PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה טיסן למתחילים

eli-f
22-05-2011, 13:13:43
מה אתם אומרים על מולטיפלקס מנטור כטיסן למתחילים?
וכמה הוא יעלה עם אלקטרוניקה מספקת לטוס?
(יש לי שלט ומטען)

lior_shenhar
22-05-2011, 13:29:51
בחירה מעולה אבל תקח מדריך בנוסף

מנטור עולה בסביבות 700 שקל

eli-f
22-05-2011, 13:42:28
בלי אלקטרוניקה.
אני רוצה אותו מוכן לטיסה
מקלט יש לי

אייל שפירא
22-05-2011, 14:11:24
הנה אפשרות: http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?37905-למכירה-מנטור

eli-f
22-05-2011, 14:12:44
ראיתי את זה.
אני רוצה חדש ולבנות אותו לבד

wind556
22-05-2011, 16:14:50
הטיסן הזה לא מתאים לצעדים הראשונים
כל טיסן שיש לו גלגלים מאריך את זמן הלימוד בצורה דרמטית והמטיס מגיע לעצמאות בשלב מאד מאוחר
קנה לך AXN ובליווי של מדריך טוב אתה תטיס לבד מהפעם הראשונה.
שלא לדבר על המחיר הזול...
את המנטור ודומיו תקנה אם תרצה בשלב שני, תהנה מזה הרבה יותר

omri1232
22-05-2011, 17:13:25
הטיסן הזה לא מתאים לצעדים הראשונים
כל טיסן שיש לו גלגלים מאריך את זמן הלימוד בצורה דרמטית והמטיס מגיע לעצמאות בשלב מאד מאוחר
קנה לך AXN ובליווי של מדריך טוב אתה תטיס לבד מהפעם הראשונה.
שלא לדבר על המחיר הזול...
את המנטור ודומיו תקנה אם תרצה בשלב שני, תהנה מזה הרבה יותר

סליחה אבל מה שכתבת זה ממש שטויות, אם טיסנאי מתחיל לא ידע ויתרגל דברים בסיסים כמו נחיתה הוא לא באמת יודע להטיס, טיסן ובמיוחד טיסן ראשון חייב להיות עם גלגלים כדי שיוכל להקנות לטיסנאי המתחיל הרגלים נכונים..... :)

dror
22-05-2011, 18:38:57
הנה שוב הויכוח הדתי הזה

אני טיסנאי מתחיל. אני רוצה ליהנות, לא ללמוד ולא לתרגל. עם AXN אני נהניתי (כרגע הוא זקוק לתיקון) ואולי אשאר ברמה הנמוכה הזו, או שלא. על כל פנים הטיסן הבא שלי גם הוא יהיה דאון קל להטסה ולהנחתה. אם ארצה להתקדם וללמוד לנחות אקנה טריינר עם גלגלים.

שלא לדבר על רחפנים שאני יודע טוב לתכנן, לתכנת ולבנות אבל מטיס לא-מי-יודע-מה. אז לפי השיטה שאתה מציע הייתי צריך להתחיל ממסוק כי רחפן עם ייצוב עצמי ושמירת גובה זה קל מדי?

מישהו אחר אולי ילך בדרך אחרת. כל אחד והדת שלו.

דרור

igalr
22-05-2011, 18:56:20
כל אחד יכול ללכת בכל דרך שירצה
רק כדאי להיות מודע למספר מיומנויות בסיסיות שאותם קל לרכוש עם טיסן לא גדול ולא קטן לא כבד ולא קל שנים הוראו שטריינר טיפוסי נותן את התמורה הטובה ביותר ומאפשר להטיס ברוחות וגם במזג אוויר רגוע , מאפשר ללמוד שימוש בכל ההגאים ובכל המימדים וגם אירובטיקה, מאפשר לתרגל מצבי חירום (גם אובדן אוריינטציה הוא מצב חירום) והתנהגות טיסן במצבי הזדקרות ו/או סחרור וגם נחיתה והמראה...

guyst
22-05-2011, 21:22:25
רק טיסן גלגלים כטיסן ראשון.
אין כמו לעשות הקפות כדי ללמוד לטוס נכון.
מניסיון אישי.

wind556
22-05-2011, 21:50:46
סליחה אבל מה שכתבת זה ממש שטויות, אם טיסנאי מתחיל לא ידע ויתרגל דברים בסיסים כמו נחיתה הוא לא באמת יודע להטיס, טיסן ובמיוחד טיסן ראשון חייב להיות עם גלגלים כדי שיוכל להקנות לטיסנאי המתחיל הרגלים נכונים..... :)

כשיש לך דעה מנוגדת לשלי, הביע את דעתך על הטיסן, לא עלי או על מה שכתבתי.

את דעתך עלי ועל המילים שלי תשמור לעצמך ותלמד את תרבות הדיון

ואם תרצה לדעת למה דעתי היא כזאת, אתה מוזמן להתקשר ולברר את זה איתי באופן אישי

haimgil
22-05-2011, 21:52:21
הכל אותו חרה .בסוף הכול נישבר.המלצה שלי ,קח את המנטור .טיסן מדהים למתחילים.עם כי בעייתי מעט בנחיתות ובהמראות בגלל גלגל הזנב.אך עם יש לך מסלול טוב עם רוח נגדית טובה ולא רוח צד אז אין בעיה.

igalr
22-05-2011, 21:56:16
חיים
נראה לי שזול יותר ללמוד להטיס כדי שנחיתה ברוח צד לא תהווה בעיה
מאשר לפתח את מכונת מזג האוויר השולטת על כיווני הרוחות ו/או לסלול מסלולים לכל הכיוונים

wind556
22-05-2011, 21:57:22
רק טיסן גלגלים כטיסן ראשון.
אין כמו לעשות הקפות כדי ללמוד לטוס נכון.
מניסיון אישי.

גיא, אתה יודע שאני אוהב אותך, אבל זה לא יכול להיות נכון לעולם
עם AXN אי אפשר לעשות הקפות? אפשר גם אפשר
ואפשר אפילו ללמוד איתו גישה לנחיתה הרבה יותר מהר מאשר טיסן שמגביל אותך למסלול צר שכל חריגה ממנו תגרום לנזק.

ומלבד זאת, עם כמה חניכים התנסית בהדרכה על גלגלים שאתה מדבר מנסיון אישי?
(נסיון אישי של הלימוד שלך אינו רלוונטי כאן, אתה יחיד סגולה ובעל כושר לימוד יוצא דופן.)

