PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! רגע לפני שאני שורף את הארדואינו ה- ?!@#?!@?#?!$? הזה

meni_y
28-05-2011, 00:46:23
שלום,
בסופי שבוע האחרונים אני בונה את הquad שלי.
ההלחמות, המצלמה שפירקתי כדי שאוכל לשלוט עליה, החיווט ושאר הירקות - הכל היה נראה טוב.
סיימתי. באתי להתקין את התוכנה, ובא לי למות.
שעות!!! ולא משנה מה אני עושה, כלום לא מסתדר (כל פעם בעיה אחרת).
האמת, שהעניין חורג משאלה ספציפית. אשמח אם מישהו מחכמי הפורום שניצח את השלב הזה, יוכל לתת תמיכה מקצועית (ונפשית, בשלב זה...) בשיחת טלפון.
אשמח לעזרה בכל עת.
052-688-0541
מני.

MDreamer
28-05-2011, 01:02:49
איפה אתה נתקעת?

meni_y
28-05-2011, 09:04:01
כרונולוגיה:
- התקנתי את סביבת העבודה של ה- AMP (האחרונה). ב- CLI mode הרוב עבד, קיבלתי תגובה והצלחתי להפעיל מנועים ובקרה (על השולחן). אבל,
1. בכל פעם שניתקתי את כבל ה- USB מהמחשב, יוק. פשוט לא הצלחתי לאפס את המנועים ב- fly mode.
2. בטרמינל, בכל פעם שהייתי במצב fly הבקר היה עף אחרי 2דקות בערך (רואים בטרמינל ג'יבריש, אחרי שעד אז היה נראה תקין...).
על זה השקעתי לא מעט זמן. אתמול ניסיתי להתקין את התוכנה של ה- ArduPirates (כי יש לי מצלמה, והקוד כבר כתוב, וכי זו סביבת התוכנה שרוב החברים פה המליצו עליה...)
פשוט לא מצליח לקמפל את הקוד, לא משנה מה עשיתי (וניסיתי מאוד להקפיד על ההוראות שהיו פה... :)).

זהו. זה המצב כרגע.
מני.

MDreamer
28-05-2011, 10:44:59
איזה גירסה אתה מנסה להתקין? AC2? AMC? Pirates?
אגב יש לך ניסיון קודם עם הדברים האלו? אני פשוט שם לב שהו ההודעה הראשונה שלך :)

dror
28-05-2011, 10:46:42
שלחתי לך הודעה בפרטי. אם אתה לא מצליח לקמפל זה בדרך כלל בגלל קונפיגורציה לא נכונה (הספריות יושבות במקום הלא-נכון וכו') צור איתי קשר. אל תשרוף כלום.

אגב, בגדול צריך להתיחס לקוד של ardupirates וכולי בערבון מוגבל, הוא בפיתוח וייקח עוד הרבה זמן עד שיהיה יציב. אבל אני חושב שעוד לא הגעת לשלב הזה.

דרור

meni_y
28-05-2011, 12:13:33
ניסיתי את ה- Arducopter2 (שם הכל עבד יפה ב- CLI, אבל בלי USB לא). חוץ מזה, לעילג תוכנה כמוני שאין שם התייחסות לפיצ'ר כמו מצלמה, זה חסרון לא קטן. אז עברתי הלאה...
Pirates זה הדבר החם הבא :) . בדיוק מסיים שיחה עם דרור (המון המון תודה!). נראה לאן נגיע (הוא המליץ ליצור איתך קשר, אז יתכן שגם לזה נגיע... - תתכונן :))
יש חלון ביצוע קצר עד שהאשה תזרוק את ה- quad מהחלון. יש המון עבודה... :)

לעצם ההודעה: הפרוייקט הזה מצליח להוציא אותי משלוותי (שבדרך כלל נמצאת שם). פרט לכך, פורום נהדר, וזו הזדמנות טובה לתת מילה טובה לאנשי המקום.

IttaiP
29-05-2011, 07:45:39
לא מכיר את הארדואינו, אצלי הוא עדיין במעטפה שבה הגיע, אבל כבל USB בדרך כלל גם מספק מתח לכרטיסון :confused:
יש שני מקורות מתח לכרטיסון כשהוא על הכלי? גם ה USB וגם הסוללה? או שצריך סוללה כדי להפעיל אותו גם מחוץ לכלי?

meni_y
29-05-2011, 23:43:32
לא מכיר את הארדואינו, אצלי הוא עדיין במעטפה שבה הגיע, אבל כבל USB בדרך כלל גם מספק מתח לכרטיסון :confused:
יש שני מקורות מתח לכרטיסון כשהוא על הכלי? גם ה USB וגם הסוללה? או שצריך סוללה כדי להפעיל אותו גם מחוץ לכלי?

אני משתמש ב- Arduino Mega (בקר) ו- IMU (ככרטיס החיישנים). מתחבר ל- IMU ב- USB.
עבור הקונפיגורציה הזו, אין קשר מתחים בין ה- USB למתח שמסופק לכרטיס לטובת ה- BEC והרסיבר. כמובן שבמצב טיסה, עולים לאוויר כשהכל מחובר לסוללה (רק שים לב שצריך לייצב מתח קבוע של 5וולט, ולא ניתן להשתמש במתח שיוצא מה- BEC לטובת העניין, כי הבקר מפיל אותו. ניסיתי... :( ).
מני.

אתמול עלינו על הבעיה שהרגה אותי בשבועיים האחרונים. מסתבר שהיה צריך לג'מפר 2 פדים ב- IMU (שמנעה פריסת המתחים בכרטיס). הלחמה של 2 שניות, והכל הסתדר (מזל שיש חברים שהם מהנדסי אלקט' מוכשרים...). זהו. הכל מוכן לעלות לאוויר בסוף שבוע. מקווה שיהיה כיף. עדכונים בקרוב...