PDA

צפייה בגרסה מלאה : גלגולה של מערכת החשמל במסוק - בעניין שאלתו של ניסן..

עמיתפורת
01-08-2008, 12:33:12
השתלשלות מערכת החשמל בשנים האחרונות:

עד לפני 4 שנים בערך תחום המסוקים היה בנסיקה, המסוקים היו יחסית פשוטים, רוב המסוקים היו בעלי מנועי 70-80 ולא היו דרישות מיוחדות.
למעשה גם הרמה העולמית היתה יחיסית בינונית למה שקורה היום.
עם התקדמות המטיסים, עלתה הדרישה להוציא מהמסוק את מקסימום היכולת הביצועית.
זה התחיל בלהבים משוכללות טכנולוגית מבחינת חוזק חומרים והתגלגל למנועים חזקים יותר.
הבעיה היתה האלקטרוניקה.
לצורך העניין הסרבואים הטובים שנחשבו בתחום היו פוטבה 9252 שהם בינוניים מינוס יחסית לשוק.

היה צורך לחפש מערכות אלקטרוניקה חזקות ומהירות יותר.
מצאנו את זה בתחום המכוניות - שם תמיד היו סרבואים מרשימים עם ביצועים מעולים מפאת העומסים והמהירויות שהמכונית דורשת לשינוי תנועה תוך כדי נסיעה.
התפנית החלה אצל אלאן זאבו הגדול - הוא הטיס אירטרוניקס הידועה בשמה היפאני - סאנווה ובדק את סרבו הדגל שלה בתחום המכוניות מדגם erg-wrx הידוע והתוצאות היו מדהימות. הרפטור 90 שלו היה אחת ההפתעות היפות בשוק הוא היה חזק בצורה בלתי יאומנת.
הבעיה היא שהסרבואים הללו מושכים בפיק גם עד 1.5 אמפר.
אז אם היינו מתייחסים לסוללות 3000 מילי ניקלמאטל כסוללה טובה - הן היו נגמרות אחרי טיסה וחצי.
הפתרון היה לעבור למקור אנרגיה חזק יותר שהן סוללות הליטיום.
בתחילה היו רק סוללות לי-איון והחברה המובילה הראשונה היתה דוראלייט.
הסוללה סיפקה מתח של 7.2 וולט והיה צריך לווסת אותה לתחום 4.8 ואז התחילו לצוץ הרגולטורים בשוק.
הוא מווסת את הזרם לזרם הרצוי למקלט כיוון שרכיבי האלקטרוניקה אז לא היו בנויים למתח גבוהה למעט הסרבואים הללו שעל הנייר היו אמורים לעמוד ב6 וולט.

עם האוכל בא התאבון ורצינו להוציא יותר מתח ויותר ביצועים ופנינו לסרבואים אחרים בשם ko-propo שהם ניזונים ישירות מסוללת 7.2 ונותנים נתונים אדירים של 0.06 על 13 קליו וזה היה נתונים אמיתיים ואז גם נדרשה השקעה גדולה לסוללה חזקה יותר.

לאחר תקופה החלה התעוררות שיטת ccpm וכאן בעצם הגיעה התפנית.
כאשר כל רכיב עבד בניפרד במערכת העברת תנועה פרמיטיבית כמו ברפטור, לא היה כ"כ הרבה עומס על המערכת אך ב- ccpm צריכת הזרם היא כ"כ גדולה שהרגולטורים הקטנים לא סיפקו את הסחורה ויצרו freez של המערכות באויר שגרמו לנו לאבד לא מעט מסוקים בגלל זה.
הבעיה השניה היא שרצינו מערכת של 6 וולא כדיל נצל את הסרבואים כמו שצריך אבל אז למדנו על בשרינו כי הג'ירואים או יותר נכון הסרבואים של הג'ירואים לא נהנים מהאירוע הזה ופשוט נשרפו לנו סרבואים על ימין ושמאל גם בגוברנור אגב זה לא עובד טוב כ"כ.

