PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוות דעת למקלט לספקטרום

תומר123
31-05-2011, 12:26:56
אתחיל בהקדמה: קראתי את כל התגובות לשלטי הספקטרום.
עכשיו נתקדם:

אני מיעד את המקלט הזה לשימוש על מסוק קטן בגודל 450

OrangeRx Spektrum DSM2 6Ch 2.4Ghz Receiver (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11965)

סביר?

optiplex
31-05-2011, 12:34:41
לי יש שבעה כאלה
הם מצויינים
יש לי על שני 450, ועל עוד 4 טיסנים ודאון שמרחיקים יותר ואין בעיית טווח או הפסקות קליטה

wind556
31-05-2011, 12:46:06
http://www.targethobby.com/spectrum-ar6100-e-mini-receiver-v16-on-sale-p-4161774.html

Shaohad
31-05-2011, 13:30:16
1. האם קנית את את הORANGE RX כבר? אם כן , אז לי יש 4 כאלה הם מצויינים תעשה להם בדיקת טווח לפני שאתה משתמש
2. אם לא קנית כבר תזמין תאופציה השניה בקר מקורי של ספקטרום אני קניתי מהחנות הזאת אחלה מקלט

תומר123
31-05-2011, 17:08:18
תודה אנשים!

יש לי 3 על טיסנים (עושים את העבודה מצוין) ועכשיו לאחר התגובות אני יותר רגוע לשים את זה על מסוק:)

עודד, כרגיל - תמיד יש לך את ההברקה או הטיפ המנצח :cool:

bartovmoti
01-06-2011, 13:27:15
עכשיו אני מבין למה יש כל כך הרבה "שמועות" וויכוחים על "בעיות אמינות" בטכנולוגית DSM2..
כשיותר מדי אנשים מטיסים עם מקלטים של 5$ (כאילו ארוחה במקדונלד עולה יותר) הסטטיסטיקה תמיד תהיה לרעתם..
וכך גם שמה הטוב של SPEKTRUM נפגע..
(ושיסלחו לי כאן המגיבים שאמרו שאצלם הכל עובד מצויין אבל חמישה או עשרה אנשים שלכל אחד 2-3 מקלטים זה באמת לא מדגם מייצג)

ziki
01-06-2011, 13:39:16
עכשיו אני מבין למה יש כל כך הרבה "שמועות" וויכוחים על "בעיות אמינות" בטכנולוגית DSM2..
כשיותר מדי אנשים מטיסים עם מקלטים של 5$ (כאילו ארוחה במקדונלד עולה יותר) הסטטיסטיקה תמיד תהיה לרעתם..
וכך גם שמה הטוב של SPEKTRUM נפגע..
(ושיסלחו לי כאן המגיבים שאמרו שאצלם הכל עובד מצויין אבל חמישה או עשרה אנשים שלכל אחד 2-3 מקלטים זה באמת לא מדגם מייצג)

+1
או שעובדים עם ציוד מקורי או שעושים חלטורות.
גם מקלט שהוכח כעובד על דאון מבחינת טווח ואמינות לא בטוח שיעבוד טוב על מסוק.
מסוק הוא כלי רועש (RF) שסובל מויברציות ואחרי ריסוק קל מאד להאשים את המשדר.
לא הבנתי אף פעם את אלו שחוסכים מספר דולרים בודדים כדי לסכן מאות דולרים.
כדאי שתבינו מה אתם עושים.

adibenbasat
01-06-2011, 13:51:46
"לא הבנתי אף פעם את אלו שחוסכים מספר דולרים בודדים כדי לסכן מאות דולרים" ובני אדם..

בכול מקרה המערכת שלי עבדה מצויין עד שהתחילו הבעיות ו-3 ניתוקים\ריסוקים ביומיים=3 טיסנים (2 חדשים בטסט שלהם).
אני יודע שזו תיבת פנדורה, אז תעזבו את מלחמות האגו..אני רושם גם את הצד השני בשביל תומר, חומר למחשבה.

dani2002
02-06-2011, 15:06:15
http://www.targethobby.com/spectrum-ar6100-e-mini-receiver-v16-on-sale-p-4161774.html
לדעתי זה יהיה מקלט מזויף. אני החזרתי כמה יח' לחו''ל.

dani2002
02-06-2011, 15:11:34
אתחיל בהקדמה: קראתי את כל התגובות לשלטי הספקטרום.
עכשיו נתקדם:

אני מיעד את המקלט הזה לשימוש על מסוק קטן בגודל 450

OrangeRx Spektrum DSM2 6Ch 2.4Ghz Receiver (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11965)

סביר?
זה לא ספקטרום - זה תואם ספקטרום - ואולי הוא מצויין . לפחות הוא לא מנסה להתחזות למקורי כמו שקורה בכמה אתרי מכירה.

wind556
02-06-2011, 16:31:31
לדעתי זה יהיה מקלט מזויף. אני החזרתי כמה יח' לחו''ל.

