PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה טיסן חשמלי ראשון.

oz_adari
12-06-2011, 12:05:27
אני רוצה לקנות טיסן 3d חשמלי וזה הולך להיות החשמלי הראשון שלי,
הבעיה היא שאני לא מבין כלום בטיסנים חשמליים,
ההמלצה שקיבלתי הייתה על ה parkmaster של מולטיפלקס, ועם אלקטרוניקה ומטען וסוללות הכל מקוריים זה מגיע לסביבות ה 2400 (אין לי שום ציוד חשמלי, יש לי רק שלט ומקלט שיתאימו.), כל הציוד יהיה מהארץ, אמרו לי שלא שווה להזמין מולטיפלקס מחול כי יש יבואן בארץ.

רציתי בבקשה שתעזרו לי ותגידו מה דעתכם על הפארק מסטר, ואולי להמליץ על טיסן אחר, ואם אפשר גם שתסבירו לי קצת יותר על המנועים והסוללות ואיזה אלקטרוניקה אתם הייתם שמים עליו (חיפשתי לפני ששאלתי ולא מצאתי כל כך הרבה מידע, בגלל זה אני שואל .)
תודה רבה מראש.

omri1232
12-06-2011, 15:36:43
תקנה גוף בארץ ותבדוק בפורום על סטאפים אפשריים אותם תזמין מחו"ל.....

oz_adari
12-06-2011, 18:39:36
תקנה גוף בארץ ותבדוק בפורום על סטאפים אפשריים אותם תזמין מחו"ל.....
אני אשאל את זה בצורה קצת יותר ברורה,
האם יש הבדל באיכות אם אני אלך ואקנה את הפארק מאסטר מהיבואן עם כל האלקטרוניקה שהוא מוכר אותו איתה או שאני אקנה רק גוף ואת שאר הדבר אזמין באינטרנט ?
אם יש, כמה גדול ההבדל ? כי ראיתי שבמחיר ההבדל הוא גדול מאוד, אבל לא נראלי כיף לרסק טיסן בגלל סרוו שהפסיק לעבוד או סוללה שהחליטה ללכת לישון.
תודה רבה מראש.

אייל שפירא
12-06-2011, 19:24:46
כן, יש הבדל באיכות בין מנועים מתוצרת מולטיפלקס הגרמנית לעומת מנועי טורניג'י הסיניים.
יש גם הבדל של פי 6 במחיר (או פי 4638 בארץ).

רוב האלקטרוניקה הסינית התשפרה עם הזמן וכמעט לא קורה שסרוו מפסיק לעבוד "פתאום".

תקנה סרוואים טובים ולא את אלה בשני דולר, קנה מנוע גדול וחזק ופרופלורים מהיפני ובכסף שחסכת תוכל להחליף את כל האלקטרוניקה עוד שש פעמים ולא להגיע למחיר של האלקטרוניקה המקורית בארץ.

oz_adari
12-06-2011, 20:10:40
אני לא מפחד על האלקטרוניקה, אבל זה באסה לרסק טיסן של כל כך הרבה כסף בשבל סרבו וכו'.
אם אני קונה את הטופ הסיני, כמה בערך זה יצא לי האלקטרוניקה הסוללות והמטען ?
תודה (:

wind556
12-06-2011, 22:30:30
אתה כמו רבים לפניך הולך לעשות טעות
יש היום להיט תורן חדש למתחילים, יעלה לך מאות בודדות של שקלים, תהנה לאורך זמן ותלמד להטיס הכי מהר שאפשר לבד:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=16545
זה הטיסן, ועליו תריך להוסיף מנוע , בקר, 4 סרוואים וסוללה
בערך עוד 50$ ותוסיף על זה הובלה בערך עוד 40$ (הכל מוערך ולא במדוייק).
ואומר את זה מאד ברור ומאד החלטי:
במושגי עלות מול תועלת הטיסן הזה הוא הטוב ביותר בעולם היום עבור מתחיל ולא רק מתחיל, אלא גם עבור מישהו שרוצה טיסן כייפי ונעים בנוסף לכל טיסן אחר שברשותו.
לא ניכנס שוב למלמחה המטופשת של גלגלים או לא, ההמלצה שלי בעניין הזה היא חד משמעית וללא שום פשרה בעניין הזה, וזה כמובן טיסן ללא גלגלים עבור המתחיל המתלמד.

