PDA

צפייה בגרסה מלאה : איפה אני יכול למצוא BALL LINK

b1yossi
20-05-2011, 12:49:30
קטן ככול האפשר כאשר הכדור מכיל הברגה פנימית 2מ"מ ?
האם יש דבר כזה ?

s.mario
20-05-2011, 17:53:57
בטירקס 250 קיימים בולינקים מאד קטנים...

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10211
ההברגה הפנימית היא לבורג HEX 1.3 mm.

אם זה בכיוון ואתה צריך מידות מדוייקות - בשמחה..;)

b1yossi
20-05-2011, 18:27:53
אני רוצה לחבר את ה- BALL לזרוע פושרוד מתכת ששתולה במאזנת של דאון - היום יש שם חתיכת פלסטיק שמוברגת על הפושרוד, ומתחבר אליה לינק עם פין.
חיבור וניתוק הלינק ממש מציקים.
קוטר ההברגה בפושרוד 2מ"מ

s.mario
20-05-2011, 18:43:18
(נראה לי שהבנתי) ,
אם כך לא רלוונטי - משום שגם לפושרוד וגם לבולינק מסוג זה יש הברגת "זכר"...

ZvikaF
20-05-2011, 23:24:54
יוסי,תעלה צילום.

נראה לי שיש חלקים במסוקים שיתאימו לך.

b1yossi
21-05-2011, 10:54:32
תמונות בבקשה :

4616746168

b1yossi
23-05-2011, 22:13:53
מה אין רעיונות ?

ZvikaF
24-05-2011, 06:49:35
לא ראיתי שהעלית תמונות, עכשיו מובן מה אתה מחפש.
הבול בד"כ מגיע עם תבריג זכר, אלה שמחוררים בעלי חריר זעיר שלא יתאים ללינק שנמצא אצלך.
יש אפשרות נוספת לחבר בול על הפלסטיק של הלינק (מהצד) האם זה יפתור לך את הבעיה ?
מה הסיבה לצורך לנתק את הלינק ?

DarZeelon
24-05-2011, 08:35:40
אני מאמין שיוסי צריך ball-link שמתברג על הארכובה של המאזנת, בהמשכה; במקום ה-'שטנגה' .

על קצה ה-push-rod תתברג 'כּוֹס', גם היא עם הברגה נקבית.
שימוש ב-ball-link עם הברגה זכרית, ימקם את הכדור הצידה מציר-הדחף של ה-push-rod; וכתוצאה מכך הפעלת כוח תפעל 'לכופף' את התמסורת ותיטה 'להבריג' את ה-'שטנגה' סביב הארכובה...

קשה, אבל ממש קשה, למצוא פריט כזה.

b1yossi
24-05-2011, 15:28:25
לא ראיתי שהעלית תמונות, עכשיו מובן מה אתה מחפש.
הבול בד"כ מגיע עם תבריג זכר, אלה שמחוררים בעלי חריר זעיר שלא יתאים ללינק שנמצא אצלך.
יש אפשרות נוספת לחבר בול על הפלסטיק של הלינק (מהצד) האם זה יפתור לך את הבעיה ?
מה הסיבה לצורך לנתק את הלינק ?

הסרוואים של המאזנות נמצאים בתוך גוף הדאון, ורק הפושרודים שלהם יוצאים החוצה - שקלתי גם להעתיק את מיקום הסרוואים אל הכנף עצמה, אבל מדובר בחיתוך של פרופילים ואני ממש לא רוצה לעשות את זה.

אני מאמין שיוסי צריך ball-link שמתברג על הארכובה של המאזנת, בהמשכה; במקום ה-'שטנגה' .

על קצה ה-push-rod תתברג 'כּוֹס', גם היא עם הברגה נקבית.
שימוש ב-ball-link עם הברגה זכרית, ימקם את הכדור הצידה מציר-הדחף של ה-push-rod; וכתוצאה מכך הפעלת כוח תפעל 'לכופף' את התמסורת ותיטה 'להבריג' את ה-'שטנגה' סביב הארכובה...

קשה, אבל ממש קשה, למצוא פריט כזה.

אם אני מבין את כוונתך, הרי שכוחות הדחיפה\משיכה יפעלו בכיוון של שליפת ה- BALL מה- LINK, מאוד לא רצוי מבחינתי.

flatspin
24-05-2011, 17:09:05
שלום יוסי
אם אתה מתכוון לצמד שבקישורים, יש ברשותי את שניהם ואוכל לשלוח לך.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8855
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8416

ZvikaF
24-05-2011, 18:44:58
בדקתי אצלי ואני מוצא רק כדורים עם חור של 1.6 מ"מ ,יתכן שיש בטיסנים הגדולים מחברים כאלה על הפושרודים, אבדוק מאוחר יותר.

b1yossi
24-05-2011, 19:15:52
שלום יוסי
אם אתה מתכוון לצמד שבקישורים, יש ברשותי את שניהם ואוכל לשלוח לך.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8855
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8416

בדיוק למה שמופיע בקישור הראשון התכוונתי רק עם הברגה פנימית ב- BALL (אני לא מבין איך פיספסתי את זה, חשבתי שעברתי על כל הארסנל של הסיני).
אני מבין שכנראה אין BALL עם הברגה פנימית, כנראה שאצור לבד או שאשתמש בשני אומים - למעלה ולמטה.

בדקתי אצלי ואני מוצא רק כדורים עם חור של 1.6 מ"מ ,יתכן שיש בטיסנים הגדולים מחברים כאלה על הפושרודים, אבדוק מאוחר יותר.

הזמנתי כאלו מהיפני, כנראה שאין מנוס מליצור הברגה או להשתמש באומים.

