PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה V tail

capusta
09-05-2011, 13:41:05
היי !!! אני בונה דאון בפעם הראשונה. יש לי זנב v tail מאה וחמש מעלות...וקצת הלכתי לאיבוד בשלב האלקטרוניקה ( התקנת הסרווים , היפוך הסרווים בשלט , תיאום נכון של הגה גובה בסטיק ימין , תיאום נכון של הגה כיוון בסטיק שמאל...), אז מבקש תשובה קצרה ואחראית: כדי שהדאון יפנה ימינה מה המדף-זנב בצד ימין צריך לעשות ומה מדף-זנב שמאל צריך לעשות ????

חוצמזה משהוא מכיר את נושא היפוך הסרווים / תיכנות הזנב בשלט 2.4 kds

תודה מראש

eitan-ro
09-05-2011, 14:06:29
בשניהם ההגאים צריכים לזוז ימינה

haimgil
09-05-2011, 16:45:18
וואי קפוסתה הרגת אותי מצחוק.בלי להעליב אבל השם שנתת לעצמך בגרוזינית זה כרוב חמוץ.הרגת אותי וסליחה הייתי חייב להגיד לך.מיכוון שיש פה עוד כמה גרוזינים.סליחה אהה.:D:D

capusta
09-05-2011, 18:49:00
גיל, קפוסטה זה כרוב גם ברוסית הונגרית ואם אני זוכר נכון גם בפולנית. בסלנג רוסי זה גם: לעשות כסף !!! אני נקרא כפוסטה כי...טוב זה סיפור ארוך ( אבל קשור לבר שהיה קיים בעבר בפלורנטין...) בהיזדמנות....

ולאיתן, תודה על העזרה. העניין בטח נשמע טריוואלי, אבל אני בונה את הדאון בפעם הראשונה אחרי 30 שנה שלא הייתי בתחום, אז קצת הסתבכתי עם ההגדרות של השלט שהצליח לבלבל אותי ... !!! בכל מקרה, זאת הרגשה נהדרת לחזור להובי הכל כך מקסים וממכר הזה ושנית בזמני לא היה פורום וכו" אז מבחינת מידע ועניין האפשריות היום בזכות הפורום הרבה יותר רחבות.אז....שוב תודה לכל מי שמשקיע מתוך עניין ורצון אמיתי לעזור.

eitan-ro
09-05-2011, 19:06:38
אפשר קצת פרטים\תמונות של הדאון המדובר?

capusta
09-05-2011, 20:13:01
איתן, הדאון שייך לחברה פולנית שנקראת "art hobby" יש להם אתר אמרקאי ואתר פולני. החברה מתמחה בדאונים בלבד, המבחר גדול והם די יחודיים ב "לוק" שלהם. הדאון אותו רכשתי נקרא sky-v 2m ( עם חופה של 2m boar ) זהו דאון לא ממונע מיועד לצוקים (http://www.arthobby.com/index.php?page=cat&category=29&sub_category=38).
כמו שסיפרתי זהו הדאון הראשון שאני בונה אחרי יותר מדי שנים, אבל בעצם "חזרתי" לתחום החלה לפני כמה חודשים אז קניתי בארץ את האיזי גליידר של מולטיפלקס ( וביקשתי מהחנות לבנות לי אותו) , נדהמתי כמה התחום השתנה בעיקר סביב עניין המוקצפים והחשמליים !!! למרות שלא אהבתי איך שהאיזי גליידר נראה ובעיקר לא אהבתי את חומר שמימנו הוא עשוי ( אלפור ), הבחירה הייתה נכונה עבור דאון שאמור להזכיר לי נשכחות...קצף עבור נחיתות ראשונות...מנוע עבור יצאה מממצבים לא רצויים ומהר מאד גיליתי שדאייה זה כמו אופניים - לא שוכחים להטיס !!! אז ככה מצאתי את עצמי לפני חודש מחפש משהוא ייחודי ואיכותי ומיועד לצוקים עד כמה שניתן. לגבי האיכותי קשה לי לקבוע, כי אין לי למה להשוות (אבל שהגעתי איתו לחנות בארץ אז החברה התפעלו מאד מרמת הקיט) לגבי ייחודי תוכל להתרשם בעצמך באתר. בכל מקרה אני כבר שבועיים מתעסק איתו ( צביעה וכו" ) ועכשיו הגעתי לחלק של האלקטרוניקה וקצת מסתבך בכל מיני עניינים שקשורים לשלט ( יש לי kds פשוט ) והתקנת הסרווים.

eitan-ro
09-05-2011, 23:49:46
א. אני מאד שמח שהחלטת לחזור ודוקא לדאונים.
ב. אני שמח שאתה עדיין זוכר איך טס דאון והבנת מהר מאד שקלקר זה סוג של זבל, התחום עבר הפיכה מוחלטת בעשור האחרון, מצד אחד יש את כל הספוגים המעופפים שהמהות שלהם היא להיות זולים (וזהו!), ומצד שני יש את הדאונים התחרותיים שהתפתחו בטירוף בזכות שימוש בחומרים מרוכבים ותיכנון ממוחשב, אתה יכול לראות כאן דוגמה לבניה של דאון כזה (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?22191-quot-%E2%F8%EE%EC%E9%EF-quot-F3J&highlight=%E2%F8%EE%EC%E9%EF) ע"י רועי דור (הוא תיכנן ובנה אותו לבד).
בנוסף לזה הומצא תחום חדש לחלוטין שנקרא DLG (דאוני השלכה דיסקוס) והוא מתפתח בצורה מטורפת בעולם, ולאחרונה גם בארץ הוא תפש תאוצה רצינית, אתה יכול לקרוא קצת יותר פרטים כאן (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?3567-%E4%EE%E3%F8%E9%EA-%E4%EE%EC%E0-%EC%EE%F2%E5%F0%E9%E9%F0%E9%ED-%EC%E4%E9%EB%F0%F1-%EC%FA%E7%E5%ED-%E4DLG-%28%E3%E0%E5%F0%E9-%E4%F9%EC%EB%E4-%E1%F9%E9%E8%FA-%E4%E3%E9%F1%F7%E5%F1%29-%F2%E9%E3%EB%E5%EF-3.4.11) ואם תקרא קצת בפורום אלפא (תת פורום של טיסנאות חשמלית, לינק בחתימה שלי) אתה תראה שם לא מאט דברים שקשורים לDLG.