haimgil
12-06-2011, 22:32:20
עד 300 ש"ח בערך.ולא ממליץ לך על פארק מאסטר. מכיוון שהוא עשוי EPO וכל התנגשות עם הקרקע תאוות את הטיסן ותיקרע אותו לגזרים.לך על הסוחוי של טלינק או החדש המקביל של הסיני זהה לטלינק ב50 דולר
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=17521

valaza
12-06-2011, 22:34:49
אתה כמו רבים לפניך הולך לעשות טעות
יש היום להיט תורן חדש למתחילים, יעלה לך מאות בודדות של שקלים, תהנה לאורך זמן ותלמד להטיס הכי מהר שאפשר לבד:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=16545
זה הטיסן, ועליו תריך להוסיף מנוע , בקר, 4 סרוואים וסוללה
בערך עוד 50$ ותוסיף על זה הובלה בערך עוד 40$ (הכל מוערך ולא במדוייק).
ואומר את זה מאד ברור ומאד החלטי:
במושגי עלות מול תועלת הטיסן הזה הוא הטוב ביותר בעולם היום עבור מתחיל ולא רק מתחיל, אלא גם עבור מישהו שרוצה טיסן כייפי ונעים בנוסף לכל טיסן אחר שברשותו.
לא ניכנס שוב למלמחה המטופשת של גלגלים או לא, ההמלצה שלי בעניין הזה היא חד משמעית וללא שום פשרה בעניין הזה, וזה כמובן טיסן ללא גלגלים עבור המתחיל המתלמד.

לא מדובר במתחיל, קרא שוב, טיסן חשמלי ראשון, לא טיסן ראשון

oz_adari
12-06-2011, 22:40:13
הבנתי שהפארק מאסטר עשוי מ אלפור שזה סוג של epp רק יותר טוב לא ? באמת עדיף החיכוי הסיני הזה על טיסן גרמני ? קשה לי להאמין .. אבל אני לא מומחה .
זה טיסן חשמלי ראשון, לא טיסן ראשון, גם לא טיסן 3d ראשון, היה כבר טיסן דלק 3D למרות שלא עשיתי איתו תרגילים או משהו בינתיים.
ניתן להשיג את היאק של טלינק בארץ ? חיפשתי עליו עוד קצת, הבנתי שיש את הסוחווי שהוא יותר טוב מהיאק, גם הוא של טלינק, אתה ממליץ עליו ?
תודה רבה על כל התשובות.

valaza
12-06-2011, 22:46:34
ולפותח השירשור-
טיסני ה3D החשמליים מתחלקים פחות או יותר ל2-
INDOOR (לא, זה לא טיסנים שנכנסים בדלתות)- להטסה ליד הבית או במקומות צפופים\סגורים (מגרש כדורסל מספיק לכישרוניים), הבעיה היא שצריך באמת 0 רוח בשביל לקבל איזושהי הנאה מטיסן כזה
כל מה שלא אינדור- משמע טיסנים כבדים יותר שתוכל להטיס אמנם עם רוח (וגם, קלילה יחסית) אך הגודל שלהם יקשה עליך להטיס במקומות צפופים.

השאלה היא- איזה סגנון אתה מעדיף?

חוץ מזה, היום אפשר לסמוך על הציוד הסיני בעיניים עצומות, באמת שאני לא מבין איך אנשים עוד קונים ציוד "יוקרתי", אפילו האחריות שמקבלים מהסיני (למשל) יותר אמינה מהאחריות שתקבל ממוכר בארץ (שסביר שינסה לזרוק את האחריות עליך במקרה של נזק).
ובלי קשר לזה- ציוד סיני או לא, אם הסטאפ שלך לא נכון הציוד יעשה לך בעיות.

mixerfix
12-06-2011, 22:49:58
פארק-מאסטר עשוי מאלאפור. זה חומר עמיד למדי וכשמתרסק - הנזק יחסית נסבל בתיקון.

לגבי הביקסלר - אין בינו לבין הפארק-מאסטר שום דמיון, קשר, קירבה או יחס. הביקסלר זה חיקוי עלוב לטיסן השני הכי עלוב של מולטיפלקס :-).

הפ"מ, לעומת זאת, הוא פאן-פלי/3D קטן ומוצלח ביותר.

