PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון מוכרים קונים!!? עם המון ףףףףףף

דוד פלד
09-05-2011, 02:50:10
חברים שלום
לא פעם ולא פעמיים אני נתקל במודעות מכירה שבהם מצויין המחיר שהוא זהה למחיר במקור
אני לא מכליל שלא יהיו אי הבנות !!
נכון שלכול אחד יש זכות למכור באיזה מחיר שהוא רוצה אין ספק
נכון שיש לפעמים מצב שאין בחנות כי אזל
ונכון שגם אם קיים בחנות יש את אלמנט ההמתנה.
ואני מדבר על עצמי בלבד ומחלק את תחושותי איתכם מה לעשות כולנו באותה השלולית.
אני אישית כאשר אני נתקל במודעת מכירה והיא זהה למקור במחיר? שלא נדבר על הפרש גדול יותר. אני מתעלם מהמוכר. גם אם אין במלאי אני יזמין משם. ואמתין.נקודה
חברים יקרים כול מוצר שיצא מהחנות ומכנים אותו בכול מיני שמות כמו דנדש חדש כ חדש? אין דבר כזה!! ברגע שהוא יצא מהחנות ? זה יחשב ליד שניה למעט קופסה סגורה הרמטית שמעולם לא נפתחה וקל מאוד לדעת. וגם אם הקופסא סגורה הרמטית יש מקום לתת מחיר שיהיה לי כדאי לקחת.וכן לי לפעמים יוצא למכור במחיר הפסד יחסית לחדש דנדש וכ חדש א כדי להפטר מהמוצר ב כדי להפטר מהמוצר וג כדי להפטר מהמוצר. מכול מיני סיבות שונות או משונות צריך מקום . אישתי כבר בקריזה עלי עוזב את התחום. חוזר לתחום נחום תקום..שתו לי אכלו לי.
אז שתדעו כולנו בודקים משווים ומחליטים. לפי זה יקום ויפול דבר.
אז מי שבונה על אין במלאי זה לא עובד עלי ומי שחושב שהמתנה מרטיעה אז שיחשוב שוב .תמיד תחשבו מה אני הייתי מעדיף קודם .חדש מהחנות או כ חדש. בהצלחה למוכרים קונים. אגב מחיר הוגן זה מחיר שלרוב הקונים לא יהיה נעים לבקש הנחות ..ואים מדברים על הנחות אז לידיעה נהוג להוריד עד 30 אחוז לפחות על מוצר כ חדש מי שחושב אחרת אני מוכן לשמוע אבל אחד אחד לא בבת אחת :D

אייל שפירא
09-05-2011, 05:49:10
לדעתי:
1. לא אמרת בעצם כלום. "אני לא רוצה לשלם מחיר מלא על מוצר משומש" זה עניין אישי שבינך לבין מי שמוכר לך, ולא נוסחה אחת קבועה.
2. יש אנשים שרוצים עכשיו ומיד ולא מעניין אותם לשלם עוד קצת, ויש אנשים שרוצים למכור רק לאנשים כאלה. זכותם.
3. הגהה לא תהרוג אותך.
4. אני לא יודע אם פתחת את זה כדי להודיע משהו למישהו ספציפי, כדי להעביר את הזמן משיעמום או כדי לנסות לפתוח דיון על נושא שמעניין אותך אבל לא חשבת עליו מספיק. בכל אופן היו כבר לא מעט דיונים על הנושא הזה בעבר ורובם הסלימו לכדי התנגחויות מגעילות.

T_A
09-05-2011, 06:54:28
היצע וביקוש.