תראה בשטח את אלו שהתחילו עם טיסן גלגלים כטיסן ראשון, כמה זמן לוקח להם להגיע לעצמאות- זה חודשים רבים.
לעומת כאלו שמתחילים עם AXN ואפילו עם הבז לייט, מטיסים לבד אחרי סוללה או שתיים עם מדריך.
חדלתי להמליץ על הבז לייט כי התברר שגם הדבר הכי פשוט גדול על יכולת הבנייה של מתחיל ממוצע. מה שנשאר זה הAXN או כל דבר דומה לו

igalr
22-05-2011, 22:03:54
למה שנחיתה על גלגלים יקח חודשים רבים ?
לומדים לטוס טיסה ישרה ואופקית , מכאן זה רק להוריד מצערת והטיסן יורד למסלול
אם לא יודעים לטוס טיסה ישרה ואופקית אז גם לא מסתדרים עם נחיתה

וגם לא הבנתי מה ההבדל "לימוד גישה לנחיתה" ומה זה משנה אם יש גלגלים או אין גלגלים אם מבצעים רק גישה .

guyst
22-05-2011, 22:32:09
יש שנים בטייסת שהתחילו עם ססנות והתקדמו מהר מאוד (אחד מהם ילד בן 10). :)

wind556
22-05-2011, 22:47:40
למה שנחיתה על גלגלים יקח חודשים רבים ?
לומדים לטוס טיסה ישרה ואופקית , מכאן זה רק להוריד מצערת והטיסן יורד למסלול
אם לא יודעים לטוס טיסה ישרה ואופקית אז גם לא מסתדרים עם נחיתה

וגם לא הבנתי מה ההבדל "לימוד גישה לנחיתה" ומה זה משנה אם יש גלגלים או אין גלגלים אם מבצעים רק גישה .

הגלגלים מחייבים מאמץ גבוה יותר בנחיתה עבור מתחיל. ללא גלגלים כל השדה מאפשר נחיתה ועם גלגלים רק המסלול
מנסיוני בהדרכה הדבר הכי חשוב למתחיל זה הורדת הלחץ, יותר מכל פרמטר אחר
כשהתלמיד משקשק ומתוח עקומת הלימוד מתארכת, וכלל שיש לו פחות לחצים כך הלימוד מתקצר והביטחון עולה מהר יותר, מה שמאפשר העזה רבה יותר ועצמאות מוקדמת יותר.
ואין ספק בכלל שיותר "מפחיד" להטיס מנטור מאשר AXN

wind556
22-05-2011, 22:50:34
יש שנים בטייסת שהתחילו עם ססנות והתקדמו מהר מאוד (אחד מהם ילד בן 10). :)

אותם שניים כולל הילד בן ה10 היו מתקדמים הרבה יותר מהר וגם לומדים להטיס הרבה יותר טוב לו התחילו עם הAXN
וחוץ מזה ילד בן 10 תמיד לומד מהר יותר. קח מישהו עם מוטוריקה חלודה קצת ותראה הבדלים עצומים בעקומת הלמידה

amnon
22-05-2011, 23:07:27
מניסיוני האישי
אם אתה רוצה ללמוד להטיס נכון שזה גם חשוב(אבל בד"כ בלי להנות) קח טיסן עם גלגלים .
אם אתה רוצה להטיס ולהנות קח axn או משהו בסיגנון ואתה חוזר עם חיוך מכל הטסה .
אני יכול לדמות את זה כך:
להטיס בהתחלה axn זה כמו לשחק כדור רגל בשכונה ולהנות בלי לקחת את העניינים ברצינות.
ללמוד להטיס טיסן עם גלגלים זה כמו לשחק בקבוצה מסודרת עם אימון קשוח לפני כל משחק (שבדר"כ לא מהנה)אבל יש יותר אפשרויות להגיע להשגים יותר טובים.

אייל שפירא
22-05-2011, 23:56:35
הויכוח על גלגלים או גחון הוא כמו הויכוח על דלק או חשמלי, קלקר או בלזה, גלגל אף או זנב, בהיר למעלה וכהה למטה או להיפך, עם בובת טייס או בלי... למתחילים באמת לא מעניין את התחת הפרטים האלה, הם רוצים טיסן יפה, הם רוצים טיסן זול וכזה שלא יהרס לחלוטין בריסוק.

אני חושב שהטיסן הראשון צריך להיות פשוט טיסן כיפי.
אני חושב שצריך לקחת שיעור אחד עם מדריך כדי ללמוד את העקרונות החשובים לגבי המראה, הטסה ונחיתה של הטיסן הכיפי, ולשחרר את המתחיל להתפרע איתו לפי יכולותיו.
המתחיל צריך ללמוד דברים רבים כמו סדר הפעלת השלט, בדיקות לפני טיסה, תיקון שברים, שימוש נכון בסוללות, הבנת משמעות כיוון הרוח, החשיבות של מכנס ארוך ונעליים כשמטיסים באיזור עם הרבה שיחים, המשמעות של טיסה בדיוק לתוך השמש, החשיבות של גודל הטיסן ביחס לרוח ולמרחק, אפקט הקרקע, וזה עוד לפני שבכלל דיברנו על Nose In.
ממילא ססנה או AXN או בז לייט - זה לא יהיה הטיסן של המתחיל לנצח, ואחרי חודש-חודשיים הוא בטוח ירצה טיסן אחר (או אחרי שעה וחצי).
סביר גם להניח שבשלב הזה הטיסן הראשון יהיה דומה יותר לנייר מקומט מאשר לתמונה שלו בקטלוג.

ולכן אני חושב שהטיסן השני צריך להיות טיסן איכותי ויקר יותר, ועדיף כזה שנמצא בכיוון אליו רוצה המתחיל ללכת, בין אם זה 3D או טיסן כנף תחתית, או סקייל בלזה או כנף מעופפת.
אני חושב שהמתחיל צריך לקחת בשלב הזה עוד שיעור אחד עם מדריך, על מנת לעבור על ההרגלים שלו ולשפר את יכולות ההטסה, וכן לתרגל וללמוד את העקרונות להמראה נחיתה של הכלי החדש.

בשלב הזה המתחיל כבר כבר התגלח על לחייה של גרוטאה וכעת מוכן להתמודד עם טיסן איכותי שגם יהיה נעים יותר באויר ויאפשר לו באמת להשתפר בדקויות ההטסה וגם ישמור על הטיסן החדש טוב יותר בנחיתות כי הוא פחות לחוץ ומתרגש ופחות חושב על הסטיקים ונבהל מNose In.

זו דעתי.

AmitB
23-05-2011, 00:39:50
מה שכתבו בשתי התגובות מעלי (קח AXN להתחלה ואחרי זה תחשוב מה הלאה) :)

mixerfix
23-05-2011, 05:44:26
ֿ
הגלגלים מחייבים מאמץ גבוה יותר בנחיתה עבור מתחיל.

התרסקות חצי-מבוקרת לתוך בוץ או חיטה זה לא נחיתה, זה התרסקות חצי-מבוקרת.

igalr
23-05-2011, 06:19:10
מתי המטיס אמור ללמוד להטיס טיסה ישרה ואופקית ?

wind556
23-05-2011, 06:29:49
אייל, היטבת להגדיר את זה
אמנון, גם אתה
גם כשמתחילים ללמוד א-ב לא מתחילים בללמוד לכתוב ספר
ולאחר מכן ממילא כל אחד פונה לדרכו על פי כישוריו, אהבתו, כיסו , קשריו עם הונג קונג, קשריו עם אשתו וכו'

wind556
23-05-2011, 06:30:55
התרסקות חצי-מבוקרת לתוך בוץ או חיטה זה לא נחיתה, זה התרסקות חצי-מבוקרת.

