PDA

צפייה בגרסה מלאה : פרוייקט קטן- אנטנה קרקעית עוקבת מבוססת RSSI

valaza
31-05-2011, 21:05:21
בהמלצה (אפשר להגיד) של IGALR הוחלט לעשות איזה פרוייקט מעניין של אנטנה עוקבת ע"ב RSSI

אתחיל מהעקרון שאני רוצה לבצע:

אנטנה בעלת זוית אופקית צרה וזוית הגבהה גבוהה (בדומה לאנטנות חיפוש של מערכות SAM מיושנות למשל).
האנטנה תחובר למקלט (בתור התחלה AIRWAVE 635, לצורך הניסוי, לפורט 1 בלבד, שכן זהו מקלט DIVERSITY)
האנטנה תשב על סרוו 360.
עקרון העבודה (או הלוגיקה) שאני מעוניין לבצע היא כזו שהאנטנה תנוע כל הזמן לצד מסויים, עד שתורגש ירידה באות הRSSI, עם הירידה הזו האנטנה תתחיל לנוע לכיוון השני עד לירידה בעוצמת האות ותשנה כיוון עוד פעם (אנטנה משוגעת:) )
במידה ואות הRSSI יורד מתחת לרמה מסויימת האנטנה תסתובב לכיוון המנוגד לכיוון התנועה האחרון עד שהRSSI יגיע לרמה ה"תקנית" (זה במידה והטיסן עובר קרוב לאנטנה למשל והסרוו לא מספיק להסתובב במהירות הנחוצה), אפשר לקרוא לזה מצב חיפוש, ולמצב הקודם מצב עקיבה...

הבקר לצורך הביצוע הזה יהיה הPOLULU WIXEL (בשימוש יהיו כניסה אנלוגית אחת-RSSI ויציאה אנלוגית אחת- PWM לסרוו)

ולשאלות (אני אתחיל לחפש מידע באינטרנט במקביל, אך במידה ומישהו יידע לענות בלי זה אז מה טוב...)

1. בראייתי (בתורת הרדיו) שאנטנה כמו שמתוארת מס' שורות מעלה (מבחינת הזוויות) צריכה להיות אנטנת שוט רגילה בעלה רפלקטור קמור בציר האופקי בלבד (במרחק השווה לאורך הגל, או למחציתו? מהשוט), אני בכיוון בנושא הזה או לא?
להבנתי הרפלקטור עובד כמו אור בתורת האופטיקה, רק צריך לשים לב למרחק הרפלקטור מהאנטנה עצמה כדי לא "לבלבל" את הגלים הבאים מקדימה עם אלו המוחזרים מהרפלקטור...

2. אם יש עוד הארות, הערות ותובנות מעניינות אשמח לשמוע...

הנה דוגמא לאנטנה שאני רוצה (אבל קצת יותר קטן:))
http://wapedia.mobi/thumb/4d8e504/en/max/470/720/Longtrack.jpg?format=jpg%2Cpng%2Cgif

dror
31-05-2011, 21:26:02
אני לא מומחה ב-RF, אבל עקומת קרינה של אנטנה כזו היא לא אידאלית, לא יהיה לך רק peak אחד אלא כמה, לכן אלגוריתם החיפוש צריך להיות קצת מתוחכם.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/74/Sidelobes_en.svg/220px-Sidelobes_en.svg.png

valaza
31-05-2011, 21:51:12
כן, אני מודע לקיומן של עונות צד ועונה אחורית, אך זה תלוי במבנה האנטנה לדעתי,
אם הרפלקטור ייתן כיסוי מספק לדעתי ניתן להימנע מאלו.

עוד אופציה שחשבתי היא אנטנת "שופר", אך למיטב זכרוני אלו אפקטיביות לשידור בלבד, ולא לקליטה.

ואופציה נוספת היא שימוש באנטנה צרה בשני הצירים (YAGI אולי), אך יהיה מאתגר בשבילה לבצע "חיפוש" במידה והיא מאבדת עקיבה,
מצד שני איבוד העקיבה יכול להתבצע רק בטווח הקרוב (חליפה מהירה של הטיסן), ובזמן הזה האנטנה השניה (מקלט DIVERSITY...) יכולה לעשות את העבודה.
האמת שאני לא ממש רוצה להסתמך על זה...

tomer_inbar
31-05-2011, 22:00:44
ולמה לא להשתמש באנטנה עוקבת Antenna Tracker במקום כל המשחקים? :)

igalr
31-05-2011, 22:16:08
ולמה לא להשתמש באנטנה עוקבת Antenna Tracker במקום כל המשחקים? :)

הפרוייקט הזה יעלה סרוו + בקר כלשהו (50שח ועד 100שח)
אין Antenna Tracker במחיר כזה

valaza
01-06-2011, 01:16:51
על איזה ANTENNA TRACKER אתה מדבר?

