PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעיון טיימר ל ד2 תוצרת ישראל

MDreamer
18-05-2011, 23:59:16
היי,

בשבוע שעבר קפצתי לסניף ראשון וישבתי עם חבר וותיק. תוך כדי בניית ה ד2 הדנדש שלו חשבתי על משהו.. למה הטיימרים שיש היום בשוק הם כל כך יקרים? הסתכלתי על הרכיבים שיש על הטיימר. החלקים ה"יקרים" הם PIC ורגולטור(20-15$) - כל השאר זה גרושים. איך זה מגיע ל 100-150$?! התוכנה? היא מאוד בסיסית? אמינות? ראיתי את המעגל שאמור להיות הכי טוב היום בשוק. לא נראה משהו.. כל אחד לא יכול לייצר בבית משהו טוב באותה מידה או שאפשר לייצר סדרתית ואז זה זול מאוד ומואד איכותי/אמין מבחינת הלחמות/רכיבים

יש איזה סיבה מהותית מדוע אף אחד עדין לא הרים את הכפפה והחליט לייצר טיימרים?
הרי פה אצלנו אנשים עשו דברים מסובכים בכמה רמות מעל:
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?33970-%EC%E5%E7-%E9%E9%F6%E5%E1-\-%E0%E5%E8%E5%F4%E9%E9%EC%E5%E8-%E7%E3%F9

eitan-ro
19-05-2011, 07:40:35
מאותה סיבה שאנשים משלמים על ג'ינס 600 שקל למרות שעלות הייצור שלו היא 15-20 שקל.
הכל עניין של "שם" ומותג! אם "מקרוב" עשה את זה אז זה הכי טוב ולכן זה עולה הרבה כסף!
אני רציתי לעשות את זה בעצמי אם היה לי את הידע לפני כמה שנים, אבל התעצלתי ללמוד את הנושא.
איתן.

ShaharBD
19-05-2011, 07:55:33
מעיין,

מה הדרישות מהטיימרים הללו? נשמע משהו פשוט מאד. ד"א מיקרו + רגולטור גם בכמויות קטנות לא יעבור את קו ה 4-5$.

שחר

ZvikaF
19-05-2011, 11:28:12
סטארטאפ ?

משמועה,זה טיימר שמפעיל סרוו , ולפעמים יותר מאחד , יש גם תכנות חיצוני דרך מחשב כף יד ...
עדיין לא שווה את המחיר הגבוה אבל יעלה יותר מ 4-5 דולר.

Liav
19-05-2011, 13:52:08
מעיין,

למה סרוו איכותי עולה 50$ וסרוו זול יכול לעלות 3$? ההפרש במחיר הרכיבים הוא באמת כל-כך גבוה?
למה שלא נייצר סרווים בעצמנו? הרי מדובר ברכיב טיפש יחסית (בהרבה יותר טיפש מהטיימר), ולבד נוכל לייצר סרווים שבשוק עולים 50$ במחיר עלות של 10$ או פחות.
ברור שאני לא באמת מתכוון לזה (למרות שיש בזה משהו) - אבל הצגתי את הרעיון לשם המחשה.

בקשר לטיימר, אין ספק שלא מדובר בשיא הטכנולוגיה בכל מה שקשור לאלקטרוניקה, והמחיר באמת גבוה מאוד ביחס לעלות הרכיבים.
חשבתי גם על הרעיון בעצמי כבר לפני שנים כשהתחלתי ללמוד לתואר.
בפועל לא היה לי זמן וידע להתעסק עם זה.

מנקודת מבטך, אחרי שייצרת מעגלים בעצמך ואחרי הבנה מאוד מעמיקה - ברור שזה נראה לך פשוט מאוד לביצוע.
רק דבר אחד בעייתי - אסור לזלזל בתוכנה.
לתכנת תוכנה שכזו אמנם זה לא מסובך, אבל לדאוג לאמינות ואפס תקלות - זו משימה לא פשוטה בכלל (וכולנו יודעים שאפס באגים זה בלתי אפשרי)
כשמחיר טיסן ללא הטיימר עובר את ה-1000$ ואפילו מגיע ל-3000 יורו(!), מחיר הטיימר כבר נהיה פחות משמעותי לרוב האנשים - וזה עוזר לשימור המצב כמו שהוא, לצערי.
לטיימרים של רוג'ר מורל \ מקרוב יש כבר שם ומוניטין, ואחרי הרבה לקוחות מרוצים, הם ממשיכים למכור טיימרים במחירים שכאלו בלי בעיה.

למרות כל זאת, הייתי שמח לו היה לי הידע והזמן לעשות זאת.
הייתי מיד עושה זאת, ולא בגלל הכסף, אלא בזכות האתגר.

ShaharBD
19-05-2011, 14:11:34
ליאב,

תוכל לפרט את התכונות הנדרשות מהטיימר.
לפי מה שהבנתי מדובר בהתקן שמזיז סרבו לנקודה קבועה מראש לאחר זמן קבוע (הסרטונים שאני ראיתי מזיזים את הגה הגובה).
מה מתחיל את פעולת הטיימר? לחצן? הכנסת הסוללה?
מה הממשק הנוח למשתמש לקינפוג? USB טוב?

שחר

roydor
19-05-2011, 16:06:26
על הוו של הטיסן מרכיבים מיקרו סוויטצי'ם (לרב שניים) ועל פי מצבם (שני המפסקים סגורים, 1 סגור 2 פתוח, 2 סגור 1 פתוח או שנייהם פתוחים) מפעיל את הסרוו למצבים שנקבעו מראש, לרב עד 16 מצבים שונים.
מצבי המפסקים מעידים על המצב בו נמצא הטיסן, על החוט בגרירה, על החוט מסתובב, וו פתוח לקראת זריקה, בטיסה חופשית.
לאחר שהטיסן עובר למצב טיסה חופשית מתחילה לעבוד לוגיקה של טיימר והסרוו מבצע מספר פעולות תלויות זמן שגורמות לטיסן להמיר את האנרגיה העצומה האגורה בו בשלב השחרור לגובה ע"י הרמת החרטום, המשך במסלול אנכי, הורדת אף, גלישה מהירה למניעת הזדקרויות לא רצויות, מעבר למצב גלישה מיטבית, ביצוע "הנצלה" לאחר סיום זמן הטיסה.
ברב הטיסנים נעשה שימוש בסרוו יחיד (להגה גובה) אך בטיסנים מסוימים נעשה שימוש בארבעה סרוואים שונים, הגה גובה, כיוון, פיתולים בין הכנפיים / מדפים, פתיחה וסגירה של הוו.
ישנן גם לוגיקות בטיחות למניעת "בריחת" הטיסן עם החוט, צינוח מיידי בהפעלת פקודת RF למקרה חירום ועוד.
ברב הטיימרים יש זמזם שעוזר לזהות את מצב פעולתם ולעיתים גם לאתר את הטיסן בצמחייה גבוהה.
לאחרונה החלו לדבר על שילוב מדי גובה ומשדרים (לאיתור הטיסן) בטיימרים
הטימרים החדשים גם עובדים על סוללות ליפו וכוללים רגולטור.