דוד פלד
09-05-2011, 07:02:16
אני כרגע לא רוצה להגיב בנתיים..על הדברים כאן. ואין הכוונה לנגח מישהו .. חלילה . בשביל זה אני מתייצב מולו ולא בצורה פחדנית ..הרחקתה לכת אייל !;)

alexk
09-05-2011, 07:47:54
דוד זה שאתה מוכר משהו שקנית במחיר הפסד עושה אותך קצת פרייאר.
לא לכולם יש אורך רוח וסבלנות לחכות 3-4 שבועות להגעת מוצר לארץ, אני זוכר את עצמי בהתחלת העיסוק בתחביב שבניתי עוד את המוגי הראשון שלי, פירקתי מסוק קיים בכדי להוציא ממנו מנוע וקניתי פרופים ב25-30 שקל מחנויות בארץ, שים לב כל יחידה עלתה 25-30 ש"ח וזאת למרות שידעתי מה היה המחיר בחו"ל ולמרות שהייתה לי הזמנה בדרך לארץ עם פרופים שעלו פחות מדולר ליחידה.
אני מכיר המון אנשים בשטח שלא יודעים מה זה Paypal ולא רוצים לדעת מה זה, מפחיד אותם להזמין מחו"ל הם סומכים על עינהם ועל מה שהם יכולים לגעת בו.
אני למשל סוחר מטבעי, יש לי לפעמים עודפים של ציוד שאני מעלה למכירה בפורומים השונים במחיר עלות שלי ולרוב אני מוכר הרבה ציוד ביד2 במחיר רווח יפה.
המטרה יותר פשוטה ממה שאתה חושב, התחביב הזה מתבזבז עליו לא מעט כסף וזאת דרך נחמדה מבחינתי לקזז עלויות ולצמצם הוצאות בתחביב שלהערכתי אני מוציא עליו לא פחות מ1000 ש"ח בחודש.

ביד 2 למשל יש 2 שאלות די נפוצות :

1. לאיזה גובה זה טס ?
2. לאיזה מהירות זה מגיע ?

שם לא מבלבלים שזה עלה X ועלה Y בחנות ,מנסים אולי עקרונית להתמקח ולהוריד כמה שקלים אבל זהו...

לדעתי זאת חוצפה לפנות למישהו שמוכר משהו ולהתחיל להסביר לו בהיגיון שבחנות זה עולה ככה, והוא צריך להוריד 30%-50% - כבד את המחיר שהמוכר מבקש.

קשה לי להאמין כשהתחלת בתחביב הזמנת כל חלק מחו"ל וחיכית בסבלנות 3-4 שבועות, בטוח קנית דברים במחיר גבוה יותר בהתחלה, היום אתה "צרחן" נבון יותר, אשריך אבל זה לא ההיגיון של כולם, לא לכולם יש סבלנות.

אייל שפירא
09-05-2011, 08:07:51
דוד אם היית קונה משהו מהוביקינג, ואחרי חודש וחצי שאתה מחכה לו כמו כלבלב הוא מגיע וכשאתה פותח את האריזה אתה מגלה שהוא ממש לא מתאים למה שהתכוונת לעשות איתו, אתה תמכור אותו ב70% מהמחיר שלו?

valaza
09-05-2011, 08:30:19
כמו שנאמר כבר, חוקי השוק הם היצע וביקוש.

אין לי בעיה לבקש גם מחיר כפול מהחנות, אם לדעתי יש לי סיכוי לקבל אותו.

מחיר שבו לא יהיה לקונה נעים לבקש הנחות זה מחיר זנות, וגם במחיר כזה חלק מהישראלים יבקשו הנחה.
(אמרו לי פעם- אם אתה מוכר בזול ינסו להוציא ממך בחינם, אם אתה מחלק בחינם עוד ינסו להוציא ממך כסף).

אליקופטר
09-05-2011, 08:40:33

מחיר שבו לא יהיה לקונה נעים לבקש הנחות זה מחיר זנות, וגם במחיר כזה חלק מהישראלים יבקשו הנחה.
(אמרו לי פעם- אם אתה מוכר בזול ינסו להוציא ממך בחינם, אם אתה מחלק בחינם עוד ינסו להוציא ממך כסף).

כמה שזה נכון ,די משקף את הרוב.

