PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! f-22 From BananaHobby

Magneto
16-06-2011, 17:55:55
רציתי לשתף אתכם בתהליך "הבניה" של הטיסן וכמו כן לשאול גם כמה שאלות.
אז קודם כמה תמונות
48321
48322
48323
48324
48325
48326

הכל כולל הכל (Extra lipo+RTF) יצא 800 ש"ח ולצערי שילמתי 200 מיסים+מע"מ ,בדיעבד הייתי צריך לקנות מHK , היה בטח יוצא יותר זול.
המשלוח הגיע לאחר שבועיים , הרכבה שעה וקצת ואפשר להטיס.
שהייתי ילד בן 13 הטסתי טיסן בננה ומאז לא הטסתי,היום אני בן 30 (!!) ,לקחתי שיעור ריענון על טריינר , התאמנתי על סימולטור ויצאתי להטיס
בגדול היה סבבה, נחיתה אחת היתה לא נעימה ,קצת דבק וחזרתי לאויר,כל השאר הנחיתות היו סבבה לגמרי, כנראה שזה כמו אופניים, לא שוכחים איך לרכב/להטיס.

כמה דברים:
הטיסן היה רגיש מאוד , תזוזות מאוד קטנות בסטיק הפכו לקריטיות ,במיוחד במהירויות גבוהות, השאלה:
48327
אם אני יעביר את המוט מ-A ל-B , האם זה יפתור לי את בעיית הרגישות? אני מניח שזה יגרום לתזוזה יותר קטנה של המדפים ולכן פחות רגיש.

דבר נוסף , במהלך הטיסה עף לי הגלגל הקדמי כי לא הברגתי את הבורג מספיק חזק, אני לא מוצא חנויות בארץ שיש להם כזה, מישהו מכיר או יכול להמליץ על חנויות באיזור המרכז? (אחרי זה פשוט פירקתי את הגלגלים והנחתתי על הגחון)
איפה אפשר לקנות בארץ מודד מתח לסוללות ליפו, לא בא לי להזמין מחו"ל ולחכות לזה מלא זמן.

תודה מראש על העזרה!

Liav
16-06-2011, 18:35:53
אם תחבר את הפושרוד לחור B בראש הסרוו, אכן התגובות יהיו פחות רגישות.
בכל אופן, במידה ויש לך שלט הניתן לתכנות, תוכל לשנות את הרגישות ע"י ההגדרות בשלט במקום לשנות את החיבור בטיסן.

yoshinoa
16-06-2011, 18:36:47
שמת EXPO ו-Dual Rates? אם אני לא טועה מהתמונה של השלט ניתן לעשות את זה בו רק דרך המחשב.

Magneto
16-06-2011, 19:27:05
זה שלט 2.4 בסיסי שבא עם הטיסן, אני לא בדיוק יודע מה זה אומר expo & dual rates , אני מניח שזה מאפשר כוונון של הסרבו מהשלט, אני לא חושב שאפשר אפילו לחבר את השלט הזה למחשב. לא זכור לי שראיתי חיבור כמו שיש לי לשלט של הסימולטור

יוחאי ב
16-06-2011, 22:48:25
את אותם 1000 ש"ח שהשקעת , אני במקומך הייתי חוסך . מוסיף עוד כמה שקלים וקונה בזה טיסן.....
בכל אופן, ברוך שובך לתחביב ובהצלחה
יוחאי

yoshinoa
17-06-2011, 02:47:06
זה שלט 2.4 בסיסי שבא עם הטיסן, אני לא בדיוק יודע מה זה אומר expo & dual rates , אני מניח שזה מאפשר כוונון של הסרבו מהשלט, אני לא חושב שאפשר אפילו לחבר את השלט הזה למחשב. לא זכור לי שראיתי חיבור כמו שיש לי לשלט של הסימולטור
DUAL RATES יגביל את הטווח של הסרוואים וEXPO יעשה את הסטיקים בשלט פחות רגישים באיזור המרכז, אתה חייב במינימום EXPO על המאזנות, התגובות של הטיסן יהיו הרבה יותר עדינות וניתנות לשליטה.
חבל להרוס טיסן כזה, או לחילופין לא להנות מההטסה בגלל שלט זול. תחפור קצת אפילו שלח להם מייל ותמצא איך מכניסים EXPO קשה לי להאמין שאין אפשרות.

wind556
17-06-2011, 09:33:22
את אותם 1000 ש"ח שהשקעת , אני במקומך הייתי חוסך . מוסיף עוד כמה שקלים וקונה בזה טיסן.....
בכל אופן, ברוך שובך לתחביב ובהצלחה
יוחאי

:)
בתקציב הזה ניתן לארגן בערך 5 טיסנים טובים יותר

בהצלחה

edoman
17-06-2011, 09:53:26
:)
בתקציב הזה ניתן לארגן בערך 5 טיסנים טובים יותר

בהצלחה

לא כל אחד מחפש 5 טיסנים וכנראה שזה מה שהוא חיפש
עכשיו אם אתה שואל אם זאת טעות או לא זה עיניין שלו

ואני לא מבין בדיוק איזה 5 טיסנים אפשר לקנות בזה מה מקאפה ? מפוליגל ?

wind556
17-06-2011, 10:13:34
לא כל אחד מחפש 5 טיסנים וכנראה שזה מה שהוא חיפש
עכשיו אם אתה שואל אם זאת טעות או לא זה עיניין שלו

ואני לא מבין בדיוק איזה 5 טיסנים אפשר לקנות בזה מה מקאפה ? מפוליגל ?