החיבור לטיימר צריך לתמוך בחיבור לממשקי תיכנות כגון פאלם, פוקט PC או סמארטפון.

Liav
19-05-2011, 16:51:45
שחר, כל מה שרועי כתב נכון.
אבל זה רק על קצה המזלג.
יש כל כך הרבה פרמטרים שצריך להתחשב בהם, ולא מעט לוגיקה שאמורה לטפל בהרבה מצבים.
למשתמש יש יכולת לתכנת את כל הפרמטרים.
יש מסמך manual טיימר של רוג'ר
אני יכול לשלוח לך אם תרצה.

MDreamer
19-05-2011, 17:25:27
ליאב,

מה ששחר מבקש זאת בעצם טבלת מצבים או לוגיקה של הטיימר.

אני לא יודע כמה מחבר'ה של החופשיים מכירים את שחר (ShaharBD) אבל זה שטויות בשבילו לעשות כזה דבר. אני מציע לנצל את ההזדמנות ולהתחיל לגלגל את זה.

עוד עלול לצאת מהדבר הזה טיימר בעלות זולה מאוד שיהיה לא פחות טוב.

מעיין

איזי
19-05-2011, 18:02:39
סביר להניח שלא מסובך לייצר לבד את הטיימר הנ"ל. אבל, מוצר נמכר לא כי הוא טוב, לא כי הוא זול, הוא נמכר כי משווקים אותו. נניח שייוצרו מספר יחידות לפי הזמנה של מספר מטיסים, האם אפשר לבנות על זה "עסק". צריך מניע, לרוב כלכלי, כדי שדבר כזה יקרה.

אבל השאלה האמיתית לדעתי (בהמשך לעלויות שהוזכרו מעל) היא מי המטיס שיקח סיכון להרכיב מוצר שנבנה מרכיבים שכנראה ניקנו במחיר הזול ביותר, תוכנן על ידי מישהו שלרוב מתכנן דברים שונים לחלוטין, נבנה על ידי מישהו שמלחים מצויין בסופי שבוע (בלי ציניות) ונוסה על ידי מישהו שלרוב מכיר אנשי QA כמטרד שפותח לו באגים במהלך יום העבודה? וכל זה על כלי של אלפי שקלים לפחות.

Liav
19-05-2011, 19:17:14
סביר להניח שלא מסובך לייצר לבד את הטיימר הנ"ל. אבל, מוצר נמכר לא כי הוא טוב, לא כי הוא זול, הוא נמכר כי משווקים אותו. נניח שייוצרו מספר יחידות לפי הזמנה של מספר מטיסים, האם אפשר לבנות על זה "עסק". צריך מניע, לרוב כלכלי, כדי שדבר כזה יקרה.

איזי, צריך להכיר את העניינים מקרוב.
רוג'ר לא מתפרנס מהטיימר הזה, ולא מייצר בכמות מסחרית.
הטיימר שלו נמכר בזכות האמינות ובזכות נוחות התפעול שלו. (הנדסת אנוש זה דבר חשוב)
רוג'ר מייצר טיימרים כבר קרוב ל-10 שנים, ואני לא מכיר כמעט אף אחד שהתלונן על תקלות שהיו לו בטיימר.

אצל מקארוב כנראה כבר מדובר בסיפור אחר, אבל אני לא יודע להגיד בוודאות...

אבל השאלה האמיתית לדעתי (בהמשך לעלויות שהוזכרו מעל) היא מי המטיס שיקח סיכון להרכיב מוצר שנבנה מרכיבים שכנראה ניקנו במחיר הזול ביותר, תוכנן על ידי מישהו שלרוב מתכנן דברים שונים לחלוטין, נבנה על ידי מישהו שמלחים מצויין בסופי שבוע (בלי ציניות) ונוסה על ידי מישהו שלרוב מכיר אנשי QA כמטרד שפותח לו באגים במהלך יום העבודה? וכל זה על כלי של אלפי שקלים לפחות.

בעיקרון, אם באמת אייצר ביום מן הימים טיימר כזה - זה יהיה בשביל האתגר והכיף בזה, ולא בשביל לפתוח עסק.
כמובן שאנסה אותו על הטיסנים שלי - וזאת כאמור אחרי שעשיתי בדיקות מקיפות מכל הסוגים (אני גם איש QA במקצועי :D - אז אין לי בעיה להטריד את עצמי)
אם הטיימר באמת יוכיח את עצמו ויהיה יותר טוב, אמין ונוח לשימוש - לא אהסס למכור יחידות נוספות שלו בארץ למי שירצה, במחירים שקרובים למחירי העלות - וזה בשביל לתרום ולפתח את מחלקות החופשיים בארץ.

מעיין,
אני יכול לפרט את הלוגיקות - אבל זה ממש כבר לכתוב manual, ונראה לי שעדיף שלא נעשה זאת על דפי הפורום.

שחר,
אם לא איכפת לך לתרום מזמנך לעזרה בייצור הטיימר, אשמח להפגש ולהסביר לך על הטיימר באופן מקיף :)

ליאב
054-5588977

ShaharBD
19-05-2011, 19:52:46
ליאב,

נשמע לי כמו פרוייקט מעניין בתחום שאיני מכיר כלל (הטיסנים החופשיים).
אני יכול לעזור בתכנון החשמלי, כתיבת הקושחה (אני מת על המילה הזאת...) ועריכת המעגל.
תחום שאני לא יכול לעזור בו הוא כתיבת צד ה-HOST.

ניסיוני מראה שכל עזרה שנתתי ללא תמורה הניבה פירות רבים בעתיד בד"כ על ידי זה שהכרתי אנשים חדשים והתנסתי בתחום חדש.
אני מבין את רחשי ליבו של איזי, שלרוב המניע הכלכלי הוא שיקבע את טיב המוצר.
אני יכול להגיד שכל מה שתכננתי בעבר היו בו BUGים וסביר להניח שכל מה שאני אתכנן בעתיד גם כן...לכן צריך אנשי QA טובים ואמיצים...:)

שחר בג דוד

ZvikaF
19-05-2011, 20:42:23
שמעתי צליל של כפפה שנופלת ? :)

Avner Studnik
19-05-2011, 22:21:05
עוד דבר שלא צויין כאן כלל .

אני בתור טיסנאי ד2 שמתמודד על מקום בנבחרת בצורה קבועה אומר לכם שאני מחפש עקביות בטיסנים שלי בטיימרים ספציפית חשוב לי שכולם יהיו בגודל זהה ע"מ שמקרה חרום אוכל אפילו בזמן תחרות להחליף טיימר מטיסן לטיסןלשלוח תוכנה מבלי לדאוג שתזמוני הבאנט ישתנו (קיים הבדל ביןזמנים לטיימר של רוגר לטיימר של מקרוב וכדומה

ונניח שיצליחו להרים את הכפפה ולייצר סדרתית טיימרים ב2$ אפילו .