מאיפה המסקנה על זיוף?
יש לי מקוריים באריזת ספקטרום, ויש לי גם כאלה
אין שום הבדל, אפילו לא באות הכי קטנה, במידות וכו' (בדקתי בזמנו תחת מקרוסקופ )
שלא לדבר על כך שאין הבדל בתיפקוד, ובדקתי את המקלטים הנ"ל לטווחים גדולים ביותר , הרבה מעבר לכל מה שמסוק יכול להגיע.
אם זה זיוף, זה זיוף מוצלח
ולפני שכל המתחסדים והצבועים מתנפלים, אני משתמש במקלטים היקרים על ציוד יקר, ולו רק בשביל הסיכוי הכי קטן לכשל. (6200-7000)
בטיסנים זולים אני בודק את גבולות המקלטים האלו, ועד היום לא הגעתי לגבולות (אני מדבר על סביבות 1000 מטר בלי שום בעייה)

ziki
02-06-2011, 17:02:25
מאיפה המסקנה על זיוף?
יש לי מקוריים באריזת ספקטרום, ויש לי גם כאלה
אין שום הבדל, אפילו לא באות הכי קטנה, במידות וכו' (בדקתי בזמנו תחת מקרוסקופ )
שלא לדבר על כך שאין הבדל בתיפקוד, ובדקתי את המקלטים הנ"ל לטווחים גדולים ביותר , הרבה מעבר לכל מה שמסוק יכול להגיע.
אם זה זיוף, זה זיוף מוצלח
ולפני שכל המתחסדים והצבועים מתנפלים, אני משתמש במקלטים היקרים על ציוד יקר, ולו רק בשביל הסיכוי הכי קטן לכשל. (6200-7000)
בטיסנים זולים אני בודק את גבולות המקלטים האלו, ועד היום לא הגעתי לגבולות (אני מדבר על סביבות 1000 מטר בלי שום בעייה)

זה לא אומר דבר, מספיק שיש הבדל ביחס האות לרעש של המקלט וייתכן שאם תטיס בסביבה רועשת מקלט אחד ינעל ושני לא בעוד שבסביבה נקייה שניהם יתפקדו.
חוץ מזה לא בדקת נתונים לגבי איכות האות לאורך כל התחום ולכן אתה לא יכול לקבוע באופן וודאי שהמקלטים המקוריים זהים לחיקויים באיכותם עבור כל ערוץ שבו יבחרו לעבוד בזמן ההדלקה שלא לדבר על איכות ההרכבה וההלחמות של הרכיבים או אם הם בכלל זהים.
לכן חוות הדעת שלך בנושא איננה מסתמכת על נתונים טכניים שהם אמורים להיות אלו שקובעים זהות או העדפה של מוצר אחד על אחר.
יותר מסביר להניח שהיצרן שפיתח את המקלט תיכנן אותו וייצר אותו טוב יותר מהחיקוי (זה נכון לא רק לספקטרום ותן ליצרן קצת קרדיט על המוצרים שלו), אפשר לבנות שני מקלטים זהים עם רכיבים שונים ולקבל ביצועים או אמינות שונה ההבדל במחירים הוא לא כזה גדול, הסיכון לעומת זאת גדול בהחלט תלוי מה אתה מטיס וכמה אתה אוהב סיכון.
את תורת המשחקים אתה מכיר? :)
ההמלצה שלי, תצמדו למקלטים המקוריים ותרדו מהחיקויים העלובים האלו.