חברי ליאור, יצר קשר עם חברה מסויימת ועזר להם לפתח רגולטור שיודע לפצל מתחים.
הרעיון הוא שיהיה מתח אחיד לג'ירו ומתח שונה למקלט.
כך שהמקלט באמת מקבל 6 וולט או כמה שנגדיר והג'ירו יקבל זרם אחיד של 4.8 או 5.1 וולט.
העניין הצליח ובגדול, זהו הפתרון הטוב ביותר וכיום ניתן ממש לווסת איזה זרם שתרצה למקלט והמקלטים של ספקטרום למשל סובלים גם 9 וולט לפי השמועות כך שאין סכנה למקלט ולשאר מערכות הרדיו.
כיום אנשים ירדו מהפסים, מטיסים 8717 עם מתח ישיר מהסוללה של 7.4 וולט ומקבלים תוצאות יפות מאוד למרות שאני אישית חושב שזה מאוד מיותר וסתם שוחק את הסרבואים שעובדים נהדר גם ב- 6 וולט.
סרבואים חזקים מומלצים בשוק:
פוטבה 9452
JR 9000S
JR 8717
ERG-WRX
יש להיי טק סרבואים חזקים מאוד שאת מיספרם בטח אחד החברים ישלים כאן כבר.
עד כאן לגבי ההרצאה של איך הדברים היו ואיך הם היום.

מוצרים שקיימים בשוק:
יש את הרגולטור של אליין שמי שמישתמש בו טוען שהוא טוב, יש עליו לא מעט ביקורות לכאן ולכאן והמחיר הוא סביר.
ויש את מוצרי פורמקו שהם המובילים בשוק כיום מהבחינה הזו כתועלת מול מחיר 70-80 דולר.
יש את היחידה המובנית של ספקטרום שאופיר נחום ורועי כרמל מטיסים איתה ומדווחים על תוצאות טובות.
ויש את רגולטורים של דוראלייט שהם לעניות דעתינו לא מספקים כיום את הסחורה ולא עמידים למתחים גבוהים.

אני מאמין ששאר החברים כאן ישלימו את הפרטים וקישורים למקומות הנכונים כדי שתוכל להתרשם בעצמך מהמוצרים.
בהצלחה.

ניסן וצחי
01-08-2008, 13:12:49
עמית סחתיין על הסבלנות!!! תודה!
אשמח לקבל את השמות המדויקים של הדגמים עליהם עמית דיבר.
תודה צחי

lior_bar_ami
01-08-2008, 13:36:44
השתלשלות מערכת החשמל בשנים האחרונות:

עד לפני 4 שנים בערך תחום המסוקים היה בנסיקה, המסוקים היו יחסית פשוטים, רוב המסוקים היו בעלי מנועי 70-80 ולא היו דרישות מיוחדות.
למעשה גם הרמה העולמית היתה יחיסית בינונית למה שקורה היום.
עם התקדמות המטיסים, עלתה הדרישה להוציא מהמסוק את מקסימום היכולת הביצועית.
זה התחיל בלהבים משוכללות טכנולוגית מבחינת חוזק חומרים והתגלגל למנועים חזקים יותר.
הבעיה היתה האלקטרוניקה.
לצורך העניין הסרבואים הטובים שנחשבו בתחום היו פוטבה 9252 שהם בינוניים מינוס יחסית לשוק.

היה צורך לחפש מערכות אלקטרוניקה חזקות ומהירות יותר.
מצאנו את זה בתחום המכוניות - שם תמיד היו סרבואים מרשימים עם ביצועים מעולים מפאת העומסים והמהירויות שהמכונית דורשת לשינוי תנועה תוך כדי נסיעה.
התפנית החלה אצל אלאן זאבו הגדול - הוא הטיס אירטרוניקס הידועה בשמה היפאני - סאנווה ובדק את סרבו הדגל שלה בתחום המכוניות מדגם erg-wrx הידוע והתוצאות היו מדהימות. הרפטור 90 שלו היה אחת ההפתעות היפות בשוק הוא היה חזק בצורה בלתי יאומנת.
הבעיה היא שהסרבואים הללו מושכים בפיק גם עד 1.5 אמפר.
אז אם היינו מתייחסים לסוללות 3000 מילי ניקלמאטל כסוללה טובה - הן היו נגמרות אחרי טיסה וחצי.
הפתרון היה לעבור למקור אנרגיה חזק יותר שהן סוללות הליטיום.
בתחילה היו רק סוללות לי-איון והחברה המובילה הראשונה היתה דוראלייט.
הסוללה סיפקה מתח של 7.2 וולט והיה צריך לווסת אותה לתחום 4.8 ואז התחילו לצוץ הרגולטורים בשוק.
הוא מווסת את הזרם לזרם הרצוי למקלט כיוון שרכיבי האלקטרוניקה אז לא היו בנויים למתח גבוהה למעט הסרבואים הללו שעל הנייר היו אמורים לעמוד ב6 וולט.

