PDA

צפייה בגרסה מלאה : הצעות לגבי SetUp שהרכבתי

TheGeek
29-05-2011, 20:09:58
שלום חברים,
אחרי הפסקה של 10 שנים ורגע לפני שאני מגיע לשטח, אשמח לדעתכם לגבי ה SetUp הנ"ל:
זוהי פעם ראשונה שאני מרכיב או מטיס טיסן בלי מנוע ניטרו, אני מקווה שזה יחסוך לי בהוצאות של נוזל לניקוי חלונות...

הטיסן הוא טיסן ארבעה ערוצים מבלזה, כנף תחתית, מוטה 1330 מ"מ, במקור למנוע ניטרו בנפח 25-32 אינצ' מעוקב, הטיסן שוקל 1800 גרם.
הדגש כרגע הוא על זמן הטסה ארוך (שואף לטיסות של 15 דקות), ופחות על ביצועים או מהירות.

המנוע:
http://www.himodel.com/electric/EMAX_919KV_Outrunner_Brushless_Motors_W_Prop_Adapt er_Type_Max-BL2820_07.html
הבקר:
http://www.himodel.com/electric/HiModel_FlyHyper_2-4S_60A_Electric_Speed_Control_ESC_FH-60A.html
הסוללה:
http://www.himodel.com/electric/HiModel_2200mah_11.1V_35C_Li-poly_Battery_Pack.html

אשמח לדעות ממטיסים מנוסים...

כרגיל, תודה מראש.

TheGeek
29-05-2011, 21:02:50
דבר נוסף,

חישבתי ע"י הנוסחה קיבולת לחלק ל A ויצא לי טיפה מעל 5 דקות טיסה (מצערת פתוחה).

האם זה אומר שבחצי מצערת (טיסה רגילה) טיסה תיהיה 10 דקות?

ושאלה נוספת, כיצד אני יכול לדעת מהקרקע מתי מתח הסוללה מגיע לנגיד 3.7 או 3.6 וולט ע"מ לנחות?

ושוב, תודה מראש.

adibenbasat
29-05-2011, 21:13:02
תשמע, חסרים פה פרטים כמו איזה טיסן?.. ואם אתה שואף ל-15 דקות עם טיסן במשקל ועם הסטאפ הזה (שהוא אגב לא מתאים)..סוללה 2200.. -בקיצור תתכנן על 3 דקות, יותר ריאלי..
לא יודע מי המליץ לך אבל מלבד העובדה שחסרה אינפורצמיה אפשר להבין שלא ממש "קלעת בול"..
טיפ: טיסן חשמלי הוא טיסן דלק, לא הכול עובד אותו דבר, לא עם כול טיסן חשמלי ניתן להגיע ל-15 דקות וגם אם כן, אז צריך להתאים סטאפ לכך.

TheGeek
29-05-2011, 21:42:03
תשמע, חסרים פה פרטים כמו איזה טיסן?.. ואם אתה שואף ל-15 דקות עם טיסן במשקל ועם הסטאפ הזה (שהוא אגב לא מתאים)..סוללה 2200.. -בקיצור תתכנן על 3 דקות, יותר ריאלי..
לא יודע מי המליץ לך אבל מלבד העובדה שחסרה אינפורצמיה אפשר להבין שלא ממש "קלעת בול"..
טיפ: טיסן חשמלי הוא טיסן דלק, לא הכול עובד אותו דבר, לא עם כול טיסן חשמלי ניתן להגיע ל-15 דקות וגם אם כן, אז צריך להתאים סטאפ לכך.