דוד פלד
09-05-2011, 09:21:39
אני זוכר שפעם הצעתי מחיר מסויים למוצר שאני לא זוכר כרגע אדון אייל כתב לי בפורום יגנב!! הבן אדם הפיל אותי :D
מזלו שאני לוקח הכול בלי יוצא מהכלל ברוח טובה אחרת הוא היה בצרות.;)

דוד פלד
09-05-2011, 09:29:10
דוד אם היית קונה משהו מהוביקינג, ואחרי חודש וחצי שאתה מחכה לו כמו כלבלב הוא מגיע וכשאתה פותח את האריזה אתה מגלה שהוא ממש לא מתאים למה שהתכוונת לעשות איתו, אתה תמכור אותו ב70% מהמחיר שלו?

אם אין לי מה לעשות איתו ? בהחלט. בלי לחשוב שניה.

דוד פלד
09-05-2011, 09:35:51
דוד זה שאתה מוכר משהו שקנית במחיר הפסד עושה אותך קצת פרייאר.
לא לכולם יש אורך רוח וסבלנות לחכות 3-4 שבועות להגעת מוצר לארץ, אני זוכר את עצמי בהתחלת העיסוק בתחביב שבניתי עוד את המוגי הראשון שלי, פירקתי מסוק קיים בכדי להוציא ממנו מנוע וקניתי פרופים ב25-30 שקל מחנויות בארץ, שים לב כל יחידה עלתה 25-30 ש"ח וזאת למרות שידעתי מה היה המחיר בחו"ל ולמרות שהייתה לי הזמנה בדרך לארץ עם פרופים שעלו פחות מדולר ליחידה.
אני מכיר המון אנשים בשטח שלא יודעים מה זה Paypal ולא רוצים לדעת מה זה, מפחיד אותם להזמין מחו"ל הם סומכים על עינהם ועל מה שהם יכולים לגעת בו.
אני למשל סוחר מטבעי, יש לי לפעמים עודפים של ציוד שאני מעלה למכירה בפורומים השונים במחיר עלות שלי ולרוב אני מוכר הרבה ציוד ביד2 במחיר רווח יפה.
המטרה יותר פשוטה ממה שאתה חושב, התחביב הזה מתבזבז עליו לא מעט כסף וזאת דרך נחמדה מבחינתי לקזז עלויות ולצמצם הוצאות בתחביב שלהערכתי אני מוציא עליו לא פחות מ1000 ש"ח בחודש.

ביד 2 למשל יש 2 שאלות די נפוצות :

1. לאיזה גובה זה טס ?
2. לאיזה מהירות זה מגיע ?

שם לא מבלבלים שזה עלה X ועלה Y בחנות ,מנסים אולי עקרונית להתמקח ולהוריד כמה שקלים אבל זהו...

לדעתי זאת חוצפה לפנות למישהו שמוכר משהו ולהתחיל להסביר לו בהיגיון שבחנות זה עולה ככה, והוא צריך להוריד 30%-50% - כבד את המחיר שהמוכר מבקש.

קשה לי להאמין כשהתחלת בתחביב הזמנת כל חלק מחו"ל וחיכית בסבלנות 3-4 שבועות, בטוח קנית דברים במחיר גבוה יותר בהתחלה, היום אתה "צרחן" נבון יותר, אשריך אבל זה לא ההיגיון של כולם, לא לכולם יש סבלנות.

אם אתה מצהיר שאתה סוחר מטיבעך חייב אתה בתכונה של סבלנות .זה מה שעושה מימך סוחר טוב והאמן לי שאני יודע מצויין על מה אני מדבר.(להורי יש חנויות ספורט והלבשה) האמן לי שצריך סבלנות

wind556
09-05-2011, 09:39:30
מצאתם לכם נושא לדיון...
זה פורום של טיסנים רבותי, ולא של מסחר הוגן (או לא הוגן)

אייל שפירא
09-05-2011, 09:40:36
אני זוכר שפעם הצעתי מחיר מסויים למוצר שאני לא זוכר כרגע אדון אייל כתב לי בפורום יגנב!! הבן אדם הפיל אותי :D
מזלו שאני לוקח הכול בלי יוצא מהכלל ברוח טובה אחרת הוא היה בצרות.;)

WTF?