מי ערב לי שבעוד שנתיים שלוש כשאצטרך טיימר זהה אוכל להשיגו ?

מי ערב לי בעוד חצי שנה כשהטיימר יינזק ויזדקק לתיקון? למי אני פונה אז?

הטיימרים של רוגר עולים לי כיום 75$ ,המחיר שאני משלם כולל את הערבות הזאת וכולל אדם מקצוע שאוהב לעזור במקרה הצורך לפתור תקלות ובתוך שבועיים מה שאני מזמין מגיע תמיד.

כנ"ל לגבי משדרים מפים רויטר הם עולים 80 יורו למשדר, לא מזמן החל ולדימיר סיצוב למכור משדרים ב50 יורו,מובן שכולם קנו ממנו אך כשנזקקו לתיקון המשדר לא היה להם עם מי לדבר ...
כשגילינו דליפות בבטריות למשדרים שהזמנו מפים הוא שלח לנו 100 בטריות חלופיות חדשות בלי לשאול שאלות .

Avner Studnik
19-05-2011, 22:24:13
מצטער שאני שולל אבל לדעתי צריך לשאול את[U]כל [U] השאלות לפני שמקבלים החלטה .

בדרך כלל לכל דבר יש סיבה .

לדעתי גם עדיף שטיסנאים יתמקדו קודם בלהצליח לבנות בעצמם טיסן לפני שחושבים על לבנות טיימר ....נקודה למחשבה .

MDreamer
19-05-2011, 23:13:38

הלוואי שכולנו היינו מלחימי "סוף שבוע" עשירית משחר. הדברים שיצאו מהידיים של הבן אדם הזה מבחינת תכנון/ביצוע מטורפים. אני יודע שאין אומרים את שבחיו של אדם בפניו אז תשאל את SanDisk :)

ליאב,

נשמע לי כמו פרוייקט מעניין בתחום שאיני מכיר כלל (הטיסנים החופשיים).
אני יכול לעזור בתכנון החשמלי, כתיבת הקושחה (אני מת על המילה הזאת...) ועריכת המעגל.
תחום שאני לא יכול לעזור בו הוא כתיבת צד ה-HOST.

ניסיוני מראה שכל עזרה שנתתי ללא תמורה הניבה פירות רבים בעתיד בד"כ על ידי זה שהכרתי אנשים חדשים והתנסתי בתחום חדש.
אני מבין את רחשי ליבו של איזי, שלרוב המניע הכלכלי הוא שיקבע את טיב המוצר.
אני יכול להגיד שכל מה שתכננתי בעבר היו בו BUGים וסביר להניח שכל מה שאני אתכנן בעתיד גם כן...לכן צריך אנשי QA טובים ואמיצים...:)

שחר בג דוד

אני יכול ואמשח לכתוב צד HOST.. אין לי בעיה עם 485, 232 או אפילו USB (נראה לי ש HID מאוד מתאים למשימה הזאת) רוצים באמת פינוק? חושבים על bluetooth? איזה כיף זה יכול להיות לשנות הגדרות טיימר בלי בכלל לפתוח אל הטיסן - שלא נדבר על מחברים וכו..

עוד דבר שלא צויין כאן כלל .

אני בתור טיסנאי ד2 שמתמודד על מקום בנבחרת בצורה קבועה אומר לכם שאני מחפש עקביות בטיסנים שלי בטיימרים ספציפית חשוב לי שכולם יהיו בגודל זהה ע"מ שמקרה חרום אוכל אפילו בזמן תחרות להחליף טיימר מטיסן לטיסןלשלוח תוכנה מבלי לדאוג שתזמוני הבאנט ישתנו (קיים הבדל ביןזמנים לטיימר של רוגר לטיימר של מקרוב וכדומה

הטיימרים של רוגר עולים לי כיום 75$ ,המחיר שאני משלם כולל את הערבות הזאת וכולל אדם מקצוע שאוהב לעזור במקרה הצורך לפתור תקלות ובתוך שבועיים מה שאני מזמין מגיע תמיד.

כנ"ל לגבי משדרים מפים רויטר הם עולים 80 יורו למשדר, לא מזמן החל ולדימיר סיצוב למכור משדרים ב50 יורו,מובן שכולם קנו ממנו אך כשנזקקו לתיקון המשדר לא היה להם עם מי לדבר ...
כשגילינו דליפות בבטריות למשדרים שהזמנו מפים הוא שלח לנו 100 בטריות חלופיות חדשות בלי לשאול שאלות .

אבנר,

ברגע שזה פרויקט open source ולכולם יש את התוכנה ואת תרשים המעגל וה BOM (רשימת הרכיבים) כל אחד יכול בקלות מאוד להוציא אותו לייצור ותמיד - לעולם - יהיו לך טיימרים כאלו. וכמו ששחר ענה העלות היא מאוד זולה.

Avner Studnik
20-05-2011, 09:05:48
עלות הרכיבים עצמם היא מאוד זולה אומנם אבל קשה לי להאמין שיהיו מוכנים ליצר לי טיימרים בבודדים .

לא כל פעם שאצטרך טיימר אקנה 100 טיימרים או אלף.

nadav.lavi
20-05-2011, 10:31:56
הרעיון לפרויקט טיימר אלקטרוני כחול-לבן הוא אכן נחמד ומעניין, ובמיוחד אם הוא יהיה "קוד-פתוח" (לפרוייקטים מסוג זה יש פוטנציאל לדחיפה והתקדמות טכנולוגית). בכל מקרה יש לקחת בחשבון שידרשו זמן והשקעה רבים (יותר מכפי שמצופה כעת), במיוחד לאור דרישות האמינות.
כדי לתת לחבר'ה ממחלקות אחרות קצת תובנה לגבי מערכות טיימר, כיצד המערכת עובדת, וגם על היקף העבודה אני מצרף שני לינקים לטיימר אלקטרוני שתוכנן ונבנה ע"י מטיס צ'כי (כולל דו"ח סיכום פרויקט באוניברסיטה - כנראה שתכנון הטיימר היה פרויקט הגמר שלו):
http://www.f1a.info/

http://support.dce.felk.cvut.cz/mediawiki/images/c/ce/Dp_2008
_dvorak_michal.pdf

Liav
20-05-2011, 10:35:16

קודם כל, אף אחד לא מתכוון לייצר סדרתית. לא מדובר על פרוייקט עם משמעות של רווח כספי.
ובקשר לשאלה, אם טיימרים יהיו כל כך זולים כמו שאתה אומר, קנה עוד 2 אקסטרה למקרי חירום שכאלה.
היום בתחרויות אתה מחזיק טיימר רזרבי בארגז? אני מניח שלא - כי המחירים מאוד גבוהים ולא משתלם להחזיק טיימר ללא שימוש.