wind556
02-06-2011, 19:52:24
זה לא אומר דבר, מספיק שיש הבדל ביחס האות לרעש של המקלט וייתכן שאם תטיס בסביבה רועשת מקלט אחד ינעל ושני לא בעוד שבסביבה נקייה שניהם יתפקדו.
חוץ מזה לא בדקת נתונים לגבי איכות האות לאורך כל התחום ולכן אתה לא יכול לקבוע באופן וודאי שהמקלטים המקוריים זהים לחיקויים באיכותם עבור כל ערוץ שבו יבחרו לעבוד בזמן ההדלקה שלא לדבר על איכות ההרכבה וההלחמות של הרכיבים או אם הם בכלל זהים.
לכן חוות הדעת שלך בנושא איננה מסתמכת על נתונים טכניים שהם אמורים להיות אלו שקובעים זהות או העדפה של מוצר אחד על אחר.
יותר מסביר להניח שהיצרן שפיתח את המקלט תיכנן אותו וייצר אותו טוב יותר מהחיקוי (זה נכון לא רק לספקטרום ותן ליצרן קצת קרדיט על המוצרים שלו), אפשר לבנות שני מקלטים זהים עם רכיבים שונים ולקבל ביצועים או אמינות שונה ההבדל במחירים הוא לא כזה גדול, הסיכון לעומת זאת גדול בהחלט תלוי מה אתה מטיס וכמה אתה אוהב סיכון.
את תורת המשחקים אתה מכיר? :)
ההמלצה שלי, תצמדו למקלטים המקוריים ותרדו מהחיקויים העלובים האלו.

ציקי, אני לא טוען שחיקוי יותר טוב או משתווה למקור
אני טוען שבכלל לא ברור שזה חיקוי, לא נתקלתי בשום הוכחה לכך
המחיר אינו פרמטר, אם חנות בוחרת להוריד מחיר זה מהסיבות שלה

ziki
03-06-2011, 08:00:47
ציקי, אני לא טוען שחיקוי יותר טוב או משתווה למקור
אני טוען שבכלל לא ברור שזה חיקוי, לא נתקלתי בשום הוכחה לכך
המחיר אינו פרמטר, אם חנות בוחרת להוריד מחיר זה מהסיבות שלה

הצהוב הוא חיקוי
השאר, אם זה לא הגיע אליך ארוז באריזה מקורית של ספקטרום כמו שהמוצר מופיע באתר שלהם אז זה חיקוי (גם אם בדקת מה כתוב עליו עם זכוכית מגדלת).
ב EBAY ואתרים שעוסקים בתחום באופן לא מקצועי יש המון דילים על חיקויים של ספקטרום, אישית הייתי מתרחק מהמקלטים הללו ולא משנה אצל מי זה עבד טוב.
רוצה להיות בטוח שמדובר במקלט מקורי? תרכוש מאתר מכובד, ההפרשים הם לא כאלו גדולים אם מדובר במקלט מקורי.
הסיכון לא משתלם.

דניאל דקל
03-06-2011, 09:31:32
אני דווקא השתמשתי ב ORANGE על הקופטרX שלי עם מקלט לווין תקופה די ארוכה בהצלחה רבה.
איני חושב שהוא פחות מוצלח ממקלטי ספקטרום, מלבד ה AR7000 שהוא כנראה הטוב מכולם.
במסוקים, יש כנראה פחות רגישות לאיכות המקלטים בגלל שהמקלט אינו מוסתר לא ע"י המנוע ולא ע"י גוף הטיסן. כמו כן מרחק ההטסה קטן משמעותית מטיסנים.
יתכן וזו הסיבה שרובכם מרוצים מה DX7, בטיסנים לעומת זאת, מקלט לא איכותי יכול לאכזב.

ziki
03-06-2011, 10:22:21
אני דווקא השתמשתי ב ORANGE על הקופטרX שלי עם מקלט לווין תקופה די ארוכה בהצלחה רבה.
איני חושב שהוא פחות מוצלח ממקלטי ספקטרום, מלבד ה AR7000 שהוא כנראה הטוב מכולם.
במסוקים, יש כנראה פחות רגישות לאיכות המקלטים בגלל שהמקלט אינו מוסתר לא ע"י המנוע ולא ע"י גוף הטיסן. כמו כן מרחק ההטסה קטן משמעותית מטיסנים.
יתכן וזו הסיבה שרובכם מרוצים מה DX7, בטיסנים לעומת זאת, מקלט לא איכותי יכול לאכזב.

