PDA

צפייה בגרסה מלאה : הטסה ראשונה של האיזי

knfevg
07-12-2008, 07:02:35
טוב, אתמול הטסתי פעם ראשונה בחיי טיסן!!!!!!!!!!!!!!!

האזי החדש שלי עבר בהצלחה את היום הטיסה הראשון שלו. תודות לעודד שעזר להרכיב ולבנות SETUP וכמובן אתמול בשטח עזר לשמור על הטיסן באויר. ותודות לעוד בחור (שאת שמו לא שאלתי :( ) שעזר ללמוד לנחות ולהמריא. ממש תודה חבר'ה :)
לאחר שצברתי קצת אומץ, אפילו עשיתי לופ אחד :cool:

הנה מספר רשמים:
* סכימת הצביעה שלי אכן קצת (ואני מדגיש קצת) בעייתית. את הטיסן של עודד רואים יותר טוב בשמים. עוד לא החלטתי מה אני אעשה עם זה. אולי כלום - כי זה לא נורא. הנה הדיון שהיה על הצביעה שלי: http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?t=3544

* אני לא יודע האם זה רק אצלי או לכל המתחילים, אבל אחרי כל הטסה של 10 דקות הייתי עייף כמו אחרי רכיבה של שעתיים בסינגלים של בן-שמן :)

* עודד נתן לי אחלה טיפים ואחד החשובים הוא לשים ספוג בחרטום (ככה זה נקרא גם במטוסים?) לפני הסוללה כדי למנוע ממנה לשבור את הקלקר בזמן התרסקות.

* אני הוספתי את המאזנות ישר בזמן הבנייה. זה ממש מקל את הוספת המאזנות. למרות שבזמן ההטסה היה לי יותר קל לשלוט בעזרת ההגה. אני מנסה להשתמש בשני הסטיקים ביחד. לכל המתחילים - אם אין לכם כוח לבנות מאזנות, לדעתי בהתחלה אפשר בלי. אבל להוסיף אחרי זה יהיה מסובך יותר.

* שעור חשוב מאוד זה לבוא להטיס רק ביום שלא ממהרים לשום מקום!!!! כי ממש קשה לעזוב את השטח כאשר נהנים כל-כך!!!!!

תודה רבה לכולם ובמיוחד לעודד ולבחור שאת שמו אני לא יודע!!!!!

igalr
07-12-2008, 07:23:24
10 דקות של ריכוז מלא זו בהחלט בעיה קשה לכולם
אבל עם האימונים הרבה מפעולות הבקרה על הטיסן מבוצעות באופן אוטומטי כך שהמאמץ המנטלי שדורשת השליטה בטיסן יורד .
אבל....
פתאום בא לך טיסן מהיר יותר עצבני יותר וכו... כדי לחזור לתחושה ההי והאתגר ...ממש כמו נרקומן מצוי שמגדיל את המנה כדי לשחזר חוויה.

טוב לשמוע שיש עוד מכור ונהנה מזה.

wind556
07-12-2008, 08:08:39
יבגני, היה כייף
עשית עבודה טובה, ואלו התוצאות שלה
גם לי היה כייף לתרום לכך שתוך דקות תחזיק את האיזי בעצמך
תמשיך להנות ידידי, ואל תעשה לופים לפני שתחזק את הכנף ;)
(ולמתעניינים, אצלי הכנף מחוזקת בצורה פשוטה ביותר וחזקה מאד)

b1yossi
07-12-2008, 09:03:05
טוב, אתמול הטסתי פעם ראשונה בחיי טיסן!!!!!!!!!!!!!!!

אחלה, מזכיר לי משהוא שהתרחש ממש בימים אלו לפני שנה וקצת :)

יבגני, היה כייף
עשית עבודה טובה, ואלו התוצאות שלה
גם לי היה כייף לתרום לכך שתוך דקות תחזיק את האיזי בעצמך
תמשיך להנות ידידי, ואל תעשה לופים לפני שתחזק את הכנף ;)
(ולמתעניינים, אצלי הכנף מחוזקת בצורה פשוטה ביותר וחזקה מאד)

קצת פירוט יא קמצן.... :rolleyes:

SPL
07-12-2008, 09:40:43
* אני לא יודע האם זה רק אצלי או לכל המתחילים, אבל אחרי כל הטסה של 10 דקות הייתי עייף כמו אחרי רכיבה של שעתיים בסינגלים של בן-שמן :)

ככה זה בתחילת הדרך אתה מאוד מרוכז בטיסה אתה מאוד מתעייף הפה מתייבש הלב דופק יותר מהר ועוד כל מיני תופעות שלא ניתן להסביר.. :) אבל עם הזמן זה עובר ואתה עושה כמעט כל פעולה באופן טבעי ואז אתה באמת מתחיל להנות :)

לגביי הטיפ עם הספוג זה גם משהו שאני צריך ליישם!

vinay
07-12-2008, 12:23:26
...אתה מאוד מתעייף הפה מתייבש הלב דופק יותר מהר ועוד כל מיני תופעות שלא ניתן להסביר..

