המקלטים,זה לא יכול ליצור התנגשויות

haimgil
13-05-2011, 23:01:20
האמת שחשבתי על זה כבר הרבה זמן והגעתי למסקנה ששתי מקלטים ועוד וואי קונקטורים יעלו יותר יקר ממקלט FRSKY עם 2 אנטנות. ויחסוך הרבה מקום וקצת מישקל.

ofir181
14-05-2011, 00:16:26
חברים יקרים,ל2.4 ghz יש שתי בעיות :
1. מהיותו 2.4 ghz -אורכי הגל קצרים בסדר גודל 1 יחסית למשדרי fm ..

2.בשיטת השידור 2.4 במהלך התקין של השידור המקלט והמשדר מחליפים את הcerier מאות פעמים בשניה,שיטת שידור זו שונה מfm וam לחלוטין,וכאשר מקלט ומשדר אינם מסונכרנים טוב..יתכנו בעיות.

flatspin
14-05-2011, 07:53:06
חברים יקרים,ל2.4 ghz יש שתי בעיות :
1. מהיותו 2.4 ghz -אורכי הגל קצרים בסדר גודל 1 יחסית למשדרי fm ..

2.בשיטת השידור 2.4 במהלך התקין של השידור המקלט והמשדר מחליפים את הcerier מאות פעמים בשניה,שיטת שידור זו שונה מfm וam לחלוטין,וכאשר מקלט ומשדר אינם מסונכרנים טוב..יתכנו בעיות.

לא שזה לא היה ידוע מקודם, אבל הסברת את הנקודה באופן הברור ביותר. משום מה לא הצלחתי להבין מדבריך כיצד מגלים את הבעיה על הקרקע ו/או כיצד להתגבר על בעיה זו, במידה וקיימת.
הרי כל הדיון הזה סובב סביב מה הגורם לבעיה ואיך להתגבר עליה. אני מבקש ומצפה לקבל תשובה חד משמעית: האם אפשר למנוע או אי אפשר למנוע את התופעה.
זו גם זו, תשובות.

alon-zil
14-05-2011, 08:16:37
אני רק רוצה להבין ל9X יש שתי גרסאות הישן V1 והחדש V2 יכול להיות שאתם מדברים על שני גרסאות שונות ויכול להיות שבגרסה החדשה הבעיה נפתרה;)

lior_shenhar
14-05-2011, 08:59:24
אנחנומדברים על גרסה 2 לי יש את השלט בגרסת fleshy מלידרס בלי החוט המולחם
ולחיים יש את גרסה 2 של הוביקינג

roydor
14-05-2011, 12:58:06
יש מספר שיטות להוריד מחיר של ציוד אלקטרוני:
1. לייצר בכמויות גדולות
2. לחסוך בפיתוח
3. לחסוך במחיר הרכיבים (לרב רכיבי באיכות נחותה או סוג ב')
4. לחסוך באבטחת האיכות
לחסוך במותג

במידה והשלטים הסיניים היו עולים חצי ממותגים הייתי אומר שחסכו רק בשיווק ובמותג ולכן ייתכן כי האיכות דומה אך מכיוון שההפרש גדול בהרבה (15%-30% ממחיר מותג) הייתי מהמר על חיסכון המשליך על האיכות של המוצר באופן יחסי (WORKMANSHIP, QA, איכות רכיבים, בדיקות ביצועים, הוכחה, וכו')
מכיוון שיצא לי לראות כאלו שלטים, להחזיק אותם ביד ולהביט בהם בפנים, ניתן בפירוש לומר כי הם לא מתקרבים לרמה של השלטים המובילים (JR, פוטבה, AIRTRONICS, HITEC, MULTIPLEX, GRAUPNER ועוד)
להשוות שלט סיני שמיועד להוות אלטרנטיבה זולה להטסת טיסנים זולים (צעצועים?) לשלט מוביל אחר זה כמו להשוות מכונית הודית לשוק המקומי בהודו לסדרה היוקרתי של BMW.
מי שיחזיק שלט מתקדם בידיים ירגיש את הדברים הבאים:
1. הוא יותר נוח בידיים עקב הגימור, התחושה של הפלסטיק, שילוב של גומי וספוג בנקודות מסוימות, משקל ואיזון ועוד.
2. איכות המפסקים יותר טובה התחושה בהעברת המפסקים נעימה והמפסק לא "מתנדנד"
3. הסטיקים זזים חלק יותר, בשלטים החדשים משולבים מיסבים בסטיקים לתחושה של חלקות בהזזת הסטיקים
4. כל המיקומים נוחים יותר, ישנה מחשבה איפה כל מפסק, סליידר ועוד.
5. השלט נותן למטיס תחושה שהוא יחזיק מעמד הרבה שנים, של איכות, BUILD QUALITY ועוד הרבה מאד שבסופו של עניין משרה תחושת ביטחון בהטסה.