עכשיו התמונה ברורה מדוע ההכפשות החוזרות ונשנות על ספקטרום, כולם מקמבנים חיקויים, מרסקים ורצים להאשים את הטכנולוגיה.
אין לך מה לחשוב שהחיקוי פחות מוצלח, צא מנקודת הנחה שהוא פשוט כזה עד שלא תוכיח אחרת ע"י שימוש בצב"ד מתאים.
בקשר ל AR7000, גם כאן אתה טועה, יש לספקטרום מקלטים טובים ממנו , הכל שאלה של ייעוד והרכבה נכונה (גם למקם מקלטים נכון צריך לדעת).
במסוקים יש הרבה יותר רגישות לאיכות המקלטים משום שרוב המסוקים עשויים קרבון, מכילים חלקים מייכניים שמיצרים רעשים (מייסבים), מווברצים את עצמם למוות בזמן טיסה ולמעשה מדובר בכלים הכי פחות ידידותיים לאלקטרוניקה שמצוייה עליהם.
גם בקשר לטווח הטיסה יש לך טעות מרה, תראה פעם מישהו מטיס מסוק גדול ותבין שאין הרבה הבדל מטיסן ועניין הרגישות להפרעות במסוק דווקא ממקם אותו כיותר בעייתי מבחינת הטווח.
בקיצור, כל מה שכתבת כאן פשוט לא נכון.

HeliDraco
03-06-2011, 12:49:18
עכשיו התמונה ברורה מדוע ההכפשות החוזרות ונשנות על ספקטרום, כולם מקמבנים חיקויים, מרסקים ורצים להאשים את הטכנולוגיה.
אין לך מה לחשוב שהחיקוי פחות מוצלח, צא מנקודת הנחה שהוא פשוט כזה עד שלא תוכיח אחרת ע"י שימוש בצב"ד מתאים.
בקשר ל AR7000, גם כאן אתה טועה, יש לספקטרום מקלטים טובים ממנו , הכל שאלה של ייעוד והרכבה נכונה (גם למקם מקלטים נכון צריך לדעת).
במסוקים יש הרבה יותר רגישות לאיכות המקלטים משום שרוב המסוקים עשויים קרבון, מכילים חלקים מייכניים שמיצרים רעשים (מייסבים), מווברצים את עצמם למוות בזמן טיסה ולמעשה מדובר בכלים הכי פחות ידידותיים לאלקטרוניקה שמצוייה עליהם.
גם בקשר לטווח הטיסה יש לך טעות מרה, תראה פעם מישהו מטיס מסוק גדול ותבין שאין הרבה הבדל מטיסן ועניין הרגישות להפרעות במסוק דווקא ממקם אותו כיותר בעייתי מבחינת הטווח.
בקיצור, כל מה שכתבת כאן פשוט לא נכון.

+1
ועוד לא דיברנו על ESD

דניאל דקל
03-06-2011, 23:41:46
מה שחשוב בסופו של דבר זה נושא ההסתרות.
במסוקים המקלט יושב על מבנה המסוק כאשר האנטנות חשופות
בטיסן לעומת זאת, הוא קבור בתוך הגוף, ורגיש יותר להסתרות של המנוע ושאר רכיבים בטיסן
אני אישית לא ראית עדיין מסוק שהתרסק בגלל בעית רדיו, לעומת זאת טיסנים, ראיתי בשפע.

ziki
04-06-2011, 09:20:25
מה שחשוב בסופו של דבר זה נושא ההסתרות.
במסוקים המקלט יושב על מבנה המסוק כאשר האנטנות חשופות
בטיסן לעומת זאת, הוא קבור בתוך הגוף, ורגיש יותר להסתרות של המנוע ושאר רכיבים בטיסן
אני אישית לא ראית עדיין מסוק שהתרסק בגלל בעית רדיו, לעומת זאת טיסנים, ראיתי בשפע.