תודה על התגובה,
איזה פרטים חסרים? יש טיסן / גודל / משקל / מנוע מקורי...
אף אחד לא המליץ, חשבתי על זה לבד, זה חישמול טיסן ראשון שלי.
מה אתה ממליץ לשנות?

mini_guy
29-05-2011, 21:46:57
אני מטיס ברנש מחושמל , פחות או יותר אותו הגודל כמו הטיסן שלך
מורכב אצלי מנוע 35-30/1400 SK של HK
בקר 40A , עם סוללת 2200 אני מקבל 6-7 דקות טיסה ב 3/4 מצערת

adibenbasat
29-05-2011, 21:57:46
רשמת משקל (אני מבין- "משקל יבש") של הטיסן וכנף תחתית, איזה טיסן זה? אפילו תמונה..
המנוע שחשבת מוגדר לטיסנים שמשקל בין 600-1600גרם ושלך 1800 "משקל יבש", חכה שתשים את הסטאפ במיוחד שהסוללה ששוקלת בדרך כלל יותר ממיכל דלק מלא, אני מציע לך להכנס ל-HK (בלינק למעלה), לחפש אאוטראנר מקביל למנוע לפחות 32 (אולי אפילו 40-46) שמייצר דחף של יותר מהמשקל הסופי של הטיסן, בקר בהתאם (עם טווח ביטחון), פרופ מתאים וסוללה "מספיק גדולה"- פה הגודל, משקל, נקבע לפי המשקל שמתאים לטיסן, אם מדובר בחצי קילו (לדוגמא)- אז "גודל הסוללה"- המיל' שלה יקבע על פי זו ששוקלת עד חצי ק"ג (בטוח יותר מ-2200), ומכן שצריך להתאים את המנוע בהתאם למשקל הסופי.

TheGeek
29-05-2011, 22:11:40
רשמת משקל (אני מבין- "משקל יבש") של הטיסן וכנף תחתית, איזה טיסן זה? אפילו תמונה..
המנוע שחשבת מוגדר לטיסנים שמשקל בין 600-1600גרם ושלך 1800 "משקל יבש", חכה שתשים את הסטאפ במיוחד שהסוללה ששוקלת בדרך כלל יותר ממיכל דלק מלא, אני מציע לך להכנס ל-HK (בלינק למעלה), לחפש אאוטראנר מקביל למנוע לפחות 32 (אולי אפילו 40-46) שמייצר דחף של יותר מהמשקל הסופי של הטיסן, בקר בהתאם (עם טווח ביטחון), פרופ מתאים וסוללה "מספיק גדולה"- פה הגודל, משקל, נקבע לפי המשקל שמתאים לטיסן, אם מדובר בחצי קילו (לדוגמא)- אז "גודל הסוללה"- המיל' שלה יקבע על פי זו ששוקלת עד חצי ק"ג (בטוח יותר מ-2200), ומכן שצריך להתאים את המנוע בהתאם למשקל הסופי.

תודה.
מבחינת משקל, ע"פ היצרן הטיסן שוקל 1800 גרם, אני מניח שזה "יבש".
המנוע Glow המיועד לו שוקל 300 גרם ועוד דלק, 210 גרם, סה"כ 510 גרם.
הסטאפ הנוכחי שוקל 395 גרם, ז"א שאני יכול לזלוג לסוללה שמנה ב 110 גרם.

לא הבנתי למה אני צריך שלמנוע יהיה דחף Thrust גדול מהמשקל של הטיסן אם אני לא עושה 3D?

בנוסף, מה ניתן לשנות בסטאפ ע"מ לקבל זמן טיסה ארוך יותר, מלבד סוללה שמנה יותר?

אגב, הטיסן:
http://phoenixmodel.com/Default.aspx?mode=view_detail&id=16

תודה מראש.

TheGeek
29-05-2011, 22:27:54
עם הסוללה הזו (4400) חישבתי 10 דקות טיסה במצערת מלאה (מנוע מושך 26 אמפר).
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6504
אני יכול להניח שבטיסה 3/4 או 1/2 מנוע היא תחזיק קרוב ל 15 דקות?

