PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! ה-TREX 500 שלי מרעיש בצורה נוראית ולא ברור לי מה ההסיבה - אני צריך עזרה

Iglu2232
15-05-2011, 23:07:06
לפני מספר ימים להבי המסוק שלי נפגעו ממפגש עם הקרקע עוד לפני ההמראה(כיוון הפוך של סרוואי הסוואש). הנזק הסתכם בפגיעה בלהבים הראשיות, ציר מעט עקום וגלגל שיניים ראשי טחון. החלקים האלו הוחלפו בחדשים. כמו כן אני מעוניין לציין שללא קשר לאירוע הזה לפני כשבועיים החלפתי מיסב חד כיווני. לפני האירוע המסוק טס מעולה ולא היו שום רעשים או רעידות ולא היה טראקינג ללהבים. לאחר שהחלפתי את כל החלקים שינוזוקו ורציתי להטיס את במסוק כאשר אני מעלה את סטיק המצערת מעל לרבע עד שליש נשמע רעש איום של חריקה ו/ שריקה. היום החלפתי שני מיסבים של הציר הראשי ועדיין הבעייה לא נפתרה. חשוב לציין כי אין רעש בטורים נמוכים. אני לא מצליח למצוא את הסיבה לבעייה או את המקור שלה. חשבתי אולי שגלגל השיניים של האוטורוטציה מתחכך בפריימים של המסוק.

אין לי מושג באמת מה הבעייה. אולי מי שהוא נתקל בבעייה זו או יודע כיצד ניתן לפתור את הבעייה הזו.

אני אשמח לקבל הצעות לפתרון הבעייה.

בתודה יגאל.

edoman
15-05-2011, 23:10:42
תבדוק אולי הבעיה מגיעה מהציר האחורי -זאת השארה בלבד אבל שווה לבדוק אולי גם הוא קיבל עיקום קל שגורם לזה
תנסה לשמן את הציר בספרי סיליקון אולי יעשה את העבודה
מקווה שעזרתי

Shahars
15-05-2011, 23:20:18
שימון זה פיתרון זמני בלבד וממש לא מומלץ אם הבעיה היא עיקום של טורק או ציר אחורי...

בדוק את כל מכלולי הגגשי"ם האחוריים, שים דגש על החיבור בין הגגש"ים של הטורק לבין הגג"ש הראשי!
אם הראשי נטחן ייתכן שגם הגג"ש השחור שמתחבר לטורק נפגע.

תבדוק שהציר הראשי לא חופשי בין המיסבים המחזיקים אותו- גם עלול ליצור צליל חזק.

בהצלחה
שחר

kal1311
15-05-2011, 23:27:54
האם בדקת שכל גלגלי השיניים שמתחברים לטורק טיוב קידמי ואחורי שלמים ?
כשאתה מסובב ידנית את הרוטור הראשי,אתה מרגיש תנועה חלקה או עם התנגדות יתרה?

tkolber
16-05-2011, 06:28:12
וודא גם שהמסבים שמחזיקים את הגלגל שיניים הלבן שאליו נכנס ה - Tourque Tube לכיוון הציר הראשי.

בעבר אמנם לא היו לי רעשים משם, אבל היה לי כשל באוויר בגללם.

wonderd
16-05-2011, 06:46:16
לפני מספר ימים להבי המסוק שלי נפגעו ממפגש עם הקרקע עוד לפני ההמראה(כיוון הפוך של סרוואי הסוואש). .

.

איך אתה מגיע למצב שהחלפת חלקים, כיוונת את המסוק ואז בזמן הניסיון להטסה יש לך כיוון הפוך של הסרוואים?? תסלח לי שאני אומר את זה אבל אחרי שאתה אומר דבר כזה אין לי אפשרות לסמוך על האבחנות שלך בקשר למצבו של המסוק. אין מצב שכיוונת את המסוק ובטעות התהפכו לך הכיוונים, זה פשוט לא יכול לקרות. אני מציע שתיגש אל מישהו שמבין בכיוונים, אפילו אם זה בתשלום ותבקש עזרה, אחרת אתה סתם מסכן את עצמך ואת המסוק שוב.

eli-f
16-05-2011, 08:04:00
איך אתה מגיע למצב שהחלפת חלקים, כיוונת את המסוק ואז בזמן הניסיון להטסה יש לך כיוון הפוך של הסרוואים?? תסלח לי שאני אומר את זה אבל אחרי שאתה אומר דבר כזה אין לי אפשרות לסמוך על האבחנות שלך בקשר למצבו של המסוק. אין מצב שכיוונת את המסוק ובטעות התהפכו לך הכיוונים, זה פשוט לא יכול לקרות. אני מציע שתיגש אל מישהו שמבין בכיוונים, אפילו אם זה בתשלום ותבקש עזרה, אחרת אתה סתם מסכן את עצמך ואת המסוק שוב.

+10000
אני רק מתחיל יחסית במסוקים ונסעתי לליאור בר עמי שיכוון לי את המסוק .
אני גאה על ההחלטה,הוא כל כך יציב וכל כך מדויק שאין לי מילים.

Iglu2232
16-05-2011, 10:10:00
חברים תודה רבה לכם על כל התגובות. "הבעייה נפתרה". אנני השתמשתי בסילוטייפ לאזן את הלהבים הראשיות וחתיכה קטנה מהסלוטייפ לא הייתה מודבקת עד הסוף. כאשר הלהבים הראשיות היו מסתובבות מעל מהירות מסויימת החתיכה העודפת של הסלוטייפ היא זו שהייתה גורמת לשריקה. חתכנו את החתיכה והבעייה נעלמה אין יותר רעש והמסוק טס פשוט מדהים. אולי אפילו לא היה צורך להחליף מיסבים.