חשוב אבל לא רק, ואגב כאן יש ל JR ולספקטרום יתרון גדול מאד.
נושא ההסתרות צריך לקבל התייחסות כתלות בחומר ממנו מורכב הטיסן, ל EPP ולבלזה חשיבות נמוכה ביותר כחומר היוצר הסתרות, קרבון לעומת זאת יוצר גם יוצר (זהוא חומר ממסך לכל דבר).
מעבר לכך אין כמעט יתרון למקלט שיושב חיצונית או פנימית (בהנחה שהגוף איננו מתכתי או מקרבון) משום שההסתרות נוצרות בזמן שינויי אורינטציה בין המשדר למקלט בתלות לחומר שנמצא בתווך שבינהם.
לדוגמא, אם תמקם מקלט על חרטום מסוק עשוי מקרבון ותטיס TAILIN אז תיצור יופי של הסתרה בין המקלט למשדר גם אם הוא ימוקם חיצונית על הגוף.
אני לעומתך כבר ראיתי מסוקים שהתרסקו עקב בעיות רדיו וזו טעות לחשוב שאם המקלט יושב חיצונית על הגוף אז אין מה לדאוג ואתה בטוח.
זו גם הסיבה למה פיתרון ריבוי מקלטים על הכלים הוא פתרון חיובי ללא קשר לשיטת השידור, מי שחושב שמעבר מ DSM2 עם מספר מקלטי לווין ל FASST עם מקלט אחד על כלי עשוי מקרבון ייתן לו יתרון בנושא ההסתרות רק כי עבר לטכנולוגיה עדיפה טועה ובגדול.
כמו שציינתי קודם מסוקים הם הכלי הרועש (גם רחפנים נכנסים באותה קטגוריה) ביותר מבחינת RF, שלא לדבר על המסוקים החשמליים הגדולים הצורכים זרם גבוה בטיסה מה שעלול ליצור לא מעט שדות והפרעות.

HeliDraco
04-06-2011, 12:27:54
חשוב אבל לא רק, ואגב כאן יש ל JR ולספקטרום יתרון גדול מאד.
נושא ההסתרות צריך לקבל התייחסות כתלות בחומר ממנו מורכב הטיסן, ל EPP ולבלזה חשיבות נמוכה ביותר כחומר היוצר הסתרות, קרבון לעומת זאת יוצר גם יוצר (זהוא חומר ממסך לכל דבר).
מעבר לכך אין כמעט יתרון למקלט שיושב חיצונית או פנימית (בהנחה שהגוף איננו מתכתי או מקרבון) משום שההסתרות נוצרות בזמן שינויי אורינטציה בין המשדר למקלט בתלות לחומר שנמצא בתווך שבינהם.
לדוגמא, אם תמקם מקלט על חרטום מסוק עשוי מקרבון ותטיס TAILIN אז תיצור יופי של הסתרה בין המקלט למשדר גם אם הוא ימוקם חיצונית על הגוף.
אני לעומתך כבר ראיתי מסוקים שהתרסקו עקב בעיות רדיו וזו טעות לחשוב שאם המקלט יושב חיצונית על הגוף אז אין מה לדאוג ואתה בטוח.
זו גם הסיבה למה פיתרון ריבוי מקלטים על הכלים הוא פתרון חיובי ללא קשר לשיטת השידור, מי שחושב שמעבר מ DSM2 עם מספר מקלטי לווין ל FASST עם מקלט אחד על כלי עשוי מקרבון ייתן לו יתרון בנושא ההסתרות רק כי עבר לטכנולוגיה עדיפה טועה ובגדול.
כמו שציינתי קודם מסוקים הם הכלי הרועש (גם רחפנים נכנסים באותה קטגוריה) ביותר מבחינת RF, שלא לדבר על המסוקים החשמליים הגדולים הצורכים זרם גבוה בטיסה מה שעלול ליצור לא מעט שדות והפרעות.

ציקי, גם מקלטי FASST פותרים את בעיית ההסתרות - הם פשוט עושים את זה ע"י ריבוי אנטנות ולא ריבוי מקלטים.

ziki
04-06-2011, 14:15:55
ציקי, גם מקלטי FASST פותרים את בעיית ההסתרות - הם פשוט עושים את זה ע"י ריבוי אנטנות ולא ריבוי מקלטים.

אשמח להסבר בנושא.
אורך האנטנה הוא חצי למדה (חצי אורך גל) ומכיוון שאנו מדברים על אותו תחום תדרים (2.4G) הרי שמדובר באנטנה באורך זהה עבור DSM2 ועבור FASST בשימוש לכלים מונחי שלט רחוק.
בשרשראות RF על המקלט להיות צמוד לאנטנה לקבלת איכות האות המקסימלי שם למעשה (בקצה השרשרת) נקבעים כל הפרמטרים החשובים באיכות האות הנקלט (עוצמה, יחס אות לרעש וכו...).
איך אתה פותר הסתרות ע"י שימוש באותו מקלט והוספת אנטנות בלבד?
אתה לא יכול לשמר את איכות הסיגנל ע"י הארכת האנטנה בלבד או לחילופין הוספת אנטנות ללא שימוש ברכיב אקטיבי נוסף בשרשרת ה RF שלך, במיוחד כשמדובר בתדרים גבוהים.
ריבוי אנטנות בלבד נועד לפתור בעיות של קוטביות DIVERSITY ולא בעיות של הסתרות

wonderd
04-06-2011, 15:00:23
אם אני לא טועה, ספקטרום כותבים עם K ולא עם C כמו בקישור לטארגט הובי.
זה לא זוף פשוט חברה מתחרה..