אבנר, אתה מבין לא נכון - אין כוונה לבצע יצור סדרתי.
הרעיון לייצר טיימר מבחינתי - הוא האתגר להצליח בכלל לעשות את זה.
אני לא מעוניין להתחרות ברוג'ר ובמקארוב, ובטח שלא לחפש לקוחות - זה לא פשוט וזה גם יכול להיות כאב ראש.
במידה ובאמת נצליח לייצר טיימר שכזה והוא יהיה נוח ואמין יותר מהטיימרים הקיימים בשוק, אני קודם כל, אשתמש בו בעצמי.
אתה יכול להמשיך לקנות מרוג'ר כמה שתרצה.
ואם תחליט שאתה רוצה גם את הטיימר החדש, אתה יודע שתמיד אעזור לך ולא אשאיר אותך עם טיימר תקול.

מצטער שאני שולל אבל לדעתי צריך לשאול את כל השאלות לפני שמקבלים החלטה .

בדרך כלל לכל דבר יש סיבה .

לדעתי גם עדיף שטיסנאים יתמקדו קודם בלהצליח לבנות בעצמם טיסן לפני שחושבים על לבנות טיימר ....נקודה למחשבה .

שוב אבנר, נראה לי שאתה מבין לא נכון את הכוונה.
ובקשר לגישתך, אני לא מסכים.
להצליח לבנות טיסן בעצמי - כבר הצלחתי.
אמנם אני כבר לא עושה את זה כי אני מעדיף להשקיע את הזמן בדברים אחרים, אבל זה לא אומר שלא אוכל לייצר טיימר טוב.
אגב, שאלה רטורית - מי בונה טיסנים יותר טוב? מקארוב או רוג'ר? (רוג'ר בונה טיסנים בכלל??) אם כך, למה אתה קונה טיימרים מרוג'ר ולא ממקארוב? נקודה למחשבה...

ShaharBD
20-05-2011, 11:41:31
אני אישית בא ממקום של רוח ה-DIY, ושמח שיש עוד רבים כמוני.

כמובן שאיני רואה שום עניין מסחרי במוצרי טיסנאות. כל התכנון יהיה OPEN SOURCE - סכימות חשמליות עריכת מעגל קושחה ואפליקציה.

לפי מה שהצלחתי להבין עד עכשיו דרישות החומרה הינן:

4 יציאות סרבו

1 או 2 כניסות מתגים לווינץ

יציאת הפעלה למשדר

התראת זמזם

מתג כללי למעבר בין תוכניות "צרובות" ללא מחשב.

לד חיווי

ממשק כלשהו לקונפיגורציה העלאת פרמטרים ועדכון קושחה - USB ??? מעיין אני איתך לגבי HID.

ממשק לחיבור מעגל עתידי נוסף - I2C ???

כמה שאלות:

מקור הכח? ניקל מטאל 4 תאים או ליטיום שני תאים + מייצב?

שחר

Liav
20-05-2011, 12:32:29
אני אישית בא ממקום של רוח ה-DIY, ושמח שיש עוד רבים כמוני.

כמובן שאיני רואה שום עניין מסחרי במוצרי טיסנאות. כל התכנון יהיה OPEN SOURCE - סכימות חשמליות עריכת מעגל קושחה ואפליקציה.

לפי מה שהצלחתי להבין עד עכשיו דרישות החומרה הינן:

4 יציאות סרבו - V

1 או 2 כניסות מתגים לווינץ - 3 כניסות לפחות

יציאת הפעלה למשדר - V

התראת זמזם - V

מתג כללי למעבר בין תוכניות "צרובות" ללא מחשב. - אופציונלי

לד חיווי - V

ממשק כלשהו לקונפיגורציה העלאת פרמטרים ועדכון קושחה - USB ??? מעיין אני איתך לגבי HID. - לא מבין בזה - אין לי מושג מה עדיף...

ממשק לחיבור מעגל עתידי נוסף - I2C ??? - מה זה I2C?

כמה שאלות:

מקור הכח? ניקל מטאל 4 תאים או ליטיום שני תאים + מייצב?
בעבר השתמשו בניקל מטאל 4 או 5 תאים (אני משתמש ב-5),
אבל כיום יש מגמת מעבר לליטיום עם שתי גישות:
1. ליטיום 2 תאים + מייצב
2. ליטיום תא אחד (ללא מייצב) - יש כאלה שטוענים שזה מספיק בשביל הצרכים שלנו.

שחר

פרמטרים נוספים שצריך להתחשב בהם וגם תוספות שישפרו את הטיימר:
1. גודל ומשקל.
2. צריכת אנרגיה.
3. הכללת רכיבים נוספים built in בתוך המעגל כמו למשל: מד-גובה, GPS וכו'...
4. אפשרות כניסה למתג לינארי (ככה קוראים לזה?) בנוסף לכניסת המתגים הרגילים.
5. רעיונות חדשים שעוד לא חשבו עליהם :)
6. ועוד...

כל מה שכתבתי מתבסס על טיימרים שקיימים כבר כיום.

שחר, שלחתי לך הודעה פרטית.

Avner Studnik
20-05-2011, 13:03:39
בהתחלה הועלתה טענה של למה טיסנאים לא מייצרים טיימרים בעצמם כי הרי הרכיבים עולים לכל היותר 4 $ ונראה אבסורד לשלם 100-150יורו .

יש כאן ענין מוסף ולא ארחיב ואפרט יותר מידי כי הזמן שלי קצוב וחייב ללמוד לפסיכומטרי .

את אותה טענה אפשר לומר גם על בתי קפה לדוגמא.
למה לשלם 15 שח על קפה כאשר עלות המצרכים היא חצי שקל ,למה באמת ? למה לא כולם פותחים בתי קפה אם כך??
יש עוד הרבה היבטים ושיקולים שחייבים לבחון אותם לעומק לפני שמקבלים החלטה .

אני מבין שאתם לא מתכוונים לייצר סדרתית טיימרים ,כל שאני אומר זה שתקחו בחשבון את כל השיקולים לפני ואת מה שזה מצריך מכם ולא רק את עלות הרכיבים כי זה השיקול הקטן.

משום מה כולם יודעים להוריד את הכפפה בתחילת רעיון חדש אך לרוב לא מסיימים את עבודתם והפרויקט נופל באמצע !

אם באמת הנושא מרתק אותכם ואתם נכנסים לזה ע"מ לכבוש אתגר אני הכי בעד שיש .

כשאני בונה את הטיסנים שלי ברור לי לגמרי שזה לא משתלם לי כספית לקנות את חומרי הגלם ולהשקיע שעות עבודה .
אם הייתי לוקח את כמות השעות שלוקח לי לבנות טיסן ומשקיע אותם בשעות נוספות בעבודה היו לי 3 טיסנים על 2 שאני בונה .