אני מכיר את זה של EAGLE EYES (או דומיו של כל מבוססי הUD ואורדינו, טוב לא יודע בוודאות אם יש להם, אבל מעריך שכן)
אבל אלו מבוססים GPS ותלויים בקיום מערכות שונות ומשונות.

המטרה היא תוצר סופי בעלות נמוכה שלא דורש יותר מסיגנל תקין (למשל מערכות GPS,OSD, תחנת קרקע ושאר ירקות), וכמובן שיהיה P&P, ז"א למקם את האנטנה, לתת מתח והאנטנה תחפש ותעקוב לבד אחר הטיסן (משדר הוידאו), ללא שום התערבות.

guy1a
01-06-2011, 05:22:01
ראית את המערכת המבוססת 3 מקלטים שיש ב rcg ?

Hagay
01-06-2011, 10:49:12
ממליץ לקרוא פה
IBCrazy's DIY antenna tracker!!!
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1337608

igalr
01-06-2011, 11:31:54
ממליץ לקרוא פה
IBCrazy's DIY antenna tracker!!!
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1337608

פתרון מאוד מוזר , לאור העובדה שהוא דורש 3 מקלטים , 3 אנטנות

valaza
01-06-2011, 12:41:43
רק 3 אנטנות?
לא קראתי (נכנסתי וראיתי את התמונה הראשונה) אבל אני מנחש שהוא עובד על הפרש RSSI בין האנטנות הקיצוניות ומסובב את האמצעית לכיוון בו האות חזק יותר...

ראיתי פתרון כזה גם עם 4 אנטנות....
עדיין, אני מחפש לעשות מערכת פשוטה, אנטנה אחת, הרבה לוגיקה (תוכנתית מן הסתם...)

igalr
01-06-2011, 13:10:18
רק 3 אנטנות?
לא קראתי (נכנסתי וראיתי את התמונה הראשונה) אבל אני מנחש שהוא עובד על הפרש RSSI בין האנטנות הקיצוניות ומסובב את האמצעית לכיוון בו האות חזק יותר...

ראיתי פתרון כזה גם עם 4 אנטנות....
עדיין, אני מחפש לעשות מערכת פשוטה, אנטנה אחת, הרבה לוגיקה (תוכנתית מן הסתם...)

תתחיל ללמוד
http://en.wikipedia.org/wiki/Forth_(programming_language)

valaza
01-06-2011, 14:01:17
אין לגוגל טרנסלייט תירגום מVB לפורט?

טוב בתכלס עם רמת התירגום של גוגל.....

Geostant
14-07-2011, 07:30:44
מבחינת תבנית עקיבה, אני יכול לתרום קצת מהידע שלי בתחום שאנחנו עובדים בו.
בעבר היינו מבצעים הפרשי קליטה בעזרת סיבוב האלמנט בצורה קוניטת (CONSCAN)
בשנים האחרונות עברנו ל-DISHSCAN שבה כל האנטנה מסתובבת בצורה מעגלית.

2 מעלות לימין, 2 מעלות למעלה, 2 מעלות שמאלה ובסוף 2 מעלות למטה
במהלך הסיבוב הבקר בודק את הסיגנל וכאשר הוא מגלה באחת מהתנועות שלו קליטה טובה יותר הוא מבצע תיקון
לכיוון אותו המהלך האחרון שעשה.

אם תפרוס את המהלכים לפי מקשי החיצים במקלדת נקבל : 4, 8, 6, 2
וכך כמובן גם מבוצעים התיקונים.

ההבדל הוא שאנו מודדים מתח ביציאה האנלוגית של כרטיס הקליטה
ובכך בודקים הפרשים, את הכרטיס כמובן מכיילים לתדר העבודה.

sharonx
10-12-2011, 09:06:09
מה עלה בגורל הפרויקט ?

Shlomi4046
10-12-2011, 14:42:16
מה עלה בגורל הפרויקט ?

גם אותי זה מעניין ? האם הפרויקט חי