עם האוכל בא התאבון ורצינו להוציא יותר מתח ויותר ביצועים ופנינו לסרבואים אחרים בשם ko-propo שהם ניזונים ישירות מסוללת 7.2 ונותנים נתונים אדירים של 0.06 על 13 קליו וזה היה נתונים אמיתיים ואז גם נדרשה השקעה גדולה לסוללה חזקה יותר.

לאחר תקופה החלה התעוררות שיטת ccpm וכאן בעצם הגיעה התפנית.
כאשר כל רכיב עבד בניפרד במערכת העברת תנועה פרמיטיבית כמו ברפטור, לא היה כ"כ הרבה עומס על המערכת אך ב- ccpm צריכת הזרם היא כ"כ גדולה שהרגולטורים הקטנים לא סיפקו את הסחורה ויצרו freez של המערכות באויר שגרמו לנו לאבד לא מעט מסוקים בגלל זה.
הבעיה השניה היא שרצינו מערכת של 6 וולא כדיל נצל את הסרבואים כמו שצריך אבל אז למדנו על בשרינו כי הג'ירואים או יותר נכון הסרבואים של הג'ירואים לא נהנים מהאירוע הזה ופשוט נשרפו לנו סרבואים על ימין ושמאל גם בגוברנור אגב זה לא עובד טוב כ"כ.

חברי ליאור, יצר קשר עם חברה מסויימת ועזר להם לפתח רגולטור שיודע לפצל מתחים.
הרעיון הוא שיהיה מתח אחיד לג'ירו ומתח שונה למקלט.
כך שהמקלט באמת מקבל 6 וולט או כמה שנגדיר והג'ירו יקבל זרם אחיד של 4.8 או 5.1 וולט.
העניין הצליח ובגדול, זהו הפתרון הטוב ביותר וכיום ניתן ממש לווסת איזה זרם שתרצה למקלט והמקלטים של ספקטרום למשל סובלים גם 9 וולט לפי השמועות כך שאין סכנה למקלט ולשאר מערכות הרדיו.
כיום אנשים ירדו מהפסים, מטיסים 8717 עם מתח ישיר מהסוללה של 7.4 וולט ומקבלים תוצאות יפות מאוד למרות שאני אישית חושב שזה מאוד מיותר וסתם שוחק את הסרבואים שעובדים נהדר גם ב- 6 וולט.
סרבואים חזקים מומלצים בשוק:
פוטבה 9452
JR 9000S
JR 8717
ERG-WRX
יש להיי טק סרבואים חזקים מאוד שאת מיספרם בטח אחד החברים ישלים כאן כבר.
עד כאן לגבי ההרצאה של איך הדברים היו ואיך הם היום.

מוצרים שקיימים בשוק:
יש את הרגולטור של אליין שמי שמישתמש בו טוען שהוא טוב, יש עליו לא מעט ביקורות לכאן ולכאן והמחיר הוא סביר.
ויש את מוצרי פורמקו שהם המובילים בשוק כיום מהבחינה הזו כתועלת מול מחיר 70-80 דולר.
יש את היחידה המובנית של ספקטרום שאופיר נחום ורועי כרמל מטיסים איתה ומדווחים על תוצאות טובות.
ויש את רגולטורים של דוראלייט שהם לעניות דעתינו לא מספקים כיום את הסחורה ולא עמידים למתחים גבוהים.

אני מאמין ששאר החברים כאן ישלימו את הפרטים וקישורים למקומות הנכונים כדי שתוכל להתרשם בעצמך מהמוצרים.
בהצלחה.