אתה בהחלט צודק ידידי

Moti007
23-05-2011, 06:52:40
כמתחיל אין כמו AXN מטיס מתקן (דבק חם) ושוב חוזר לשדה ....:cool:
רק צריך לדעת שרוחות מפגישות אותו מהר עם האדמה

igalr
23-05-2011, 07:03:45
טיסן עקום שלא ניתן לקיזוז בעילרוד ובגלגול רק אם קיבלת סרווים מתמרכזים (וזה מאוד נדיר) שנילחם בך לא נותן יותר בטחון מטיסן שטס ישר בכל מצבי מצערת ומגוון רחב של מצבי רוחות שמקוזז ומשתף עם המטיס פעולה .

guyst
23-05-2011, 08:20:58
DX7 שולט.... :p

הויכוח הזה לא יגמר.
כמו שאייל אמר הדברים מסביב הרבה יותר חשובים (אייל שכחת את כמות הסוכר בקפה שהחניך מביא לותיקים ןמגוון העוגות בצד... :)) לפני בחירת הטיסן.
שוב לדעתי, אולי ה-AXN ודומיו יהיו קלים יותר להמראה ונחיתה אבל ישעממו אחרי כמה טיסות מה שטיסן גלגלים, לעולם לא ישעממו ההקפות, הדיוק שלהן והתמודדות עם רוח צד.

eyali0001
23-05-2011, 10:14:40
חייב לשתף אתכם באיזה עניין.
אני די חדש בתחום, לאחר מחקר יסודי ובהמלצת חבר שקנה ושיש לו ידע בתחום בחרתי לקנות את ה- AXN.
חברים, לדעתי זו הבחירה הנכונה ביותר שמתחיל יכול לעשות כטיסן ראשון (וכמה שעות טובות של סימולטור).
טיסה ראשונה=ריסוק קל (לא הדבקתי מספיק טוב את הכנפיים), טיסה שניה=ריסוק קל (לא חיכיתי מספיק זמן שהדבק יתייבש), טיסה שלישית=שולט בו כמו נמר, הרוב בזכות הסימולטור שהתאמנתי עליו גם בתנאי רוח משתנים.
מאז שרכשתי אותו ( חודשיים בערך) אני כבר טס איתו הפוך, עושה לופים, נוחת חלק על הגחון ולדעתי בניגוד למה שכתבו, ניתן להפיק ממנו הנאה רבה!
נ.ב. הריסוק מוסרט למי שמעוניין :-)

wind556
23-05-2011, 10:52:12
DX7 שולט.... :p

הויכוח הזה לא יגמר.
כמו שאייל אמר הדברים מסביב הרבה יותר חשובים (אייל שכחת את כמות הסוכר בקפה שהחניך מביא לותיקים ןמגוון העוגות בצד... :)) לפני בחירת הטיסן.
שוב לדעתי, אולי ה-AXN ודומיו יהיו קלים יותר להמראה ונחיתה אבל ישעממו אחרי כמה טיסות מה שטיסן גלגלים, לעולם לא ישעממו ההקפות, הדיוק שלהן והתמודדות עם רוח צד.

גיא, אין ספק שאתה צודק
אבל המתחיל הממוצע צריך בדיוק את מה שאותך משעמם
ממילא כל טיסן ראשון מוצא את דרכו לשקית אשפה , ואת טיסן הגלגלים אפשר לקנות בהמשך
כך שההתחלה תהיה קלה ככל האפשר, והנה פתרתי לך את בעיית השיעמום :) ועוד עם טיסן שלם!!! מה שלא יקרה עם מנטור או דומיו , שאז הוא יגיע לשלב האתגרים עם טיסן טחון דק :)

Boogle
23-05-2011, 12:20:59
אני דווקא נוכחתי לדעת שהAXN מגיע בתצורה מחורבנת לכל מטיס במיוחד למתחיל !!!

הוא דורש החלפה של כל ההורנים, שימת לב בכוון הסרוואים ומהלכם ותוספות שונות ל"חיסום" וסימון לצורך טיסה.

את כל הנ"ל רק אדם שמבין יכול להסביר למתחיל ולבחון איך ביצע, ולכן להמליץ על AXN זו טעות. צריך להמליץ על מדריך!!!

לגבי נחיתות בAXN, מעטים המטיסים שראיתי אותם באמת נוחתים עמו. רוב המטיסים אצלינו בטייסת מטיחים אותו לאויר כאילו היה רימון הלם ומנחיתים אותו בריסוק כאילו היה בומרנג.

הנחיתה הנכונה בAXN קשה במיוחד למתחיל!! הוא מגיב לאפקט קרקע ומציף הרבה וקשה לתכנן איתו מסלול נחיתה נכון.
כל משב רוח מסיט אותו והתיקון קשה (בעיקר למי שלא כוון את הסרוואים כפי שציינתי למעלה).

כל מי שטוען שהוא מטיס "מעולה אותו" מתבקש בהטסה הבאה להטיס אותו ישרה ואופקית מעל המסלול תוך שמירת גובה ולאחר מכן לנסות לבצע מעל המסלול , בגובה סביר, שמיניה מבוקרת - אני שם פה הרבה שכל "המתרברבים" לא יצליחו בשלב א.

נכון, הוא עמיד בריסוקים מבוקרים (ולא מבוקרים), אם הוא קוזז סביר ועוזבים סטיקים וסוגרים מנוע הוא חוזר לדאיה, אבל מפה ועל ללימוד נכון של היסודות - ח-ח-ח!!!

עודד, פעם הבאה שאתה בשטח אני מבקש לראות אותך מטיס טיסן עם גלגלים, רק כדי לשכנע אותי שאתה אובייקטיבי ואכן יודע להטיס עם גלגלים. קצת (הרבה) מציקה לי ה"הסברה" שלך שיותר גובלת ברטוריקה של משטרים במדינות שכנות.

ואחרי שבחודשים האחרונים נאלצתי (בכייף ובשמחה) להדריך בצורה אינטנסיבית אני יכול לסכם שטריינר עם גלגלים עושה את העבודה הנכונה טוב יותר.

AXN זה לאלו שרוצים לספר "עשיתי שמונה לופים והסתחררתי והטיסן נשאר שלם" - להם אני אומר: טוב עכשיו תעשו את זה עם טריינר - ללא מדריך - בוא נראה מי גיבור :D

asafh1
23-05-2011, 12:32:19
אני דווקא נוכחתי לדעת שהAXN מגיע בתצורה מחורבנת לכל מטיס במיוחד למתחיל !!!

הוא דורש החלפה של כל ההורנים, שימת לב בכוון הסרוואים ומהלכם ותוספות שונות ל"חיסום" וסימון לצורך טיסה.

את כל הנ"ל רק אדם שמבין יכול להסביר למתחיל ולבחון איך ביצע, ולכן להמליץ על AXN זו טעות. צריך להמליץ על מדריך!!!

לגבי נחיתות בAXN, מעטים המטיסים שראיתי אותם באמת נוחתים עמו. רוב המטיסים אצלינו בטייסת מטיחים אותו לאויר כאילו היה רימון הלם ומנחיתים אותו בריסוק כאילו היה בומרנג.

הנחיתה הנכונה בAXN קשה במיוחד למתחיל!! הוא מגיב לאפקט קרקע ומציף הרבה וקשה לתכנן איתו מסלול נחיתה נכון.
כל משב רוח מסיט אותו והתיקון קשה (בעיקר למי שלא כוון את הסרוואים כפי שציינתי למעלה).