כל מי שיתכנת טיסן על שלט מתקדם יבחין בנקודות הבאות:
1. התוכנות ידידותיות יותר
2. ישנן פונקציות רבות ומתקדמות יותר
3. ישנה גמישות רבה יותר

התוכנות של השלטים הסינים מקורן בהעתקת תוכנות של פוטבה משלטים בני למעלה מעשור (לדעתי מ-9CAP). אמנם ניתן לכוון את רב הטיסנים לעשות כמעט הכל אבל לא תמיד מתאים לטיסני ה-HIGH END (התוכנה של הדאונים ב-9X היא פשוט בושה, לא העתיקו נכון את התוכנה של פוטבה שהייתה גם עלובה אבל לפחות עבדה)

במידה ואתם מטיסים טיסנים זולים, בני 100 עד 200 דולר לכל היותר, טיסנים שמטיסים אותם בטווחים קצרים, טיסנים קלים וקטנים, טיסנים איטיים יחסית ומטיסים אותם בסביבה המאופיינת במעט צופים ומטיסים אחרים, ככל הנראה שהשלטים הסיניים מספיקים לכם, סביר להניח שגם לא תדעו להעריך את האיכות של שלט מתקדם בכל מקרה (כמו לתת סטייק מובחר שיושן בקפידה ונצלה לשלמות לחובבי נקניקיות זוגלובק).
במידה ואתם מטיסים טיסנים יקרים, מהירים, גדולים, אנרגטיים, בסביבה בה ישנם הרבה מטיסים/צופים, עדיף לכם להשקיע יותר ולקבל יותר, לקבל מוצר איכותי ומתקדם, שנותן לכם תחושה של מקצוענות ומקצועיות, שנותן לכם ביטחון אישי בציוד ושעושה לכם טוב.

דבר נוסף ואחרון, לדעתי איתן שכח נקודה, ריסוקים של טיסנים קורים גם בגלל תקלות בציוד כדוגמת רעשים חשמליים בסרוואים, דבר נפוץ בסרוואים הסינים מתוך בדיקה שעשיתי בעבר לשלושה סרוואים סיניים("קצרים" או העמסת הסרוו ועליות הזרם הנצרך על ידו עשויים לגרום לנפילות מתח רגעיות במקלט ולגרום לאיבודי שליטה רגעיים, סרוו שרוף עלול לגרום לקצר שמפיל את המתח "ומפיל" טיסן), גמישות בפושרודים (יוצרים גמישות בהגאים שעשויה לגרום לאובדן יכולת ניהוג עד לירידת המהירות או הלחץ האווירודינמי על ההגאים), הפרעות אלקטרומגנטיות של רכיבים "זולים" המשולבים בסרוואים הזולים, בבקרים ובמערכות חיצוניות "שלא אמורות להיות קשורות" (בעבודה גילינו מצלמת וידאו קטנה מ-DEALEXTREME ש"הרעישה" ב-2.4 GHZ וגרמה לנו להפרעות בזמן שאחרת זהה לחלוטין לא "הרעישה" כלל - נבדק עם ספקטרום אנלייזר)

רועי

Boogle
14-05-2011, 15:00:49
אני זוכר דיונים כאלו מתקופת זמן לא רחוקה אחורה שנסבו באותה מידה מה השפעות של ריסוקים של מערכת שלט "זולה" כמו הDSM של ספקטרום שהיתה גם מותקנת על שלטי "עלית" של JR ....