יכולת הוויסות היא של מתח (!) לא של זרם.
רגולטור אם לא עמיד אז בתצרוכות זרם (!) גבוהות ולא מתח, מה גם שאני לא מסכים איתך בעליל על הקביעה שלך בנוגע לרגולטורים של דוראלייט, אני עובד איתם כבר מעל לשנה עם סרוואים של 9451 ו 8717 בהצלחה מרובה,
יחזק את דעתי גם רועי כרמלי שגם הוא טען מס' פעמים שהוא עובד איתם בלי שום בעיות.
גם המקלט של פוטאבה כבר עובד בעולם עם מס' סטאפים במעל 8V~ בחיבור ישיר (סוללת LiPo של 7.4 מלאה), אך מסכים איתך שגם ב 6V הסרוואים שציינת עובדים פנטסטי.
יש לציין בנוסף רגולטור נוסף שיצא לשוק ונקרא KIWI של פרומקו ויודע לתת למע' ההיגוי (סרוואים של ה CCPM) מתח 8V~ (ארבע יציאות) ו 5V לשאר המע' (ארבע יציאות).

חידוד קל לדברים שלך....

עמיתפורת
01-08-2008, 13:46:40
תודה לך על חידודיך.
אני לא יודע איזה ניסיון יש לך אבל מר צרפתי היה ממומן של דוראלייט ובאיזה שהוא שלב כשנישברו לנו מסוקים הוא בתור ממומן הפסיק להטיס איתם ועבר לאחרים זה אמר לי הרבה.
אז יש לי הרבה כבוד אליך ולאורי כרמל אבל התוצאות שאני וחבריי חווינו על בשרינו עם הרגולטורים הללו היו אחרות ולא נעימות אז בשביל חסוך בכסף עדיף להשקיע כסף..
אולי סגנון טיסה, שעות טיסה ומישתנים אחרים יוצרים את ההבדל ביו התוצאות שלנו.

ליאור זהבי
01-08-2008, 13:56:43
אני יכול להעיד שגם אני הייתי טייס ממומן של דורלייט וחוויתי לא מעט בעיות עם הרגולטורים במערכות חשמל חזקות במסוקים שלי. מאז שהתחלתי להשתמש באריזונה אין שום בעיות.

TooLy
01-08-2008, 16:53:26
מה גם שאני לא מסכים איתך בעליל על הקביעה שלך בנוגע לרגולטורים של דוראלייט, אני עובד איתם כבר מעל לשנה עם סרוואים של 9451 ו 8717 בהצלחה מרובה,
יחזק את דעתי גם רועי כרמל שגם הוא טען מס' פעמים שהוא עובד איתם בלי שום בעיות.
חידוד קל לדברים שלך....

עבדתי עם מספר רגולטורים כאלו על מסוקי 50 ו-90 במשך למעלה משנה בלי בעיות בכלל.
יכול להיות שהגרסאות של הרגולטורים שאני עובד איתם שונות ולכן אין איתם בעיות כמו בעבר.

אופיר נחום
01-08-2008, 20:33:21
יש גם את הריאקטור - מוצר וותיק ויקר.

lior_bar_ami
01-08-2008, 20:36:12
"אולי סגנון טיסה, שעות טיסה ומישתנים אחרים יוצרים את ההבדל ביו התוצאות שלנו"

כמו שרשמת אין לך מושג איזה ניסיון יש לי, או כמה אני מטיס...
אני יכול להעיד מניסוני ומספיק שעות טיסה שעם הרגולטור (/ים) של דוראלייט אין בעיות עם הסרוואים שציינתי (9451 או 8717) לגבי WRX לא בדקתי.
כמו שרועי/אורי רשמו ייתכן ומדובר בורסיה חדשה של רגולטורים לא הבעיות שציינת.
עוד פרמטר ששכחת/לא ציינת הן סוללות A123 שגם הן כבר בשימוש בשוק - אמנם שוקלות יותר מ LiPo אך עם לא מעט יתרונות עליהן...
בכל מקרה פרט לטעויות שתיקנתי מאמר יפה.

ליאור זהבי
01-08-2008, 21:29:47
ליאור,

אין שום טעם להתווכח. אתה נהנה מהרגולטורים שלך של דורלייט ואני מברך על כך.
עמית ציין במפורש ש"לעניות דעתנו" דורלייט לא מספקים את הסחורה וזה מנסיון. כל אחד זכאי לדעתו, וכל מהות הפורום היא לאפשר השמעת דעות שונות.

שבת שלום לכולם.

lior_bar_ami
02-08-2008, 03:36:36
אין בעיה וריבוי דעות מבורך ומתקבל על הדעת!
קביעות אקסיומיות חד משמעיות קצת פחות...
בכל מקרה שבת שלום :)

ליאור זהבי
02-08-2008, 13:26:08
אף אחד לא קבע אקסיומה חד משמעית למיטב הבנתי.