אם אין לי מה לעשות איתו ? בהחלט. בלי לחשוב שניה.

אתה בהזיות ואתה סותר את עצמך.

בכל אופן אני אשמח לקנות ממך כל דבר שהרגע קיבלת ואתה רוצה למכור ב70% מהעלות שלו. :)

lior_shenhar
09-05-2011, 09:47:17
אף אחד לא בא להפסיד פה בנאדם

לכל סיר יש מכסה!
לא טוב לך תזמין מהוביקינג ותחסוך מאיתנו את הדעות שלך
עוד לא קרה פעם אחת שלא מכרתי מה שפרסמתי ובאיזה מחיר שרציתי
קח לצומת לבך זה לא כולם זה רק אתה!

דוד פלד
09-05-2011, 09:49:41

אתה מקצין בצורה דרמטית אומר לך כך הסיכוי שתמכור .. שואף לאפס או שטיפול עם אחד שלא מבין אבל הגילוי שמכרתה לו יקר כי זה יתגלה באזשהו שלב כך או אחרת .וזה יהיה ממש לא נעים כי אף אחד לא רוצה לצאת פרייר. לעומת זאת כשאתה מציע מחיר סביר והוגן אתה מראש יודע שבקשת ההנחה תגיע גם תגיע מה לעשות אנחנו עם כזה. ואני בטוח שאתה לוקח את זה בחשבון בכול צורה שהיא. ולכן אתה משפר את הסיכוי למכור ב80 אחוז לפחות גם בצעתה מכירה הוגנת גם האמינות שלך עלתה פלאים וגם אתה תחשב לחבר טוב ראה מה הרווחתה לעומת מה שאתה עשוי להפסיד בעתיד. זכור כשקונה יגלה שהוא נדפק ? זה יהיה נצחון זמני אתה בעצם ניסרתה את הענף שאתה יושב עליו ! יצרתה אמינות יצרתה מעגל קונים.

דוד פלד
09-05-2011, 10:02:17
WTF?

אתה בהזיות ואתה סותר את עצמך.

בכל אופן אני אשמח לקנות ממך כל דבר שהרגע קיבלת ואתה רוצה למכור ב70% מהעלות שלו. :)

אתה לא מכיר אותי והחלטתה שאני הוזה ? גם הרצל היה הוזה לא ;)
לא נורה אייל תקרא לאט !.. אשמח לא רק למכור אשמח לתת אם אין לי צורך .אני לא פנט לדברים שלי אתה ממש לא מכיר אותי אז אל תנחש..לגבי אתה בעלטה אותו דבר אני לגביך הלא כן? :)

אבל בכול זאת אוהבים אותך :)

דוד פלד
09-05-2011, 10:06:03
אף אחד לא בא להפסיד פה בנאדם

לכל סיר יש מכסה!
לא טוב לך תזמין מהוביקינג ותחסוך מאיתנו את הדעות שלך
עוד לא קרה פעם אחת שלא מכרתי מה שפרסמתי ובאיזה מחיר שרציתי
קח לצומת לבך זה לא כולם זה רק אתה!

לא בקשתי מימך הנחיות על המחשבות שלי זאת ארץ חופשית רוצה לשיב כמו בן אדם סבבה לא רוצה לא צריך.קח פרי ותיהיה לי בריא .

lior_shenhar
09-05-2011, 10:20:21
אם אתה סובל מעודף קמצנות יתר תשמור את זה לעצמך! אל תפתח שרשורים כאלה בפורום מקצועי.
בישביל זה יש את פורום לא להבים ולא כנפיים!!
בפעם הבאה שתפרסם משהו למכירה אני מבטיח לך שכולנו נבדוק אותך שם ונרשום דברים בפורום בהתאם על מנת להזכיר לך שצריך למכור ב 50% מוצר חדש!

ולא בא לי תפוח אם אפשר אז תכין לי בבקשה סטייק עם כבד אווז מלמעלה.