נשמע כמו תופעות של התקף לב... אם אתם חשים כך ולא מטיסים תתקשרו מהר למד"א.:)

wind556
07-12-2008, 12:27:08
נשמע כמו תופעות של התקף לב... אם אתם חשים כך ולא מטיסים תתקשרו מהר למד"א.:)

יניב רק התקף לב???
אותך לזוגתי:D

wind556
07-12-2008, 12:40:10
אחלה, מזכיר לי משהוא שהתרחש ממש בימים אלו לפני שנה וקצת :)

קצת פירוט יא קמצן.... :rolleyes:

להלן פירוט החיזוק לכנף:
בכנפיים של האיזי יש כל מיני שקעים עגולים בערך בקוטר של חצי שקל (בצד התחתון של הכנף)

להכין מדיקט תעופתי דיסקה עגולה בקוטר הזה ולהדביק אותה על הצד התחתון (בדבק CA כמובן)
לאחר מכן לקדוח במרכז חור עובר בכנף (עוד מעט נגיע לקוטר)

להכין צינורית , רצוי מפלסטיק קשיח כלשהו או אפילו אלומיניום, צינורית שקוטרה הפנימי מעט מעל 3 מ"מ
אורכה של הצינורית צריך להיות בדיוק כמו עובי הכנף בנקודה הזאת כולל עובי הדיקט התעופתי.

מדביקים את הצינורית בתוך הקדח (שקוטרו דואג לכך שהצינורית תיכנס בכוח)כך שהיא עוברת דרך הדיקט במעט, אפילו עשירית מ"מ-אבל עוברת.

בחלק העליון של הכנף מעל הצינורית מדביקים עוד דיסקה של דיקט תעופתי (הפעם בקוטר של שקל חדש אחד;))ואחרי ההדבקה קודחים דרך הצינורית חור במרכזה

השלב הבא זה לקחת בורג קצת יותר ארוך מעובי הכנף ולהעביר אותו דרך הצינורית, להלביש עליו אום ניילוק (אום עם נעילה עצמית)
לאחר מכן פשוט לקשור חוט קשיח בין שני הכנפיים מתחת לגוף,אני עשיתי לולאות בקצוות החוטים כך שקל מאד לפרק את זה.

חוזקה של הכנף לכפיפה עלה בסדרי גודל, אין מה להשוות בין לפני ואחרי, אבל זה תלוי במידת הקשיחות של החוט הקושר
היום אני מרשה לעצמי לעשות דברים שקודם קיפלו לי את הכנף...
בהצלחה

motiganot
07-12-2008, 13:44:01
לפי דעתי האיזיסטאר נועד לטיסה רגועה וסולידית
ומסתדר די יפה עם לופים מבוקרים.
למי שמחפש להשתולל באויר יש מספיק טיסנים בשוק
שיעשו את העבודה די יפה.

MDreamer
07-12-2008, 14:14:09
אני עם מוטי מעוד סיבה.. עודד מה משקל הטיסה של עם האיזי? (שהוא כבר לא איזי..)
צרף בבקשה מספר תמונות + תקריב.

wind556
07-12-2008, 14:55:12
ראשית, דווקא מתחילים צריכים כנף מחוזקת (מנסיון)
שנית, החיזוק הנ"ל הוסיף לכל היותר 2-3 גרם
ובונוס נוסף זה שהכנפיים לא יכולות להתרחק אחת מהשניה
בהזדמנות אצרף תמונות של החיבור

MDreamer
07-12-2008, 16:11:30
משקל בבקשה

wind556
07-12-2008, 17:38:07
שקילה עם משקל לא חכם 700-750 גרם
המשקל האנליטי בעבודה שוקל עד 500 גרם ולכן לא יכולתי לדייק בשקילה
זה כמובן כולל סוללה(2200)

SPL
07-12-2008, 18:44:09
למה לחזק? היו מקרים שכנף התקפלה? בטיסה נורמלית כלומר אני לא עושה איתו אוירובטיקה יש טעם לחזק? מה לגבי רוחות חזקות הכנף מספיק עמידה לאורך זמן?