Elad_01
03-08-2008, 11:07:12
אין בעיה וריבוי דעות מבורך ומתקבל על הדעת!
קביעות אקסיומיות חד משמעיות קצת פחות...
בכל מקרה שבת שלום :)

בהחלט!

lior_bar_ami
03-08-2008, 14:24:37
אף אחד לא קבע אקסיומה חד משמעית למיטב הבנתי.

אם עמית לא היה עורך את הודעותיו (ראה את ההערה המופיעה תחת כל הודעה שלו) היתה מבין למה התכוונתי באומרי אקסיומות...
נו מילא - העיקר שיובן שזו היא הבעת דעה אישית של עמית (לאו דווקא נכונה) ולא קביעה חד משמעית, כל מטיס יעשה מה שטוב לו.
בהצלחה למשתמשי וללא משתמשי דוראלייט באשר הם :d

ליאור זהבי
03-08-2008, 18:08:27
אם עמית לא היה עורך את הודעותיו (ראה את ההערה המופיעה תחת כל הודעה שלו) היתה מבין למה התכוונתי באומרי אקסיומות...
נו מילא - העיקר שיובן שזו היא הבעת דעה אישית של עמית (לאו דווקא נכונה) ולא קביעה חד משמעית, כל מטיס יעשה מה שטוב לו.
בהצלחה למשתמשי וללא משתמשי דוראלייט באשר הם :d

לעניות דעתי חבל שמשתמשים בכלל טורחים לרדת לפסים כאלו של להעביר ביקורת על כל מיני חצאי מילים של משתמש אחר - במקום זה, היה עדיף לו היו מפרסמים את דעתם האישית בצורה מסודרת ותו לא.

חברים, בואו נשאיר את הדיון בכך, ונחזור לנושא המדובר - מערכות חשמל במסוקים.

lior_bar_ami
03-08-2008, 18:34:30
לעניות דעתי חבל שמשתמשים בכלל טורחים לרדת לפסים כאלו של להעביר ביקורת על כל מיני חצאי מילים של משתמש אחר

ליאור לצערי הוצאת את דברי מהקשרם...
הודעתי המקורית היתה תיקון (שנוכחת והסכמת בנכונותו) ובנוסף הצגת דעה נוספת (שנתמכה ע"י משתמשים אחרים) בנוגע לרגולטורים של דוראלייט, מה שקיבלתי בתגובה היתה הודעה צינית שיורדת לפסים של ביקורת כלשונך:

תודה לך על חידודיך.
"אני לא יודע איזה ניסיון יש לך..."
"אולי סגנון טיסה, שעות טיסה ומישתנים אחרים יוצרים את ההבדל ביו התוצאות שלנו.."

ועוד כהנה וכהנה פניני חוכמה שצונזרו ע"י עריכת ההודעות.
צר לי שאתה לוקח צד לא אובייקטיבי בדיון - מצידי הוא היה רק ענייני עד עתה.
ולך עמית - לפעמים גם לקבל את דעת האחר אפילו אם היא נוגדת את דעתך או במקרה זה מתקנת/מוסיפה לשלך לא גורע ממך כלום.

יום נהדר לכולם!

ליאור זהבי
03-08-2008, 18:48:20
ליאור,

אתה רק מחזק את דעתי עוד יותר.

אין פה כל עניין של חוסר אוביקטיביות. אם אתה רואה את זה כחוסר אובייקטיביות - יתכן ואתה פוסל במומך שלך.
אם עמית כתב בתחילה בלשון קביעה ולא בלשון דעה, הרי שהבין את טעותו וחזר ותיקן את הודעותיו והכל בסדר כעת,
ואין על מה לדון יותר.
מבחינתי בזאת תם הדיון, ועכשיו אני מבקש בכל לשון של בקשה לחזור לנושא המקורי של השרשור, מפני שהשרשור נסחף לקווים שאנו לא רוצים לראות על דפי הפורום מבלי שנרגיש.

להבא, אם לך יש דעה מקצועית שונה מהנכתב, אתה יותר ממוזמן להביע אותה בכל מדיה שתבחר (ובראש הרשימה הפורום שלנו) אך אנא הימנע מלהעביר ביקורת מיותרת על כותבים אחרים. השאר זאת למשתמשים להחליט באיזו דרך הם בוחרים.

eran144
04-08-2008, 00:25:00
אנשים, הדיון הזה לא מוסיף כבוד לאף אחד. אנה ממכם - תפסיקו!