אל תקח אז זה כעלבון קח את זה כנקודה למחשבה, השרשור שלך לא היה מתאים והוא מיותר לחלוטין זכותך לחשוב ככה אבל תשמור זאת לעצמך.
יש סיבה שבפורום מכירה אנשים לאיכותית להגיב וזו בידיוק. אחת הסיבות!

אייל שפירא
09-05-2011, 10:44:00
סתם כדאי שתשים לב שמה שקורה פה זה בדיוק מה שאמרתי לך שיקרה:

לדעתי:
1. לא אמרת בעצם כלום. "אני לא רוצה לשלם מחיר מלא על מוצר משומש" זה עניין אישי שבינך לבין מי שמוכר לך, ולא נוסחה אחת קבועה.
2. יש אנשים שרוצים עכשיו ומיד ולא מעניין אותם לשלם עוד קצת, ויש אנשים שרוצים למכור רק לאנשים כאלה. זכותם.
3. הגהה לא תהרוג אותך.
4. אני לא יודע אם פתחת את זה כדי להודיע משהו למישהו ספציפי, כדי להעביר את הזמן משיעמום או כדי לנסות לפתוח דיון על נושא שמעניין אותך אבל לא חשבת עליו מספיק. בכל אופן היו כבר לא מעט דיונים על הנושא הזה בעבר ורובם הסלימו לכדי התנגחויות מגעילות.

ויש לי שאלה, כשאתה אומר שקראתי לך גנב אתה מכוון לזה?
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?34506-עוד-אין-לכם-קליבר-דיגיטלי&p=255462

DarZeelon
09-05-2011, 12:22:17
מה שדוד אומר, למעשה, שלדעתו; על מוצר מיד שנייה, יש לדרוש מחיר המשקף עובדה זאת.

כאשר מדובר במוצר משומש, לא כל שכן. לדעתי הוא צודק, אבל הזהירות היא באחריות הקונה.

לדעתי האישית, גם סוחר שמטרתו רווח, צריך לדרוש עבור מוצר מחיר שישאיר לו רווח הוגן
בעבר הלא רחוק, מוצר היה עולה לסוחר כ-65-75% מהמחיר בו היה נמכר לצרכן. מה שמשקף 33-50% רווח תפעולי...

אבל כיום, כשבכל סיבה-למסיבה מקבלים הנחות המגיעות ל-75%??? אני מאמין שכללי המסחר ההוגן אינם חלים עוד.
הנחה בשיעור כה גבוה רומזת, שאפילו במחיר זה הסוחר אינו מפסיד; ולכן היא כדאית לו. שיעור הרווח הרגיל שלו צריך להיות אסטרונומי!

לדעתי, כאשר מוכר דורש עבור מוצר יד-שנייה מחיר לא הוגן, הרי שהוא עצמו לא הוגן (אך לא בהכרח גנב\שרלטן\רמאי\מחק את המיותר).

ליאור, קח את זה לתשֹוּמַת לבך והפסק 'להתנפל' על דוד; על כך שהוא כועס שכֹּה רבים מנסים לאחרונה, 'לעשות קופה' על מוצרים משומשים, או על כאלה שהם שאינם חפצים בהם.

זו זכותו!

...אבל אני מסכים ששרשור זה מתאים יותר, כנראה, בתת-פורום אחר.

