PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות קלה לגבי בדיקת סוללה לפני החזרה

אליקופטר
09-12-2008, 12:04:16
שלום חברים.

לפני מספר ימים נתקלתי בבעיה עם סוללה חשה של זיפי כאשר אני מחבר אותה אין כל תגובה של הסרווים בקר מנוע וכו' אולם כאשר אני בודק מתח בחיבור הדין אני מקבל 12.6 V .
פניניתי לסיני והסברתי לו את הבעיה והוא השיב כי יש מצבים בהם הסוללה לקוייה מלידה וביקש שאני אשלח לו בחזרה .
לפני שאני שולח האם יש דרך לבדוק שוב למען הסר ספק שאכן הסוללה לא תקינה ?
לציין כי קיבלתי מספר הצעות מכם לבדיקות אך רובן בדיקות שדורשות החלפה של דין ובעצם התעסקות עם הסוללה שיתכן ותהוו בעיה לכשתגיעה לסיני בטענה שאולי אני הרסתי או לא היתי צריך לגעת .

אז אם יש למישהו רעיון /דרך אשמח לקבל כמו כן האם יש הסבר מקצועי לבעיה שתיארתי בכדי לשכנע את עצמי שאני לא מתלונן סתם ויוצא "חמור".

חשוב לי לציין כי ביצעתי בדיקה עם אותה מערכת אך עם סוללה אחרת אותה חברה MAH גדול יותר והכול היה בסדר אך המערכת שאני מבקש להפעיל לא זקוקה ליותר ממה שמסוגלת לתת הסוללה התכולה כביכול.

אז מישהו :)

ZigiStar
09-12-2008, 12:31:08
אני מנחש שלוחיות המתכת בתוך שקע מחבר ה-Deans לא מספיק "הדוקות" ולא יוצרות מגע עם הפינים של התקע. כדי לבדוק את זה, הכנס תקע Deans "חדש" (זאת אומרת, שלא מחובר לשום דבר אחר) לשקע הסוללה, ובדוק את המתח שהוא מקבל. אם תמדוד אפס, זוהי כנראה הבעייה.

knfevg
09-12-2008, 12:52:41
אני די בטוח שאם מדדתה מתח תקין אז הסוללה אמורה להיות פעילה.
אתה יכול לנסות לחבר שני חוטים (תזהר לא לקצר) בין הסוללה (פשוט תכניס לתוך הDEAN חוטים) לבין נורת 12V (נורת רכב) ותמדוד את הזרם (או תראה שהנורה דולקת מספיק חזק)
כמו-כן תבדוק שהפלוס של הDEAN בסוללה זהה למיקום שלו בDEAN של הבקר (כבר ראיתי הלחמות שגויות).
וכמובן שהבדיקה ש ZIGI הציע היא מאוד טובה (וסביר שגם המציאותית ביותר).

eransa
09-12-2008, 12:58:32
תחליף ל DEAN מקורי ולא יהיה לך כל בעיה, מנסיון!

אליקופטר
09-12-2008, 18:20:45
ואם אחליף דינס' ונניח וזה לא ייפתר האם יש מקום לסיני שלא לקבל את הסוללה כי נסיתי לפתור את התקלה לבד? או שאין לו בעיה אם יוזמה אישית בגבול הטעם הטוב(שאלה לבעלי נסיון איתו בזה).

אליקופטר
09-12-2008, 21:16:26
זיגי חשבתי על מה שאמרת רק שאלה קטנה טענתי את הסוללה שראיתי את הבעיה כי חשבתי שהיא לא טעונה האם זה לא מוכיח שלא מדובר בבעיית מחבר?

ZigiStar
09-12-2008, 22:12:33
לא בהכרח, יתכן שהפינים של המחבר הזכר של המטען מעט "רחבים" יותר מאלה של המחבר של הבקר, ולכן הם כן מצליחים לגעת. הייתה לי בעייה דומה עם מחבר מקורי של סוללה, רק שלי הנתק קרה באוויר.
תנסה לכופף מעט את הלוחיות של המחבר הזכר (של הבקר), כך שהן תהיינה יותר בולטות. ספר לנו אם זה עזר.

אליקופטר
12-12-2008, 10:38:05
חברים יש פתרון לבעיה!

לאחר מחשבות באם שווה לשלוח לסיני חזרה את הסוללה ולחכות עוד שבועיים וגם לשלם משלוח ואם הוא בכלל יגיע ועוד מעט שנה נוצרית חדשה לך תדע איך זה ישפיע על המשלוחים , הגעתי למסקנה ששווה בכל מקרה לבדוק לבד ,אז לאחר שפתחתי את הדין הלחמתי חדש והדבר לא עזר ,פתחתי את הציפוי של הסוללה והחוט האדום(+) היה מחובר רק בחלקו בהלחמה ללוח האלקטרוני שבתוך הסוללה פשוט חיברתי את הגידים מחדש בצורה מושלמת והבעיה נפתרה .
אני לא מבין גדול באלקטרוניה אבל אולי העובדה שהיו מעט גידים מחוברים הגבילה את האמפר שיכל לעבור שם בשפה פשוטה ?:confused::confused: .

חסכתי לי משלוח ושבועיים ,תודה לכל המגיבים ואילו שניסו לחשוב איתי :):D

MDreamer
12-12-2008, 17:00:00
אני לא מבין גדול באלקטרוניה אבל אולי העובדה שהיו מעט גידים מחוברים הגבילה את האמפר שיכל לעבור שם בשפה פשוטה ?:confused::confused: .
כן זה יכול לקרות