ליאור זהבי
04-08-2008, 00:27:37
ערן,

שוחחתי עם ליאור והבהרתי את עמדתי - הדיון הסתיים אל דאגה.

עמיתפורת
04-08-2008, 01:36:26
חברים יקרים.
מיספר הבהרות לעניין ולתגובות המבישות הללו.
אני פשוט כל פעם מחדש נדהם לראות איך אנשים לא מסוגלים להנות ממידע שאחרים נותנים להם מניסיונם הכואב והיקר!
אולי היתה לי התבלבלות במונחי חשמל אך בין זה לבין לפתח איזו שהיא תיאורית מחץ כנגד כל הנאמר רק כדי להראות שעשית ושאתה נמצא ורואים אותך זה הבדל שמיים וארץ.
אנחנו מנסים להעביר מידע בין אנשים, מייעצים לאנשים לא לעשות את הטעויות שאנחנו עשינו ועושים ומלמדים משהו שאנשים לא יודעים.

יש אנשים שלא אוהבים לשמוע את זה אבל אני לא מתבייש לומר זאת.
את רוב מה שאתם המטיסים של היום עושים, הכלים בהם אתם משתמשים, שיטות כיול וכיוון (כולל אותך ליאור בר עמי שלימדתי אותך לכייל ccpm אצלי בבית עם הסטרטוס שלך והרכבתי לך סרבואים במסוק והתקנתי לך גוברנור) כמעט את כל הדברים הללו אנחנו קבוצה קטנה של אנשים שלקחו יוזמה לעשות ניסויים על כספם האישי, כליהם האישיים וסבלנו המון עד שמ צאנו את הנוסחא הנכונה לעבודה.
ואני מדבר עלי, ליאור זהבי, חן צרפתי, גיא ידיד, אורן דהרי ועוד כמה אנשים שפשוט לקחו את עניין המסוקים מאוד רחוק והגענו לתוצאות טובות אם לא הטובות ביותר.
יש כמובן את אלה שמרימים גבה בכל פעם שדבר כזה נכתב וממלמלים לעצמם מתחת לשפם ש "מי אתם חושבים שאתם בכלל..." או כל מיני מישפטי מחץ כאלה אבל בשורה התחתונה זה מה שקורה בשטח והעובדה היא שהמסוקים שלנו ושיצאו מהידיים שלנו טיסים בצורה הטובה והחזקה ביותר ועל זה אין ויכוח זו עובדה בשטח.

אני יושב ומשקיע מזמני לתת תשובות לאנשים ששואלים שאלות כדי לנסות לחסוך להם בזמן וכסף שלא יעשו טעויות וכל פעם יצוץ לו מישהו שהוא בעצמו לא יושב, חושב, מנסח וכותב ומנסה לחפש בקטנות "איפה פורת טועה".....
יופי אז הצלחת ויצאת גבר גבר!!!
אני בטוח שעכשיו כוווווווווווווולם מעריכים אותך על פועלך ועל חידודיך הטובים לאחר שאני ישבתי וכתבתי ואתה ככה יושב לך ומעביר חוו"ד "מיקצועי" בעניין.

בנימה אופטימית זו אני יכול לומר כי אנחנו שמנו לעצמינו מטרה רק להזרים מידע לתחום, לקדם ולדחוף אותו ואנחנו עושים זאת כהלכה ובשיטתיות מיקצועית שמוערכת אצל רבים וטובים בתחום ועל כן אני פונה לכולם בבקשה - תפסיקו להתעסק בשטויות כבר!
גם אם מישהו טעה, ניתן לתקנו, להעיר בצורה יפה ולא לנסות לצאת "גבר".. - זה לא נותן כלום חוץ משינאה אחד לשני - מה זה נותן לנו?
המשך שבוע נעים וליאור עשה טובה אל תגיב ונסגור את השרשור העצוב הזה שניפתח וניסגר כמו כל שרשור מיקצועי פה - בצורה עצובה.

ליאור זהבי
04-08-2008, 01:41:54
חברים יקרים,

שני הצדדים אמרו את מה שהיה להם לומר והוציאו את מה שהיה להם על הלב.