אני בעד! עלו והצליחו(:

Avner Studnik
20-05-2011, 13:06:54
אגב ליאב

דיבר איתי רוגר מורל לגבי פיתוח של טיימר שיתאים לצרכים של הנוער מטיסי ד1 וד2 מתחילים והוא אף מוכן לתרום טיימרים במידה והפרויקט יצליח .

רוגר מאוד בעד פיתוח הספורט לנוער ,כדאי שתפנה אליו ,ודבר איתי גם בנושא.

אני התחייבתי שאהיה מעורב ברגע שאסיים את הבחינה בעוד חודש וחצי .

eitan-ro
20-05-2011, 13:53:18
בהתחלה הועלתה טענה של למה טיסנאים לא מייצרים טיימרים בעצמם כי הרי הרכיבים עולים לכל היותר 4 $ ונראה אבסורד לשלם 100-150יורו .

יש כאן ענין מוסף ולא ארחיב ואפרט יותר מידי כי הזמן שלי קצוב וחייב ללמוד לפסיכומטרי .

את אותה טענה אפשר לומר גם על בתי קפה לדוגמא.
למה לשלם 15 שח על קפה כאשר עלות המצרכים היא חצי שקל ,למה באמת ? למה לא כולם פותחים בתי קפה אם כך??
יש עוד הרבה היבטים ושיקולים שחייבים לבחון אותם לעומק לפני שמקבלים החלטה .

אני מבין שאתם לא מתכוונים לייצר סדרתית טיימרים ,כל שאני אומר זה שתקחו בחשבון את כל השיקולים לפני ואת מה שזה מצריך מכם ולא רק את עלות הרכיבים כי זה השיקול הקטן.

משום מה כולם יודעים להוריד את הכפפה בתחילת רעיון חדש אך לרוב לא מסיימים את עבודתם והפרויקט נופל באמצע !

אם באמת הנושא מרתק אותכם ואתם נכנסים לזה ע"מ לכבוש אתגר אני הכי בעד שיש .

כשאני בונה את הטיסנים שלי ברור לי לגמרי שזה לא משתלם לי כספית לקנות את חומרי הגלם ולהשקיע שעות עבודה .
אם הייתי לוקח את כמות השעות שלוקח לי לבנות טיסן ומשקיע אותם בשעות נוספות בעבודה היו לי 3 טיסנים על 2 שאני בונה .

אני בעד! עלו והצליחו(:

אם לחשוב כמוך, אז למה בעצםאתה בונה את הטיסנים שלך? הרי הרבה יותר משתלם מבחינה כלכלית לקנות אותם מאשר לבנות אותם!
הכל עניין של תחביב! יש כאלה שאוהבים לבנות ואז בד"כ יוצאות תוצאות גבוהות בהרבה מהמוצר הקנוי, ויש כאלה שחושבים שלקנות זה שווה ללבנות ואז הם לא מגיעים רחוק בגלל חוסר הבנה של דברים בסיסיים.
איתן.

roydor
20-05-2011, 15:38:24
לגבי ממשק תיכנות, מכיוון שכולם בכיוון של SMARTPHONE, הייתי מתכנן ממשק שמאפשר לתכנת דרך הטלפון (כבל קשיח לא בלוטוט).

לגבי סוללה, הצעה שלי היא לתכנן על סוללה של תא ליתיום בודד עם בוסטר ל-5 וולט, מאפשר טעינה ללא בלנסר, מאפשר לשלב את הטיימר בטיסנים קלים יותר כמו ג2 ו-ד1 (סרוו אחד, סוללה קטנה וקומפקטית יותר).
קיימת מערכת מעניינת לדיסקוסים עם סוללה אחת ובוסטר ששווה להעיך עליה מבט, המעגל כולל בוסטר ומעגל טעינה שמאפשר חיבור של ספק פשוט לתוך המעגל בתור מטען (http://shread-rc.com/?p=6), לא בטוח שזה הכי נכון (מייקר את המעגל ומעלה את משקלו) אך ניתן ליבנות מעגל כזה הניתן לחיבור לספק ולהפוך אותו למטען חיצוני לתא בודד.

מאד קורץ לי הרעיון של ציוד אלקטרוני לטיסנים שלי שאני יכול לעשות בו כל שעולה על רוחי, תוכנות, ממשקים, אולי לשלב בו מד גובה, מד מהירות, מד תאוצה, GPS, מד כוח למדידת הכוחות על הוו ורכיב FLASH להקלטת כל הנתונים (כולל פקודות לסרוואים), הכל לצורך תחקור ואופטימיזציה של הטיסן. ניתן לתכנן את כל הדברים הללו כפאלג אינים חיצוניים על מנת לפשט את המעגל ולהוזיל אותו ובכך לבנות חליפת "אוויוניקה" אטרקטיבית לאימון. ממש קפיצת מדרגה בדרך שאנו מסתכלים על כיוון טיסנים.

רועי

Liav
20-05-2011, 15:57:02
לגבי ממשק תיכנות, מכיוון שכולם בכיוון של SMARTPHONE, הייתי מתכנן ממשק שמאפשר לתכנת דרך הטלפון (כבל קשיח לא בלוטוט).

לגבי סוללה, הצעה שלי היא לתכנן על סוללה של תא ליתיום בודד עם בוסטר ל-5 וולט, מאפשר טעינה ללא בלנסר, מאפשר לשלב את הטיימר בטיסנים קלים יותר כמו ג2 ו-ד1 (סרוו אחד, סוללה קטנה וקומפקטית יותר).
קיימת מערכת מעניינת לדיסקוסים עם סוללה אחת ובוסטר ששווה להעיך עליה מבט, המעגל כולל בוסטר ומעגל טעינה שמאפשר חיבור של ספק פשוט לתוך המעגל בתור מטען (http://shread-rc.com/?p=6), לא בטוח שזה הכי נכון (מייקר את המעגל ומעלה את משקלו) אך ניתן ליבנות מעגל כזה הניתן לחיבור לספק ולהפוך אותו למטען חיצוני לתא בודד.

רועי

ממשק תכנות דרך הפלאפון - אנדרואיד / אייפון, זה הפיתרון האידיאלי כיום. פאלם פיילוט VX זה כבר ענתיקה.

תא ליטיום עם בוסטר - חשבתי על הרעיון הזה בעבר.
השאלה היא - איך הבוסטר משפיע על צריכת אנרגיה? (יש בזבוז גבוה? או זניח?) והאם ישפיע על גובה הזרם המקסימלי? (4 סרוויים שעובדים בו זמנית בכל הכוח - לא יעמיס מדי על תא ליפו קטן ויחיד?)
ובקשר לטעינה ללא בלאנסר - לדעתי זה לא רלוונטי - היום קל מאוד להצטייד במטען חכם ולבצע טעינה עם באלאנסר. זו לא מגבלה לדעתי.

