PDA

צפייה בגרסה מלאה : מדליק התרסקות בשיחים.

Yoav Lahav
25-05-2011, 19:38:45
התאמנתי על תרגילים חדשים באיזור אם המושבות בפתח תקוה בתקוה. פתאום במכה אחת איבדתי את ההבנה של מצב המסוק. המסוק היה על הצד רחוק ממני ראיתי רק צורה כהה ולא ידעתי האם הרוטור פונה אלי או ממני. המרתי על כיוון והתחלתי לתת גלגול כמובן צריך לפעול מהר כי על הצד הוא נפל. לא הספקתי לתקן בשבריר השניה האחרון העברתי ל HOLD והמסוק התרסק בשדה. שיטוט רגלי בשיחים ומצאתי אותו.
הנזקים: חופה עם שריטות וגג"ש ראשי עם כמה שיניים שבורות. כייף לא נורמלי. 5 דקות החלפת גג"ש והמסוק חזרה באויר.

guy1a
25-05-2011, 20:06:58
חביבי .. המתרסק פה זה אני !
אתה לא קבלת אישור ריסוק !

בכל מקרה, אני שמח בשבילך שזה ניגמר בשלום.
מאיפה קנית צירים מוקשחים ?

SEVEN
25-05-2011, 20:32:45

אלה צירים ראשיים של align, טוענים שהם יותר חזקים מהחיקויים.

Yoav Lahav
25-05-2011, 20:53:08

פה:
http://www.helikraft.com/ALIGN+RC/All+Items/RCT/H45022-OEM/Hardened+Main+Shaft+%28H45022-OEM%29.html
ויש עוד כל מיני לינקים. חפש בגוגל.
בכל מקרה אני צריך להזהיר אותך שאחד מ 2 הצירים המוקשחים שהזמנתי הגיע ברמת גימור זבל. מחוספס וחלקי הראש לא זזים עליו חלק.
לא שמיש.

Yoav Lahav
25-05-2011, 20:58:50
זה נגמר בשלום כי כשאני מתאמן על תרגילים חדשים זה תמיד מעל שיחים\חיטה\קוצים וכל מה שמקטין נזק בהתרסקות.

נולד לטוס
25-05-2011, 21:29:04
תפרק ותבדוק ספינל וציר ראשי מחוץ למסוק במיוחד ספינדל כי משהו הפעיל לחץ על הלהבים וגרם לגלגל להסתובב כאשר המנוע כבר הפסיק לעבוד .

הבדיקה הטובה ביותר היא להחליף ספינדל אבל אם רצונך לחסוך גלגל את הספינדל על משטח זכוכית התקשיב לרעש אם הוא מקפץ סימן שהוא עקום .

בכל מקרה כל הכבוד על הזריזות בהולד ונחיתות רכות יותר בהמשך הדרך

Yoav Lahav
25-05-2011, 22:27:53
הסיבה לשבירת השיניים היא שרוטור הראשי נבלם בשיחים אחרי חלקיק שניה מרגע הפעלת HOLD הוא עוצר המנוע בזמן מאד קצר מה שאומר כח גדול שמועבר ע"י השיניים. בכל מקרה אתה צודק צריך לפרק ולבדוק.

תפרק ותבדוק ספינל וציר ראשי מחוץ למסוק במיוחד ספינדל כי משהו הפעיל לחץ על הלהבים וגרם לגלגל להסתובב כאשר המנוע כבר הפסיק לעבוד .

הבדיקה הטובה ביותר היא להחליף ספינדל אבל אם רצונך לחסוך גלגל את הספינדל על משטח זכוכית התקשיב לרעש אם הוא מקפץ סימן שהוא עקום .

בכל מקרה כל הכבוד על הזריזות בהולד ונחיתות רכות יותר בהמשך הדרך