כל מי שטוען שהוא מטיס "מעולה אותו" מתבקש בהטסה הבאה להטיס אותו ישרה ואופקית מעל המסלול תוך שמירת גובה ולאחר מכן לנסות לבצע מעל המסלול , בגובה סביר, שמיניה מבוקרת - אני שם פה הרבה שכל "המתרברבים" לא יצליחו בשלב א.

נכון, הוא עמיד בריסוקים מבוקרים (ולא מבוקרים), אם הוא קוזז סביר ועוזבים סטיקים וסוגרים מנוע הוא חוזר לדאיה, אבל מפה ועל ללימוד נכון של היסודות - ח-ח-ח!!!

עודד, פעם הבאה שאתה בשטח אני מבקש לראות אותך מטיס טיסן עם גלגלים, רק כדי לשכנע אותי שאתה אובייקטיבי ואכן יודע להטיס עם גלגלים. קצת (הרבה) מציקה לי ה"הסברה" שלך שיותר גובלת ברטוריקה של משטרים במדינות שכנות.

ואחרי שבחודשים האחרונים נאלצתי (בכייף ובשמחה) להדריך בצורה אינטנסיבית אני יכול לסכם שטריינר עם גלגלים עושה את העבודה הנכונה טוב יותר.

AXN זה לאלו שרוצים לספר "עשיתי שמונה לופים והסתחררתי והטיסן נשאר שלם" - להם אני אומר: טוב עכשיו תעשו את זה עם טריינר - ללא מדריך - בוא נראה מי גיבור :D

+1
אין כמו טיסן עם גלגלים ללמוד את היסודות כראוי .

חזי
23-05-2011, 12:38:04
+1

Hagay
23-05-2011, 13:18:42
+2 לגלגלים
ולא קראתי אף אחד שדיבר על שיעור תאוריה לפני טיסה!

אייל שפירא
23-05-2011, 16:45:44
בנץ קצת נסחפת עם רשימת השיפוצים שצריך לעשות בAXN.
היו לי שלושה כאלה, ושלושתם טסו עם ההורנים האלה בדיוק, עם הסט אפ המקורי, והשינויים היחידים שעשיתי היו חיתוך קטן להרחבת בית הסוללה ושיפור תנועת ההגאים עם דבק סיבים במקום ה"ציר" של היציקה שלהם.
אני התחלתי בלי מדריך, והAXN הראשון שלי שילם על כך בהרבה דבקים שונים, קרבונים, ובקבוק שתיה.
אם במקום זה הייתי לוקח מישהו שילמד אותי את הדברים החשובים שאף מתחיל לא יודע מראש כמו מה הקשר בין כיוון הרוח ל"אוי, הטיסן מתנהג מוזר" הייתי בוודאי ממריא בצורה פחות אגרסיבית, וניגש יפה יותר לנחיתות, ואולי הייתי נשאר עם הAXN הראשון עד תקרית המסוק האזרחי ששתל אותו בגינה של אמדוקס.
זה לא היה משנה את זה שבשביל להטיס ברוב המקומות שהם לא הכביש הסלול של הוד השרון הייתי מעדיף טיסן בלי גלגלים שיוכל לנחות על הגחון בכל זוית שאצטרך.

זה שיש לכרמי מדריך ופאן-קאב לא עוזר לו לנחות כמוך בוגל, כי יש לו עדיין את הפרעות הרדיו בסרוו של הביצים שגורמות להן לרעוד בטירוף.
את זה רק הנסיון מתקן, ועד אז משלמים על זה בפירורי EPO.

T_A
23-05-2011, 17:03:38
אייל הרגת אותי, אני רואה פלאשים של הFUN CUB של כרמי רודף אחריך משבת אחרונה... (נשבע לך הייתי בטוח שזה אתה מטיס ומנסה לתפוס אותו ביד)

אגב, אני התחלתי עם הAXN (http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?31872), אחרי 3 טיסות שירד הלחץ והבנתי שהחיים לא כאלה רחוקים למי שרגיל למשחקי מחשב וסימולטורים פשוט עברתי ל FUN CUB ומאז אני עדיין איתו (כמובן נסיון המראה ראשון היה ריסוק במיטב המסורת)

Boogle
23-05-2011, 17:42:33
צר לי שעלי לרחוץ כביסה ברבים, שניכם אייל ותומר ההוכחה למה עד היום אתם לא ביכולת הטסה טובה.
פשוט חיזקתם את שאמרתי על מטיסי הAXN. שהרכיבו אותו כמות שהוא.

שניכם כמו רבים אחרים חסרי סבלנות, לוקים בתאוריה, ודי לא מוכנים להקשיב לביקורת.
כל עוד אתם מאושרים אין בעיה, אבל לבוא ולהטיף ללקות למישהו שציפה לתשובה מקצועית, לפחות על פניו, המרחק גדול.

מה שעשיתם זה לעודד מישהו שמנסה לכתוב בלי שגיאות כתיב, להמשיך עם השגיאות, גסות ככל שיהיו, כי "אפשר גם כך ללמוד לכתוב"

אייל שפירא
23-05-2011, 20:48:29
אני מעולם לא המלצתי לאף אחד לצאת להטיס בהתחלה לבד, להיפך - אני תמיד מתעקש שמדריך הוא רכיב הכרחי בכל "סט" של מתחיל, אבל גם אחרי שרכשתי אפרנטיס והתחלתי להתעסק עם המראות ונחיתות חזרתי לAXN שאיפשר לי לנחות בכל שטח, ולהזכירך קצת אחרי הגירוש מגעש נאלצנו למצוא כל פעם מחדש איזה שדה נידח כדי להטיס בו, וכמעט באף אחד מהם לא היו תנאים טובים לנחיתת מסלול.
לנו יש אחלה כביש, אבל זה עניין נדיר בשטחי הטסה חינמים.

אין טעם להתווכח על ההעדפה לגלגלים, איכות הטיסה של הAXN טובה לא פחות משל כל טיסן מעפן אחר בתקציב הזה, וכמעט אצל כל המתחילים הדרישה הראשונית היא תקציב נמוך ככל הניתן "כדי לראות אם זה מתאים להם" ובצדק.

liorz055
23-05-2011, 21:09:42
בתור אחד שהתחיל ללמוד עם מוגי 150% , תוך כדי הרגשת השווא של הבטחון . אני יכול להגיד שבדיעבד זו הייתה טעות. עד היום יש לי ליקויים בהטסה שנובעים מכך שלא התחלתי עם טיסן גלגלים. הקלקרים של היום מאפשרים תיקונים קלים גם לנזקים כבדים. כך שגם עם טיסן גלגלים מקלקר ניתן לקבל את אותה תחושת בטחון. לכן ההמלצה שלי היא טיסן גלגלים...

איזי
23-05-2011, 22:04:47
בתור אחד שהתחיל ללמוד עם מוגי 150% , תוך כדי הרגשת השווא של הבטחון . אני יכול להגיד שבדיעבד זו הייתה טעות. עד היום יש לי ליקויים בהטסה שנובעים מכך שלא התחלתי עם טיסן גלגלים. הקלקרים של היום מאפשרים תיקונים קלים גם לנזקים כבדים. כך שגם עם טיסן גלגלים מקלקר ניתן לקבל את אותה תחושת בטחון. לכן ההמלצה שלי היא טיסן גלגלים...