הבעיה היחידה שאני מוצא בשימוש בתא בודד, היא מידות הסוללה.
לרוב תא ליטיום יהיה בעל עובי דק בהשוואה לאורך ולרוחב שלו.
אם נרצה סוללה פחות רחבה אבל יותר עבה ("שמנה") נאלץ להרכיב פק משני תאים קטנים יותר, המחוברים במקביל (עבור מתח סופי 3.7 וולט),
ואם כבר יש לנו שני תאים, למה שלא נחבר אותם בטור + מייצב? בהנחה שמייצב עדיף מבוסטר בצריכת אנ', זה פיתרון טוב יותר.

ShaharBD
20-05-2011, 16:41:06
מעיין "במקרה" עבר אצלי היום "במקרה" לאכול ארוחת צהריים.
גם דעתנו היא לכיוון מכשירי אנדרוייד.
מעיין יתחיל לחקור את העניין.

שחר

ShaharBD
20-05-2011, 16:43:27
רועי,
מה הזרם צריכה המקסימאלי של 4 סרבואים?

שחר

igalr
20-05-2011, 18:38:34
אין בעיה להפעיל MCU עם תא אחד ליטיום . הבעיה היא שלא כל הסרווים עובדים על מתח כזה נמוך.

roydor
20-05-2011, 19:07:46
igalr,
הרעיון הוא להעלות את המתח ל-5 וולט שהוא מתח סטנדרטי לסרוו.

ShaharBD,
הזרם לארבעה סרוואים דיגיטליים הוא 1A לכל היותר.

Liav,

היתרון בשימוש בתא אחד הוא משקל ונפח כשמדובר בטיימר לטיסנים "קטנים" בעלי רגישות גבוהה למשקל (ג2, ד1) ולדעתי נתחיל לראות הרבה כאלה בעתיד עם טיימר סרוו (במיוחד עם יהיה אחד זמין).
במידה ואתה רוצה יותר קיבולת אפשר גם שני תאים בטור ועדיין לא צריך בלנסר.
הייתרון במטען "פשוט" הוא שניתן להשתמש בספקים סופר פשוטים כמו מטען USB (לרכב או דרך השקע בבית), קטן מאד, קומפקטי מאד וזול מאד, יכול להתחבר לכניסה לתכנות הטיימר (אמרנו USB לא?)

נצילות הבוסטר, לא יותר גרוע מרגולטור להורדת מתח כדי לא לשרוף את הסרוואים, נכון להיום רב הסרוואים הרלוונטים לחופשיים (9 גרם ומטה) לא לוקחים יותר מ-6 וולט.

Liav
20-05-2011, 20:34:52
רועי,

אם אני אקח:
א. שני תאים 350mah ואחבר במקביל (3.7V) + בוסטר ל-5V
ב. שני תאים 350mah ואחבר בטור (7.4V) + מייצב ל-5V

אני אקבל בסופו של דבר מקור אנ' זהה בכל הפרמטרים?

בקשר לטיסני מתחילים - אני מבין מה אתה אומר.
אבל צריך לבחון את מידות התאים בהתאמה לאותם טיסנים שקטנים במידות - גם בעלי מגדל קטן יותר וחלל קטן יותר לאחסון הסוללה.
בטיסן הד-2 החדש שלי קניתי סוללה כמו בדוגמה ב', והיא נכנסתי לי בצפיפות רבה - בדיוק ברוחב של המגדל.

יש בעיה עם טעינה בשימוש במטען USB פשוט - אתה חייב מעגל הגנה לסוללה.
בסוללות של מכשירים שכאלה שנטענים דרך USB בלבד (כמו GPS לרכב, דיבורית BT, מצלמה קטנה), אתה תמיד תמצא מעגל שכזה מולחם לסוללה.
המעגל מונע ממתח הסוללה לרדת יותר מדי בזמן שימוש, ומונע ממתח הסוללה לעלות יותר מדי בזמן טעינה.
אז הטעינה היא לא ממש טיפשה במקרה הזה :)
בד"כ אפשר לקנות סוללות שכאלו ביחד עם המעגל מולחם אליהן - אבל הן יקרות יותר ופחות נפוצות.
ב-HK לא תמצא כאלו...
וגם, עוד מעגל במערכת = עוד נפח, משקל וסיכוי לתקלות. (בדיוק לפני כמה ימים מכשיר GPS של חבר הפסיק לעבוד כי מעגל ההגנה של הסוללה התקלקל)

תתפלא, אבל ניתן להפעיל את המטענים החכמים גם בעזרת ספק סיני פשוט וזול - כל עוד זרמי הטעינה נמוכים - וזה בדיוק מתאים לסוללות הקטנות האלו.
אני במשך תקופה השתמשתי בספק הזה:
http://www.dealextreme.com/p/ac-to-dc-12v-1a-power-adaptor-with-5-4mm-dc-plug-eu-type-110-240v-15991
בשביל לטעון את סוללות הד-2 בזרמים של 0.1A והוא מעולם לא אכזב.
ואני לא היחיד שקנה ספק כזה.

בנוסף, אפשר לסדר מתאם למצת של הרכב להפעלת המטען בשטח / לחבר ישירות למצבר.

igalr
20-05-2011, 20:53:31
כרטיסון כזה מתאים מבחינת חומרה.
http://www.dash.co.il/index.php?route=product/product&path=61_63&product_id=61
כולל גם מטען פנימי שטוען את הסוללה בחיבור לUSB

מה המידות של הטיימרים המסחריים ?

roydor
20-05-2011, 22:53:27
רועי,

אם אני אקח:

תכפיל את מתח הסוללה הנומינלי בקיבולת ותקבל בקירוב את כמות האנרגיה בתא. תכפיל את זה במספר התאים ותקבל את כמות האנרגיה בסוללה. תכפיל את זה בנצילות מעגל המרת המתח שלך ויש לך את האנרגיה הזמינה. בהנחה שהנצילות דומה לשתי השיטות אז תהיה לך אותה כמות אנרגיה.

יש בעיה עם טעינה בשימוש במטען USB פשוט - אתה חייב מעגל הגנה לסוללה.
בסוללות של מכשירים שכאלה שנטענים דרך USB בלבד (כמו GPS לרכב, דיבורית BT, מצלמה קטנה), אתה תמיד תמצא מעגל שכזה מולחם לסוללה.
המעגל מונע ממתח הסוללה לרדת יותר מדי בזמן שימוש, ומונע ממתח הסוללה לעלות יותר מדי בזמן טעינה.
אז הטעינה היא לא ממש טיפשה במקרה הזה :)

הסוללה שהפנתי אליה מכילה את המעגל הזה בדיוק, היא מקבלת מתח מספק רגיל (נדמה לי שעד 12 וולט) ומטעינה תא בודד כולל הגנות מתח נמוך ומתח גבוה, יש גם זמזם לסמן למטיס מתי הסוללה ירדה מתחת למתח מינימום בשביל שיפסיק להטיס לפני שהתוצאה לא הפיכה.