בשלב זה אבקש להפסיק את ההידיינות האישית ולחזור לנושא המדובר ולהגיב בצורה מקצועית ורלוונטית לשרשור בלבד.

להבא, אשמח אם כל הנוגעים בדבר ידבקו בהודעות שמכילות מידע מקצועי בלבד, כך יהיה ניתן למנוע הידרדרות של שרשורים כגון זה.

תודה על ההבנה.

lior_bar_ami
04-08-2008, 02:47:24
עמית,
אני אשתמש בביטוי שתפור עליך: "הפוסל במומו שלו פוסל".
כלום לא למדתי ממך אל תשווה אותי אליך בחיים!!! (!!!)
על הקצת שעשית בשבילי שילמתי ביוקר וגם אחרי כן נאלצתי לעבוד אחריך כדי לתקן טעויות, ותאמין לי שלא לקחתי ממך כלום ליכולות והסגנון האישי שלי - תודה לאל שחן אותי ביכולות טכניות והטסתיות ולא נתן לי להזדקק לאנשים מהסוג שלך, ממני אתה עוד יכול ללמוד הרבה על מקצועיות (אתה לא רוצה תמונות שיש לי של מסוקים שהיו אצלך).
מבחינתי אתה לא מאותה שורה של האנשים שציינת ולא זכור לי שהגעת לאי אילו הישגים - אמנם גם אני לא (לפחות לא בטיסנאות) אבל לפחות אני לא מתפאר במה שאני לא.
אני לא צריך להתאמץ לצאת "גבר" כלשונך - אני לא בתחרות איתך, ויש מספיק אנשים שמעריכים את העזרה שלי גם בלי שאני אתאמץ או אקח כסף עליה, לראיה:

שמחתי ונהנתי לקבל את עזרתך
כן ירבו אנשים טובים כמוך

טעית - תיקנתי אותך, ביססתי את דעתי ע"י משתמשים אחרים (שאף מנהלים את פורום זה לצידו של ליאור), עדיין אוכל אותך משום מה (?) - shove it!!!

ליאור אני מצטער שמשכו אותי בלשון לפתוח את זה מחדש אתה הבהרת לי שהנושא נעול ולא יהיו תגובות נוספות שלא קשורות לשרשור, מאחר והתנאי לא נשמר מצאתי לנכון ליישר את ההדורים להעמיד את עמית על בילבולו (או שקריו) ולהגיד מה שיש גם לי.

ליאור זהבי
04-08-2008, 02:56:08
ליאור,

אני לא אחראי לכותבים אחרים, רק לבקשה שלי שהופנתה כלפיך, ולכך שסיכמת איתי להפסיק להגיב, אך אתה לא עומד בהבטחותיך שלך עצמך.
אתה הוזהרת אישית על ידי בשיחה פרטית וכעת עברת כל גבול מבחינתי בהודעתך האחרונה. בזאת תמה סבלנותי.

התלבטתי אם למחוק את הודעתך (שכן היא ראויה למחיקה) אך החלטתי להשאיר אותה למען יראו וייראו באי הפורום האחרים - זה בדיוק מה שכולנו לא רוצים לראות בפורום !!

ברכותיי - הצלחתם להביא אותי לנעילת שרשור ראשון ב-efly.
אני נועל את השרשור הזה אחת ולתמיד, ואני מודיע לך רשמית שכל הודעה נוספת בנושא זה (או נושא אישי אחר) שלך או של כל אחד אחר תימחק ללא כל אזהרה. כמו כן אני אשים עין היטב להודעות דומות מצד הנוגעים בדבר בשרשורים אחרים.