adibenbasat
29-05-2011, 22:44:38
קודם כול 110גרם זו סוללה של 1300מי'ל בערך, ה-4400 ( 322גרם) היא בגודל טוב הייתי ממליץ לעלות קצת ב-C אולי 20\25 אבל לא חייב לצרכים שלך.
התשובה לשאלתך היא- לא.
לא יודע איך חישבת אבל בדרך כלל שוכחים שסוללה כבדה=המנוע עובד יותר, כנראה לא תגיע ל-15 דקות, זה גם תלוי בטיסן עצמו בגלל זה שאלתי איזה טיסן זה, יש כאלו שמייצרים יותר עילוי ויש כאלו שמייצרים פחות וזה משפיע קריטי על רמת השימוש באנרגיה, לא מספיק התיאוריה של האלקטרוניקה אלא גם התכונות של הטיסן ומניסיון התיאוריה די רחוקה מהמציאות או לפחות לא מדוייקת..זה גם נוגע לנצילות ולמספרים שנותנים לנו במפרט הסיני- תמיד האמת היא פחות..קח מנוע יותר חזק ממה שאתה חייב, זה הפרש קטן בכסף ובמשקל ולא תגיע לסיטואציה שיש רוח ולטיסן אין מספיק כוח לחזור "הבייתה".

TheGeek
30-05-2011, 14:20:56
לבסוף הוזמן המנוע הנ"ל:
http://www.himodel.com/electric/EMAX_960KV_Outrunner_Brushless_Motor_for_2_to_4kg_ Airplane_Type_BL2832.html

המנוע הזה מיועד לטיסן כזה ואף גדול יותר.

המנוע מושך 60 אמפר לשעה, ז"א סוללת 5AH תספק 5 דקות טיסה (תיאורטי).

אבקש את עזרתכם לשאלה אילו דברים ניתן לעשות כדי להאריך זמן זה?

השאיפה להגיע ל 10 דקות באוויר נטו (הבנתי ש 15 זה לא ריאלי לטיסן הזה).

תודה מראש.

Boogle
30-05-2011, 15:20:15
קרא את הבלוג שלי
הזרם בחצי מצערת יכול להיות גם שליש מהמקס.

TheGeek
30-05-2011, 15:57:31
תודה בוגל.
קראתי את זה:
http://www.efly.co.il/forums/entry.php?20-מציאת-סט-אפ-חשמלי-בהסבת-טיסני-דלק
וגם את החלק השני.

העניין הוא שכמו שהבנתי פה, כדי לדעת באמת כמה זמן טיסה הסטאפ נותן צריך לחבר ולהטיס.

אני מוכן לשלם את העלות הגבוהה יותר של סטאפ חשמלי (על פני ניטרו), אבל לא רוצה להתבאס מזמן טיסה קצר (5 - 7 דקות כאשר ניטרו מספק 15 בערך).

השאלה אם יש דרך מדוייקת לדעת מה הזמן טיסה המתקבל לפני שמרכיבים את המערכת...

Boogle
30-05-2011, 23:51:25
הכל תלוי בסוג הטיסן.
אין דין טריינר כדין מוסטנג ואין דין מטיס מנוסה למטיס מתחיל שתוקע את המצערת בקצה המהלך.

מניסיון שלי אם תתכנן שהיה לפי 75-150W לקילו וכוח מתפרץ להמראות ותמרונים של 150-250W לקילו תוכל להעריך כמה וואט שעה תצטרך לX דקות שהיה + Y דקות תמרונים ומשם להעריך כמה אמפר שעה תצטרך מהסוללה זה פשוט.
הטווח התחתון מתאים לטריינר והטווח העליון לWARBIRD כדוגמת מוסטנג.

TheGeek
31-05-2011, 11:26:25
תודה.
נתון, משקל טיסן רטוב 2.5 ק"ג.
נתון, מנוע מושך 60 אמפר (מצערת מלאה, לא פיק).
מכאן, שהסוללה הגדולה ביותר (5000mAh) שמתאימה במשקל תספק 5 דקות עבודה במצערת מלאה.

השאלה, אם אני מטיס בחצי מצערת אני מקבל 10 דקות טיסה (מנוע מושך 30 אמפר) או פחות (לדוגמא מנוע ימשוך 50 אמפר)?
או, האם הירידה בצריכת המנוע היא ליניארית?

