PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה מציאת נקודת איזון

VeXcon
31-05-2011, 11:52:38
שלום לכולם :)
יש לי טיסן חשמלי דו כנפי שבמקור לא היה שלי, הוא עבר שיפוץ לאחר התרסקות..
רציתי לשאול איך אני מוצא את הנקודת איזון שלו

אני יודע שבדרך כלל הנקודת איזון היא במרכז הכנף(תקנו אותי אם אני טועה) אבל בגלל שזה טיסן דו כנפי אין לי מושג איך לאזן אותו בידיוק..

תודה לעוזרים!

wind556
31-05-2011, 11:59:55
תתחיל בשליש הקדמי
לאחר מכן תטיס אותו ותכניס אותו לצלילה בזוית של בערך 30 מעלות ותרפה מהסטיקים
אם הצלילה תימשך, מרכז הכובד שלך אחורי מדי
אם הצלילה תתאזן במהירות ובצורה מוגזמת, מרכז הכובד שלך קדמי מדי
אם הצלילה תתאזן לאט אבל בטוח, מרכז הכובד במקום
אין לי מושג מה כישורי הדאייה של הטיסן שלך, הנכון לעשות את זה ללא מנוע, אבל אם אין ברירה אז עם מנוע פועל במינמום.
שיהיה ברור שכל התהליך חייב להתבצע אחרי שכיוונת אותו לטוס ישר במצב הקיים, אחרת לבדיקה אין ערך בכלל

VeXcon
31-05-2011, 12:10:58
נראה לי שהבנתי את הרעיון שלך..
אני לא רוצה להטיס אותו ככה, אני רוצה לוודא שהוא פחות או יותר מאוזן

השאלה היא יותר איפה לשים את הסוללה, מתחת לכנף? מאחורי? לפני?
אין דרך לאזן אותו על הקרקע?

wind556
31-05-2011, 12:12:17
תקרא את השורה הראשונה שכתבתי

VeXcon
31-05-2011, 12:15:48
כן אבל איך אני אוכל לדעת שהוא באמת מאוזן על ידי מיקום הסוללה בשליש הקדמי?

wind556
31-05-2011, 12:50:29
אתה שואל ברצינות???
לא אתן לך תשובה לזה, תפעיל קצת את הראש
אני לא מאכיל בכפית

VeXcon
31-05-2011, 13:36:58
כן אני שואל ברצינות \:
אולי לא הבנתי אותך או שאתה לא הבנת אותי..

בכל מקרה, לא הבנתי איך אני אוכל לדעת על ידי מיקום הסוללה בשליש הקדמי שהוא מאוזן?
הכוונה היא בלי להטיס אותו קודם. אני רוצה לדעת שהוא מאוזן רק והטסה אני עושה לאחר מכן

Liav
31-05-2011, 13:58:11
קודם כל, מינוח - נהוג לומר "מרכז כובד", ולא נקודת איזון.

דבר שני, ככלל אצבע, טיסן שלא ידוע מיקום מרכז הכובד שלו, רצוי לאזן כך שמרכז הכובד יהיה במרחק שליש המיתר (רוחב הכנף) משפת ההתקפה (החלק הקידמי של הכנף).
למשל, אם מיתר הכנף הוא 15 ס"מ, אז מיקום מרכז הכובד צריך להיות במרחק 5 ס"מ משפת ההתקפה.

לא תוכל לדעת באמת אם זה המיקום הכי טוב, עד שלא תבצע בדיקה במהלך הטיסה (כמו שעודד הסביר).

דבר נוסף שחשוב לדעת - האם הכנפיים בדיוק אחת מעל השניה? או שאחת ממוקמת מעט קדימה יותר מהשניה?