HeliDraco
04-06-2011, 20:37:41
אשמח להסבר בנושא.
אורך האנטנה הוא חצי למדה (חצי אורך גל) ומכיוון שאנו מדברים על אותו תחום תדרים (2.4G) הרי שמדובר באנטנה באורך זהה עבור DSM2 ועבור FASST בשימוש לכלים מונחי שלט רחוק.
בשרשראות RF על המקלט להיות צמוד לאנטנה לקבלת איכות האות המקסימלי שם למעשה (בקצה השרשרת) נקבעים כל הפרמטרים החשובים באיכות האות הנקלט (עוצמה, יחס אות לרעש וכו...).
איך אתה פותר הסתרות ע"י שימוש באותו מקלט והוספת אנטנות בלבד?
אתה לא יכול לשמר את איכות הסיגנל ע"י הארכת האנטנה בלבד או לחילופין הוספת אנטנות ללא שימוש ברכיב אקטיבי נוסף בשרשרת ה RF שלך, במיוחד כשמדובר בתדרים גבוהים.
ריבוי אנטנות בלבד נועד לפתור בעיות של קוטביות DIVERSITY ולא בעיות של הסתרות
לצערי אני לא עובד בפוטאבה, ולכן לא יכול להגיד בודאות איך הם פותרים את זה. :D לדעתי, יש שתי אפשרויות:

אתה משלב מיתוג בתוך המקלט, כך שהמקלט תמיד בוחר בכניסה (אנטנה) עם סיגנל החזק/איכותי יותר. אם האנטנות מכוונות בכיוונים שונים או מותקנות במקומות שונים בכלי טיס - אתה תדע להתגבר על הסתרות. יצא לי להתקל בזה בכל מני מערכות.
יכול להיות שמקלטי FASST הם בעצם מקלט כפול (ה-Sattelite משולב בתוך המקלט) ורק האנטנה יוצאת החוצה. זה מאפשר נטרול הסתרות, בלי להסתבך עם חיווט נוסף שיש בין ה-Sattelite למקלט הראשי.

כך או אחרת - מסכים לחלוטין עם הנקודה העיקרית שלך. מסוק בהרבה מובנים פלטפורמה בעייתית הרבה יותר למערכת הרדיו מטיסן.

ziki
04-06-2011, 21:17:46
אתה מתאר פתרון של DIVERSITY ולא של הסתרות.
ה DIVERSITY נועד לתת פתרון של איכות קליטה משתנה כתוצאה משינויי קיטוב של הכלי לעומת מקור השידור, המקלטים שאנו משתמשים בהם כוללים אנטנות חד כיווניות (אנכיות או אופקיות בלבד) אין לשלול שבמקלט ה FASST יש יותר ממקלט אחד ולכן ניתן לחבר מספר אנטנות אך כולן צריכות להיות קרובות מאד למקלט ולתת פתרון לבעית הקיטוב בלבד.
ספקטרום מנחה לשים את מקלט הלווין בקיטוב שונה למקלט הראשי כפתרון לבעיית הקיטוב.
על מנת להתגבר על הסתרה עליך לעקוף אותה משמע למקם מקלט בכל צד של המסוק. תאורתית יכולת לעשות זאת ע"י הארכת האנטנה והעברתה לצידו השני של המסוק אבל אז אתה פוגע משמעותית ביעילותה משום שאין היא מתואמת יותר לתדר העבודה שנועדה לעבוד בו ואיכות האות תפגע משמעותית.
אין פתרון אחר להסתרות, עליך פשוט לעקוף את החומר שגורם להסתרה ושם למקם את המקלט או להעלות משמעותית את הספק השידור שלך (מה שלא תוכל לעשות במערכות שלנו).

