PDA

צפייה בגרסה מלאה : זהירות! הטסה באיזור שדות תעופה

מושיק
12-06-2011, 19:45:28
חברים,
תראו איזה שירשור התפתח בפורום תפוז!
חשבתי שנכון לפרסם אותו גם כאן בגלל החשיבות הרבה!

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ForumPage.aspx?ForumId=358&r=1

Boaz Barnea
12-06-2011, 22:46:06
לתשומת לב מטיסי הדאונים! (שירשורי טרמיקות אחרונים למיניהם)
זה כולל את שטח ההטסה בין רעננה לרשפון!
השטח שמשמש תחרויות F5J וסתם שטח שבתות להטסת דאונים
הכל תחת ה-CTR של הרצליה

רק בשמחות

מושיק
12-06-2011, 22:48:25
אני מצטט את דברי פותח השירשור בתפוז:
"מה יהיה איתכם?
טיסנאים "חכמים" גרמו עכשיו לסגירת CTR הרצליה עקב הטסה לא חכמה ממש על הפיינל של מסלול 29, ובנוסף בבצרה. לאחר שיחה עם פקיד המבצעים באחד מבתי הספר סופר לי שהטיסנים עברו גובה 1100 (גובה החזרה להרצליה מאיזורי האימון) וטסו במקביל למטוסים וכמו שזה נראה, היה מדובר במשהו מכוון.
השדה נסגר זמנית עד להגעת כוחות משטרה למקומות, ומטוסים הופנו לנחיתה בשדה דב.
דבר אחד אני לא מצליח להבין, כמה טיפש בנאדם צריך להיות כדי להטיס לא רק בCTR של שדה, אלא ממש בפיינל? אני מנסה בכל הכוח להיכנס לנעליהם של המטיסים, ופשוט לא מצליח... מעבר לכסף שיעלו העברות המטוסים חזרה להרצליה, מדובר פה בסיכון חיי אדם!!!"

MDreamer
12-06-2011, 22:56:49
ביום שבת קלוב התעופה לישראל קיים תחרות רשמית של F3J בחוון רונית/רשפון/רעננה (תיקראו לזה איך שתרצו) בסוף התחרות באו 2 חבר'ה מהמגדל של הרצליה וניגשו למנהל התחרות.
מכיוון שהטסתי לא שמעתי את חילופי הדברים אבל אם זה במסגרת תחרות רשמית של הקלוב מה יותר נכון וחוקי מזה?

Boaz Barnea
13-06-2011, 00:04:20
ביום שבת קלוב התעופה לישראל קיים תחרות רשמית של F3J בחוון רונית/רשפון/רעננה (תיקראו לזה איך שתרצו) בסוף התחרות באו 2 חבר'ה מהמגדל של הרצליה וניגשו למנהל התחרות.
מכיוון שהטסתי לא שמעתי את חילופי הדברים אבל אם זה במסגרת תחרות רשמית של הקלוב מה יותר נכון וחוקי מזה?

התחרות אולי חוקית אך המיקום שלה לא!
בספר הפמ"ת ה-CTR של הרצליה הוא ברדיוס 2 קמ' כך שהמקום על פי חוק אסור להטסת טיסנים.

MDreamer
13-06-2011, 00:36:50
מתקיימות שם תחרויות כבר שנים... מצחיק. מי שכתב את החוקים עם המדינה עובר עליהם? מה ההגיון? אני לא מוצא אותו.

Boaz Barnea
13-06-2011, 07:55:28
הגיון אין, סיכונים יש ועוד איך
והכל ידוע מראש השאלה היא מתי זה יתרחש...