שוב, המון תודה.

אה, שאלה נוספת ואולי החשובה מכולם, מה הזמן טעינה של סוללה כזו עם מטען נורמאלי בטעינה ברכב?

adibenbasat
31-05-2011, 13:31:04
שוב אני מנסה להדגיש וגם בוגל הדגיש, הגורם המשפיע ביותר על זמן אויר הוא הטיסן עצמו, כך שחשבון זמן עבודה של מנוע\סוללה אינו מדוייק, אלא רק אינדיקציה+התחשבות בסוג הטיסן..
אתה רוצה לדעת את התזמון המדוייק וזה בלתי אפשרי תיאורתי, אפשר להעריך, תנסה להגיע לנקודה המקסימלית עם התחשבות בסוג הטיסן, הטיסן הזה יצרוך לא מעט אנרגיה אפילו בטיסה חסכונית..(כושר עילוי די נמוך).
את התזמון ה"אמיתי" (+-) תדע רק במציאות כשתטיס את הטיסן.
אני חושב שהמנוע שבחרת הוא בחירה טובה, לגבי פרופ- לא הייתי הולך על פרופ ארוך מידי עם פיצ' נמוך כי הטיסן הזה צריך מהירות מסויימת (לפתח עילוי) והיא יותר מטריינר פשוט,
הפרופ ארוך גם עלול לפגוע ברצפה.
הסוללה נראת לי קצת גדולה ובמיוחד כבדה, אולי כדי לקחת קטנה יותר וכך גם להפחית מהשקל הסופי, יאללה, שיהיה בהצלחה, ודווח על הטסט:)

TheGeek
31-05-2011, 13:43:22
שוב אני מנסה להדגיש וגם בוגל הדגיש, הגורם המשפיע ביותר על זמן אויר הוא הטיסן עצמו, כך שחשבון זמן עבודה של מנוע\סוללה אינו מדוייק, אלא רק אינדיקציה+התחשבות בסוג הטיסן..
אתה רוצה לדעת את התזמון המדוייק וזה בלתי אפשרי תיאורתי, אפשר להעריך, תנסה להגיע לנקודה המקסימלית עם התחשבות בסוג הטיסן, הטיסן הזה יצרוך לא מעט אנרגיה אפילו בטיסה חסכונית..(כושר עילוי די נמוך).
את התזמון ה"אמיתי" (+-) תדע רק במציאות כשתטיס את הטיסן.
אני חושב שהמנוע שבחרת הוא בחירה טובה, לגבי פרופ- לא הייתי הולך על פרופ ארוך מידי עם פיצ' נמוך כי הטיסן הזה צריך מהירות מסויימת (לפתח עילוי) והיא יותר מטריינר פשוט,
הפרופ ארוך גם עלול לפגוע ברצפה.
הסוללה נראת לי קצת גדולה ובמיוחד כבדה, אולי כדי לקחת קטנה יותר וכך גם להפחית מהשקל הסופי, יאללה, שיהיה בהצלחה, ודווח על הטסט:)

תודה ידידי, אתה יודע אולי לומר לי כמה זמן בערך לוקח לטעון סוללה כזו, נניח 3200 או 4400 ברכב?

Boogle
31-05-2011, 14:38:20
לא ברור לי אם לקחת 60A בתור הזרם המירבי של המנוע או ממדידת תצרוכת עם פרופ נתון.

מנוע שעומד ב60A יכול לצרוך גם 10A ...

TheGeek
31-05-2011, 14:45:31
לא ברור לי אם לקחת 60A בתור הזרם המירבי של המנוע או ממדידת תצרוכת עם פרופ נתון.

מנוע שעומד ב60A יכול לצרוך גם 10A ...

המירבי ע"פ היצרן.

בכל מקרה, איך אני יכול לדעת כמה זמןם יקח לי לטעון סוללה כזו, נניח 4400 או 5000 מיליאמפר במטען ברכב?