HeliDraco
04-06-2011, 22:30:23
אתה מתאר פתרון של DIVERSITY ולא של הסתרות.
ה DIVERSITY נועד לתת פתרון של איכות קליטה משתנה כתוצאה משינויי קיטוב של הכלי לעומת מקור השידור, המקלטים שאנו משתמשים בהם כוללים אנטנות חד כיווניות (אנכיות או אופקיות בלבד) אין לשלול שבמקלט ה FASST יש יותר ממקלט אחד ולכן ניתן לחבר מספר אנטנות אך כולן צריכות להיות קרובות מאד למקלט ולתת פתרון לבעית הקיטוב בלבד.

האחד לא סותר את השני.
אם למקם את האנטנות כך שבכל אוריינטציה של המסוק לפחות אחת מהאנטנות תהיה בקשר ישיר למשדר - תתגבר גם על הסתרות וגם על ניחותי קיטוב. המקלט רואה אנרגיה, לא איכפת לו למה היא מונחתת.

ספקטרום מנחה לשים את מקלט הלווין בקיטוב שונה למקלט הראשי כפתרון לבעיית הקיטוב.
על מנת להתגבר על הסתרה עליך לעקוף אותה משמע למקם מקלט בכל צד של המסוק. תאורתית יכולת לעשות זאת ע"י הארכת האנטנה והעברתה לצידו השני של המסוק אבל אז אתה פוגע משמעותית ביעילותה משום שאין היא מתואמת יותר לתדר העבודה שנועדה לעבוד בו ואיכות האות תפגע משמעותית.
אין פתרון אחר להסתרות, עליך פשוט לעקוף את החומר שגורם להסתרה ושם למקם את המקלט או להעלות משמעותית את הספק השידור שלך (מה שלא תוכל לעשות במערכות שלנו).

דרך אחרת, היא להרחיק רק את האנטנה ולחבר אותה בכבל RF למקלט (בלי להאריך את האנטנה עצמה). יש אמנם הנחתה על הכבל, אבל זה פחות קריטי מתאום תדר.
לא בטוח שזה מה שקורה במקלטים של פוטאבה.

ziki
05-06-2011, 07:21:02
בשיטה הזו של ריבוי אנטנות על מקלט בודד תתגבר על הסתרות שמקורן במגבלות האנטנה הבודדת (כיוונית שתהפוך לכלל כיוונית) אך לא תוכל להתגבר על הסתרות כתוצאה מהחומר ממנו מורכב הכלי קרי קרבון.
בקשר להוספת כבל בין האנטנה למקלט, אם זה הפתרון אז הוא רע מאד (אם למדת שרשראות RF אז אתה וודאי מבין למה).

פרח
05-06-2011, 11:19:19
קבלו עוד שלושה לסטטיסטיקה המקומית......שלושה טיסנים עם המקלטים האלו עובדים מעולה ללא תקלות תפו תפו במשך שנה.....

valaza
05-06-2011, 11:55:01
ואם לחזור למקלטים הכתומים\צהובים\... של ספקטרום-

שיטות הקידוד הנקראות DSM2\DSMX הן רכוש בלעדי של חברת ספקטרום, והיא לא משחררת את הלוגיקה של שיטות הקידוד האלו לחופשי (סוד מסחרי.... מן הסתם)

אז איך יש כ"כ הרבה סוגים של מקלטים תואמי ספקטרום?? (השאלה מתבקשת)

נכון שספקטרום לא משחררים את הלוגיקה\קוד\אלגוריתם, אבל מה שהם כן עושים זה מוכרים את הרכיבים שהם משתמשים בהם למקלטים שלהם (מעבדים, ג'וק מקלט) עם התוכנה כבר צרובה בפנים.
יש מס' יצרנים (למשל חברת ORENGE) שקונים את הרכיבים הללו ומרכיבים מקלטים משלהם, הם משתמשים באותה הנדסה של לוחות ראשיים כך שהמקלטים שלהם גם נראים אותו הדבר (ברמת האלקטרוניקה)....
בשפה פשוטה... הם קונים "קיט נגריה" של מקלט ומרכיבים מקלט בעצמם, כח העבודה זול, המותג לא "חזק", כך שבאופן טבעי המחיר נמוך יחסית למקלטי ה"מותג" של ספקטרום.