רק לחזק את מה שאתה, בנצי ואחרים אומרים. אני למדתי להטיס על אנפה, טיסן בלזה שנחיתה לא מוצלחת היתה עלולה לסיים את אותו יום הטסות. אני זוכר שעברו מספר שבועות עד שהגעתי לעצמאות מלאה אבל מה שמקבלים מטיסן כזה שווה לאורך כל "קריירת" ההטסות.
אני רואה מטיסים ש"למדו" להטיס על מוגי או כל מיני יציקות סקייל קלקר סיניים. הטיסה נראית כמו נסיון לשמור על הטיסן רחוק מהקרקע והנחיתה היא פשוט התרסקות ברדיוס ריצה סביר מהנקודה בה עומד המטיס. אני לא מתכוון למטיסים חדשים בלבד, יסודות גרועים קשה מאד להשריש ורואים את זה בשיטחי ההטסה.
"עזוב את הסטיקים ותן לכח המשיכה לעשות את השאר" (המקור שייך לברוס ויליס :) ) אין ממש קשר לטיסה. מתחיל שרוצה ללמוד להטיס צריך טיסן מעט מאתגר וכזה שיוערך על ידיו. אחרת הוא לא יהיה עוד אחד שנכנס לתחום אלא אחד שהתנסה והבין שזה פשוט לא זה.

זו דעתי לפחות.

Boogle
23-05-2011, 22:14:55
וואלה , אני מרגיש על קרוסלה....

איש הישר בעיניו יעשה!

אבל אני מוכן בשבתות בבוקר לתת שעורי תאוריה לכוון נכון של הAXN בכדי לשפר את איכות ההטסה שלו.

ואפשר לשפר את איכות ההטסה שלו מטיסה מזוגזגת ותגובות מוזרות לטיסה יציבה ככלי לימודי.

אגב, יש לי דוגמא טובה יותר למה זה כייפי - מול לימודי:

כייפי זה לקחת בגיל 16 את האוטו של אבא ולצאת לנהוג בו בכבישי הארץ ככל ככל העולה על רוחי מתוך תובנה שאם אני יודע ללחוץ גז וברקס ולסובב את ההגה - אין לי בעיה.....
לימודי זה ללכת וללמוד נהיגה ולהוציא רשיון.
את מי מהנ"ל אתם רוצים לראות בשטח לידכם??

wind556
23-05-2011, 22:21:59
רק לחזק את מה שאתה, בנצי ואחרים אומרים. אני למדתי להטיס על אנפה, טיסן בלזה שנחיתה לא מוצלחת היתה עלולה לסיים את אותו יום הטסות. אני זוכר שעברו מספר שבועות עד שהגעתי לעצמאות מלאה אבל מה שמקבלים מטיסן כזה שווה לאורך כל "קריירת" ההטסות.
אני רואה מטיסים ש"למדו" להטיס על מוגי או כל מיני יציקות סקייל קלקר סיניים. הטיסה נראית כמו נסיון לשמור על הטיסן רחוק מהקרקע והנחיתה היא פשוט התרסקות ברדיוס ריצה סביר מהנקודה בה עומד המטיס. אני לא מתכוון למטיסים חדשים בלבד, יסודות גרועים קשה מאד להשריש ורואים את זה בשיטחי ההטסה.
"עזוב את הסטיקים ותן לכח המשיכה לעשות את השאר" (המקור שייך לברוס ויליס :) ) אין ממש קשר לטיסה. מתחיל שרוצה ללמוד להטיס צריך טיסן מעט מאתגר וכזה שיוערך על ידיו. אחרת הוא לא יהיה עוד אחד שנכנס לתחום אלא אחד שהתנסה והבין שזה פשוט לא זה.

זו דעתי לפחות.

גם אתה לגמרי צודק
אבל
מה רע בכל הדרך והתהליך הזה אחרי AXN ולא במקומו?
ציינת שלקח לך כמה שבועות להגיע לעצמאות, זו בדיוק הנקודה, עם הAXN מחורבן ככל שיהיה מגיעים לעצמאות ביום ההטסה הראשון (עם מדריך טוב)
וחוץ מזה, יש עוד המון מה ללמוד שאינו קשור לנחיתת גלגלים, כמו התנהגות אויר, מניעת הזדקרויות ויציאה ממצבים קשים וכו'
שלא לדבר על תיפקוד בתוך טרמיקה, שאת זה כמעט אף אחד ממטיסי הגלגלים לא מכיר בכלל (שלדעתי זו החווית הכי גדולה בהטסה- אבל זו דעתי האישית בלבד)
אחרי כיתה א' תבחר לך כל טיסן מאתגר לפי טעמך, ואז תוכל להעזר במדריך לצורך שידרוג כישוריך, אבל זה כבר יהיה נטול שיקשוקי ביצים (שזה ממילא לא שווה בלי עגבניות ובצל)

טוב , נמאס לי מההתנצחות הזאת, ממילא כל אחד יישאר בשלו, והחדשים האומללים יהיו תלויים בהימור על מי ומה ללכת.... (כמו כרמי שנכנס לדרך ללא מוצא) :)

igalr
23-05-2011, 22:23:27
וואלה , אני מרגיש על קרוסלה....

איש הישר בעיניו יעשה!

אבל אני מוכן בשבתות בבוקר לתת שעורי תאוריה לכוון נכון של הAXN בכדי לשפר את איכות ההטסה שלו.

ואפשר לשפר את איכות ההטסה שלו מטיסה מזוגזגת ותגובות מוזרות לטיסה יציבה ככלי לימודי.

אגב, יש לי דוגמא טובה יותר למה זה כייפי - מול לימודי:

כייפי זה לקחת בגיל 16 את האוטו של אבא ולצאת לנהוג בו בכבישי הארץ ככל ככל העולה על רוחי מתוך תובנה שאם אני יודע ללחוץ גז וברקס ולסובב את ההגה - אין לי בעיה.....

המצב יותר גרוע, כי אותם אלו שיודעים רק ללחוץ על הגז ולסובב הגה ממליצים לאחרים את אותו הדבר ומסבירים שכדאי לקנות רכב מקלקר כדי שיהיה זול למקרה של תאונה.

tomer_inbar
23-05-2011, 22:30:45
טריינר הוא טיסן סלחן שדורש לימוד נכון ומסודר עם מדריך.
זאת לא טבילה במים העמוקים, אבל זאת ההתנסות הראשונית עם כלי טיס קונבציונלי.

mixerfix
23-05-2011, 22:35:40

בשטח ליד לא איכפת לי... בשטח מעלי, זו בעיה אחרת מאוד.

אני "העזתי" לעלות על קנף מעופפת (סויפט, לצורך העניין) אחרי שאני די בטוח במה שאני עושה, מצליח לנחות לפחות שבע מתוך תשע נסיונות, מצליח להמריא ואפילו עשיתי שני לופים ורול. AXN או משהו דומה היה מקנה לי הרגלים מחורבנים (דעהההה, אני אגלרסק לי לתוך השיח ההוא וכו').

עוקצור - אין מה לעשות (חוץ מירי, שזה מלכלך את שטח ההטסה) נגד עדר המוגי/שמוגי/בז/טויסט/סלינגר/AXN - אלו ירכשו את הקלים הקלוקלים שלהם ויטיסו בערך וינחרסקו בערך וידביקו בערך. מה שבנצי (ואני ושכמותי) צריכים לעשות זה להסביר למי ששואל אותנו מדוע ולמה אנו אומרים ומדוע אין הבדל בין AXN לצעצועי קלקר שמטיסים בסלון שום הבדל לצורכי לימוד הטסה.

