PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתקן פשוט למדידת Thrust מבית R2Hobbies

אייל שפירא
19-05-2011, 14:04:23
כמה פשוט ככה זול, כמו שאני אוהב.
(המשקל הדיגיטלי לא נכלל בחבילה)

http://www.r2hobbies.com/eng/proddetail.php?prod=rcps3926010
http://www.r2hobbies.com/images/rcps3926010/09.jpg

הערה למקפידים - זה בטח לא מדוייק, אז מה? זה יותר טוב מ"נראה לי".

wind556
19-05-2011, 19:41:52
אני משתמש בקביעות במשקל הזה (5$ בערך) כבר הרבה זמן, ואני מקבל תוצאות מאד מדוייקות בגלל שיטת הבדיקה שאינה מצריכה מאומה מלבד המשקל עצמו:
אני תולה את הטיסן עם ראשו כלפי מטה ומאפס את המשקל
אחרי זה אני מפעיל מנוע ופשוט מודד את הכוח שנוסף
בלי שום מיתקן ביניים, הכי פשוט ובלי להכניס חיכוחים לא ידועים.
ובנוסף, לא צריך לפרק את המנוע מהטיסן.
גם המיתקן הזה סביר, אבל לא מלהיב

Boogle
20-05-2011, 00:38:04
אני משתמש בקביעות במשקל הזה (5$ בערך) כבר הרבה זמן, ואני מקבל תוצאות מאד מדוייקות בגלל שיטת הבדיקה שאינה מצריכה מאומה מלבד המשקל עצמו:
אני תולה את הטיסן עם ראשו כלפי מטה ומאפס את המשקל
אחרי זה אני מפעיל מנוע ופשוט מודד את הכוח שנוסף
בלי שום מיתקן ביניים, הכי פשוט ובלי להכניס חיכוחים לא ידועים.
ובנוסף, לא צריך לפרק את המנוע מהטיסן.
גם המיתקן הזה סביר, אבל לא מלהיב

מזכיר בית מטבחיים משהו....

s.mario
20-05-2011, 08:37:55
מזכיר בית מטבחיים משהו....

+1.
מסוכן מאד ולא מומלץ!

אייל שפירא
20-05-2011, 08:48:43
לי זה דווקא מזכיר את זה: (רק שים מגינים על הרגליים)
http://www.cuttingtoolssite.com/wp-content/uploads/2011/03/brush-cutting-tools.jpg

tomer_inbar
20-05-2011, 09:08:04
שפירא, לא צריך מגנים, יש לנו גינה ואני משתמש הרבה בקוצץ קנטים הזה, אף פעם לא נפצעתי.
פעם אחת עפה עלי אבן קטנה לרגל, אבל חוץ מנגיעה לא כל כך נעימה לא הרגשתי כלום לאחר מכן.

ולנושא :)

אני מודד את הדחף הסטטי בשיטה הכי ברברית שיש.
אני לוקח משקל דיגיטלי, מניח את החרטום של הטיסן עליו, מאפס את המשקל, מחזיק בעדינות את הזנב ונותן פול מנוע.
אין לי טיסנים חשמליים עם מנוע מקדימה, יש לי מקסי עם מנוע מאחורה ודאון עם מנוע באמצע וזהו :cool:

wind556
20-05-2011, 15:02:53
+1.
מסוכן מאד ולא מומלץ!

מעניין למה מסוכן מאד ולמה לא מומלץ
וכן, זה מזכיר בית מטבחיים :)

s.mario
20-05-2011, 17:28:22
מפני שהפרופ יכול להתעופף לכיוון היד (במקרה הטוב) שלך, או לכיוון אותו אדם שלו אתה ממליץ לעשות זאת...
אתה כנראה מאד פדנט כשאתה נועל את הפרופ במקומו , אך לא ניתן לדעת עד כמה אותו מתחיל (שיקרא הודעה זו בעתיד) ידע להדק היטב את הפרופ כנדרש: לכן לא מומלץ.

naty
20-05-2011, 22:06:36
מפני שהפרופ יכול להתעופף לכיוון היד (במקרה הטוב) שלך, או לכיוון אותו אדם שלו אתה ממליץ לעשות זאת...
אתה כנראה מאד פדנט כשאתה נועל את הפרופ במקומו , אך לא ניתן לדעת עד כמה אותו מתחיל (שיקרא הודעה זו בעתיד) ידע להדק היטב את הפרופ כנדרש: לכן לא מומלץ.

לא מומלץ מפני:שלא טרחו לעדכן נתון טכני פשוט מהם ערכי המדידה!

wind556
21-05-2011, 11:16:06

ובמיתקן הפרופ לא יכול לעוף?
מה הקשר לפדנטיות בעניין הזה?
יש כאן עניין של פונקצונאליות פשוטה: אני בודק למשל הבדלי משיכה בין פרופים שונים על אותו טיסן.
הכי פשוט להחליף פרופ ומאד מנג'ס לפרק מנוע בקר ומקלט ולהרכיב על המיתקן.
זה הכל.
ואם כבר, חשבתי לבנות מתקן כלשהו שיכיל בתוכו את הטיסן עצמו , אבל הצורך בזה מועט ביותר ולא מצדיק השקעה