לגבי מטען וספק, היום יש לך מטען סיני וספק 12V, לא נראה לך יותר נוח מטען של פלפון שגם ככה משמש אותך לטעינת "ממשק המשתמש" כדוגמת זה: http://www.dealextreme.com/p/ultra-mini-usb-power-adapter-charger-eu-plug-110-240v-ac-26753

b1yossi
21-05-2011, 08:17:26
רועי,

אם אני אקח:

בתיאוריה מקור האנרגיה זהה מבחינת הפרמטרים, רק שלטעמי תמיד עדיף לבצע STEP DOWN מאשר STEP UP.

MDreamer
21-05-2011, 09:09:01
טוב,

אסכם את הנושא בקצרה. כפי ששחר כתב אתמול קפצתי אליו וישבנו על הנושא. דבר ראשון משהו לאבנר.. אתה תהיה חייב מתישהו להחליף את העסק מהסיבה הפשוטה שכמו שליאב כתב הפאלמים של V ו XV הופכים להיות מאוד נדירים וגם סביר להניח שם יתקלקלו מתישהו/סוללה תידפק ואז אתה עם טטימר מעולה ובלי יכולת לתכנת אותו בשטח.

נקודת העבודה שלנו החלה באיפיון: איזה מכשיר הוא זמין וזול ויחסית יש אותו לכולם (או שיהיה עוד כמה שנים) ובעזרתו אפשר לתכנת את הטיימר. הגענו ל 3 אופציות:
1. מחשב נייד - נפסל. אי אפשר לדרוש מאנשים לקחת לפטופ לשטח
2. מכשיר טרמינל ייעוד לטיימר, כלומר מכין קופסה קטנה עם מסר וכמה כפתורים - נפסל. מסבך פיתוח ויקר
3. להשתמש בסמארטפונים החדשים שיהפכו לנורמה עוד כמה שנים - נבחר

התוכנית היא להשתמש ב bluetooth עם/בלי כבל לטיימר. הסבר: צורת התקשורת היחידה היום המשותפת לכל הטלפונים היא ( BT (Bluetooth כל פיתרון אחר הוא יהיה ייחודי לטלפון מסויים. כולל סוכי כבלים שונים (למרות שהיום שי מגמה להתכנס לסטנדרט מסויים) הפתרון יהיה 2 אופציות:
1. להכין טיימר שרכיב ה BT יהיה עליו קבוע, אגב זה הרכיב דאנחנו הולכים להשתמש בו: http://www.sparkfun.com/products/10253
2. להכין טיימר שרכיב ה BT לא יהיה עליו קבוע ורק כאשר נרצה לתכנת נפתח את בית הטיימר, נחבר כבל שבקצה אחד שלו יתחבר לטיימר ובקצה השני יתחבר ל BT ואז תהיה תקשורת. זה כדי לחסוך משקל/אנרגיה למרות שאם לא תהיה בעיית משקל צריכה הזרם במצב SLEEP היא מצחיקה 26uA. עוד בעיה היא שהBT עובד על 3.3V ואז צריך רגולטור נוסף. בקיצר אחרי שכל החלקים ו PCB ערוך נחליט.

זה מביא אותי גם לנושא הבא. הסוללה. לדעתי (כמו יוסי) עדיף תמדי להשתמש ב step down מאשר step up. אם יש בעיה של משקל תמיד אפשר להשתמש בסוללת 2 תאים מאוד קטנה ואם יש בעיה של מקום אפשר גם לסדר את התאים שיהיו "פלטה" כלומר אחד מול השני.

ליאב(או מישהו אחר), תן לנו מידות בבקשה + צילומים של טיימר שהוא נפוץ ונוח היום מבחינת המתקון.

אני רק רוצה שתדמיינו אתכם מתכנתים את הטיימר בכלל בלי לפתוח את הגוף/פוד. לא פינוק?

עוד משהו. השימשו ב BT עולך לייקר טיפה את העסק אבל עדין זול משמעותית מהמצב כיום בשוק. למישהו יש רעיון למכשיר/פתרון לתכנות חוץ מסמארטפון שמצריך שימוש ב BT?

igalr
21-05-2011, 09:47:15
אני הזמנתי את זה:
http://cgi.ebay.com/Serial-Port-Bluetooth-Module-Slave-Master-slave-one-/110688940127?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19c593305f#ht_2213wt_1107

מחכה שיגיע .
הזמנתי בטעות 3.3V מה שידרוש בנוסף לרגולטור גם LLC כי ה ARDUINO אצלי הוא 5V

בכל אופן חפש ב EBAY יש כאלה כל מיני גם TTL וגם כאלה עם רגולטור עליהם שמקבלים מגוון מתחים.

MDreamer
21-05-2011, 10:13:32
עוד משהו חשוב,

לי אין סמארטפון אנדרואיד ורק לאחרונה קניתי פלאפאון חדש. יש למישהו סמארטפון (אפילו קצת ישן זה לא משנה) עם מערכת הפעלה אנדרואיד שאוכל לפתח עליו?
יש מישהו שמפתח כאלו יישומים פה ויכול לתת טיפים?

מעיין

@יגאל
זה רכיבי eBay שלא בטוח שיהיה על המדף מחר. אנחנו רוצים לעשות סוג של מורצ שייה אפשר לייצר אותו תמיד ושיהיו חלקים זמינים

igalr
21-05-2011, 10:25:05
הרכיב הופך UART ל BT .
אין כל משמעות לסוג הרכיב . יתרה מכך אתה יכול להשתמש בכבל FTDI פשוט כדי לפתח את פרוטוקול התקשורת מול ה PC שלך .
רק אחרי שיהיה לך פרוטוקול תקשורת שיתמוך בכל האופציות תעבור להתעסקות בקוסמטיקה כגון ADROID או החלפת הכבל למשהו אלחוטי.

MDreamer
21-05-2011, 11:26:37
הבעיה היא לא רק התפקוד כאם המידות הפיסיות וכ'ו. יש המון רכיבים שיכולים להעביר UART ל BT. אני רוצה סטנדרטיזציה.
אני דווקא רוצה להתחיל מהאנדאוריד ואז לרדת למטה מהסיבה הפשוטה חחשר יטפל בצד של החומרה של הטיימר ואני בשיתוף איתו בתוכנה שלו + ולבד את תוכנת צד הלקוח.
אם אני לא טועה לפתח תוכנה ל Android שתשתמש ב BT עם GIU נורמלי זה לא בדיוק קוסמטיקה. רק להגיע למצב שאני מעביר BIT אחד מהסמארטפון לטיימר דרך BT זאת חצי דרך.
תקן אותי אם אני טועה

igalr
21-05-2011, 12:08:45
כמו בכל פרוייקט תוכנה יש את חלק הייצור ויש את חלק הפיתוח שרובו אפיון ומודל.
איך להפעיל API BT של אנדרויד שייך לעבודה של פועלי יצור.
לתכנן נכון את הודעות התקשורת כדי שמצד אחד לא יעמיס ומצד שני יהיה מספיק גמיש לכל מיני דברים עתידיים זה חלק הפיתוח.
אני לא היתי בכלל מתקרב לאנדרויד כי אם השאיפה היא להוסיף אופציות נוספות כגון LOGGER אז כנראה שאין מנוס משימוש במחשב נייד.