את עודד וחבר מרעיו מחד ועדת האקסניטים לא נמיר לדרך הישר ממילא.
מ

mixerfix
23-05-2011, 22:40:34
עוקצור - אין מה לעשות (חוץ מירי, שזה מלכלך את שטח ההטסה) נגד עדר המוגי/שמוגי/בז/טויסט/סלינגר/AXN
מ

רגע!!!! אני חוזר בי! יש מה לעשות נגדם!!!!!!!

כל מטיס AXN שאני פוגש מעתה והלאה - אני אשאל אותו את.... שתי השאלות!!!!

1. כמה גבוהה זה מגיע?
2. כמה מהר זה טס?

wind556
24-05-2011, 16:09:12
בשטח ליד לא איכפת לי... בשטח מעלי, זו בעיה אחרת מאוד.

אני "העזתי" לעלות על קנף מעופפת (סויפט, לצורך העניין) אחרי שאני די בטוח במה שאני עושה, מצליח לנחות לפחות שבע מתוך תשע נסיונות, מצליח להמריא ואפילו עשיתי שני לופים ורול. AXN או משהו דומה היה מקנה לי הרגלים מחורבנים (דעהההה, אני אגלרסק לי לתוך השיח ההוא וכו').

עוקצור - אין מה לעשות (חוץ מירי, שזה מלכלך את שטח ההטסה) נגד עדר המוגי/שמוגי/בז/טויסט/סלינגר/AXN - אלו ירכשו את הקלים הקלוקלים שלהם ויטיסו בערך וינחרסקו בערך וידביקו בערך. מה שבנצי (ואני ושכמותי) צריכים לעשות זה להסביר למי ששואל אותנו מדוע ולמה אנו אומרים ומדוע אין הבדל בין AXN לצעצועי קלקר שמטיסים בסלון שום הבדל לצורכי לימוד הטסה.

את עודד וחבר מרעיו מחד ועדת האקסניטים לא נמיר לדרך הישר ממילא.
מ

כמה קל וכמה לא אינטליגנטי להוציא דברים מהקשרם
זו מכת הפורום וה"יועצים" למיניהם.....

HeliDraco
24-05-2011, 18:58:59
גם אתה לגמרי צודק
אבל
מה רע בכל הדרך והתהליך הזה אחרי AXN ולא במקומו?
ציינת שלקח לך כמה שבועות להגיע לעצמאות, זו בדיוק הנקודה, עם הAXN מחורבן ככל שיהיה מגיעים לעצמאות ביום ההטסה הראשון (עם מדריך טוב)
וחוץ מזה, יש עוד המון מה ללמוד שאינו קשור לנחיתת גלגלים, כמו התנהגות אויר, מניעת הזדקרויות ויציאה ממצבים קשים וכו'
שלא לדבר על תיפקוד בתוך טרמיקה, שאת זה כמעט אף אחד ממטיסי הגלגלים לא מכיר בכלל (שלדעתי זו החווית הכי גדולה בהטסה- אבל זו דעתי האישית בלבד)
אחרי כיתה א' תבחר לך כל טיסן מאתגר לפי טעמך, ואז תוכל להעזר במדריך לצורך שידרוג כישוריך, אבל זה כבר יהיה נטול שיקשוקי ביצים (שזה ממילא לא שווה בלי עגבניות ובצל)

טוב , נמאס לי מההתנצחות הזאת, ממילא כל אחד יישאר בשלו, והחדשים האומללים יהיו תלויים בהימור על מי ומה ללכת.... (כמו כרמי שנכנס לדרך ללא מוצא) :)

עודד, אני פשוט לא מבין איך אתה מצליח לסתור את עצמך פעם אחרי פעם באותה נקודה.
אתה טוען שה-AXN נותן לך עצמאות "מהר" - ושני משפטים אח"כ אתה מודה בעצמך שצריך מדריך להמשך ללימוד הבסיס. אם אתה "מגיע לעצמאות תוך יום" עם ה-AXN ורגע אחרי זה אתה צריך מדריך ללמוד את הדברים הבסיסיים ביותר בטיסה (נחיתת מסלול מסודרת ותפעול חירומים) - איזו מין עצמאות זאת? או שאתה יכול לקחת טיסן (כל טיסן) ולעשות איתו טיסה עצמאית , או שלא (אני לא מדבר על תרגילים כרגע - פשוט הקפה סטנדרטית עם המראה ונחיתה). אם הטסת AXN ובטיסן הבא אתה צריך ללמוד דברים בסיסיים שוב - מצטער, זה פשוט לא נקרא להגיע לעצמאות. זה נקרא להאריך (מאד) את הדרך אליה, תוך השקעה של מאות שקליםמעבר למה שצריך. לא כולל האחזקה השוטפת של ה-AXN.

wind556
24-05-2011, 19:27:32
בוא ואסביר כך שכל מוגבל יבין:
AXN מאפשר לתלמיד הממוצע עם מדריך טוב להטיס מאד מהר, שיעור או שניים, מקסימום שלשה
ואז התלמיד יכול להמשיך לבד להטיס את הטיסן הנ"ל, ולהנות בלי סוף.

כשירצה לעבור לטיסן גלגלים, סביר להניח שמדריך יקל עליו לימוד נוהל גלגלים, אבל הלימוד הבא יהיה הרבה יותר קל, ולא ממש מחייב הדרכה, אבל בהחלט ניתן להעזר במדריך.
אם אתה רואה כאן סתירה, לך לקורס בהבנת הנקרא

מה לא היה ברור לך? גם אחרי שלמדת קרוא וכתוב יכולת לקרוא ספר לבד, אבל כשרצית להיות רופא, המשכת ללמוד.

ומי אמר בכלל שאלו הדברים הבסיסיים ביותר בטיסה?
מבחינתי הדבר הכי חשוב בטיסה זה ללמוד הטסה של דאון, ללמוד התנהלות בטרמיקות, ללמוד הטסה ללא הזדקרויות וללא צלילות מיותרות, ללמוד לקחת סיבובים מבלי לאבד גובה מיותר וכו'. (זאת רק דוגמה אפשרית- גם את זה כנראה צריך להסביר שכל מוגבל יבין)
גלגלים זה רק חלק מסויים בטיסנאות, וכבודו במקומו מונח, אבל זה לא השיא או הצורך החיוני או בסיס .

לגבי ההשקעה? זאת הדרך הקצרה והזולה ביותר.

HeliDraco
24-05-2011, 20:02:04
בוא ואסביר כך שכל מוגבל יבין:
AXN מאפשר לתלמיד הממוצע עם מדריך טוב להטיס מאד מהר, שיעור או שניים, מקסימום שלשה
ואז התלמיד יכול להמשיך לבד להטיס את הטיסן הנ"ל, ולהנות בלי סוף.

כשירצה לעבור לטיסן גלגלים, סביר להניח שמדריך יקל עליו לימוד נוהל גלגלים, אבל הלימוד הבא יהיה הרבה יותר קל, ולא ממש מחייב הדרכה, אבל בהחלט ניתן להעזר במדריך.