תודה לכל העוזרים :)

guyrud
24-05-2011, 19:25:28
לי יש כמה כאלה קטנים
GUY

b1yossi
24-05-2011, 19:31:19
גיא, זה לא עוזר לי, אני צריך להתלבש על זרוע הפושרוד ששתולה במאזנת, ראה תמונות למעלה.
תודה

wind556
24-05-2011, 19:37:33
אם הדאון הזה היה שלי הייתי מעביר את הסרוואים לכנף, ולא משנה בכמה עבודה זה כרוך
כל מערכת שתחבר ותנתק כל יום הטסה תצבור חופשים ובלאי מזיקים, במיוחד הבול לינקים נוסח המסוקים שלא נועדו לפירוק יום יומי

b1yossi
24-05-2011, 19:48:09
אם הדאון הזה היה שלי הייתי מעביר את הסרוואים לכנף, ולא משנה בכמה עבודה זה כרוך
כל מערכת שתחבר ותנתק כל יום הטסה תצבור חופשים ובלאי מזיקים, במיוחד הבול לינקים נוסח המסוקים שלא נועדו לפירוק יום יומי

במקרה הזה אתה צודק - הדאון נטול שריטה ואני מנסה לדחות את הקץ.

wind556
24-05-2011, 22:54:34
להשתיל סרוו בכנף גמורה זה לא פשוט, אבל אפשרי בהחלט.
והכי חשוב זה שאחרי שתסיים תהנה מהתוצאה יותר מכל פטנט אחר.
חיבור נכון בין הכנף לגוף צריך להיות חשמלי ולא מכאני, זאת אומרת קונקטורים ולא כל מיני לינקים

DarZeelon
25-05-2011, 07:39:34
אם אני מבין את כוונתך, הרי שכוחות הדחיפה\משיכה יפעלו בכיוון של שליפת ה- Ball מה- Link, מאוד לא רצוי מבחינתי.

לא, יוסי.

הכוח יפעל ב-90° לציר-הדחף, ללא הטיה.
גם בשיא ההטיה, כשהזרוע מוטית ב-30-35°, מעל או מתחת ל-90°... הכוח לעולם לא יפעל במשיכה מלאה (180°).

רק עם ball-link המחובר לחור של השטנגה, אפשר לשמור על זוית 90° תמידית, אבל כאמור, זה ייטה לסובב את השטנגה על הארכובה...

DarZeelon
25-05-2011, 08:06:45
בדיוק למה שמופיע בקישור הראשון התכוונתי רק עם הברגה פנימית ב- Ball (אני לא מבין איך פיספסתי את זה, חשבתי שעברתי על כל הארסנל של הסיני).
אני מבין שכנראה אין Ball עם הברגה פנימית, כנראה שאצור לבד או שאשתמש בשני אומים - למעלה ולמטה.

יוסי,

הבעיה עם החיבור שבקישור הראשון, הוא שהפעלת כוח רגיל ב-90°, 'תנסה' להוציא את ה-ball מתוך ה-socket שלו...

בנוסף, תצטרך להאריך את ה-push-rods שלך, כדי לפצות על אובדן האורך מהשמטת ה-clevises שבקצותיהם.
תצטרך גם אומים קטנות מאוד, כדי להימנע מהגבלת התנועה.

b1yossi
25-05-2011, 08:16:59
יוסי,

הבעיה עם החיבור שבקישור הראשון, הוא שהפעלת כוח רגיל ב-90°, 'תנסה' להוציא את ה-ball מתוך ה-socket שלו...
הלינק יהיה ניצב ל- BALL הבט בתמונות, זרוע הפלסטיק מצביעה בדיוק לכיוון הלינק.

בנוסף, תצטרך להאריך את ה-push-rods שלך, כדי לפצות על אובדן האורך מהשמטת ה-clevises שבקצותיהם.
תצטרך גם אומים קטנות מאוד, כדי להימנע מהגבלת התנועה.

אני לא בטוח שאצטרך להאריך את הפושרוד - הלינק של ה- BALL פחות או יותר באורך של ה- CLEVIS המקורי, מה גם שהתקנתי אותו במקור כשהוא מוברג עד אמצע הדרך כך שיש לי שם משחק.
לגבי האומים - צריך שם אומי M2, התייחסתי לזה באחת ההודעות.

DarZeelon
25-05-2011, 08:50:04
אני לא בטוח שאצטרך להאריך את הפושרוד - הלינק של ה- Ball פחות או יותר באורך של ה- Clevis המקורי, מה גם שהתקנתי אותו במקור כשהוא מוברג עד אמצע הדרך כך שיש לי שם משחק.
לגבי האומים - צריך שם אומי M2, התייחסתי לזה באחת ההודעות.

יוסי,

הלינק של ה-ball הוא אכן באותו האורך כמו ה-clevis, אלא שכדי שזה יעבוד עבורך, תצטרך להתקין את הכדורים (עם אוֹם מעל ואוֹם מתחת) על ארכובת המאזנת...
בהודעתי סברתי כי התכוונת להבריג את ה-link על ארכובת המאזנת... ואז, אכן היית צריך להשלים אורך ל-push-rod.

אתה בחרת בכיוון נכון יותר משסברתי... קבל Shapeau ממני על בחירתך!

ZvikaF
25-05-2011, 11:30:07
יוסי, יש פתרון אחר פשוט יותר:
הפושרוד מכופף ב 90 מעלות בקצה ומשמש כציר שנכנס לזרוע, ויש נועל פלסטי שמונע נפילה של הציר, (מתחבר להמשך המוט בהקלקה),
זה פתרון שקיים בטיסני מנוע רבים, אני מניח שהסיבה היא שהוא זול יותר, מכיון שהחלק היחידי שנדרש הוא הנועל.