MDreamer
04-08-2008, 21:52:32
טוב, ממש אין לי כח לזה.
את האתר הקמנו לכם, בשבילכם. אין לי רצון להתחיל להתעסק ולא במאית ממה ששמעתי שהיה ב msn - לשמחתי אז לא הייתי מעורב אך כעת זה נכפה עלי. מכיוון שאין לנו עדין כללים מנחים לקהילה אגדיר כעת כמה כללי שתעמדו בהם:
1. לליאור אין זכות לנעול שרשור אלא בהסכמת tooly (רועי) וההפך - נעילת שרשור רק בהסכמת שני מנהלי הפורום, לא ליאור לבד ולא רוע לבדי נועלים - רק בהסכמה של שניהם. יוצא מן הכלל מקרים של בקשה בעזרה של עבירת על החוק בענייני הורדות סימולטורים לא חוקיים.
2. כאשר אתם מעבירים ביקורת או מחדדים דבר מה שחבר פורום אמר לא לדבר על החבר כאם רק על הנושא.
דוגמה טובה: מר x אני חושב שאתה טועה מכיוון שרגולטור y טוב יותר כי..
דוגמה רעה: ידעתי! הייתי צריך לצפות לשטות כזו מפיך מר x, ידוע שרגולטור y טוב יותר כי..
בזה שאתם "יוצאים יותר גבר" אתם מורידים מעצמכם, אני מאמין שהאדם טוב מיסודו ובעל הגיון כלומר אם חברי הפורום יראו שבן אדם מתנהג כמו אידיוט הם יתרחקו ממנו בשטח והוא ישאר לבד ובסוף יפסיק, זה טבע האדם. זה עובד בכל מקום ואין סיבה שפה לא.
3. לא לקלל.
וכמה דברים כדי להרגיע אתכם.
1. למנהלי הפורום יש את היכולת למחוק הודעות ולערוך לכם הודעות אך בניגוד ל MSN שבו אי אפשר היה להוכיח "שאין לכם אחות" פה יש LOG-ים של הכל כלומר תיעוד של כל שינוי, זה אתם רואים שהודעה נערכה אני רואה את כל הגלגולים שהיא עברה.
2. אם מנהלי הפורום מוחקים הודעה המחיקה היא לוגית בלבד - רק אני יכול למחוק הודעה לצמיתות מה DB.
תסמכו עלי שאני בן אדם, אולי נגיע לאנשהו.
בהצלחה.

אורח
04-08-2008, 21:59:39
טוב, ממש אין לי כח לזה.
את האתר הקמנו לכם, בשבילכם. אין לי רצון להתחיל להתעסק ולא במאית ממה ששמעתי שהיה ב msn - לשמחתי אז לא הייתי מעורב אך כעת זה נכפה עלי. מכיוון שאין לנו עדין כללים מנחים לקהילה אגדיר כעת כמה כללי שתעמדו בהם:
1. לליאור אין זכות לנעול שרשור אלא בהסכמת tooly (רועי) וההפך - נעילת שרשור רק בהסכמת שני מנהלי הפורום, לא ליאור לבד ולא רוע לבדי נועלים - רק בהסכמה של שניהם. יוצא מן הכלל מקרים של בקשה בעזרה של עבירת על החוק בענייני הורדות סימולטורים לא חוקיים.
2. כאשר אתם מעבירים ביקורת או מחדדים דבר מה שחבר פורום אמר לא לדבר על החבר כאם רק על הנושא.
דוגמה טובה: מר x אני חושב שאתה טועה מכיוון שרגולטור y טוב יותר כי..
דוגמה רעה: ידעתי! הייתי צריך לצפות לשטות כזו מפיך מר x, ידוע שרגולטור y טוב יותר כי..
בזה שאתם "יוצאים יותר גבר" אתם מורידים מעצמכם, אני מאמין שהאדם טוב מיסודו ובעל הגיון כלומר אם חברי הפורום יראו שבן אדם מתנהג כמו אידיוט הם יתרחקו ממנו בשטח והוא ישאר לבד ובסוף יפסיק, זה טבע האדם. זה עובד בכל מקום ואין סיבה שפה לא.
3. לא לקלל.
וכמה דברים כדי להרגיע אתכם.
1. למנהלי הפורום יש את היכולת למחוק הודעות ולערוך לכם הודעות אך בניגוד ל msn שבו אי אפשר היה להוכיח "שאין לכם אחות" פה יש log-ים של הכל כלומר תיעוד של כל שינוי, זה אתם רואים שהודעה נערכה אני רואה את כל הגלגולים שהיא עברה.
2. אם מנהלי הפורום מוחקים הודעה המחיקה היא לוגית בלבד - רק אני יכול למחוק הודעה לצמיתות מה db.
תסמכו עלי שאני בן אדם, אולי נגיע לאנשהו.בהצלחה.

אל תדאג ...אתה אחלה של בן אדם.:) ולכל ההדיוטות db = database ובעברית מסד נתונים. שמח לראות שישנה התייחסות מקצועית לעניין זה.