קרא כאן בפורום את החוויות של האנשים שהתחילו מה-AXN. כולם מיצו אותו מהר מדי ולכולם היה מאד קשה עם המראות ונחיתות מסודרות בהתחלה.

אם אתה רואה כאן סתירה, לך לקורס בהבנת הנקרא

מההערה הזאת אני אתעלם...

מה לא היה ברור לך? גם אחרי שלמדת קרוא וכתוב יכולת לקרוא ספר לבד, אבל כשרצית להיות רופא, המשכת ללמוד.

לי נראה מאד ברור שהמראה ונחיתה הם חלק מתהליך טיסה בסיסי. כדי לטוס, טיסן צריך להתנתק מהקרקע וכדאי מאד שגם ידע לחזור אליה בצורה מסודרת. אם אתה לא יודע לעשות את הדברים האלה עצמאית - אתה לא עצמאי. ה-AXN, מה לעשות, לא מלמד את היכולות האלה ולכן אין שום דרך להגיד שטיסנאי שמתחיל עם AXN - מגיע לעצמאות.

ומי אמר בכלל שאלו הדברים הבסיסיים ביותר בטיסה?
מבחינתי הדבר הכי חשוב בטיסה זה ללמוד הטסה של דאון, ללמוד התנהלות בטרמיקות, ללמוד הטסה ללא הזדקרויות וללא צלילות מיותרות, ללמוד לקחת סיבובים מבלי לאבד גובה מיותר וכו'. (זאת רק דוגמה אפשרית- גם את זה כנראה צריך להסביר שכל מוגבל יבין)
גלגלים זה רק חלק מסויים בטיסנאות, וכבודו במקומו מונח, אבל זה לא השיא או הצורך החיוני או בסיס .

אלה בהחלט יכולות בסיסיות, אבל:

אתה מערבב בין הטסה של טיסנים ודאונים. לטיסן אין שום עניין בטרמיקות. פותח השרשור שאל על טיסנים. מה הקשר לטרמיקות עכשיו? עם אותה תוצאה היית יכול להכניס גם מיומנויות מסוקים לשרשור הזה.
כדי "להטיס בלי הזדקרויות" וכו' - צריך להמריא. אח"כ - צריך לנחות. לכן המראה ונחיתה הן יכולות בסיסיות הרבה יותר - לטיסן ממונע. אם אתה לא יכול להמריא, להטיס (עם הזדקרויות או בלעדיהן) ולנחות באופן מסודר (על מסלול) בלי מדריך לידך - אתה אולי נהנה, אבל לא עצמאי. עכשיו ברור?

לגבי ההשקעה? זאת הדרך הקצרה והזולה ביותר.

להשקיע בשני טיסנים כדי ללמוד את מה שאפשר ללמוד עם אחד (ועם מדריך וסימולטור שצריך בכל מקרה) - זאת "דרך זולה"?

egrufi
24-05-2011, 20:58:13
העצה הכי טובה שיש לי זה לא להקשיב ל רוח556. מניסיון.
תשאר תקוע עם קבעון בתחביב ולא תבין למה אתה לא נהנה כמו כולם.

mixerfix
24-05-2011, 21:11:31
עיזבו... נראה שעודד הוא עוד אחד מנביאי ה- Holy Gourd וכך - לעניות דעתי - צריך להתיחס להערותיו. הן תשתנינה עוד כשישה חודשים עד שנה, ממילא :-)...

ebay007
24-05-2011, 22:34:33
אני "למדתי להטיס" טיסנים בעמצעות הAXN.
ועכשיו, קניתי את הפאן-קאב, כי אני מרגיש שחסר לי בסיס. (וגם כי אומרים שהוא ממש ממש פאן, אבל זה לא ממש קשור)
אני חושב שאין מנוס מלהתחיל מטיסן עם גלגלים, שלא כל רוח מעיפה אותו, שיש לו הורנים טובים, וצבע בשביל לא לעבד אורינטצייה...

wind556
24-05-2011, 22:38:27
קרא כאן בפורום את החוויות של האנשים שהתחילו מה-AXN. כולם מיצו אותו מהר מדי ולכולם היה מאד קשה עם המראות ונחיתות מסודרות בהתחלה.

לא נכון בעליל

מההערה הזאת אני אתעלם...

לא היתה כאן כל כוונה לפגוע אם זה היה הרושם שלך

לי נראה מאד ברור שהמראה ונחיתה הם חלק מתהליך טיסה בסיסי. כדי לטוס, טיסן צריך להתנתק מהקרקע וכדאי מאד שגם ידע לחזור אליה בצורה מסודרת. אם אתה לא יודע לעשות את הדברים האלה עצמאית - אתה לא עצמאי. ה-AXN, מה לעשות, לא מלמד את היכולות האלה ולכן אין שום דרך להגיד שטיסנאי שמתחיל עם AXN - מגיע לעצמאות.

הAXN מלמד חלק נכבד מתוך זה ובהחלט מגיעים איתו לעצמאות

אלה בהחלט יכולות בסיסיות, אבל:

אתה מערבב בין הטסה של טיסנים ודאונים. לטיסן אין שום עניין בטרמיקות. פותח השרשור שאל על טיסנים. מה הקשר לטרמיקות עכשיו? עם אותה תוצאה היית יכול להכניס גם מיומנויות מסוקים לשרשור הזה.
כדי "להטיס בלי הזדקרויות" וכו' - צריך להמריא. אח"כ - צריך לנחות. לכן המראה ונחיתה הן יכולות בסיסיות הרבה יותר - לטיסן ממונע. אם אתה לא יכול להמריא, להטיס (עם הזדקרויות או בלעדיהן) ולנחות באופן מסודר (על מסלול) בלי מדריך לידך - אתה אולי נהנה, אבל לא עצמאי. עכשיו ברור?

מי שמטיס- ולא משנה איזה טיסן- ולא נעזר במדריך לצידו, וגם נהנה ואוהב את זה, ואפילו חוזר הביתה עם טיסן שלם, זו ההגדרה היחידה של עצמאי

להשקיע בשני טיסנים כדי ללמוד את מה שאפשר ללמוד עם אחד (ועם מדריך וסימולטור שצריך בכל מקרה) - זאת "דרך זולה"?

בהחלט הדרך הזולה- בהנחה שירצה לעבור לטיסן גלגלים הוא יקנה רק אחד יקר מתוך השניים שיהיו לו ולא ירסק לפירורים טיסן גלגלים יקר על ההתחלה (שלצערינו זה מה שהמציאות מראה), וכשיעבור לטיסן השני המיומנות שלו תאפשר הרבה יותר.

כל מי שמתעסק בהדרכה ממילא יעשה כרצונו בסופו של דבר.
אינך חייב לקבל את גירסתי, ואינני חייב לקבל את גירסתך.
את מה שאני יודע בעניין הזה אני מעביר למי שמעוניין בידע הזה, ואין לי כוונה לשכנע מישהו לדבוק בגירסה שלי, בטח לא למישהו שכבר מטיס.
אני רק רואה בשטח הוכחות רבות המראות את התוצאות של הבדלי הגישות, ולחלוטין לא לטובת "מתחילי הגלגלים".
יש רק דבר אחד יותר גרוע מהתחלה עם גלגלים או התחלה ללא מדריך, וזו התחלה עם מדריך גרוע.
המזל הוא שאין הרבה כאלה, אבל בהחלט יש...

valaza
25-05-2011, 00:38:49
שירשור מיותר.... אף אחד לא יצליח לשנות דעתו של אחר בהתלהמויות כאלו.