זה כל העניין, אין שום רכיבים מפוקפקים, אלו מקלטים עם רכיבים מקוריים של ספקטרום, פשוט הורכבו ע"י גורם חיצוני.

ziki
05-06-2011, 13:11:48
ואם לחזור למקלטים הכתומים\צהובים\... של ספקטרום-

שיטות הקידוד הנקראות DSM2\DSMX הן רכוש בלעדי של חברת ספקטרום, והיא לא משחררת את הלוגיקה של שיטות הקידוד האלו לחופשי (סוד מסחרי.... מן הסתם)

אז איך יש כ"כ הרבה סוגים של מקלטים תואמי ספקטרום?? (השאלה מתבקשת)

נכון שספקטרום לא משחררים את הלוגיקה\קוד\אלגוריתם, אבל מה שהם כן עושים זה מוכרים את הרכיבים שהם משתמשים בהם למקלטים שלהם (מעבדים, ג'וק מקלט) עם התוכנה כבר צרובה בפנים.
יש מס' יצרנים (למשל חברת ORENGE) שקונים את הרכיבים הללו ומרכיבים מקלטים משלהם, הם משתמשים באותה הנדסה של לוחות ראשיים כך שהמקלטים שלהם גם נראים אותו הדבר (ברמת האלקטרוניקה)....
בשפה פשוטה... הם קונים "קיט נגריה" של מקלט ומרכיבים מקלט בעצמם, כח העבודה זול, המותג לא "חזק", כך שבאופן טבעי המחיר נמוך יחסית למקלטי ה"מותג" של ספקטרום.

זה כל העניין, אין שום רכיבים מפוקפקים, אלו מקלטים עם רכיבים מקוריים של ספקטרום, פשוט הורכבו ע"י גורם חיצוני.

ואיפה בדיוק קראת את כל התאוריה הזו?:confused:

HeliDraco
05-06-2011, 18:14:05
בשיטה הזו של ריבוי אנטנות על מקלט בודד תתגבר על הסתרות שמקורן במגבלות האנטנה הבודדת (כיוונית שתהפוך לכלל כיוונית) אך לא תוכל להתגבר על הסתרות כתוצאה מהחומר ממנו מורכב הכלי קרי קרבון.

על הבעיה הזאת שום פתרון לא יתגבר, מלבד הצבת האנטנה/אנטנות מחוץ לכלי.
לפוטאבה (לפחות במקלטים שאני מכיר) האנטנות נמצאות על כבלים די ארוכים ואין בעיה להציב אותם מחוץ לגוף הכלי. ככה זה נראה ב-R617FS שמטיס את הלוגו שלי:

http://i704.photobucket.com/albums/ww47/HeliDraco/Futaba%207C%20FASST/DSCF3086.jpg

פיזור האנטנות על הגוף יאפשר קליטה אופטימלית ברוב האוריינטציות, אם לא בכולן.

בקשר להוספת כבל בין האנטנה למקלט, אם זה הפתרון אז הוא רע מאד (אם למדת שרשראות RF אז אתה וודאי מבין למה).

ברור שנוספים ניחותים בכבלים (הכבלים של היום, אגב, די יעילים בנושא הזה), אבל בטיסנים המרחקים בכ"ז לא גדולים מדי (סנטימטרים) - לא בטוח שזה משמעותי.

שרשראות RF למדתי בשיטת התינוק - "הנה מאזן ערוץ - תתמודד" :D

valaza
05-06-2011, 20:38:41
ואיפה בדיוק קראת את כל התאוריה הזו?:confused:

תעשה חיפוש באינטרנט...

חוץ מזה, אתה לא יודע שלא מנומס להטיל ספק מבלי להציע אלטרנטיבה ברת דעת....

ziki
05-06-2011, 20:51:41
תעשה חיפוש באינטרנט...

חוץ מזה, אתה לא יודע שלא מנומס להטיל ספק מבלי להציע אלטרנטיבה ברת דעת....

תקרא שוב את התגובות שלי בשירשור הזה, אלו אלטרנטיבות שמבוססות על חוקים בהתפשטות גלים ותכנון שרשראות RF (רצה הגורל ויש לי קצת נסיון והשכלה בתחום הזה).
התאוריה שאתה הצעת לעומת זאת בנוגע לחיקויים באמת שלא ברור לי מאין היא לקוחה ועל סמך איזה מידע היא מתבססת:confused:
אין כאן קשר לחוסר נימוס וגם לא התכוונתי לפגוע אבל אם כבר כתבת אותה אז לפחות תציין על איזה מידע היא מתבססת.