מומלץ.

לגבי אלק - מנועים קח סיניים. סרבו - עדיף לא סיני. קח 0257 של סאבוקס - יחסית נסבל במחיר, מהיר, מדוייק, דיגיטאלי.

מרק

oz_adari
12-06-2011, 22:55:06
אני מעדיף טיסן שהוא לא אינדור, איפה הפארק מאסטר והטלינק נכנסים (באיזה קטגוריה, אינדור או לא אינדור ? )
בעקרון קיבלתי את התשובה שחיפשתי, אני יעשה שיקול אם עדיף לי להשקיע בציוד מהארץ שיהיה יותר איכותי אבל הרבה הרבה הרבה יותר יקר, או קצת "להתפשר" על האיכות אבל לשלם חצי.
אם למישהו יש איזה המלצה או משהו להוסיף אני אשמח. תודה על העזרה.

mixerfix
12-06-2011, 23:07:20
שניהם לא אינדור.

haimgil
12-06-2011, 23:12:09
שמע ,יש לי סוחוי של טלינק ואני מת עליו,אחד הטובים שיש היום בשוק אם לא הכי טוב. והיה לי גם פארק מאסטר ולא סבלתי אותו.נימכר לאחר שבוע בילבד.כמו שאמרתי הטיסן מיתעוות עם הזמן מכל הטורק רולים והרולים המהירים.וכל התרסקות מבאסת חבל על הזמן ואם הזמן נהיה בית שימוש מעופף.לך על סוחוי או הקישור לטיסן שנתתי לך מהסיני .הוא העתק אחד לאחד של הטלינק.לגבי האלקטרוניקה,אני מטיס כבר כימעט שנה עם ציוד סיני ולא היתה לי אף פעם בעיה מילבד סרוו במאזנת שהתפלץ לי אבל זה ביגלל העומס ובחירת סרוו לא מתאים .וגם סיגנון ההטסה שלי.קצת משוגע.

valaza
12-06-2011, 23:19:36
הם לא אינדור, אבל הם לא יהיו מהנים במיוחד ברוח בינונית ומעלה (למטיס מנוסה לפחות)

לגבי הציוד- במחיר שתקנה טיסן אחד מצוייד בארץ אתה יכול לקנות 1 סיני (עם ציוד), ועוד אחד סיני לגיבוי (כנ"ל), וגם עוד אחד כגיבוי לגיבוי, וישאר לך גם כסף לכמה סוללות ולמטען דיגיטלי (לעומת מטען מעפן שתקבל בארץ עם החבילה שלך, וסוללה גלמודה אחת)

כן, ב2000 ש"ח שתשים על טיסן וציוד בארץ אתה יכול להביא בקלות 3 טיסנים סיניים כולל כל הציוד, כולל מקלטים (סינטיסייזר\אורנג') וכולל מס' סוללות ומטען טוב.

לגבי איכות הציוד-
אין שום בעיה עם איכות הציוד הסיני, ראה אנשים ששמים על טיסני הFPV העמוסים בציוד יקר ערך סרוואים HTX900 ב2.5$ ליחידה בלי שום חשש.
מזה שנים לא קניתי מנוע\סרוו\בקר\סוללה בארץ, וגם מתכוון לעשות כך, הציוד הסיני אמין לכל הדעות (ובאחריות לשנה אצל הסיני)

oz_adari
12-06-2011, 23:42:45
חיים מאיפה קניתה את הסוחווי ?
האמת אני מאוד מופתע לגבי הפארק מאסטר, לפי מה שהבנתי הוא ממש ממש ממש טוב.
והסוחווי יתאים גם בתור 3D ראשון ?
לגבי הציוד הסיני, שכנעתם אותי... אבל אני יגיד לכם תאמת, יכול להיות שאבא שלי יממן לי טטיסן הזה, אז אני כנראה כן יקנה בארץ גם מהקטע של ציוד יותר איכותי וגם זה מיידי.
תודה רבה !

wind556
13-06-2011, 13:34:33
לא מדובר במתחיל, קרא שוב, טיסן חשמלי ראשון, לא טיסן ראשון

נראה שאתה צודק, מצטער, לא שמתי לב
אדם שכבר הטיס בעבר יכול לבחור כל טיסן (חשמלי) שבא לו, לאו דווקא טריינר