Arman
25-05-2011, 05:40:48
שלום,
אני חושב שאין דרך אחת המתאימה אותו דבר לכולם. לי למשל מתאימה הדרך להתחיל עם AXN. אני כרגע בשלב שני והתחלתי גם להטיס טיסן גלגלים. הAXN אפשר לי לקבל בטחון. בנוסף הריסוקים שעבר הAXN לדעתי שום טיסן גלגלים לא היה שורד.

SEVEN
25-05-2011, 08:04:49
שלום,
אני חושב שאין דרך אחת המתאימה אותו דבר לכולם. לי למשל מתאימה הדרך להתחיל עם AXN. אני כרגע בשלב שני והתחלתי גם להטיס טיסן גלגלים. הAXN אפשר לי לקבל בטחון. בנוסף הריסוקים שעבר הAXN לדעתי שום טיסן גלגלים לא היה שורד.

+100
אין פתרון נכון באופן כללי ...

wind556
25-05-2011, 09:59:43
mixerfix
egrufi
כנראה שאיינשטיין חשב עליכם בשעה שכתב את הדבר הבא:
"אנשים גדולים נתקלו תמיד בהתנהגות תוקפנית מצד מוחות בינוניים."
אתם שוכחים מאד מהר את ההבדל בין דעה מקצועית לבין דעה אישית.

ואתה egrufi, משום מה מרגיש מאויים בקביעות., מזלזל, בוטה ומנסה (ללא הצלחה) להכפיש.
איש קטן....

מיציתי את השירשור שהפכתם אותו ממקצועי לאישי

Hagay
25-05-2011, 10:05:52
זה לא אישי זה סתם נגדך;)

mixerfix
25-05-2011, 10:41:01
עודד, איש (לעניות דעתי) לא תקף אותך. כל מה שנאמר, נאמר בהומור. אתה, לאומת זאת, הספקת, בשרשור זה, לתקוף כבר מספר אנשים.

האם אתה עד כדי כך חסר בטחון שאתה מרגיש צורך להשוות את עצמך לאינשטיין? אם כן, אז קבל את ברכותי ואני מבטיח לך שאיני חולק על גאונותך המשתפכת.

באשר לנשוא הדיון - יש שתי אסכולות - עם ובלי גלגלים בתור טיסן ראשון.ֿ.. אני התחלתי עם גלגלים. כך גם כל האנשים שאיתם אני מטיס. אני יודע שיש ומכיר אנשים שהתחילו בלי גלגלים. איני בטוח שאני יכול לשפוט את יכולות ההטסה שלהם, אבל כל מי ששמעתי מאלה שהתחילו בלי, לימודי הנחיתה עם גלגלים היו מורכבים יותר בגלל שהרגלי הבלי הפריעו.

מרק
אדם בעל מח בינוני

Xעמרי
25-05-2011, 11:06:04
אתם קולטים על מה אתם מתווכחים?
עם גלגלים או בלי?
וכבר הספקתם להגיע לאיינשטיין?

האמת היא שזה די מצחיק
אז בואו נעשה פשרה - כל מי שרוצה להטיס טיסנים ולצאת צודק גם ע"י בית הילל (מאמיני AXN) וגם ע"י בית שמאי (מחבקי הגלגלים) מתבקש להזמין לעצמו AXN ולחבר לו גלגלים
מי שרוצה ממש להבטיח את מקומו בגן עדן מתבקש לשלב מנוע ניטרו ומנוע חשמלי יחד ורצוי שיטיס רק במנחת דשא עם מסלול אספלט או ההפך

אה
ושלא יטיס ביום חול, לא בין שתיים לארבע ושיחבוש כיפה

או במילים אחרות - Get a fucking life!!!!!!

תמונות להמחשה:
46445

egrufi
25-05-2011, 12:48:11
mixerfix
egrufi
כנראה שאיינשטיין חשב עליכם בשעה שכתב את הדבר הבא:
"אנשים גדולים נתקלו תמיד בהתנהגות תוקפנית מצד מוחות בינוניים."
אתם שוכחים מאד מהר את ההבדל בין דעה מקצועית לבין דעה אישית.

ואתה egrufi, משום מה מרגיש מאויים בקביעות., מזלזל, בוטה ומנסה (ללא הצלחה) להכפיש.
איש קטן....

מיציתי את השירשור שהפכתם אותו ממקצועי לאישי

כיניתי אותך בעבר "ממציא התחביב".....אני צחקתי איתך. כנראה לא הבנת...לקחת את זה ברצינות.
ההתנשאיות בהודעות שלך,וירידה על איכות הבנייה של חברים תוך כדי הילול בנייתך,כל אתה שירשור אתה דוחף איזה קלסר עף שבנית בטענה שזה הטיסן הכי טוב בעולם....נו באמת.
אני מרגיש חובה להזהיר אנשים מלהקשיב לדעותיך....זה לא אישי נגדך....אבל זה אישי מאד למטיסים חדשים כי אני רוצה שיהנו.אחרת הם יהיו מקובעים בשבלונה שאת יצרת לעצמך....(לדוגמא,פעם טענת של האיזי סטאר מתאים רק מנוע אחד, איזה אינראנר מהסיני...האמנם ?אתה יודע כמה מנועים מתאימים לאיזי סטאר ?)

אגב,אין לך שמץ של מושג מי אני,מה אני יודע או לא...בכל זאת בחרת להכפיש,להתנשא (אתה איינשטיין וכולנו מוחות בינוניים...)
נראה לי הבנת את הרעיון...אם לא. תמיד תוכל לבנות עוד קלסר מפוצץ בדבק חם ולאמר שזה הכי הטיסן הכי טוב.....

wind556
25-05-2011, 15:03:29
קבל דוגמה לקלסר מפוצץ בדבק חם בבקשה:
(אשמח לראות שגם אתה יודע לבנות כזה)
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?32258-בולרו-שירשור-בנייה&highlight=בולרו%20שירשור

wind556
25-05-2011, 15:06:28
http://www.efly.co.il/forums/showthread.php?32258-בולרו-שירשור-בנייה&highlight=בולרו%20שירשור
ואם תזדקק לעזרה, תקבל בשמחה
ואם זו לא הכפשה, מה כן?
"העצה הכי טובה שיש לי זה לא להקשיב ל רוח556. מניסיון"
וזה כמובן מבלי שפניתי אליך, דיברתי עליך וכו'

HeliDraco
25-05-2011, 15:42:17
איזה דרדור...
בן אדם כולה שאל האם המנטור מתאים למתחילים ולאן הגענו...
ועודד - פשוט מדהים הבנייה של הבולרו. אין מילים

egrufi
25-05-2011, 19:53:07

כבר בכיתה ו בניתי דאון דומה לזה....מקרשים של בלזה ללא חיתוכי לייזר....לא התרשמתי מצטער.מה מיוחד בדאון הזה ? עם ציוד סיני ?
תגלוש קצת בפורומים של טיסני סקייל..תשווה את הבולרו לטיסנים שם...יצחקו עליך.