lior_shenhar
09-05-2011, 12:33:59
זו זכותו אבל שישמור זאת לעצמו
אני מת על האנשים האלו! שאתה מפרסם משהו חדש שעולה נגיד 100$ שילמת גם מכס! ואז אתה מפרסם את המוצר חדש ללא שימוש ארוז!
סוגר מחיר עם בנאדם מבזבז את הזמן שלך.
ואז הוא מגיע ורוצה לתת לך מחיר של הטיסן ללא משלוח וללא מכס, ועוד אומר לך שזה הדיל הכי טוב שתקבל.
דוד אני בטוח שלא היה נעים לך אם היית במצב הזה לאחר שבזבזת זמן יקר ודלק.
בגלל דברים כמו שכתבת כאן קימיים האנשים האלו
אתה נותן להם את הכח להגיע לחוצפה הזו!
מי שחושב שהתחביב הזה הוא שוק לא מכבד את עצמו ואת התחביב!
ואני בטוח שכל החברים פה שאי פעם פירסמו דברים למכירה יודעים על מה אני מדבר!
אני כבר מפחד לפרסם דברים למכירה!
מעדיף להשאיר את הכל שוכב במחסן מאשר להיכנס לאי נעימיות עם הישראלי המצוי!
פשוט ולעניין מי שלא טוב לא המחירים ביד שניה מוזמן להיכנס לאינטרנט ולהזמין בעצמו ובכך למנוע את כל הויכוכים. האלו!
חג עצמאות שמח

ללו
09-05-2011, 12:37:21
סתם כדאי שתשים לב שמה שקורה פה זה בדיוק מה שאמרתי לך שיקרה:

ויש לי שאלה, כשאתה אומר שקראתי לך גנב אתה מכוון לזה?
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?34506-עוד-אין-לכם-קליבר-דיגיטלי&p=255462

דויד לבקש 100ש''ח על קליבר שעולה 30 ש''ח זה כן הוגן

ebay007
09-05-2011, 12:40:06
אני לדוגמא קניתי שני מנועים (טוב שלושה...), "יד שנייה" שלא נעשה בהם שום שימוש (או אולי הפעלה קצרה), במחיר עלות.
אין סיבה שהמוכר יפסיד על מוצר שלא נעשה בו שום שימוש.

lior_shenhar
09-05-2011, 12:42:39
דויד לבקש 100ש''ח על קליבר שעולה 30 ש''ח זה כן הוגן

+1
דוד למכור קליבר של 30 שקל משומשב 100 שקל לאחר שעבר ביד שלך זה לא גניבה? ועוד בחוצפה להגיד שזה עניין של חודש המתנה
יש לי דבר אחד להגיד לך הצביעות חוגגת, הגמל בחיים לא רואה את הדבשת שלו!

אייל שפירא
09-05-2011, 12:57:53
ליאור באמת שאין צורך במלחמה עכשיו. דוד מתלונן על משהו שמפריע לו, אמנם בפורום הלא נכון, אבל זו זכותו.

אין נוסחה קבועה למכירה הוגנת, משום שאין נוסחה קבועה למדידת חדישותו של מוצר, ויותר מכך - תמיד יהיו אלה שיצליחו למכור ביוקר ואת אלה שיתמקחו על מחירי זנות.
אם משהו לא נאה למוכר או לקונה תמיד אפשר לוותר על העיסקה, יש מספיק אנשים בתחביב הזה ולא צריכות להיות היתקלויות מכוערות.

אגב, מה שהולך פה כרגע - להלן "היתקלות מכוערת".

alexk
09-05-2011, 13:25:57
אנשים שוכחים לפעמים שהם בדרך כלל נמצאים ב2 הצדדים , פעם אחת הצד המוכר ופעם אחת הצד הקונה, אני רק באמת לא הבנתי משהו...
מצד אחד אתה מלין על זה שמישהו מוכר חדש במחיר החנות ומצד שני אתה ביקשת על קליבר חדש מחיר כפול...
התבלבלתי לגמרי....
כנראה הפעם אתה בצד הקונה ולכן ״פתאום״ העניין מפריע לך והחלטת לחשוב בקול...
עזבו אתכם משטויות, שיהיה לכולנו חג עצמאות שמח

michaelm
09-05-2011, 13:53:57
הנה דוגמא ...
פרסמתי הודעה שאני מחפש סולו פרו, להלן התגובה שקיבלתי מאחד מחברי הפורום:
"יש לי סולו פרו שפשוט הסטיק הימני לא עובד משום מה.... אני ימכור לך אותו ב 350 שקל.. לא שקל פחות אז אל תנסה להוריד"
בואו נעשה חשבון, סולו פרו חדש אצל הסיני עולה 53.21 דולר, הובלה 17.95 דולר ועוד נשאר מקום לשמונים גרם, שער דולר היום 3.44
כלומר הבחור רוצה למכור לי מסוק מקולקל במחיר גבוה ב 40 אחוזים ממחיר של מסוק חדש תקין
הזוי, וזה לא המקרה הראשון שאני נתקל בתופעה כזו
בברכה
מיכאל

