PDA

צפייה בגרסה מלאה : ליפו שפשוט מתה....

דורי סער
23-05-2011, 16:35:26
השארתי סוללה מחוברת לטיסן כ 6 שעות.. בלי שהיה בו שימוש.. לאחר מכן רציתי להטעין אותה אך היא לא מראה סימני חיים.. יכול להיות??? :(:(:(:(:(

T_A
23-05-2011, 16:44:07
תלוי מה המתח שלה, מתחת ל 3V יש מטענים שמסרבים להטעין (ראה דיון דומה בדיוק היום בפורום מסוקים חשמליים)

בכל אופן גם כשהטיסן לא בשימוש הוא מחובר לבקר שעובד כל הזמן , לכן חובה לנתק את הסוללה לפני שמכבים את השלט.

Shay
23-05-2011, 16:49:29
הסוללה מתה (ז"ל)
קח דלי מים מלא אותו עד החצי ותוסיף 2 כפות מלח לערבב טוב ולזרוק לתוכה את הסוללה

אם אתה רוצה להציל את הקונקטורים תחתוך אותפ אחד אחד(בזהירות!) ובאורכים שונים כך שלא יהיה מצב שהקטבים יגעו אחד בשני
בעוד שבועיים שלושה תוכל לזרוק אותה לפח ללא חשש

שי

אייל שפירא
23-05-2011, 17:11:35
לא בדיוק.
אם הסוללה היתה מאוזנת באופן קבוע אתה יכול לחבר אותה למטען הAccucel הקלאסי במצב NIMH ולטעון בקצב איטי עד שהתאים עולים מעל 3V
(את הבלאנסר אל תחבר למטען הוא ממילא לא צריך אותו בטעינה כזו, תחבר אותו במקום זה למד מתח חיצוני)

אם התאים לא מתנהגים יפה, ונטענים בצורה משונה או בכלל לא - עבור לעצה של שי מעליי.

אם הכל הולך בסדר תוכל לעצור את הטעינה כשהם עברו את ה3V ולבצע טעינה איטית בבלנאס במצב LIPO (עם הצמת הבלאנסר מחוברת למטען כמובן) ולקוות לטוב.

BITONY
23-05-2011, 17:12:46
מנסיון אישי אייל צודק ולאחר מכן לטעון בבלאנס

wind556
23-05-2011, 22:06:39
הסוללה מתה (ז"ל)
קח דלי מים מלא אותו עד החצי ותוסיף 2 כפות מלח לערבב טוב ולזרוק לתוכה את הסוללה

אם אתה רוצה להציל את הקונקטורים תחתוך אותפ אחד אחד(בזהירות!) ובאורכים שונים כך שלא יהיה מצב שהקטבים יגעו אחד בשני
בעוד שבועיים שלושה תוכל לזרוק אותה לפח ללא חשש

שי

שי, אתה ממש פושע פלילי
לא ממלאים חצי דלי, ממלאים עד הסוף
לא שתי כפות מלח, כף אחת (הנתרן לא בריא)
שכחת להוסף שום כתוש ואבקת מרק
קצת בצל וגזר
ורק אז לחכות שבועים לפני שזורקים לפח....
אתה מודח מ"מאסטר שף"
:)

ועכשיו ברצינות:
עשיתי כל ניסוי אפשרי עם המון סוללות
המסקנה הגורפת היא שפשוט חבל על הזמן וההתעסקות
גם הצלת סוללה לא מספקת לך סוללה טובה או מאריכת ימים,ואתה עלול להיות מופתע ולהיתפס עם המכנסיים למטה ברגעים קריטיים
אתה יכול לנסות כל תרגיל החייה שתרצה, אבל בכל מקרה השימוש בסוללה הנ"ל למטרות תעופתיות מבחינתי האישית נפסל.
אתה יכול להשתמש בה על שולחן העבודה...

tomer_inbar
23-05-2011, 22:16:50
סוללה חדשה שבטעות נתת לה לעבוד "יותר מידי" והוולט נמוך, אפשר להציל אותו בעזרת טעינת NIMH, קרה לי פעמיים ועד היום הכל עובד כשורה.
אם זו סוללה עייפה, אני הייתי משליך אותה לפחי מיחזור של סוללות, יטפלו בה כמו שצריך.
סוללות ליפו לא נכנעות מהר כל כך, צריך להתאמץ מאוד על מנת לגרום לסוללה כזו להתחרט על הרגע שיצרו אותה.

lior_shenhar
24-05-2011, 17:58:45
כמעט תמיד אפשר להחזיר את הסוללה פשוט צריך להלות לה את המתח ויש לא מעט דרכים לעשות זאת

Baki12311
27-05-2011, 22:15:13
האם אתם יכולים להסביר על עוד דרכים להעלות את המתח של הסוללה כדיי לנסות להציל אותה.
הסוללה שלי נשארה מחוברת בטעות לבקר, ותא אחד ירד ל 2.95.
אני מאוד רוצה לנסות להציל אותה מכיוון שהיא חדשה וזאת סוללה של 4 תאים.

אשמח לכול עזרה אפשרית,
תודה,

ברק.

b1yossi
27-05-2011, 23:34:15
האם אתם יכולים להסביר על עוד דרכים להעלות את המתח של הסוללה כדיי לנסות להציל אותה.
הסוללה שלי נשארה מחוברת בטעות לבקר, ותא אחד ירד ל 2.95.
אני מאוד רוצה לנסות להציל אותה מכיוון שהיא חדשה וזאת סוללה של 4 תאים.

אשמח לכול עזרה אפשרית,
תודה,

ברק.

2.95 זה מתח שרוב המטענים מזהים כתקין עדיין - לא צריכה להיות בעיה לחבר למטען במוד בלאנס ולטעון.

imac1
28-05-2011, 01:47:06
2.95 זה מתח שרוב המטענים מזהים כתקין עדיין - לא צריכה להיות בעיה לחבר למטען במוד בלאנס ולטעון.
+1

Baki12311
28-05-2011, 07:58:33
יש לי acucell 6 , והוא לא מוכן להטעין, הוא כותב שהמתח נמוך מידי.
יכול להיות שהמדידה שלי לא מדוייקת, והמתח נמוך יותר.

DarZeelon
28-05-2011, 09:41:38
כאשר מצבר ליתיום יורד אל מתחת למתח מסוים ללא עומס, ההרכב הכימי הפנימי שלו משתנה באופן בלתי הפיך.
זו הסיבה שהמטען 'מסרב' להתחיל לטעון את המארז שלך.

כלומר שעל סמך ניסיון העבר, של יצרני המַטעֵנים; גם אם 'תצליח להציל' את המארז, הרי שהקיבולת שלו בהכרח פחתה משמעותית, ו\או שאמינותו אינה ולעולם לא תהיה כִּתְמוֹל-שלשום...

אני לא בטוח שהייתי מוכן להטיס עם המארז הזה, אפילו אם נראה כאילו הוא 'ניצַל'...

אולי אפשר להשתמש בו להנעת מתנע למנוע דלק, או משאבת דלק... לא לפורום הזה...

דורי סער
28-05-2011, 11:29:29
קיבלתי. תודה רבה לכל העונים.