PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה עד כמה מותר לרדת בסוללת ליפו?

Ts7
18-05-2011, 17:50:27
שלום לכולם ותודה על התשובות המהירות והמדוייקות :)

עד כמה מותר לרדת בסוללה לדוגמא סוללה 3 תאים 2200 כל תא כשהוא מלא עומד על 4.2
עד כמה מותר לו לרדת בזמן שימוש בסוללה ?

עד כמה כדאי ולאיזה V אסור להגיע כדי לא להרוס סוללה.
תודה רבה :)

אליקופטר
18-05-2011, 18:22:04
המתח המינימאלי לסוללה מסוג זה הינו 3.7 V לתא , סוללת 3 תאים 11.1 V הינו המתח המינמאלי ל3 תאים .
אני מקפיד על שימוש של 80 % מקיבולת הסוללה .הדבר אמור להעשות בחישוב של קיבולת הסוללה כלומר עם יש לך סוללה של 2200X80/100=1750 כלומר תוכל לצרוך 1750 מילאמפר מהסוללה ולשמור על חייה .

wind556
18-05-2011, 19:23:26
אסור בשום אופן לרדת יותר נמוך מהקרקע, וגם אז לאט לאט
:)

flatspin
18-05-2011, 21:29:09
המתח המינימאלי לסוללה מסוג זה הינו 3.7 V לתא , סוללת 3 תאים 11.1 V הינו המתח המינמאלי ל3 תאים .

3.7V זהו המתח הנומינלי. כלומר, בסוללה טעונה במלואה המתח גבוה יותר והוא יורד בהדרגה, חולף על פני המתח הנומינלי וממשיך לרדת עד המינימום המותר.
אני לא משתמש בסוללות כאלו, אבל עד כמה שידוע לי אפשר לרדת עד 3.2V לכל תא, בבטחון ומבלי לגרום להרס הסוללה.

guy1a
18-05-2011, 22:14:51
אסור בשום אופן לרדת יותר נמוך מהקרקע, וגם אז לאט לאט
:)

+1
בדקתי אתמול ... לא מומלץ :(

נולד לטוס
18-05-2011, 22:20:49
3.7V זהו המתח הנומינלי. כלומר, בסוללה טעונה במלואה המתח גבוה יותר והוא יורד בהדרגה, חולף על פני המתח הנומינלי וממשיך לרדת עד המינימום המותר.
אני לא משתמש בסוללות כאלו, אבל עד כמה שידוע לי אפשר לרדת עד 3.2V לכל תא, בבטחון ומבלי לגרום להרס הסוללה.

אתה טועה ומטעה כל ירידה מתחת ל 3.7 מקצרת את חיי הסוללה וכמות המחזורים היעילים ,היא תיתן לך. אם הייתה שומר על הערך הנומינלי שהוזכר כאן. וזאת בתנאי שאתה מטעין את הסוללה נכון ולא קורע אותה בהטענות מהירות וללא באלנס לתאים היא תשרוד יותר נקודה

ניתן לרדת מתחת לערך זה כאשר לא בודקים עם סטופר זמן טיסה ממוצע ואם תרד מתחת ל3.0 המטען לא יטעין לך את הסוללה (וניתן לתקן דבר זה אבל זה לא קשור כרגע) אז העצה הנכונה היא לעלות לטיסה כמו שאתה מטיס ולאחר שלוש דקות לרדת ולבדוק מה מצב התאים ולהמשיך כך עוד שתי דקות וכך יש את האפשרות לבדוק זמן הטסה ממוצע לאותה סוללה ולפי סוג ההטסה הספציפי שלך

ziki
18-05-2011, 22:35:07

צודק ב 100%
בנוסף חשוב לדעת שעקומת הפריקה של סוללת הליתיום פולימר (LIPO) איננה לינארית וכאשר מגיעים למתח 3.2V פר תא נכנסים לאזור בו עקומת הפריקה מאד תלולה.
בכלים זוללי אנרגיה כמו מסוקים מדובר במצב מסוכן שעקב צריכת הזרם הגבוה באופן רציף ניתן במהירות להגיע בנקודה זו למצב של פריקת יתר מה שיגרור קאט מנוע או להרס בלתי הפיך של אחד התאים או יותר ולכן מאד לא מומלץ להטיס על למתח תא של 3.2V.
היכן ניתן להתקרב למתח הסף?
בשימוש במוצרים שאינם צורכים זרם גבוה ופריקת הסוללה בהם מתבצעת באופן איטי וללא תופעות נלוות כגון התחממות הסוללה מה שפוגע גם בנצילותה וביכולת אספקת הזרם המוצהר עליה.
דוגמא לשימוש במוצר כזה = שלט עם סוללת ליפו.

בכל מקרה וכהמלצה כללית, קחו תמיד מקדם ביטחון ואל תסחטו את הסוללות למצב של פריקה מלאה.

דניאל דקל
18-05-2011, 23:39:29
מצטרף להמלצה על מתח תחתון של 3.7 וולט לתא (מדידה במנוחה ללא עומס)
כך כנראה גם מכוונים הביפרים של HK משום שכאשר הם מצפצפים, ואני נוחת, תמיד מתח הפק עומד
על 3.7-3.75 לתא.

DarZeelon
19-05-2011, 07:56:25
השאלה היא באיזה עומס נמדד המתח...

אם מודדים ללא עומס, הרי שהמתח הנומינלי של 3.7V ישמר עד שהתא ריק כמעט לגמרי...

אבל ראו את התרשים הבא:

http://www.rcheliresource.com/wp-content/uploads/2009/05/tp-5000mah-pro-power-40c-cell-discharge-curve-graph.jpg

בצריכה של 25C (הקו הירוק), המתח יורד מתחת ל-3.7V לתא, לאחר שנצרכו רק 20% מקיבולתו המלאה!
כדי להגיע לצריכה של 80% מהקיבולת בזרם כזה, צריך לרדת עד 3.5V לתא. 3.4V לערך הם 90%.

המתח ללא עומס, גם במצב זה ולאחר ש-90% מהקיבולת כבר נצרכו; יהיה גבוה מ-3.7V לתא.

Yoav Lahav
19-05-2011, 11:40:13
שלום חבריקו פותח השרשור.
כפי שאמרו, המתח תחת עומס אינו המתח בלי עומס. מכיוון שאין דרך למצוא מהוא המתח המינימלי לתא תחת עומס עבורו הסוללה שלך תתן מכסימום שהייה שאויר בלי להרוס אותה שהרי זה תלוי סוללה ותלוי עומס צריך למצוא מספר כלשהו שהנסיון פשוט מראה שהוא טוב. הנה מה שאני עושה כבר מאות רבות של טיסות וזה מוכיח את עצמו: אני משתמש בצפצפה חזקה שמתריעה בזמן טיסה ברגע שהמתח של תא כלשהו יורד מתחת לסף שאני קבעתי - 3.4 וולט תחת עומס. אז אני מיד נוחת. הסוללות אצלי נשמרות יפה וגם זמן הטיסה הוא המכסימלי.
טיסה רגועה 7-8 דקות בשקט עד לצפצוף. 3D: חצי מזה.
טיימר היה מוריד אותך אחרי זמן קבוע ללא קשר למתח התאים. לאחר ניתוק הסוללה המתח הוא כ 3.6-3.7 וולט לתא.
הקיבול וביצועי הסוללות נשמרים יפה למעט בלאי רגיל של הסוללות עם עליית מספר מחזורי פריקה טעינה.

Ts7
19-05-2011, 13:54:57
תודה חברים!!!! :)