haimgil
09-05-2011, 16:20:41
אווו מתחיל להיות מעניין,כל פעם שיש מלחמה קשה לעזוב את הפורום,תמיד מעניין מה יוסיף שמן למדורה.:D,עכשיו אני מרגיש כמו נשר אוכל נבלות.

ללו
09-05-2011, 16:48:08
אווו מתחיל להיות מעניין,כל פעם שיש מלחמה קשה לעזוב את הפורום,תמיד מעניין מה יוסיף שמן למדורה.:D,עכשיו אני מרגיש כמו נשר אוכל נבלות.

או נבלה שמחכה לנשר:p

haimgil
09-05-2011, 16:54:52
או נבלה שמחכה לנשר:p

או אחד שעשה הקטנת חזה:D

flatspin
09-05-2011, 17:04:11
רבותי המלומדים
לדעתי כל השירשור הזה הוא פועל יוצא של שיעמום טוטלי. לעולם לא יכתיב הקנה למוכר את מחיר המכירה. ירצה - יקנה, יבקש הנחה ויקבל - מה טוב, לא ירצה - יחפש במקום אחר. מצד שני, מוכר נבון המעונין למכור, יציע מחיר אטרקטיבי.
ובא לציון גואל

ללו
09-05-2011, 17:39:00
או אחד שעשה הקטנת חזה:D

בשביל שלא יראו לו את הפעמון:p

דוד פלד
09-05-2011, 21:16:01
+1
דוד למכור קליבר של 30 שקל משומשב 100 שקל לאחר שעבר ביד שלך זה לא גניבה? ועוד בחוצפה להגיד שזה עניין של חודש המתנה
יש לי דבר אחד להגיד לך הצביעות חוגגת, הגמל בחיים לא רואה את הדבשת שלו!
ילד אני רכשתי את הקליבר ב150 שח מבלי לבדוק את המוצר בשום מקום ונראה בסדר למכור אותו בזמנו ב100 שקל
ברור שבדיעבד נדפקתי אבל גם זה קורה בחיים ובאמת שלא הבנתי למה אייל קרה לי גנב הייתי בטוח שהוא צוחק לכן לא התייחסתי ברצינות. והשבתי לו גם בצחוק שזה לחודש המתנה .. כי אני רגיל להמתין למוצרים מעל שבועיים עד חודש זו סתם תשובה ששלפתי מהמותן. אני כול הזמן בקטע של הומור זה הקטע שלי מה לעשות. שאלתה קיבלתה..
מה שלא ברור שלאייל עדיין לא גנבתי כלום נכון שלא גנבתי לך שום דבר עד היום הינה רואים? הוא מניד בראשו :D אז למה לכנות בן אדם ככה מבלי להכיר את העובדות. היום אני מבין שאייל התכוון ברצינות . או שלא לא מכיר את הבן אדם לכן לא אדביק לו תארים.. אבל בכול זאת אוהבים את אייל הוא מצחיק בטירוף :D במובן החיובי יום עצמאות שמח רבותי למדו את העיניין אמינות זה רווח נקי. זה האישו

דוד פלד
09-05-2011, 21:28:06
רבותי המלומדים
לדעתי כל השירשור הזה הוא פועל יוצא של שיעמום טוטלי. לעולם לא יכתיב הקנה למוכר את מחיר המכירה. ירצה - יקנה, יבקש הנחה ויקבל - מה טוב, לא ירצה - יחפש במקום אחר. מצד שני, מוכר נבון המעונין למכור, יציע מחיר אטרקטיבי.
ובא לציון גואל

שיעימום ממש לא . לגבי מחיר אטרקטיבי בהחלט. !