אלעד - הכיוון "ההפוך" של סרוואי הסווש נעשה בטעות על ידי אדם שיש לו ניסיון רב במסוקים. אתה מכיר אותו ואותי באופן אישי- אנחנו מטיסים ביחד בפארק צבאים. הוא שינה את הכיוון בטעות בתום לב. אני בכוונה לא חושף את שמו. כתוצאה מהטעות הזו נגרם נזק לחלפים שעליהם ספרתי בהתחלת השרשור. אותו אדם - אגב- הוא זה שעלה על הבעייה. הוא עצמו חתך את החתיכה העודפת של הסלוטייפ והבעייה נפתרה מיידית. לאחר מכן שנינו הטסנו את המסוק והוא טס מדהים ויציב בצורה בלתי רגילה. היום בבוקר בשעה 08:15 הטסנו את המסוק והיה תענוג.

אני רוצה להודות לכל חברי הפורום שניסו לעזור לי לפתור את הבעייה. על הרבה אפשרויות חשבתי כאשר ניסיתי לפתור את הבעייה, אבל על האפשרות שחתיכה באורך של כ-2 מ"מ סלוטייפ היא זו שגורמת לרעש האיום, על זה לא חשבתי. זה דבר חדש בשבילי ואולי גם למטיסים אחרים. כל יום לומדים דבר חדש.

Iglu2232
16-05-2011, 10:18:28
אלעד הכיוון ההפוך תוקן מיידית בשלט לאחר שהלהבים פגעו בקרקע. הבעייה של השריקה היא לאחר החלפת החלפים והחזרה לכיוון הנכון. אותו אדם שהפך במיקס של סרוואי הסווש את הכייוון של האילרון ניסה להמריא וכאשר במהלך המראה(ניתוק מהקרקע) הוא הסיט את הסטיק הימני ימינה(הסטיק של ה"מאזנות) המסוק פנה שמאלה!!! עוד לפני הניתוק מהקרקע והלהבים פגעו בקרקע ונגרם הנזק שסיפרתי עליו. מייד לאחר הנזק שנגרם הוחזר הכיוון המקורי של מיקס סרוואי הסווטש ורק לאחר מכן הוחלפו החלפים שניזוקו. בעיית השריקה הופיעה כאשר ניסיתי להטיס את המסוק לאחר שהחלפתי לחלקים חדשים לרבות להבים ראשיות שעברו איזון בעזרת פיסת סלוטייפ. אני מקווה שעכשיו הכל הרבה היותר מובן.

ושוב תודה לכל העונים.
יגאל.

wonderd
16-05-2011, 12:50:57
יגאל שהיה שם כשאיגור 'השתגע'? מה שלומך!
אם הסתדרת - מצוין, החלק הכי חשוב הוא ללמוד מטעויות ולא לחזור עליהן - אם היתה טעות בכיווני הסרוואים - לפחות אני מקווה שלמדת לעתיד לבדוק ביתר תשומת לב.

edoman
16-05-2011, 14:37:16
תעסה טובה לעצמך תקנה להבים באיכות יותר גבוהה אם אתה כבר ברמה מספקת וככה לא תתעסק בסלוטייפ

Iglu2232
16-05-2011, 20:30:55
אלעד שלום, מה שלומך? אכן, זה אני יגאל שהיה בפארק צבאים כשאיגור 'השתגע'. בלי שום קשר לנושא השרשור הייתי מעוניין להתייעץ איתך (אני לא מוצא את מספר הסלולרי שלך...)בקשר לתכנות של בקר CC שעובד עם מנוע סקורפיון. המנוע בסיום הטיסה חם. למרות שבבדיקת צריכת זרם שלו שערכתי היום בבוקר עם WATT METER , צריכת הזרם אינה גבוהה בכלל. אני משתמש בסוללות ליפו בקיבולת של 3000 מ"א 40C והבקר בסיום הטיסה בכלל לא חם. לפי דעתי מדובר על בעייה בתכנות הטיימינג ו /או ה-PWM בבקר. אני לא יודע אם מנוע הסקורפיון שלי (או באופן כללי מנועי סקורפיון)אמור/ים לעבוד "חם" או שזה לא נורמלי. אני רק יודע שכאשר השתמשתי במנועים סיניים זולים(טורניג'י....) המנוע מעולם לא התחמם. ואין שום בעייה במיסבים של המנוע סקורפיון. אני תמיד מקפיד לשמן אותם עם השמן המקורי "הירוק" של סקורפיון.

Edoman - הלואי שרמת ההטסה שלי הייתה מספיק גבוהה כדי להטיס מסוק עם להבים יקרים. הלהבים שאני משתמש בהם הם להבי קרבון באיכות סבירה ומעלה. אני מקווה שיבוא יום ואוכל להטיס עם להבים איכותיות יותר...

wonderd
16-05-2011, 21:47:24
054-6780052...

מנועי סקורפיון עובדים חם עד חם מאוד...ככה הם בנויים ולמען האמת זאת חלק מהסיבה שאני לא 'מת עליהם'..כנראה שגם אצלך הכל תקין מהבחינה הזאת. איזה מנוע זה?

gadily
18-05-2011, 20:07:55
תנסה לבודד את מקור הרעש ע"י הפעלת המנוע כשהוא ללא מגע עם גלגל השיניים הגדול. יתכן שמקור הרעש במיסבי המנוע. איזה מנוע יש לך על המסוק? האם מונע ברצועה או טורק טיוב?