נגד תקלות טכניות - אין הרבה מה לעשות. ואני ראיתי הרבה אנשים מחליפים שלטים כי חשבו שהשלט שלהם "השתגע".

אני - נגד התופעה, כל אחד צריך לשקול לעצמו מה הוא מחפש ומה הוא רוצה לעצמו, אבל תקלות תקשורת צריך לבחון באובייקטיביות לגופן, וזה מסוג התקלות שהרבה מגיה שחורה אופפת אותן והן בבחינת של "איך אוכיח לכם שאין לי אחות"?

מי שמשכנע את עצמו כי בכך שיקנה פוטאבה הוא יהיה חסין - שוגה כי זה מביא אותו לבטחון מופרז והסתמכות עוורת על הציוד (הכביכול יפני אך מיוצר גם בסין..). כבר עדיף להיות בעלים של שלט זול שלא סומכים עליו ב100% , הדבר מפתח ערנות לתקלות שבמקרים רבים יסווגו לתקלות שלט ,בעודן בכלל תקלות מערכת אחרות.

שני הסנטים שלי . ובכלל המלצה לכל אחד להריץ חיפושים על שם מערכת שהוא רוצה לרכוש בשלוב המילה MALFUNCTION או FAULTY. אני מניח שיהיו תוצאות לכל הדגמים הקיימים בשוק. :)

haimgil
14-05-2011, 18:50:06
תישמעו,אני בעד ניסיון של שלטים במבחן הזמן ובטיסנים יקרים כמו ג'טים וטיסני דלק גדולים ולפי מה שאני ראתי ושמעתי ,במיבחן הזמן הפוטאבה ניצח בגדול. לכו לשטח שבו מטיסים טיסנים רציניים ותגלו שכולם עם פוטאבה ואולי לאחרונה גם ההיטק ניכנס לתמונה .וזה ביגלל שיתוף הפעולה בין החברות.

liorz055
14-05-2011, 19:36:18
קצת סדר :
PIO = PILOT INDUCED OSCILLATIONS

ועוד דבר - לא ניסיתי אבל נראה לי שיעבוד - להשתמש בשני מקלטים (8$ זו לא השקעה קשה) ולהדביק את האנטנות שלהם בניצב אחת לשניה.
.
איך אפשר לחבר שני מקלטים בו"ז?? ככה כל ערוץ יהיה מחובר ב Y??

flatspin
14-05-2011, 21:32:57
45879באחד הטיסנים הגדולים שלי התקנתי בעבר שני מקלטים שעבדו בו זמנית. לכל אחד מהם היו סוללה ומפסק עצמאיים. אחד הפעיל חצי טיסן (מאזנת אחת, חצי הגה גובה וסרוו אחד מתוך שניים של הגה הכיוון. המנוע היה זנואה 62 סמ"ק. המצערת היתה מחוברת למקלט אחד והמשנק (צ'וק) למקלט השני.
הטיסן הזה טס כמה שנים ללא דופי עד שהגיע לקיצו המר בגלל חוסר ריכוז רגעי של המטיס (אני).

Boogle
14-05-2011, 23:44:37
לא חקרתי לעומק, ליאור, אבל לדעתי (יש לבדוק במעבדה עם סקופ) כאשר אין סיגנל למקלט הוא לא מוציא כלום ברגל הרלוונטית. ולכן אם יגיע סיגנל על הקו מהמקלט השני הוא יגיע לסרוו וימשיך לתת לו פיקוד.
אם זה בר ביצוע אז אכן יספיק כבל Y אבל הפוך (שני תקעים ושקע אחד).

אין לי את הציוד לבדוק ואם מישהו מוכל להרים את הכפפה - יעשה שרות לכולנו.

חיים, FRSKY מיוצר באותם תנאי "מעבדה" כמו FLYSKY , הדבר היחיד שהם כנראה השקיעו בו זה להעתיק את פרוטוקול השידור של פוטאבה. בעניין הרכיבים.....נו אשרי המאמין :)

גדעון - אני זוכר את הז"ל - אכן היה טיסן יפה ומהמם :)

נ.ב. איפה נעלם לנו דוד - LEETAL ?? איפה הוא כשצריכים אותו???