FlyTool
21-05-2011, 16:05:04
מעיין, ליאב וכל החברים,

יוזמה מבורכת, אם תוכלו להעלות את ישראל על מפת הטיסנאות גם מביחנה טכנולוגית זה יהיה נפלא. חשוב לי להוסיף שהיום המפתחים של טיימירים בעולם מנסים לשלב בתוכו פונקציה חדשה של GPS.
מדטבר ביכולת של הטיימר לשדר נ"צ של מסלול טיסתו וזאת על מנת שיהיה קל למצוא אותו. כאן דרוש התקן חכם ידני שידע לפענח את תישדורת הנ"צ מהטיסן ולהעבירה לסמרטפון כלשהו או מכשיר GPS.

אשמח לעזור בקטע של התיכנות והיישום...
מצ"ב לינק בנושא.
http://www.facebook.com/#!/media/set/?set=a.225709480776787.71989.100000132108638

בהצלחה,
שמוליק

Liav
21-05-2011, 17:44:01
רועי,
מסכים שהדרך שלך יותר נוחה, אבל לי זה נראה פחות אמין בהשוואה לטעינה באמצעות מטען חכם.
לפחות בטיסני ד-2 מתקדמים, אני לא הייתי שם סוללה כזו על הטיסן.
בטיסני מתחילים, אני עוד יכול להסכים.

מעיין,
דוגמה לכמה טיימרים של רוג'ר:
http://www.magictimers.com/images/docnmentation/Black%20Magic%20Standard%20Timer%20Pinnout%202-2.pdf

יש לי סמסונג גלקסי S - אשמח לבצע נסיונות איתו.
גם בעבודה אנחנו מתחילים לפתח תוכנה לאנדרואיד, אז אוכל ללמוד כמה דברים שם.

אני שמח שיש הענות והרבה אנשים משתתפים בדיון ומעוניינים לתרום, אבל מתחיל להיות פה קצת סלט בכל המידע והרעיונות.
עדיף שניפגש ונדון בזה בצורה קצת יותר מסודרת מאשר על גבי הפורום.

igalr
21-05-2011, 18:39:53
אחרי שראיתי את המידות של הטיימר הזה אני ממש לא מבין את הפואנטה שלהם.
המידות של הטיימר של רוג'ר הן 34mm X 24.25mm
מידות Arduino Pro Mini 328 - 5V/16MH
18x33mm

הלוח הזה זמין לכווווולם עולה 75 שח ארץ

כך שהבעיה מצטמצמת לבעית תוכנה בלבד.

Liav
21-05-2011, 19:02:06
יגאל, תוכל לפרט?
ואם אני מבין את כוונתך - זה פיתרון טוב, אבל חלקי. הוא מתאים לטיימרים בסיסיים יותר ללא רכיבי GPS, מד-גובה, BT וכו'.

igalr
21-05-2011, 19:16:15
הכרטיסון הזה מכיל מעבד ועוד רכיבי עזר מסביב כדי להפעיל את המעבד.
http://www.arduino.cc/en/Guide/ArduinoProMini
יש לו 14 רגליים שאפשר להשתמש לכניסה או יציאה מתוכם 6 שיכולים לשמש כ PWM לצורך הפעלת סרוו
יש יציאת UART שיכולה לשמש באופן מובנה לתיכנות ו/או GPS
יש I2C שיכולה לשמש לחיבור חישנים חיצוניים נוספים רבים מאוד.
ועוד...ועוד... ועוד...
הלוח הזה משמש פרוייקטים רבים ללוחות בקרה של קוואדים ואני בטוח שהוא OVERKILL היסטרי מבחינת יכולות חומרה עבור טיימרים כמו שלכם . היתרון הוא בזמינות לכווווולם.

ShaharBD
21-05-2011, 20:30:02
שידור קואודינטות GPS הוא פשוט מאד. חסרה לי ההבנה מהי חשיבות המשקל בטיסנים החופשיים וטווח השידור.
הכל אפשרי - אך צריך לזכור שמדובר בפרוייקט OPEN SOURCE אז כדי להתחיל עם הדברים החשובים ולהשאיר אופציה לפיתוח עתידי.

נראה לי שהמינוס בשימוש ב-ARDUINO הוא תוצר סופי של מעגל עם המון תוספות "תפורות" (קונקטורים לסרבו, מעגל BOOST וכו).

שחר

nadav.lavi
22-05-2011, 07:21:03
כדאי להוסיף חיבור לרכיב GPS+GSM ע"מ לשדר קואדינאטות למכשיר סלולארי.
ישנם רכיבים כאלו זמינים בשוק (לדוגמא לחברת Telit יש מודולים במשקל 6~ גר').

gil hagay
22-05-2011, 17:23:40
I am looking at the new NetDuino Mini which is out in stores now. This looks like a perfect and cheap ($30) platform to create the next generation of electronic timers for free-flight. I will make this an open source project. Anyone who wishes to help/participate/test let me know.

http://blog.makezine.com/archive/2011/01/in_the_maker_shed_netduino_mini_1.html

ShaharBD
23-05-2011, 02:39:48
אני לא הייתי סומך על מוצר של מיקרוסופט להטיס טיסן.... :)

ShaharBD
22-11-2011, 16:31:22
שלומות לכולם,

אני רוצה לעדכן שבחודשים האחרונים מאז שרשור זה הייתי מעורב בפרוייקט של חומרה שמתקשרת עם טלפון אנדרויד דרך BLUETOOTH.
יש לי כמובן את ה-SOURCEים של הפרוייקט.

השרשור נעצר בזה שלא היה לנו ידע להתממשק למכשיר אנדרוייד דרך BT.

כמו שאומרים:
WE HAVE THE TECHNOLOGY

אני רואה שחברי הפורום כבר כותבים אפליקציות לאנדרויד. אני מוכן לתרום את ה-SOURCEים שלי כבסיס לכתיבה.

אני מוכן לתכנן את החומרה לערוך את המעגל ולכתוב את ה-FIRMWARE אבל זקוק לאיש תוכנה לצד ה-SMART PHONE.

אם עדיין יש עניין אני אשמח לפרוייקט לימי הגשם שיבואו.

שחר