ולסיום - העזר במדריך - חבל שתרסק את הטיסן בטיסה הראשונה, ויותר מכך חבל שתסכן את הסובבים אותך.

alon-zil
31-05-2011, 14:03:30
אוקיי אני רואה את הבעיה פה לא צריך למקם את הסוללה בשליש הראשון של הכנף מרכז הכובד של הטיסן צריך להיות בשליש הראשון בדרך כלל הסוללה צריכה להיות מלפני הכנף עצמה
תתחיל להזיז את הסוללה במטוס תסמן לך את השליש הראשון של הכנף ושם תאזן את הטיסן על שתי אצבעות כול אצבע לכנף ואם האף שהמטוס נופל ממש אז מרכז הכובד שלך קידמי מידי ואם האף עולה אז מרכז כובד אחורי מידי ואם יש למטוס נטייה קטנה כלפי מטה אז יש לך איזון טוב לטיסה לא ניראה לי שאני יכול להיות יותר ברור מזה;)

Boogle
31-05-2011, 14:41:44
אהמממ צריך להתייחס לכך שמדובר בדו כנפי.

הכנף העליונה אמורה להיות קדמית יותר מהתחתונה. ויש לבדוק איזון לפי העליונה.

VeXcon
31-05-2011, 14:45:30
קודם כל, מינוח - נהוג לומר "מרכז כובד", ולא נקודת איזון.

דבר שני, ככלל אצבע, טיסן שלא ידוע מיקום מרכז הכובד שלו, רצוי לאזן כך שמרכז הכובד יהיה במרחק שליש המיתר (רוחב הכנף) משפת ההתקפה (החלק הקידמי של הכנף).
למשל, אם מיתר הכנף הוא 15 ס"מ, אז מיקום מרכז הכובד צריך להיות במרחק 5 ס"מ משפת ההתקפה.

לא תוכל לדעת באמת אם זה המיקום הכי טוב, עד שלא תבצע בדיקה במהלך הטיסה (כמו שעודד הסביר).

דבר נוסף שחשוב לדעת - האם הכנפיים בדיוק אחת מעל השניה? או שאחת ממוקמת מעט קדימה יותר מהשניה?

ולסיום - העזר במדריך - חבל שתרסק את הטיסן בטיסה הראשונה, ויותר מכך חבל שתסכן את הסובבים אותך.
סבבה, רוחב הכנף הוא 18.5, אז אני לוקח 6 ס"מ משפת ההתקפה :)
ודרך אגב, הכנף העליונה ממוקמת טיפה קדימה מהכנף התחתית
תודה על העזרה ליאב!

אוקיי אני רואה את הבעיה פה לא צריך למקם את הסוללה בשליש הראשון של הכנף מרכז הכובד של הטיסן צריך להיות בשליש הראשון בדרך כלל הסוללה צריכה להיות מלפני הכנף עצמה
תתחיל להזיז את הסוללה במטוס תסמן לך את השליש הראשון של הכנף ושם תאזן את הטיסן על שתי אצבעות כול אצבע לכנף ואם האף שהמטוס נופל ממש אז מרכז הכובד שלך קידמי מידי ואם האף עולה אז מרכז כובד אחורי מידי ואם יש למטוס נטייה קטנה כלפי מטה אז יש לך איזון טוב לטיסה לא ניראה לי שאני יכול להיות יותר ברור מזה;)
נראה לי שמצאתי מרכז כובד טוב, החרטום נוטה ממש טיפה למטה כמו שאמרת - אז אני אשאיר את זה ככה..

אהמממ צריך להתייחס לכך שמדובר בדו כנפי.

הכנף העליונה אמורה להיות קדמית יותר מהתחתונה. ויש לבדוק איזון לפי העליונה.
כן הכנף העליונה קצת יותר קדמית מהתחתונה, אז עושים איזון לפי העליונה? זה בטוח? :)

דרך אגב, איך אפשר למקם את הסוללה בצורה כזו שהיא לא תזוז במהלך הטיסה? אין לי תושבת או משהו כזה לסוללה

ובאמת תודה רבה לכולם!