PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיפרנציאל מאזנות

אסף א
17-06-2011, 12:16:59
שלום לכולם,

בהנחה שאין לי את האופציה לתכנת דיפרנציאל מאזנות דרך השלט, האם לדעתכם כדאי לתכנן דיפרנציאל מאזנות בצורה מכאנית (מצב 0 במאזנת כאשר ההורן של הסרוו מוטה קדימה)?
אני מניח שבדאון חשמלי זה לא בעייתי, האם ב- DLG זה יכול לגרום לעומס לא תקין על אחד הסרוואים?

תודה
אסף

wind556
17-06-2011, 13:38:21
אם אין לך את האפציה החשמלית, נשארת לך רק האופציה המכאנית
זה כשר לגמרי ולא יגרום שום נזק לסרוו. הבעייה היחידה עם זה היא חוסר היכולת לדייק בדיפרנציאל

roydor
17-06-2011, 16:49:01
מסכים לחלוטין עם עודד.
באיזה דאון מדובר? ככל שמדובר שדאון בעל מוטת כנף קטנה יותר אז יש צורך בפחות דיפרנציאל.

באיזה שלט אתה משתמש? כיום בכל השלטים הדיגיטלים יש אפשרות לשים כל מאזנת על סרוו נפרד ועל כן ישנה דרך, ישירה או עקיפה, לכוון את הדיפרנציאל.

אסף א
17-06-2011, 19:25:56
הי רועי,

מדובר על דאון אומגה 1.5M שבקרוב יחזור למצב טיסה (אחרי תקופה ארוכה מקבל setup חדש) ו- Akcent 2 שבזכות גיל ינחת בארץ בתקופה הקרובה (בתקווה..)
השלט שלי הוא RD6000 SPORT די ישן, לא מצאתי דרך ישירה לכוון דיפרנציאל בשלט (אני די בטוח שאין דרך כזאת), דרך עקיפה???
חשבתי להגדיר תנועה אקפוננציאלית (עם ערך שלילי) בתנועת המאזנות כלפי מעלה ולקבל אפקט של דיפרנציאל בטווח תנועה קטן, אבל גם זה לא אפשרי.

roydor
17-06-2011, 23:13:07
תגדיר מאזנת על כל ערוץ וכוון את מקסימום התנועה לכל כיוון (מאזנת מעלה ומאזנת מטה) לכל ערוץ בנפרד.
כך תוכל לקבל דיפרנציאל.
להערכתי אתה צריך משהוא בין תנועה זהה מעלה מטה לבין שלשת רבעי התנועה מטה לתנועה מלאה מעלה.
חשוב להגדיר גם מיקס מאזנת -> הגה כיוון, תתחיל ב-20% תנועה של הגה הכיוון לתנועה מלאה של המאזנות.

רועי