מי אמר שזאת טעות???
סתם עובדה

Magneto
17-06-2011, 10:25:12
כן , בדיעבד כולנו גאונים , תודה עודד על ההערה המיותרת.

לאחר ברורים ברשת אני כמעט בטוח שלא ניתן לעשות dual-rate ו-expo על השלט הזה. בנתיים אסתפק בהזזת הפושרוד.
אשמח גם לקבל המלצות לשלט בעל אופציות אלו במחיר סביר.
למישהו יש תשובה לגבי הגלגל ובודק המתח לסוללות?

תודה מראש

liorz055
17-06-2011, 11:03:38
השלט עם התמורה הכי טובה לכסף הוא ה 9X , תכנס לפורום אלקטרוניקה יש עליו נעוץ. שלט זול ואמין עם כל התכונות הרצויות. כמובן שאתה יכול להשקיע פי 4- 5 ולקנות שלט מחברה ידועה יותר ובעלת יותר מחלוקות .

Flying_student
17-06-2011, 11:34:12
הבנאדם קנה טיסן חמוד, המשלוח מחו"ל עולה כסף, אין מה לעשות. אם אחרי השקעה של 1000 שקל הוא נשאר עם טיסן תקין ביד ושלט סביר לטיסן בגז' שיבנה בעתיד אז אני חושב שהוא לא פישל (הוא פשוט לא בחר בדרך האופטימלית, רוב האנשים היו מרסקים את הטיסן הזה ונכנעים). עם מחקר קודם הוא היה נכנס ביותר זול לתחביב, הישראלים קוראים לו פראייר, אני רואה בו מישהו שניסה בדרך שונה ולדעתי לא נכשל.

ברוך השב לתחביב. תבלה

T_A
17-06-2011, 11:36:14
ראיתי מישהו שמוכר פה DX6I עם מקלט ב 650 בפורום מוכרים

wind556
17-06-2011, 13:36:29
כן , בדיעבד כולנו גאונים , תודה עודד על ההערה המיותרת.

לאחר ברורים ברשת אני כמעט בטוח שלא ניתן לעשות dual-rate ו-expo על השלט הזה. בנתיים אסתפק בהזזת הפושרוד.
אשמח גם לקבל המלצות לשלט בעל אופציות אלו במחיר סביר.
למישהו יש תשובה לגבי הגלגל ובודק המתח לסוללות?

תודה מראש

זהו, שזה לא בדיעבד
הרוב שואלים לפני ולא אחרי.
אבל אל תיקח את זה קשה.יש לך טיסן סביר במחיר גבוה, אבל לא נורא. זה לא ימנע ממך להנות ממנו בתנאי כמובן שאתה יודע להטיס (זה לא טיסן למתחילים).
לגבי שלט כפי אמרו לך , ה9X זו האופציה הזולה ביותר שבאה בחשבון, אבל שלא תטעה, זה שלט מאד ירוד עם בעיות לא מעטות
אנשים שמגבילים את עצמם בתקציב יסתפקו בו, אבל מי שרוצה שלט טוב, עדיף לו שיקנה שלט מקצועי משומש על פני אחד כזה חדש.
הציעו לך DX6I . אם תמצא יד שניה, לך על זה. הוא טוב בשנות אור מהטורנג'י 9X, ויותר מזה, אם תמצא DX7 יד שניה, זה בכלל רמה אחרת.

ולעניין הרגישות: הדבר הכי נכון זה להוריד רגישות הגאים במכניקה ולא באלקטרוניקה,על ידי שינוי מנופים. ככה תנצל את מלא הפוטנציאל של הסרוואים.

בהצלחה רבה

פרח
17-06-2011, 14:36:22
יש פה הרבה מקצוענים שיוכלו לתת עצות ושדרוגים....אני רוצה לאחל לך בהצלחה בבחירה וכל הכבוד על התעוזה להטיס edf מייד אחרי בננה (בכמה שנים)

Magneto
17-06-2011, 14:42:53
אני ממש לא לוקח את זה קשה, זה היה בתקציב שלי ואני חושב שהתמורה היא יחסית טובה למה שאני מקבל , פשוט ציינתי בהתחלה שיכלתי לקנות את זה ביותר זול ולכן אמרתי שזה הערה מיותרת ,אבל סבבה תודה על העזרה.
ננסה היום או מחר להטיס אותו אם הגאים פחות רגישים במכניקה נראה איך זה טס.

עדיין אף אחד לא יכול לומר איפה אפשר גלגל קדמי בארץ לטיסן הזה?

saportas
17-06-2011, 16:49:21
הרגישות שאתה מדבר עליה יכולה להיות גם בגלל מרכז כובד אחורי לצומת לבך !
בפרטי שלך לי את הכתובת שלך ואת כותר הגלגל ואני אשלח לך יש לי כמה גלגלים