MDreamer
13-06-2011, 08:10:08
אם הכל ידוע מראש ואין מה לעשות בנידון אז לפחות בוא נתכונן ליום שאחרי

http://www.norcalblogs.com/post_scripts/FalloutShelterSign.gif

פשוט הזויה כל הסטואציה הזאת...

eitan-ro
13-06-2011, 11:52:25
נראה לי שכדאי לשאול את השאלות האלה בפורום קלוב התעופה (http://www.efly.co.il/forums/forumdisplay.php?48-%F4%E5%F8%E5%ED-%F7%EC%E5%E1-%E4%FA%F2%E5%F4%E4-%EC%E9%F9%F8%E0%EC-%28%F7%E4-%EC%29)
איתן.

ואגוס
13-06-2011, 18:42:45
לפני שמתלהמים כדאי לברר אם המתלוננים צודקים. אני בכלל לא בטוח. על פי התקנות:
". ביחס לשדה תעופה:
2.2.6.1 בתחום אזור פיקוח שדה תעופה או מנחת.
2.2.6.2 בתחום של פחות מ- 2 ק"מ מכל נקודה של המסלול. אלא אם קיבל אישור לכך מאת מנהל שדה התעופה או ממפעיל המנחת או אם נקבע אחרת בפמ"ח.
המרחק משדה התעופה לשדה ההטסה האמור הוא למעלה משלושה קילומטרים ולפיכך מותר. כמו כן תחום ההקפה המוגדר לשדה התעופה של הרצליה הוא קילומטר לכל צד של המסלול.
ולכן נראה לי כי המלינים נגד המטיסים והמארגנים מלינים לשווא.

eitan-ro
13-06-2011, 22:18:32
לפני שמתלהמים כדאי לברר אם המתלוננים צודקים. אני בכלל לא בטוח. על פי התקנות:
". ביחס לשדה תעופה:
2.2.6.1 בתחום אזור פיקוח שדה תעופה או מנחת.
2.2.6.2 בתחום של פחות מ- 2 ק"מ מכל נקודה של המסלול. אלא אם קיבל אישור לכך מאת מנהל שדה התעופה או ממפעיל המנחת או אם נקבע אחרת בפמ"ח.
המרחק משדה התעופה לשדה ההטסה האמור הוא למעלה משלושה קילומטרים ולפיכך מותר. כמו כן תחום ההקפה המוגדר לשדה התעופה של הרצליה הוא קילומטר לכל צד של המסלול.
ולכן נראה לי כי המלינים נגד המטיסים והמארגנים מלינים לשווא.

אני חושב שמדובר פה על איזה שדה תעופה\נחיתה באיזור רעננה...

d3kid
14-06-2011, 08:58:39
התחרות של קלוב התעופה הי לא באזור הCTR של הרצליה ולא באזור של המינחת של הרצליה ויש יותר מ 2 קלומטר טווח אוירי מהרצליה למקום התחרות
התחרות היתה באזורי אימון של השדה הרצליה שכוללים את כל אזור השרון מאזור הרצליה עד חדרה ועד הקו הירוק שזה אומר שכל אדם באזור השרון שמטיס טיסנים טס תחת אזורי האימון של מינחת הרצליה

אייל שפירא
14-06-2011, 09:47:36
איפה ניתן למצוא רשימה מסודרת של שדות התעופה והמנחתים המורשים לכלי טיס אזרחיים?

כי גם בהוד השרון יצא לי כבר פעמיים לראות מסוק אזרחי חוצה במהירות את השמים בבאז נמוך מעלינו.
אם יש שם מנחת בסביבה הרי שזה לגיטימי ואנחנו צריכים לדעת את זה.

פרח
15-06-2011, 18:28:55
אחרי חוות רונית זה בעייתי להטיס והאם זה באיזור הטווח???קראתי את כל מה שנאמר בתפוז , חשוב מאוד....היום הטסתי בחוות רונית,במהלך הנחיתה הבחנתי במסוק שנוחת ממש קרוב אליי ובמטוס שעושה תמרונים באיזור,כמובן שקירקעתי את המטוס...ולבסוף עזבתי.באמת חשוב להבין איפה האיזורים הבעייתיים*