דוד פלד
09-05-2011, 22:04:42
מה שדוד אומר, למעשה, שלדעתו; על מוצר מיד שנייה, יש לדרוש מחיר המשקף עובדה זאת.

כאשר מדובר במוצר משומש, לא כל שכן. לדעתי הוא צודק, אבל הזהירות היא באחריות הקונה.

לדעתי האישית, גם סוחר שמטרתו רווח, צריך לדרוש עבור מוצר מחיר שישאיר לו רווח הוגן
בעבר הלא רחוק, מוצר היה עולה לסוחר כ-65-75% מהמחיר בו היה נמכר לצרכן. מה שמשקף 33-50% רווח תפעולי...

אבל כיום, כשבכל סיבה-למסיבה מקבלים הנחות המגיעות ל-75%??? אני מאמין שכללי המסחר ההוגן אינם חלים עוד.
הנחה בשיעור כה גבוה רומזת, שאפילו במחיר זה הסוחר אינו מפסיד; ולכן היא כדאית לו. שיעור הרווח הרגיל שלו צריך להיות אסטרונומי!

לדעתי, כאשר מוכר דורש עבור מוצר יד-שנייה מחיר לא הוגן, הרי שהוא עצמו לא הוגן (אך לא בהכרח גנב\שרלטן\רמאי\מחק את המיותר).

ליאור, קח את זה לתשֹוּמַת לבך והפסק 'להתנפל' על דוד; על כך שהוא כועס שכֹּה רבים מנסים לאחרונה, 'לעשות קופה' על מוצרים משומשים, או על כאלה שהם שאינם חפצים בהם.

זו זכותו!

...אבל אני מסכים ששרשור זה מתאים יותר, כנראה, בתת-פורום אחר.

צודק הייתי צריך לפתוח את הדיון בתת פורום אחר .!!!

אייל שפירא
09-05-2011, 22:12:16
בשביל שלא יהיה ספק - אני לא התכוונתי ברצינות שאתה גנב, והיה שם גם סמיילי שידגיש את זה.

דוד פלד
10-05-2011, 00:24:08
ליאור באמת שאין צורך במלחמה עכשיו. דוד מתלונן על משהו שמפריע לו, אמנם בפורום הלא נכון, אבל זו זכותו
זה בדיוק מה שהפריע לי .. אמרתי לך שאתה מבריק ? ;)
וגם מצחיק לא יעזור לך כלום :)

ללו
10-05-2011, 12:06:37
בחייאת דויד,לך תעשה על האש תנפנף קצת עזוב אותנו מהשטויות שלך,ניראה לי קצת משעמם לך,שיהיה לך חג שמח,יש מצב להנחה על הקליבר:p

gal
10-05-2011, 12:58:23
אין לכם במה לדון ? ולמה למה למה אתם לא עושים הגהה למה שאתם כותבים

דוד פלד
10-05-2011, 15:03:14
בחייאת דויד,לך תעשה על האש תנפנף קצת עזוב אותנו מהשטויות שלך,ניראה לי קצת משעמם לך,שיהיה לך חג שמח,יש מצב להנחה על הקליבר:p

בהחלט מה השאלה ..:)

DarZeelon
10-05-2011, 18:34:01
...ולמה למה למה אתם לא עושים הגהה למה שאתם כותבים

גל,

ולמה, למה, למה אתה לא עושה הגהה; על הגיבוב מלא השגיאות המופיע בחתימתך?

בעבר, למיטב זיכרוני, שלחתי לך הודעה אישית, עם כל השגיאות שלך מתוקנות...
לא טרחת להגיב ואף לא תיקנת. אז למה אתה טורח להעיר לשוגים כאן?

מקרה קלסי של 'הפוסל, במומו הוא פוסל.'

alexk
10-05-2011, 19:50:57
דר אתה תותח !!! שמתי לב לזה רק עכשיו

מה שמראה גם בהתחלה וגם בסוף של אשכול זה (הלוואי ינעל כבר) שהפוסל, במומו פוסל...