איתן.

דוד פלד
19-11-2011, 09:19:36
V-Tail ? הלך לאיבוד השרשור הזה ....

Humbletoo
19-11-2011, 13:52:44
לפי דעתי כדי לפנות ימינה ההגה הימני(כשמביטים בתור "טייס" על הטיסן) צריך ליהיות למטה, וההגה השמאלי צריך לעלות.

wind556
19-11-2011, 15:51:37
אין הבדל בפונקציה בין זנב V או זנב T

כשאתה פונה ימינה שני ההגאים פונים ימינה, זה שזה V לא משנה כלום לעניין.

כשאתה פונה מטה, שני ההגאים יורדים, גם כאן אין הבדל

naty
19-11-2011, 19:43:33
א. אני מאד שמח שהחלטת לחזור ודוקא לדאונים.
ב. אני שמח שאתה עדיין זוכר איך טס דאון והבנת מהר מאד שקלקר זה סוג של זבל, התחום עבר הפיכה מוחלטת בעשור האחרון, מצד אחד יש את כל הספוגים המעופפים שהמהות שלהם היא להיות זולים (וזהו!), ומצד שני יש את הדאונים התחרותיים שהתפתחו בטירוף בזכות שימוש בחומרים מרוכבים ותיכנון ממוחשב, אתה יכול לראות כאן דוגמה לבניה של דאון כזה (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?22191-quot-%E2%F8%EE%EC%E9%EF-quot-F3J&highlight=%E2%F8%EE%EC%E9%EF) ע"י רועי דור (הוא תיכנן ובנה אותו לבד).
בנוסף לזה הומצא תחום חדש לחלוטין שנקרא DLG (דאוני השלכה דיסקוס) והוא מתפתח בצורה מטורפת בעולם, ולאחרונה גם בארץ הוא תפש תאוצה רצינית, אתה יכול לקרוא קצת יותר פרטים כאן (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?3567-%E4%EE%E3%F8%E9%EA-%E4%EE%EC%E0-%EC%EE%F2%E5%F0%E9%E9%F0%E9%ED-%EC%E4%E9%EB%F0%F1-%EC%FA%E7%E5%ED-%E4DLG-%28%E3%E0%E5%F0%E9-%E4%F9%EC%EB%E4-%E1%F9%E9%E8%FA-%E4%E3%E9%F1%F7%E5%F1%29-%F2%E9%E3%EB%E5%EF-3.4.11) ואם תקרא קצת בפורום אלפא (תת פורום של טיסנאות חשמלית, לינק בחתימה שלי) אתה תראה שם לא מאט דברים שקשורים לDLG.

איתן.

איתן אפשר להירגע :

קלקר הוא לא זבל וגם אתה לא !

אבל אני משוכנע שהיית עלול להיעלב לו היו קוראים לך כך .

קלקר מיועד לשיצושים מסוימים להכניס אנשים לתחום מהר , או לסוגים מסוימים של טיסנים
קלקר לא מתאים לדאיה רצינית התנגדות אויר גבוהה מדי .

קפוסטה יופי של דאון רואים שאתה מבין עניין
טוב שחזרת לתחום , תמשיך לשאול כי גם אני רכשתי בדיוק VTAIL
ועד כמה שהכל נשמע טריוויאלי כשמקבלים תשובה , כי ברור שכך הפיזיקה עובדת וכל כלי טייס אחר
עובד בצורה דומה , עדיין זה לא טריויאלי לפעם הראשונה ..

מה שקניתי הוא הראפטור 2000 של R2 אחרי כל כך הרבה מיילים ששלחו לי לא הצלחתי להתאפק ...

עודד אשם .

http://www.r2hobbies.com/eng/proddetail.php?prod=rcpl3901003_code

תיהנה .

gillb
19-11-2011, 21:10:16
בקיצור: בזנב מסוג vtail בפניה ימינה שני הגאים ימינה. הגה ימין יורד והגה שמאל עולה. בפניה שמאלה שני הגאים שמאלה. הגה ימין עולה והגה שמאל יורד. אני מבין את הבלבול זה הפוך מהמאזנות. בהצלחה. ניראה דאון יפה.

wind556
19-11-2011, 21:34:31
נתי, העיקר שמצאת אשם :cool:
זה יחייב אותך לבוא להטיס יחד...

naty
21-11-2011, 00:34:12
נתי, העיקר שמצאת אשם :cool:
זה יחייב אותך לבוא להטיס יחד...

הטיסן כל כך מכוער טפ טפו טפו.... חמסה חמסה עד שנכנסתי אתמול לאתר
ופיציתי עצמי על כך במשהו מכוער עוד יותר ללא הנד עפעף .....

השוטר , כתב התביעה ואני עם ההוכחות המרשיעות בדרך אליך רק תגיד מתי .....;)